2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Liberalai išsklaidė spėliones

  • Įkelta: 2016-03-26
Liberalų sąjūdžiui rinkimuose atstovaus verslininkas Darius Stankus. D. Stankaus asmeninio albumo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) patvirtino kandidatą Seimo rinkimams. Juo paskelbtas 39-erių metų politikas Darius Stankus, kuris oficialiai tapo penktuoju kandidatu Tauragės vienmandatėje apygardoje, sieksiančiu Seimo nario mandato.

Aiškėja visų didžiųjų partijų kandidatai šių metų spalio 9 dieną vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Tauragės rinkimų vienmandatėje apygardoje dalyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) kandidatas Darius Stankus (39 m.), Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) rinkimuose atstovaus Seimo narys Darius Petrošius (40 m.), Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams – teisininkas Kristijonas Paliutis (32 m.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Aušrinė Norkienė (41 m.), Darbo partijai – Vaidotas Globys (46 m.). Pastarasis „Tauragės žinioms“ sakė jau pradėjęs rinkimų kampaniją. V. Globys teigė, kad yra įsitikinęs, jog visų kandidatų galimybės rinkimuose yra vienodos.

Artėjant Seimo rinkimams, bene daugiausiai spėlionių sukėlė Liberalų sąjūdžio kandidatų paieškos. Vienos populiariausių partijų gretose realiausiais kandidatais į Seimą buvo įvardijami Iveta Skurvydienė, Modestas Petraitis ir Vilmantas Liorančas. Tačiau praėjusį ketvirtadienį visuotiniame partijos susirinkime buvo patvirtinta Dariaus Stankaus kandidatūra. Verslininkas, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys tapo ir LRLS Tauragės skyriaus pirmininku. Seimo nario mandato D. Stankus sieks pirmąjį kartą.

„Tauragės žinios“ susisiekė su D. Stankumi, kuris atsakė į keletą klausimų.

– Kas paskatino dalyvauti šiuose Seimo rinkimuose?
–Tauragė yra mano gimtasis miestas ir svarbus Lietuvai regionas. Per 26 nepriklausomybės metus mūsų valstybė daug investavo į kelius, mokyklas, vandentiekį, šildymą, renovaciją. Tačiau Tauragėje ir kituose miestuose žmonių skaičius mažėja, o jaunimo srautai į užsienį didėja. Kodėl tai vyksta? Viena svarbiausių priežasčių yra tai, jog žmonės nepasitiki esama valdžia, nes nuolatos mato, kaip aukščiausi valstybės politikai ar jų aplinka įsivelia į korupcijos skandalus, klesti biurokratija ir nepagarba žmogui – sprendžiamos partijos „bičiulių“, o ne žmonių problemos. Su tokia situacija negali taikytis joks pilietiškas, veiklus žmogus. Dalyvauju Seimo rinkimuose, nes tikiu, jog Liberalų sąjūdis yra vienintelė jėga Lietuvoje, galinti mūsų valstybėje įtvirtinti naujus modernios politikos standartus ir  kurios didžiausia vertybė yra kompetencija, profesionalumas ir pagarba žmogui kiekvienoje srityje.


– Savivaldybės tarybos rinkimuose, partijos sąraše, surinkote beveik 1800 pirmumo balsų ir rikiuojatės po Sigito Mičiulio. Ar išaugęs žmonių pasitikėjimas Jumis lėmė, kad einate į Seimą?
– Esu nuoširdžiai dėkingas Tauragės žmonėms už aukštą pasitikėjimą. Tai labai motyvuoja ir skatina nenuleisti rankų bei toliau dirbti mūsų krašto žmonių labui. Šį pasitikėjimą priimu kaip jau atliktų darbų įvertinimą. Tęsiu pradėtus darbus bei telksiu pilietiškus ir veiklius mūsų krašto žmones. Sieksiu, jog Tauragė taptų klestinčiu miestu, kuriame norisi gyventi.

– Daugelis spėliojo, ką liberalai kels rinkimuose. Ar ilgai svarstėte?
– Liberalų sąjūdis Tauragėje turi daug kompetentingų, atsakingų politikų, kurie dirba mūsų kraštui ir puikiai atstovautų tauragiškiams Seime. Kiekvienas jų yra vertas Tauragės žmonių pasitikėjimo. Tai ir Iveta Skurvydienė, Modestas Petraitis, Juozas Kniukšta, Vilmantas Liorančas, Tomas Arvasevičius. Didžiuojuosi, jog dirbu su profesionalų komanda.

– Kaip manote, kokias problemas reikėtų pirmiausiai spręsti Tauragėje iš Seimo rūmų?
– Kompetencija ir motyvacija tarnauti žmonėms yra bene svariausi dalykai, kuriuos visų pirma turime ir toliau stiprinti Tauragės krašto valdyme. Savo darbais Tauragėje jau parodėme, kiek daug gali pakeisti atsakingas ir profesionalus darbas miesto savivaldoje. Įdiegėme naujus standartus miesto politikoje: daugiau kompetencijos ir daugiau skaidrumo. Skelbėme naujus konkursus ir sugebėjome rasti daugiau pinigų Tauragės žmonių problemoms spręsti. Nauji politikos standartai turi atsirasti ir Lietuvos Seime bei Vyriausybėje. Turime iššluoti korupciją, „švogerizmą“ ir biurokratiją bei įtvirtinti pagarbą žmogui, aukštą kompetenciją ir profesionalumą.

Tokioje Lietuvos valstybėje bus daugiau pinigų – jie nenusės „Vijūnėlių“ dvaruose ir panašiose istorijose, kurios vis išlenda į viešumą. Tokioje Lietuvos valstybėje žmonės noriai mokės mokesčius – nes gaus aiškias ir kokybiškas švietimo, medicinos ir kitas paslaugas. Tokioje valstybėje norės įsikurti verslo ir gamybos įmonės ir taip atsiras naujų, gerai apmokamų darbo vietų. Žmonės grįš gyventi į Lietuvą. Toks Liberalų sąjūdžio tikslas, kuriant Lietuvą, kurioje norisi gyventi.

– Esate rajono tarybos narys, kokias problemas tenka spręsti dabar?
– Mūsų komanda turi planą ir nuosekliai dirba, kad Tauragės žmonėms būtų patogu čia gyventi. Sumažinome šildymo kainas, sumažinome mokesčius už verslo liudijimus, padidinome paramą pradedantiems savo verslą, kuriantiems darbo vietas jaunimui bei kaimo vietovėse. Peržiūrėjome priimtus sprendimus dėl statybų ir sutaupėme apie milijoną eurų, kuriuos skyrėme išasfaltuoti daugiau gatvių, sutvarkyti daugiau kiemų gyventojams. Vadovaudamas Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitetui, nuolat susiduriu su klausimu, kaip sukurti patrauklias sąlygas, kad Tauragės ekonomika augtų ir žmonės galėtų užsidirbti daugiau pinigų.

– Kaip ruošiatės rinkimų kampanijai, kaip apibūdintumėt kitus kandidatus į Seimą?
– Tęsiu pradėtus darbus, kalbėsiuosi su Tauragės žmonėmis apie tolimesnius pokyčius ir kaip galime kartu kurti Tauragę, kurioje norisi gyventi. Kviesiu Tauragės gyventojus balsuoti už Liberalų sąjūdžio komandą. Mano nuomone, tai vienintelė partija, modernių ir profesionalių politikų partija, kuri Lietuvos valstybėje gali įdiegti naujus politikos standartus. Rinkimų kampanija Tauragėje bus išskirtinė, nes dalyvauja daug naujos kartos politikų. Noriu tikėti, jog konkuruosime idėjomis ir sprendimais.

– Ar turite pakankamai patirties ir kompetencijos dirbti Lietuvos Respublikos Seime?
– Gerai išmanau ekonomiką ir finansus. Išsilavinimą įgijau Lietuvos ir užsienio universitetuose, puikiai žinau, ką reiškia kurti savo verslą, darbo vietas. Turiu politinės patirties savivaldoje bei aukštą tikslą – kurti Lietuvą, kurioje norisi gyventi. Jei Tauragės žmonės patikės man šį atsakingą darbą, aš esu pasirengęs jiems tarnauti.

 

Linkėdami gražių šv. Velykų, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šventiniam stalui pagamintas maistas turi būti ne tik skanus, gražiai patiektas, bet ir saugiai paruoštas.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje vyko darbo grupės posėdis dėl miesto šventės. Jau žinoma, jog birželio 1 dieną prasidėsiančioje šventė išvysime karinius paradus, galiūnų varžybas, sporto ir kultūrines programas bei daugiau nei 13 tūkst. eurų kainuosiantį Džordanos Butkutės šou.

Naujasis Žalgirių gimnazijos vadovas Jonas Jatautas kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl šios mokyklos geltonojo autobusiuko perdavimo. Ugdymo įstaigos vadovas teigia, jog išlaikyti jį per brangu, pigiau – nuomoti iš kitų vežėjų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiais metais pirmosios aktyvios erkės jau aptiktos skirtingose Lietuvos vietose vasario pabaigoje. Jau žinoma ir apie erkių įsisiurbimo atvejus. Kadangi erkės, platinančios erkinį encefalitą ir Laimo ligą, paplitusios visoje Lietuvos teritorijoje, greitai jų aptiksime visuose miškuose ir parkuose.

Praėjusį šeštadienį partija „Tvarka ir teisingumas“ kongrese nepatvirtino Silverijaus Statkaus kandidatūros į Seimą. Partijos vadovai vis dar žvalgosi tinkamiausio kandidato ne tik Tauragės, bet ir Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardoje.