2019 Spalio 14 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Įsibėgėjo globos pertvarkos veiksmai

  • Įkelta: 2016-03-27
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje šią savaitę įvyko pirmasis susitikimas su atrinktais, darbą pradedančiais regionų lygmens institucinės globos pertvarkos ekspertais. Tauragei susitikime atstovavo ekspertė Marijona Janavičienė.

Konkurso būdu buvo atrinkti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių pertvarkos procesų ekspertai, besispecializuojantys vaiko ir šeimos gerovės, neįgaliųjų, turinčių proto ir psichikos negalią, ir jų šeimų, pertvarkos klasterio kūrimo, darbuotojų mokymo srityse.

Šie ekspertai organizuos ir koordinuos pertvarkos procesus regione, bus atsakingi už institucinės globos pertvarkos klasterio kūrimą, tarpžinybinio bendradarbiavimo skatinimą, analizuos esamą padėtį regione bei savivaldybėse ir jas konsultuos.

Jie taip pat bendradarbiaus su ekspertais, rengsiančiais planus, domėsis vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių globos įstaigose gyvenančių žmonių gaunamų socialinių paslaugų situacija, kurs sąlygas naujoms paslaugoms ir jau teikiamų paslaugų plėtrai bei vykdys siekiamų rezultatų regione stebėseną.

Pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regionui Marijona Janavičienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad artimiausiu metu planuojamas susitikimas su apskrities savivaldybių vadovais. Susitikimų metu kartu su savivaldybių atstovais bus aptariami pertvarkos procesai kiekvienoje savivaldybėje, siekiant užtikrinti reikiamą ir efektyvią pagalbą vaikams, šeimoms, proto ir psichinę negalią turintiems asmenims bendruomenėje.

Nors šiuo metu aktyviai vykdomas pirmasis institucinės globos pertvarkos etapas – pasirengimas vykdyti pertvarką, – pirmųjų ketverių joje dalyvaujančių vaikų globos namų vaikai jau persikėlė į bendruomenę.

Institucinės globos pertvarka siekiama sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, neįgaliajam ar jo artimiesiems gauti individualias, pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui – augti šeimoje arba šeimai artimoje aplinkoje.

 

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) patvirtino kandidatą Seimo rinkimams. Juo paskelbtas 39-erių metų politikas Darius Stankus, kuris oficialiai tapo penktuoju kandidatu Tauragės vienmandatėje apygardoje, sieksiančiu Seimo nario mandato.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje vyko darbo grupės posėdis dėl miesto šventės. Jau žinoma, jog birželio 1 dieną prasidėsiančioje šventė išvysime karinius paradus, galiūnų varžybas, sporto ir kultūrines programas bei daugiau nei 13 tūkst. eurų kainuosiantį Džordanos Butkutės šou.