2020 Spalio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Benamė kūdikį pagimdė malkinėje

  • Įkelta: 2016-03-18
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį dar vieną vaiką pagimdė tauragiškiams gerai žinoma benamė Alina P. Kūdikis buvo paliktas Tauragės ligoninėje, vėliau dėl sveikatos būklės išvežtas į Kauno klinikas.

Pinigėlių Tauragės gatvėse dažnai prašanti moteris malkinėje pagimdė penktąjį vaikelį. 2008 metais Alina  kūdikio susilaukė sąvartyne. 

Įvairių tarnybų atstovai siūlė moteriai likti nakvynės namuose, tačiau ji ten niekada neužsibūdavo. Vos tik būdavo nuprausta ir perrengta, ji sprukdavo atgal pas savo sugyventinį į sąvartyną.

Prieš kelerius metus teismas svarstė apriboti Alinai motinystės teises. Tąkart nuspręsta jas atimti neterminuotam laikotarpiui.


Daugiau apie šią istoriją skaitykite kitame „Tauragės žinių“ laikraštyje.

 

Liberalų sąjūdis kandidatu į Seimą Tauragėje kelia savivaldybės Tarybos narį, naujai išrinktą Liberalų  Sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininką, verslininką Darių Stankų. 

 

 

Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės mero kvietimu Tauragės savivaldybėje lankėsi Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius ir jo komanda. Svečius iš Alytaus priėmė rajono meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis ir jo pavaduotojas Vytautas Navickas.

Praėjusį šeštadienį Tauragės didžiajame turguje maisto produktų prekybos paviljone nebuvo prekiaujama šviežia mėsa. Gavus skundą buvo atliktas patikrinimas, aptikus higienos normų pažeidimų, laikinai sustabdyti šviežios mėsos pardavimai. Už pakartotinius pažeidimus turgaus administracijai skirta bauda.

Nei vienas valdininkų posėdis neapsieina be geriamojo vandens buteliukų ant stalų. Troškuliui malšinti per vieną Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį išgeriama maždaug  40 pusės litrų talpos buteliukų vandens. Natūralu, jog kyla klausimas, kur tuos tuščius buteliukus dės savivaldybė, kai įvesta prievolė mokėti užstatą ir už plastikinę tarą. Išmesti neūkiška. 

Vietos politikai pasišovė tauragiškius išmokyti blaiviai švęsti. Bent jau valstybines bei miesto šventes – būtent todėl uždraudė šių renginių metu prekiauti alkoholiniais gėrimais, nors verslininkų tai ir nedžiugina.  

Tauragės rajono savivaldybė baiginėja konkurso procedūras ir ketina pradėti Tauragės miesto D. Poškos ir Daržų gatvės rekonstrukcijos darbus. Konkurso metu sumažėjo atliekamų darbų kainos, todėl gatvių rekonstrukcijos darbai bus įgyvendinti per vienerius metus.

Praėjusį penktadienį prie derybų stalo susėdo VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkai ir savivaldybės administracijos atstovai. Susitikime buvo aptartas pasirengimas 2016 metų futbolo sezonui bei finansinė klubo padėtis. 

Praėjusį šeštadienį prie Tauragės užtvankos vykęs renginys „Ekstremali moteris“ vos nesibaigė tragedija. Vieną iš renginio organizatorių, Saulių Bagdoną, skęstantį iš vandens teko traukti jo draugui Airidui Šmitui. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės administracija, šiam renginiui leidimas išduotas nebuvo. Pasigirdo nuomonių, jog reikia uždėti apynasrį nekontroliuojamoms pramogoms. Prieš metus ekstremalaus sporto mėgėjų plaukimas baidarėmis baigėsi žūtimi. Tuomet žiemą, sraunioje Akmenos upėje, nuskendo baidare yręsis jaunas tauragiškis Remigijus Mockus.

Nuo šiandien Žalgirių gimnazijai pradės vadovauti konkursą laimėjęs šilutiškis Jonas Jatautas. Save profesionaliu mokyklos vadovu Tauragės politikams pristatęs, 25 metų darbo patirtį turintis J. Jatautas taps ketvirtuoju šios mokymo įstaigos vadovu. Jam tai taip pat ketvirta darbovietė. Dar nė nepradėjęs vadovauti rajono ugdymo įstaigai, komitetų posėdyje jis susikirto su savivaldybės tarybos opozicija. 

26-ąjį valstybės gimtadienį, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Tauragė pasitiko plazdančiomis vėliavomis ir renginiais. Kovo 11-osios išvakarėse Pilies sienos sužibo trispalve, o penktadienį popiet Kultūros rūmų kieme iškilmingai nuaidėjo „Tautiška giesmė“. Šventę užbaigė rekordinė Tauragės asmenukė ir gupės „DAR“ koncertas.

Dvi dešimtys veterinarijos gydytojų dešimtyje savivaldybių prisijungė prie socialinio projekto „Paženklink augintinį“ – „čipuoja“ augintinius ir suveda jų duomenis į valstybinį Gyvūnų augintinių registrą už ne didesnę nei 15 eurų kainą. Už šią kainą šunį, katę ar šešką dar ir paskiepija nuo pasiutligės. Į projektą įsijungusių veterinarijos gydytojų kontaktai skelbiami interneto svetainėje www.pazenklinkaugintini.lt. Tarp jų Tauragės veterinarų kol kas nėra. 

Vaiką mušė laidu
  • Įkelta: 2016-03-10

Socialinė pedagogė, mokykloje pastebėjusi žymes ant vaiko kojos, pranešė apie tai Vaiko teisių apsaugos darbuotojoms. Mažametis papasakojo, kad mėlynės atsirado, nes vaiką spardė tėtis. Kol policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, vaikas apgyvendintas vaikų globos namuose „Šaltinėlis“.

Antradienį Tauragėje lankėsi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius dr. Laurynas Kasčiūnas ir Seimo narys Paulius Saudargas. Žalgirių gimnazistams ir Šaltinio progimnazijos auklėtiniams lektoriai pristatė paskaitą apie patriotiškumą.

Šeštadienį, prieš pat vidurnaktį, ugniagesiai gelbėtojai vyko link Zumpės tvenkinio gelbėti merginos. Pranešta, kad nepilnametė tauragiškė bando nusiskandinti. 

Prie Žalgirių mikrorajono esančiame Oko miške, kur mėgsta pasivaikščioti vietos gyventojai, savaitgaliais užpuldinėjamos moterys. Praėjusį sekmadienį vidury baltos dienos apiplėšta gamtos prieglobstyje sportavusi dvidešimtmetė. Ankstesnį savaitgalį, šeštadienį, apie 12 valandą dienos, vyras su kauke užpuolė nedidelį šunį miške vedžiojusią 48 metų moterį. 

 

Numerio tema: ekstremalams ruošiamas apynasris. Praėjusį šeštadienį prie Tauragės užtvankos vykęs renginys „Ekstremali moteris“ vos nesibaigė tragedija. Vieną iš renginio organizatorių, Saulių Bagdoną, skęstantį iš vandens teko traukti jo draugui Airidui Šmitui. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės administracija, šiam renginiui leidimas išduotas nebuvo. Pasigirdo nuomonių, jog reikia uždėti apynasrį nekontroliuojamoms pramogoms. Prieš metus ekstremalaus sporto mėgėjų plaukimas baidarėmis baigėsi žūtimi. Tuomet žiemą, sraunioje Akmenos upėje, nuskendo baidare yresis jaunas tauragiškis Remigijus Mockus. 

Tauragės „Versmės“ gimnazistai kiek neįprastai minėjo Moters dieną. Į diskusiją apie feminizmą pakviestas sarkastiškasis žurnalistas, apžvalgininkas bei laidų vedėjas Andrius Užkalnis. Svečias ir pats stebėjosi moksleivių pasirinkta tema, juolab, kad ja susidomėjo net vaikinai.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės Tarybos posėdyje išnagrinėta per 30 klausimų. Ypač karštai diskutuota, kai Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pristatė praėjusių metų savo veiklos ataskaitą. Daugumai politikų balsavus „už“ ataskaita buvo patvirtinta.

Daugeliui neįgaliais tapusių žmonių į visavertį gyvenimą sugrįžti gali padėti profesinės reabilitacijos paslaugos.Tauragės teritorinė darbo birža nuo 2015 m. įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą,minėtų paslaugų vykdymui skirtą projektą „Pagalba neįgaliesiems“. Neįgaliesiems  sudarytos palankios sąlygos ir aplinkybės atkurti darbingumą, įgyti naujų profesinių gebėjimų, atgauti pasitikėjimą savo jėgomis, įsidarbinti ar pradėti nuosavą verslą. 

Suskaičiavo šernus
  • Įkelta: 2016-03-08

Dėl plintančio afrikinio kiaulių maro (AKM) visoje Lietuvoje imtasi skaičiuoti šernų populiaciją. Apskaitos metu nustatyta, kad Tauragės rajone yra maždaug 347 šernai. Pasak Tauragės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovo, toks skaičius yra geras ženklas rajonui, tačiau po jauniklių atsivedimo populiacija gali padidėti net dvigubai.

Lietuvoje jau 7 kartą inicijuojama veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“. Prie šios akcijos tradiciškai prisijungia ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Smukęs zloto kursas, lengvatinis pridėtinės vertės (PVM) mokestis ir dėl didelės rinkos ir konkurencijos susiformavusios mažesnės kainos, ekonomistų teigimu, vilioja lietuvaičius vykti apsipirkti į kaimyninę Lenkiją. Įsigyti net perpus pigesnių maisto ir namų apyvokos prekių vyksta ir tauragiškiai. Praėjusį savaitgalį kaimyninėje šalyje apsipirkinėjo Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius su žmona. Šią savaitę aktyvaus laisvalaikio organizatorius Saulius Bagdonas socialiniame tinkle „Facebook“ klausė bičiulių, kas norėtų vykti į Lenkiją. Į tokį pastarojo kvietimą sureagavo Tauragės rajono savivaldybės Tarybos narys Tomas Arvasevičius, kuris pareiškė manantis, jog toks pasiūlymas mažų mažiausiai nepatriotiškas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gyventojams primena, kad vadovaujantis Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu „Dėl atlyginimo už vertingą informaciją policijai apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, tvarkos aprašo patvirtinimo“, už suteiktą vertingą informaciją, dėl kurios buvo užkirsta, išaiškinta ir nutraukta nusikalstama veika, gali būti atlyginama pinigine išmoka.

Tauragiškis Vitalijus J. „Tauragės žinių“ redakcijai atsiuntė laišką, kuriame prašo atkreipti dėmesį į tai, kad mieste automobilių stovėjimo aikštelėse nėra kur išmesti šiukšlių – trūksta šiukšliadėžių.  

Lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ ir „Kodėlčius“ auklėtinius daugelį metų maitinusi, konkurse dalyvavusi vienintelė vietinė įmonė „Vilartina“, paskelbus naujus rezultatus, liko už borto. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė konkurso nelaimėjusios įmonės vadovė Vilija Preikšaitienė, tai buvo ne konkursas, o varžybos – kas greičiau pristatys dokumentus. Laimėjo įmonė, pirmoji pateikusi dokumentus konkursui, tačiau esanti po padidinamuoju Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos stiklu.