2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Valdininkai žada – miesto šventė šiemet bus aktyvi ir šiuolaikiška

  • Įkelta: 2016-02-03
Praėjusiais metais miesto šventę vainikavo Vasaros estradoje vykęs Lietuvos dainų iš šokių ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“. Valdo Šarakvaso nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė pradėjo rengtis miesto šventei. Vakar į pirmąjį posėdį rinkosi rajono mero Sigito Mičiulio potvarkiu sudaryta  miesto šventės „Tauro ragas 2016“ organizavimo komisija. Jai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Jau pirmajame komisijos posėdyje paaiškėjo, kad šiais metais Tauragės miesto šventė bus kitokia – aktyvi ir šiuolaikiška.


Šventiniai renginiai visą savaitę
Šiais metais Tauragės miestas savo šventę pradės birželio 1-ąją. Šią dieną Tauragėje įvyks Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos skyriaus organizuojamas labdaros bėgimas „Už kiekvieną vaiką“. Šiame bėgime kviečiami dalyvauti vaikai nuo 2 iki 14 metų. Bėgimo metu surinkti pinigai bus paaukoti skurdžiausiose pasaulio šalyse gyvenantiems vaikams. Šį UNICEF renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Miesto šventėje be šio labdaros bėgimo bus rengiamos ir tradicinės sporto varžybos. Bus organizuojamos 5 valandų bėgimo varžybos, savo turnyrą organizuos tinklininkai. Penktadienį Tauragės vasaros estradoje, manoma, vyks ir vienas iš Lietuvos galiūnų čempionato etapų.


Nauja šventės erdvė – Taurų parkas
Išnaudoti savo erdvę miesto šventės renginiams pasiūlė Taurų parko savininkas Antanas Venckus. Planuojama, kad miesto šventės metu čia vyks tarptautinis fotografų pleneras, bus organizuojami kiti aktyviam poilsiui skirti renginiai.
Anot rajono mero pavaduotojos Aušrinės Norkienės, Taurų parkas galėtų tapti aktyvių renginių zona, o miesto erdvėse koncentruotųsi tradiciniai renginiai – mugė, bendruomenių, rajono menininkų pasirodymai. Renginiams pasibaigus, visi norintys galėtų persikelti į Taurų parką, kuriame vyktų šventės pabaigtuvės.


Dundės šarvuočiai, skambės trimitai
Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabo civilių ir kariškių bendravimo vyriausiasis specialistas Albinas Rukas komisijai pristatė galimybę miesto šventės metu suorganizuoti tradicinę Lietuvos partizanų arba kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.
Tą dieną Tauragėje būtų pagerbti Lietuvos partizanai, kariuomenė pademonstruotų visuomenei turimą ginkluotę ir kitą karinę techniką. Šventę vainikuotų VII Lietuvos kariuomenės orkestrų festivalis. Jame dalyvautų visi Lietuvos karinių pajėgų orkestrai.


Teks keisti šventės datą
Rajono mero pavaduotoja A.Norkienė teigiamai vertina tiek naujai iškeltas idėjas, kaip pagyvinti Tauragės miesto šventę, tiek jau tapusius tradicija miesto šventės renginius. Tačiau, vicemerės teigimu, yra vienas kliuvinys:
– Mums siūlomi naujoviški ir įdomūs renginiai yra orientuoti į birželio pradžią. 2005 m. rajono taryba buvo apsisprendusi miesto šventę rengti pirmąjį birželio savaitgalį. Vėliau miesto šventės data keitėsi. Rajono tarybai siūlysime grįžti prie ištakų. Jei Tarybos nariai pritars, šių metų Tauragės miesto šventė vyktų birželio 3–5 dienomis.
Kitas miesto šventės organizavimo komisijos posėdis numatytas vasario 18-ąją. Jame turėtų būti diskutuojama dėl miesto šventės renginių finansinių klausimų.

 

 

Šalyje nuaidėjus skandalui dėl maisto pardavimo rinkoje rastos netinkamos paukštienos, atlikti patikrinimai ir Tauragės turgavietėse. Aptikus netinkamai supakuotų maisto produktų, užšalusį vandentiekį bei nevalytas vitrinas, didžiojo turgaus veikla gali būti laikinai sustabdyta. Jei pavyks pašalinti visus rastus pažeidimus, prekybininkai ir toliau galės pardavinėti savo produkciją. Tačiau gali būti, kad rytoj maisto paviljone prekyba nevyks.

Tęsdami gražią ir prasmingą tradiciją, į susitikimą sostinėje savaitgalį rinkosi Tauragės kraštiečiai. Šiemet burtasi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Mano žemės ūkio paskirties žemės sklype esančios elektros tiekimo linijos atramos trukdo šienauti pievą. Kodėl nesu atleidžiamas nuo žemės mokesčio už nenaudojamą žemę? Ar elektros tiekimo linijos atramos negalėtų būti iškeltos į valstybinę žemę?

 

VšĮ Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Stebėtojų taryba priėmė sprendimą didinti atlyginimus įstaigos darbuotojams.

Nuo pirmadienio pradės veikti nauja vienkartinių pakuočių surinkimo sistema. Prie „Maximos“ ir „Iki“ prekybos centrų jau stovi taromatai, į kuriuos žmonės galės sudėti grąžinamą tarą, o šie išduos kvitą. Pastarąjį parduotuvėje bus galima keisti į pinigus arba atsiskaityti perkant prekes.

Nors peršalimo ligomis sergančių pacientų gausu, tačiau tik dviem Tauragės ligoninės pacientams įtarti gripo susirgimai. Visgi, kad būtų išvengta užsikrėtimų, nuo trečiadienio ligoninėje prevenciškai ribojamas ligonių lankymas.
Apie naujas investicijas Tauragės rajone, kodėl savivaldybei nepavyksta atsikratyti „Tauro“ dalininko teisių, kokia papildoma veikla užsiimti savivaldybės tarybos leidimo prašė administracijos direktoriaus pavaduotojas ir kokioje įstaigoje nuspręsta didinti atlyginimus – šią ir kitą aktualią informaciją rasite šiandien „Tauragės žiniose“.
Aštuntus metus savaitraštis „Veidas“ rengia metų mero apdovanojimus. Šiemet 21-as sąraše – 57-erių Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, kuris sulaukė pagyrų už aktyvią investicijų paiešką.
Klasės tuštėja gerokai sparčiau nei savivaldybės pertvarko mokyklas. Šalyje yra tokių mokyklų, kur vienam mokiniui tenka daugiau kaip 80 kv. m ploto. Didžiuliams plotams išlaikyti reikia milžiniškų lėšų, o vienam moksleiviui tenkanti suma savivaldybėse skiriasi daugiau kaip tris kartus. Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė atskleidė, kad optimizavus mokyklų infrastruktūrą, būtų galima sutaupyti 20 mln. eurų. Tai leistų skirti daugiau lėšų ugdymui, galbūt, net pakelti mokytojų atlyginimus.
Ne kartą stebėjau, kaip į Sandėlių gatvę atsiųsti pašalpininkai stovi prie sukrautų šakų ir alų geria. Žinoma, ne visi ten geria, bet yra ir tokių. Pastarieji pabūna kelias valandas ir eina į namus, o po to gauna socialines išmokas iš mokesčių mokėtojų pinigų. Tačiau moteris seniūnija siunčia sniego kasti nuo pėsčiųjų takų. Kur lygybė?
UAB Tauragės šilumos tinklai paskaičiavo ir pateikė naujas centralizuotai tiekiamos šilumos kainas, kurios vartotojams įsigalios nuo vasario 1 d. Tauragės gyventojams centralizuotai tiekiama šiluma toliau pinga.
Praėjusiais metais Tauragės rajono gyventojai, saugiai ir pagal įstatymus atsikratydami elektronikos atliekomis, galėjo penktadaliu žemesne kaina įsipilti degalų. Tokią galimybę gyventojams pasiūlė degalinių tinklas „Milda“, suteikęs 20 euro ct nuolaidą už degalų litrą kiekvienam, pristačiusiam 1 ar daugiau vienetų buitinės elektronikos atliekų į degalinėse įrengtus specialius konteinerius. Iniciatyvos, kuri įgyvendinama kartu su Elektronikos platintojų asociacija (EPA), metu iš viso į Tauragės rajone esančią „Milda“ degalinę per praėjusius metus pristatyta per 4 t elektronikos atliekų. Už jas gyventojai įsipylė 3976 l degalų su nuolaida.

Lietuvos paštas primena, kad gautą laišką ar siuntinį pašte atsiimti gali ir kitas asmuo, turintis siuntos gavėjo įgaliojimą. Pastaraisiais metais itin populiarėja internetu sudaromi įgaliojimai pašto korespondencijai ir siuntiniams gauti.

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo valdyba prašo gyventojų, kad jie būtų atsargūs ir atidūs kelyje. Saugotųsi ant stogų susiformavusių varveklių ar sniego nuošliaužų, kurioms krintant galima patirti sunkią traumą.
Sausio 22–24 dienomis Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vyko tradicinė tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2016. Svarbiausias šių metų parodos akcentas – miestų turizmas. Ketvirtojoje parodoje „Adventur“ įsikūrė 230 turizmo bendrovių, 5 skrydžių bendrovės, buvo pristatytos 37 šalys ir maršrutai. Geriausia, ką turi lankytojams, parodė 50 Lietuvos miestų ir miestelių. Tarp jų – ir Tauragės kraštas. Vienas iš pagrindinių Tauragės stendo akcentų – Pagramančio miestelis, kuris šiemet paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kolegijos nariai pritarė ministerijos siūlymams dėl privalomų skiepų ir tėvų administracinės atsakomybės įteisinimo. SAM parengtuose projektuose siūloma vaikus nuo poliomielito, tymų, raudonukės skiepyti privalomai, išskyrus kontraindikacijas, o už vaiko neskiepijimą numatoma tėvų ar globėjų administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 115 eurų.
Kėdainių tragedija, kai tėvas pražudė du savo vaikus, sudrebino socialines tarnybas, įsikišo net šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tauragės rajono mero Sigito Mičiulio nurodymu sudaryta darbo grupė, kuri imsis kompleksinių priemonių užkardyti panašioms problemoms mūsų rajone. Tačiau, ar visada Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir socialiniams darbuotojams įmanoma tokius dalykus iš anksto numatyti? Ne paslaptis, kad neretai aplinkiniai tyli, kol neįvyksta kas nors baisaus. O tėvai, iš kurių paimami vaikai, savo ruožtu piktinasi specialistų darbu, dėl to varsto ir redakcijų duris. O jei kas nors nutinka, tuos pačius specialistus jau kaltina visuomenė.
Artimiausiame posėdyje rajono tarybos nariai ketina apsispręsti, ar Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Vytautui Navickui suteikti teisę dirbti papildomą darbą. Jis pavasario semestre ketina dėstytojauti Kauno kolegijos Tauragės skyriuje.
Vakar, sausio 25-ąją, prasidėjo gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kuri tęsis iki sausio 31 d. (sekmadienio). Tradiciškai gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje minima paskutinę sausio savaitę.
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovai į diskusijas apie propagandą, jos atpažinimo būdus ir galimybes nuo jos apsisaugoti, pakvietė Tauragės „Versmės“ ir Žalgirių gimnazijų moksleivius. Apie propagandą, galimas grėsmes bei patriotizmo ugdymą anksčiau kalbėta ir su rajono valdžios atstovais, įvairių įstaigų, organizacijų vadovais, pedagogais.
Elektros tiekimo ir skirstymo bei gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ragina gyventojus nedelsti ir laiku pasirūpinti saugiu dujinių bei kitų būsto šildymo įrenginių eksploatavimu. Neprižiūrimi šildymo įrenginiai gali turėti skaudžių pasekmių, nes kyla apsinuodijimo smalkėmis pavojus. Skaičiuojama, kad dėl šios priežasties į gydymo įstaigas per metus patenka apie 100 žmonių.
Specialistai pastebi, jog vairuotojai, norėdami pailginti savo automobilio padangų naudojimo laiką, daro klaidų. Tos pačios žiemą ir vasarą naudojamos arba netinkamo dydžio montuojamos padangos – labiausiai paplitę lietuvių vairuotojų padangų „taupymo“ būdai.
Sausio 24 dieną, apie vidurdienį, į Tauragės ligoninę dėl apsinuodijimo medikamentais paguldytos penkiametė ir keturmetė. Paaiškėjo, jog norėdama, kad anūkėlės geriau miegotų, vaistus mergaitėms sugirdė jų močiutė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad, preliminariais duomenimis, 2015 m. visose Lietuvos savivaldybėse nepanaudota 50 proc. socialinėms pašalpoms bei būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidų kompensacijoms skirtų lėšų. Ne išimtis ir Tauragės rajonas. Nepanaudota daugiau nei milijonas eurų (apie 1 mln. 182 tūkst.), tačiau ši suma pasitarnaus kitiems poreikiams.
Atšalus orams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina gyventojus pasirūpinti gyvūnais, saugoti juos nuo nepalankių oro sąlygų.