2020 Rugsėjo 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės meras susitiko su streikuojančiais mokytojais

  • Įkelta: 2016-02-24
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad šiandien Tauragės rajono meras lankėsi Žalgirių gimnazijoje ir M. Mažvydo progimnazijoje, kur susitiko su streikuojančiais mokytojais. Kartu su meru susitikimuose dalyvavo jo pavaduotoja Aušrinė Norkienė, savivaldybės administracijos Švietimo ir Finansų skyrių vedėjai.

Susitikime su meru mokytojai norėjo išgristi savivaldybės poziciją dėl streikuojančių mokytojų darbo apmokėjimo, kėlė klausimus dėl atskiroms mokyklos priskirtų teritorijų pagrįstumo. Daug kritikos žodžių buvo išsakyta Tauragės pagalbos mokiniui ir mokytojui centrui ir jo vykdomai veiklai.

Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, bendraudamas su mokytojais, teigė:

– Problemos švietimo sektoriuje kaupėsi ne vienerius metus. Savivaldybės dažnai tampa Vilniuje išdalintų pažadų įkaitėmis. Sėkmingas šios problemos sprendimas šiandien yra Vyriausybės rankose. Konkrečius sprendimus dėl mokytojų atlyginimų priima mokyklų vadovai, tačiau aš asmeniškai esu už tai, kad streikavusiems mokytojams už pirmą savaitę atlyginimai būtų išmokėti. Kol mokytojai streikuoja, kenčia mokiniai ir jų tėvai. Tikiuosi, kad Vyriausybė ir profesinės sąjungos susitars ir pirmadienį prasidės normalus ugdymo procesas.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, šiandien Tauragės rajone streikavo 158 mokytojai. Ugdymo procesas nevyksta Žalgirių ir Skaudvilės gimnazijose, „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijose.

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi būsima mama braukia ašaras – mažylė gimė negyva. Nelaimė įvyko praėjusią savaitę, negyva mergytė gimė Lietuvos Nepriklausomybės dienos rytą. Sielvarto apimti giminaičiai kreipėsi į 15min, teigdami, jog Tauragės medikams tiesiog trūksta žmogiškumo ir elementarios pagarbos pacientams.

Pagėgių gyventoja I. M. bandė papirkti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistę. Tokiu būdu pagėgiškė stengėsi įteisinti savo seną sandėliuką.

Premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimai dėl mokytojų streiko ir neva egzistuojančių mokytojų profsąjungų ryšių su Rusija peržengė bet kokias padorios politikos ribas.

33 metų žmogus, būstą perkantis Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, ir 23 metų laikotarpiui besiskolinantis nuo 47 iki 60 tūkst. eurų – taip pernai atrodė vidutinis statistinis šalies gyventojas, ėmęs SEB banko būsto paskolą. Iš viso pernai  banke buvo sudaryta 6,6 tūkst. būsto paskolų sutarčių – trečdaliu daugiau negu 2014 metais. Bendra naujų  būsto paskolų vertė, palyginti su 2014 metais, išaugo 41 proc. ir buvo 273 mln. eurų.

Atnaujins šilumos trasas
  • Įkelta: 2016-02-24

UAB Tauragės šilumos tinklai (TŠT) rengia investicinį projektą ir sieks gauti ES lėšų šilumos trasoms modernizuoti bei biokuro katilinėms atnaujinti. Modernizuoti esamą šilumos ūkį TŠT nuspręsta po skaičiavimų, kurie parodė, jog pastaruosius metus sparti Tauragės gyvenamųjų namų renovacija gerokai sumažino šilumos poreikį.

Kiek uždirba mokytojas?
  • Įkelta: 2016-02-24

Viena iš mokytojų streiko oficialių priežasčių – maži atlyginimai. Kiek mokytojai uždirba, ir ką padaryti, kad jie uždirbtų daugiau?

Europos Parlamento narys Antanas Guoga pradeda Australijos pilietybės atsisakymo procedūras.

Mieli „Tauragės žinių“ skaitytojai, šiandien startavo atsinaujinęs mūsų interneto naujienų portalas. Jame, tikimės, rasite viską, kas iki šiol Jus domindavo mūsų laikraštyje ir ankstesniame tinklalapyje.

 

Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos Tauragės skyriaus nariai kovoja su Tauragės regiono atliekų tvarkymo centru (TRATC) dėl sąžiningo ir gyventojams priimtino mokesčio įvedimo. Šios asociacijos skyriaus pirmininkė Irena Bagdonaitė sako gaunanti daugybę gyventojų skundų dėl TRATC‘o veiklos ir mokesčių skaičiavimo. Jos manymu, nemažai problemų kyla dėl informacijos viešinimo stokos.

Praėjusią savaitę Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė, jog vasario mėnesio šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių Lietuvoje. Buvęs UAB Tauragės šilumos tinklai vadovas Donatas Simaitis tikina, jog tai naujojo vadovo Mindaugo Nevardausko nuopelnas.

Manęs prašo paskolinti pinigų. Nenoriu to daryti be jokių dokumentų. Tik nežinau, ką ir kaip daryti – sudaryti paskolos sutartį ar vekselį. Koks skirtumas tarp jų?
Vytautas J.

 

Vakar, eidama 91 metus (1925–2016) mirė garsaus Tauragės krašto partizano Leono Laurinsko-Liūto žmona Ona Valerija Laurinskienė.

Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad 2015-aisiais piniginė socialinė parama mūsų rajono gyventojams buvo skiriama skaidriau. Praėjusiais metais sulaukta ir gerokai mažiau skundų dėl neteisėtai nepaskirtos arba nutrauktos piniginės socialinės pašalpos mokėjimo.

Praėjusią savaitę Tauragės krašto muziejuje Šaulių sąjungai buvo įteikta 1933 m. spalio 22 d. Šaulių rūmų (dabar Kultūros rūmai) atidarymo akto kopija su iškilmingu tekstu, ornamentais ir aukšto rango to meto valstybės tarnautojų parašais.

Nepavykus pasiekti susitarimo su Vyriausybe, pirmadienį Lietuvos pedagogai pradėjo neterminuotą streiką. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, į streiką įsijungė keturios Tauragės rajono mokyklos – M. Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijos bei Žalgirių ir Skaudvilės gimnazijos.

Tauragėje sklando kalbos apie pribrendusią idėją statyti naują Tauragės sporto ir pramogų areną. Valdantieji svarsto tris multifunkcinei arenai galimas įrengti vietas – buvusio karinio miestelio teritorijoje (Vytauto g. 141), prie „Šaltinio“ progimnazijos bei Sporto centro „Bastilijos“ komplekse. Nors sprendimas dėl to dar nėra priimtas, miesto bendruomenėse ir sporto visuomenėje užvirė ginčai, kuri vieta būtų geriausia.

Šiandien priešpiet netoli Meižio tvenkinio rastas sprogmuo. Sulėkė specialiosios tarnybos – medikai, ugniagesiai, policijos pareigūnai, išminuotojai. Sprogmenį rado žmogus, vedžiodamas šunį.

Praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ paplito nemaloni žinia: ligoninėje, druskų kambaryje, buvo ištuštinta vienos lankytojos piniginė. Žurnalistų pakalbinta moteris tikino, kad ligoninėje niekam apie vagystę nepranešė, nes ir toliau teks naudotis paslaugomis, o nemalonių žvilgsnių ji nenorinti. Vis tik moteris sakė norėjusi įspėti kitus žmones, kad būtų atsargesni.

Nors Tauragė pagal renovuojamų daugiabučių namų skaičių yra vienas pirmaujančių miestų Lietuvoje, ne visi vykstančiais procesais patenkinti. Dažnas gyventojas skundžiasi masiniuose renovacijos procesuose pasigendąs kokybės. Šįkart tauragiškiai skundžiasi dėl Gedimino gatvės 33 numeriu pažymėto renovuojamo daugiabučio rangovų darbų ir prie namo palikto šiukšlyno.

Kur slėptis?
  • Įkelta: 2016-02-18

Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba paskelbė kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą, kurį galima rasti jų interneto svetainėje. Šio sąrašo žinojimas gali išgelbėti gyventojų gyvybes: minimuose pastatuose galima pasislėpti iškilus rimtam pavojui.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje įmonės „Tauragės regiono keliai“ mašina, barsčiusi kelius, trenkėsi į lengvąjį automobilį. Smarkiai kelininkų apdaužytą „Toyota Auris“ skubiai teko patraukti iš sankryžos prieš patį rytinį eismo piką.

Skaudžios nelaimės kelyje, žuvę pėstieji skatina susirūpinti ne tik pėsčiųjų, bet ir vairuotojų saugumu. Partrenkus žmogų kelyje visa atsakomybė ir neretai kaltė krenta vairuotojui. Į redakciją užsukęs tauragiškis G. K. piktinasi neatsakingu pėsčiųjų elgesiu ir klausia: kokios yra pėsčiųjų pareigos?

Antradienį visa Lietuva minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Iškilmingos ceremonijos, minint šią ypatingą šventę, surengtos bemaž visuose miestuose. Šaliai svarbi data paminėta ir Tauragės kultūros rūmuose. 

Kultūros ministerijoje surengtas Kultūros ministro Šarūno Biručio susitikimas su Lietuvos savivaldybių vadovais. Jo metu ministras pristatė 2016 metų veiklos prioritetus, pabrėžė poreikį ir siekius keisti šalies kultūros politiką. Susitikime dalyvavo ir Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, jis ragina kultūros įstaigas atsiverti bendruomenėms.

30 milijonų. Kam ir kiek?
  • Įkelta: 2016-02-16

Vasario 17 dieną Tauragės rajono savivaldybė tvirtins 2016 metų Tauragės rajono savivaldybės biudžetą, kurį kasmet lydi skirtingos gyventojų, ekonomistų ir politikų nuomonės. Nors dėl tikslių skaičių dar deramasi, biudžeto skirstymo tendencijos aiškios: lyginant su praėjusiais metais, didėja skirstomų lėšų srovės seniūnijoms, gatvėms, šaligatviams, aikštelių įrengimui prie daugiabučių, verslo vystymo, jaunimo programoms. Skaičiuojama, jog  biudžeto pajamas sudarys 30,2 mln. Eur, kurių net 7,9 mln. atiteks padidėjusiam mokinio krepšeliui finansuoti.