2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ragina kultūros įstaigas bendradarbiauti su bendruomenėmis

  • Įkelta: 2016-02-16
Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

 Kultūros ministerijoje surengtas Kultūros ministro Šarūno Biručio susitikimas su Lietuvos savivaldybių vadovais. Jo metu ministras pristatė 2016 metų veiklos prioritetus, pabrėžė poreikį ir siekius keisti šalies kultūros politiką. Susitikime dalyvavo ir Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, jis ragina kultūros įstaigas atsiverti bendruomenėms.

Kalbėdamas apie 2016 metų prioritetus ir pokyčius kultūros politikoje, ministras atkreipė dėmesį į pilietiškumo skatinimą, paveldo pažinimą ir atsakingą jo naudojimą. Anot Š. Biručio, šioje srityje svarbus savivaldybių indėlis, ypač bendradarbiaujant su bendruomenėmis. Kalbėta apie tai, kad su Švietimo ir mokslo ministerija bus kuriama vieninga bibliotekų sistema, apimanti bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimą, patirties dalijimąsi su šioje srityje pažengusiomis šalimis.

Tauragės rajono meras S. Mičiulis pasidžiaugė kultūros ministro iniciatyva, orientuota į kultūros sklaidą regionuose, pilietiškumo skatinimą, bendruomenių įtraukimą ir viešųjų bei mokyklų bibliotekų integraciją.

„Iki šiol mūsų valstybės kultūros politika buvo orientuota į kultūros objektų statybą ir jų rekonstrukciją. Šiandien mes turime atkreipti dėmesį į renginių kokybę, kultūros, švietimo, sporto įstaigų, bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimą. Raginu ir kviečiu rajono kultūros įstaigas peržiūrėti savo veiklą. Gaudamos atlyginimus iš mokesčių mokėtojų, kultūros įstaigos turi dirbti ne sau, o mokesčių mokėtojams. Kultūros įstaigos privalo didinti žmonių pasitikėjimą savimi ir savo valstybe, skatinti didžiuotis šalies istorija ir šiandieniniais pasiekimais“, – teigė S. Mičiulis.

Pasak mero, svarbu, kad rajono kultūrai skirti pinigai būtų išleidžiami ne tuščių pastatų šildymui ar įstaigų administravimui, o vertingiems eksponatams, leidiniams įsigyti ar tiesiogiai su bendruomenėmis dirbančių kultūros darbuotojų išlaikymui.

– Šiais metais, vertindami kultūros įstaigų ir jų vadovų darbą, didelį dėmesį skirsime kultūrinių renginių novatoriškumui, kultūros įstaigos ir bendruomenių bendradarbiavimui, – sakė Tauragės rajono meras.

Sudaryta darbo grupė dėl rajono kultūros įstaigų veiklos tobulinimo. Ji turėtų pateikti savo siūlymus, kaip tobulinti kultūros įstaigų darbą, modernizuoti jų materialinę bazę, įtraukti bendruomenes į kultūrinę veiklą. 

30 milijonų. Kam ir kiek?
  • Įkelta: 2016-02-16

Vasario 17 dieną Tauragės rajono savivaldybė tvirtins 2016 metų Tauragės rajono savivaldybės biudžetą, kurį kasmet lydi skirtingos gyventojų, ekonomistų ir politikų nuomonės. Nors dėl tikslių skaičių dar deramasi, biudžeto skirstymo tendencijos aiškios: lyginant su praėjusiais metais, didėja skirstomų lėšų srovės seniūnijoms, gatvėms, šaligatviams, aikštelių įrengimui prie daugiabučių, verslo vystymo, jaunimo programoms. Skaičiuojama, jog  biudžeto pajamas sudarys 30,2 mln. Eur, kurių net 7,9 mln. atiteks padidėjusiam mokinio krepšeliui finansuoti.

Teisingumo ministerija tęsia aktualių publikacijų ciklą, kuriame atsakoma į žmonėms rūpimus klausimus. 

Tauragės rajono savivaldybėje baigėsi kandidatų į Žalgirių gimnazijos direktoriaus postą atranka. Naujuoju Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriumi tapo šilutiškis, istorikas, istorijos ir visuomenės mokslų mokytojas Jonas Jatautas. 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios 2001 m. gimusios Vanesos Stanišauskaitės.

Aplinkos ministerijoje vyko metinis šalies savivaldybių merų susitikimas daugiabučių renovacijai Lietuvoje aptarti. Jo metu Tauragės rajono savivaldybei, kaip renovacijos lyderei Lietuvoje, įteikta padėka už daugiausiai 2013–2015 m. laikotarpiu modernizuotų daugiabučių namų.