2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nubaustas veterinaras dėkoja už reklamą

  • Įkelta: 2016-02-04
Autorės nuotraukos
Morta MIKUTYTĖ
morta@taurageszinios.lt

Atlikus patikrinimą veterinaro Eugenijaus Kriaučiūno klinikoje buvo nustatytas vakcinacijos nuo pasiutligės duomenų klastojimas augintinio pase, taip pat sustabdytas gyvūnų gydymas neregistruotais veterinariniais vaistais. Pakalbintas veterinaras nesutriko: priešingai, dėkojo už padidintą dėmesį ir reklamą.

Rado daug pažeidimų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, patikrinę Tauragės rajone, Butkeliuose, veikiantį E. Kriaučiūno veterinarijos punktą nustatė vakcinacijos nuo pasiutligės duomenų klastojimą gyvūno augintinio pase bei sustabdė gyvūnų gydymą neregistruotais veterinariniais vaistais.

Patikrinimo metu veterinarijos punkte rastus nelegalius veterinarinius vaistus nurodyta nedelsiant sunaikinti. Be to, nustatyta, kad veterinarinių paslaugų teikėjas E. Kriaučiūnas deda atžymas apie vakcinaciją nuo pasiutligės Europos Sąjungoje galiojančiuose gyvūnų augintinių pasuose, nors šiam veterinarui dar nuo 2014 metų liepos 7 d. uždrausta išduoti tarptautinius pasus, daryti juose atitinkamus įrašus bei vykdyti gyvūnų ženklinimą poodinėmis mikroschemomis dėl duomenų klastojimo, nustatyto kilus gyvūnų augintinių gabenimo į Didžiąją Britaniją skandalui. Patikrinimo metu rasta ir kitų, pasikartojančių pažeidimų – buvo netinkamai naudojamos vakcinos ir veterinariniai vaistai bei tvarkoma jų apskaita, nepašalinti ankstesnių patikrinimų metu nustatyti trūkumai, ne pagal reikalavimus tvarkomos veterinarinės medicininės atliekos.

„Išdavė“ netinkamai laikytų šuniukų pasai

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Tauragės VMVT viršininko pavaduotojas Vaidotas Gudžiūnas, skundas buvo gautas per centrinę veterinarijos tarnybą. Yla iš maišo išlindo, kai moteris papasakojo tarnybai apie galimai netinkamą gyvūnų laikymą.

– Gavome skundą dėl netinkamo gyvūnų laikymo Bekeriškių kaime, Tauragės rajone. Ten išnuomotoje sodyboje buvo laikomi šuniukai ne pačiomis geriausiomis sąlygomis – nevalytuose, mažuose garduose, aplink sklido dvokas. Atvykusi augintinių savininkė pateikė gyvūnų pasus, kuriuose buvo nurodyti duomenys apie vakcinaciją nuo pasiutligės. Būtent šie dokumentai ir sukėlė įtarimų – jie akivaizdžiai buvo padirbti. Vakcinos pagaminimo data nurodyta vėlesnė, nei įrašas gyvūno pase, – kalbėjo V. Gudžiūnas.

Po tokių radybų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atliko patikrinimą pas veterinarą E. Kriaučiūną. Kaip „Tauragės žinių“ žurnalistei pasakojo pats nubaustasis veterinaras, Tauragės VMVT viršininkas Kęstutis Patašius yra jo buvęs mokinys. Būtent todėl patikrinimui pas veterinarą išsiųsti inspektoriai iš Šilalės VMVT – K. Patašius nusišalino.

Apie atliktą tyrimą plačiau pasiteirauti Šilalės VMVT viršininko Antano Bliūdžiaus nepavyko – tarnybiniu telefonu vyras neatsiliepė.

Už nustatytus pažeidimus veterinarinių paslaugų teikėjui surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas, skirta 300 eurų bauda.

Veterinaras padėkojo už dėmesį

Pirmadienį „Tauragės žinių“ žurnalistė apie incidentą nuvyko pasikalbėti su minėtu veterinaru. Vos per slenkstį pasitikęs vyras liepė nedelsiant užsirašyti jo citatą.

– Ačiū Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai už padidintą dėmesį mano kukliam asmeniui ir veiklai, nes reklama, kad ir neigiama, yra reklama, – sakė E. Kriaučiūnas.

Tolimesnio pokalbio metu gyvūnų gydytojas rodė gyvūnų, kuriuos jam teko gydyti, nuotraukas, pasakojo, kaip susitvarkė su išradingumo pareikalavusiomis situacijomis darbinėje veikloje. Pacientų pas jį ir šiandien netrūksta. Savaitgalį operuoti net 4 šunys, kurie medžioklės metu susidūrė su ypač aršiu šernu.

– Visi žino – jei yra nedidelė konkurencija, tai „išmeti“ truputį kritikos apie konkurentą, ir tai jau yra informacija. Aš nelabai draugiškai nusiteikęs veterinarinės tarnybos atžvilgiu. Jų ten sėdi apie 20 žmonių, jie gauna algas. Jas reikia užsidirbti. O jei darbo nėra, tai tada turi sugalvoti ką nors, – lyg tarp kitko kalbėjo pašnekovas.