2020 Balandžio 09 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nepavyksta atsikratyti „Tauro“ dalininko teisių

  • Įkelta: 2016-02-04
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybei nepavyko atsisakyti VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininko teisių. Sprendimui Tarybos posėdyje koją pakišo valstybei priklausanti senojo stadiono žemė.

Viešosios įstaigos „Tauragės futbolas“ dalininko teisės Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovams virto tikru galvos skausmu. Prastus rezultatus demonstruojanti futbolo komanda „Tauras“ nepateisina valdžios lūkesčių ir į šią įstaigą investuotų šimtatūkstantinių sumų.

Per paskutinius šešerius metus „Tauragės futbolui“ iš savivaldybės biudžeto iš viso buvo skirta beveik milijonas litų. 2010 metais futbolui teko 210 000 Lt, 2011 m. – 210 000 Lt, 2012 m. – 200 000 Lt, 2013 m. – 200 000 Lt, 2014 m. – 100 000 Lt ir 2015-aisiais – 23 000 Eur (79 414 Lt).

Didžioji dalis šių pinigų iškeliavo federacijos starto mokesčiams, žaidėjų išlaidoms, IĮ „Suktukas“ teikiamoms pervežimo paslaugoms. Taip pat smulkesnėms – UAB „Ekspertika“, UAB „Tauragės kurjeris“, UAB „Sporto dvasia“ ir „Argus“ saugos tarnybos – sąskaitoms padengti.

Pasak Tauragės rajono mero Sigito Mičiulio, „Tauras“ – vienintelis klubas, kurio dalininkė yra Tauragės rajono savivaldybė. Tarybos posėdžio metu S. Mičiulis klausė, ar nėra pažeidžiamas konkurencijos įstatymas, kai iš 54 rajone veikiančių klubų, savivaldybė yra tik vieno iš jų dalininkė, ir jai skiriamas didžiausias lėšų skaičius.

Svarstant VšĮ „Tauragės futbolas“ klausimą komitetų posėdyje, abejones sėjo ir Tarybos narys Viktoras Kovšovas, tikindamas, jog šios įstaigos darbą reiktų įvertinti atidžiau. Ypač dėl to, jog šis disponuoja senuoju stadionu – tauragiškių pamėgta futbolo baze, kurios žemė priklauso valstybei. Valstybės turto valdymo ir disponavimo įstatymas nurodo, jog dalininko teises galima parduoti, jei dalininkas nėra valstybinio turto panaudos davėjas. Tauragės rajono savivaldybė „Tauragės futbolui“ panaudos teisę į senojo stadiono žemę suteikė dar prieš pradedant šio stadiono rekonstrukcijos darbus.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl dalininko teisių posėdyje buvo nukeltas narplioti kitam kartui. Pirminiame sprendime buvo numatyta, jog Savivaldybei priklausančios dalininko teisės būtų parduodamos aukciono būdu. Numatyta pradinė kaina – 15 929,10 Eur.

Iš viso į dalininko teises Tauragės rajono savivaldybė yra investavusi 55 tūkst. litų sumą. Šiuo metu VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininko teisės priklauso Janučiui Šetkui, Algimantui Aurylai, Gintautui Tachtamiševui, Arūnui Pukeliui ir Tauragės rajono savivaldybei.

 

Trečiadienį Pagramančio mokyklos direktorius Vytautas Stonys parašė prašymą atleisti jį iš direktoriaus pareigų.

Menininkas vienija tautą
  • Įkelta: 2016-02-04

Skulptorius Gediminas Radzevičius siekia savo grandiozinę idėją – „Pasaulio lietuvių vienybės karūnos“ – pastatymą įgyvendinti be valstybinių lėšų. 1 ha plotą užimsiančiai skulptūrai reikalingą  1 milijoną eurų tikimasi surinkti iš pačių lietuvių – skulptorius nesikreipia nei į Vyriausybę, nei tuo labiau į Europos Sąjungos (ES) fondus. Projekto paramos koncertas Tauragėje vyks rytoj  – gyventojai, įsigiję bilietus į renginį, prisidės prie iniciatyvos įgyvendinimo.

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai vėl kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias.

Atlikus patikrinimą veterinaro Eugenijaus Kriaučiūno klinikoje buvo nustatytas vakcinacijos nuo pasiutligės duomenų klastojimas augintinio pase, taip pat sustabdytas gyvūnų gydymas neregistruotais veterinariniais vaistais. Pakalbintas veterinaras nesutriko: priešingai, dėkojo už padidintą dėmesį ir reklamą.

Tauragės rajono savivaldybė pradėjo rengtis miesto šventei. Vakar į pirmąjį posėdį rinkosi rajono mero Sigito Mičiulio potvarkiu sudaryta  miesto šventės „Tauro ragas 2016“ organizavimo komisija. Jai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Jau pirmajame komisijos posėdyje paaiškėjo, kad šiais metais Tauragės miesto šventė bus kitokia – aktyvi ir šiuolaikiška.