2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kur slėptis?

  • Įkelta: 2016-02-18
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba paskelbė kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą, kurį galima rasti jų interneto svetainėje. Šio sąrašo žinojimas gali išgelbėti gyventojų gyvybes: minimuose pastatuose galima pasislėpti iškilus rimtam pavojui.

Kolektyvinės apsaugos statinių poreikį savivaldybės teritorijoje nustato savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į savivaldybės galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizės duomenis, gyventojų skaičių seniūnijose ir pačioje savivaldybėje. Mūsų rajone tinkamų slėptis nuo pavojaus statinių yra 35.

Parenkami statiniai ir patalpos, kuriuos ekstremaliųjų situacijų ar karo metu galima būtų pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo pavojingų veiksnių. Renkant kolektyvinius apsaugos statinius turi būti atsižvelgiama į statinio ar patalpų vietą, talpumą, sandarumą, konstrukcijas, patalpų vietą statinyje, atstumus iki evakavimo punktų, privažiavimą prie statinio ir kitas aplinkybes.
Kolektyvinės apsaugos statiniai žymimi specialiuoju ženklu. Šis ženklas yra lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu. Ženklas tvirtinamas virš įėjimo į kolektyvinės apsaugos statinį durų ar ant jų.

Mortos Mikutytės nuotraukos 

Tauragės valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos interneto puslapyje yra pateikiamas visas sąrašas Tauragės rajone esančių kolektyvinės apsaugos statinių. Tarp jų – ir ugdymo bei gydymo įstaigos, Tauragės kultūros rūmai, „Bastilijos“ sporto kompleksas, Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatas ir kiti.

Pilną kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą galite rasti paspaudęšią nuorodą: 

http://www.vpgt.lt/taurage/images/stories/civiline_sauga/2014m/kolektyviniai_statiniai_2014/taurages_kolektyvniai_statiniai.pdf 
 

Ankstyvą ketvirtadienio rytą Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje įmonės „Tauragės regiono keliai“ mašina, barsčiusi kelius, trenkėsi į lengvąjį automobilį. Smarkiai kelininkų apdaužytą „Toyota Auris“ skubiai teko patraukti iš sankryžos prieš patį rytinį eismo piką.

Skaudžios nelaimės kelyje, žuvę pėstieji skatina susirūpinti ne tik pėsčiųjų, bet ir vairuotojų saugumu. Partrenkus žmogų kelyje visa atsakomybė ir neretai kaltė krenta vairuotojui. Į redakciją užsukęs tauragiškis G. K. piktinasi neatsakingu pėsčiųjų elgesiu ir klausia: kokios yra pėsčiųjų pareigos?

Antradienį visa Lietuva minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Iškilmingos ceremonijos, minint šią ypatingą šventę, surengtos bemaž visuose miestuose. Šaliai svarbi data paminėta ir Tauragės kultūros rūmuose. 

Kultūros ministerijoje surengtas Kultūros ministro Šarūno Biručio susitikimas su Lietuvos savivaldybių vadovais. Jo metu ministras pristatė 2016 metų veiklos prioritetus, pabrėžė poreikį ir siekius keisti šalies kultūros politiką. Susitikime dalyvavo ir Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, jis ragina kultūros įstaigas atsiverti bendruomenėms.

30 milijonų. Kam ir kiek?
  • Įkelta: 2016-02-16

Vasario 17 dieną Tauragės rajono savivaldybė tvirtins 2016 metų Tauragės rajono savivaldybės biudžetą, kurį kasmet lydi skirtingos gyventojų, ekonomistų ir politikų nuomonės. Nors dėl tikslių skaičių dar deramasi, biudžeto skirstymo tendencijos aiškios: lyginant su praėjusiais metais, didėja skirstomų lėšų srovės seniūnijoms, gatvėms, šaligatviams, aikštelių įrengimui prie daugiabučių, verslo vystymo, jaunimo programoms. Skaičiuojama, jog  biudžeto pajamas sudarys 30,2 mln. Eur, kurių net 7,9 mln. atiteks padidėjusiam mokinio krepšeliui finansuoti.