2019 Spalio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kur slėptis?

  • Įkelta: 2016-02-18
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba paskelbė kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą, kurį galima rasti jų interneto svetainėje. Šio sąrašo žinojimas gali išgelbėti gyventojų gyvybes: minimuose pastatuose galima pasislėpti iškilus rimtam pavojui.

Kolektyvinės apsaugos statinių poreikį savivaldybės teritorijoje nustato savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į savivaldybės galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizės duomenis, gyventojų skaičių seniūnijose ir pačioje savivaldybėje. Mūsų rajone tinkamų slėptis nuo pavojaus statinių yra 35.

Parenkami statiniai ir patalpos, kuriuos ekstremaliųjų situacijų ar karo metu galima būtų pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo pavojingų veiksnių. Renkant kolektyvinius apsaugos statinius turi būti atsižvelgiama į statinio ar patalpų vietą, talpumą, sandarumą, konstrukcijas, patalpų vietą statinyje, atstumus iki evakavimo punktų, privažiavimą prie statinio ir kitas aplinkybes.
Kolektyvinės apsaugos statiniai žymimi specialiuoju ženklu. Šis ženklas yra lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu. Ženklas tvirtinamas virš įėjimo į kolektyvinės apsaugos statinį durų ar ant jų.

Mortos Mikutytės nuotraukos 

Tauragės valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos interneto puslapyje yra pateikiamas visas sąrašas Tauragės rajone esančių kolektyvinės apsaugos statinių. Tarp jų – ir ugdymo bei gydymo įstaigos, Tauragės kultūros rūmai, „Bastilijos“ sporto kompleksas, Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatas ir kiti.

Pilną kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą galite rasti paspaudęšią nuorodą: 

http://www.vpgt.lt/taurage/images/stories/civiline_sauga/2014m/kolektyviniai_statiniai_2014/taurages_kolektyvniai_statiniai.pdf