Skelbiamas konkursas naujai nuovažai įrengti
Įkelta:
2014-03-14
Nuotrauka
Aprašymas
Senoji nuovaža neįgaliesiems ardoma nebus, šalia jos ketinama įrengti dar vieną. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Valdininkai skuba taisyti darbų broką ir skelbia konkursą nuovažai į naująjį tiltą per Jūros upę įrengti. Planuojama, kad naujoji nuovaža kainuos iki 100 tūkstančių litų. Savo ruožtu neįgalieji negaili klerkams aštrios kritikos ir žodžių į vatą nevynioja – jų teigimu, Tauragėje visada taip: pirma suprojektuojama, pastatoma ir tik paskui galvojama.

Tiltas į niekur?

Naujojo pėsčiųjų tilto per Jūros upę statybos Tauragėje įžiebė tikrą diskusijų audrą. Vienų nuomone, tiltas šioje vietoje nereikalingas, esą jį reikėjo statyti už Vasaros estrados, kad į miestą lengviau patekti galėtų Butkelių gyventojai, kitų nuomone, pirma reikėjo sutvarkyti Jūros šlaitą, apaugusį neįžengiamais brūzgynais, tik vėliau statyti tiltą.

Į „Tauragės žinių“ redakciją šią savaitę užėjęs vyras tikino pastebėjęs, kad naujaisiais laiptais, besileidžiančiais link tilto, teka upelis ir kai pašąla, jie tampa slidūs. Be to, visai šalia, rekonstruotoje Meilės alėjoje veriasi smegduobė ir slenka šlaitas. Vos perduoto naudoti objekto trinkelės gali nugarmėti žemyn.

Ieško, kas suprojektuos ir pastatys

Kovo 6-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė supaprastintą viešąjį pirkimą neįgaliųjų nuvažiavimui link pėsčiųjų tilto per Jūros upę suprojektuoti ir įrengti.

Pirkimo aprašyme skelbiama, kad konkurso laimėtojas privalės pateikti mažiausiai du projektinius pasiūlymus, kaip įsivaizduoja neįgaliųjų nuvažiavimo ant tilto įrengimą. Užsakovo nurodymu nuovažos kolonos, turėklai ir pagrindas turės būti metaliniai, atsparūs korozijai, pagaminti iš nerūdijančių medžiagų ir įrengti taip, kad nesilaikytų sniegas ir vanduo. Pasiūlymus projektuotojai gali teikti iki kovo 20 dienos. Šią savaitę konkurso skelbimas internete buvo peržiūrėtas per 70 kartų.

Kainuos iki 100 tūkstančių

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, paklaustas, kiek kainuos įrengti naują nuovažą, patikino, kad šių darbų kaina sieks iki 100 tūkstančių litų.

– Lėšos bus ne iš savivaldybės biudžeto, iš to paties Europos Sąjungos projekto, iš kurio statomas tiltas, – sakė A. Mosėjus.

Jo teigimu, šįkart su preliminariu nuovažos projektu bus supažindintos neįgaliųjų organizacijos, jos galės teikti siūlymus. A. Mosėjus patikino žinąs, kad naujaisiais laiptais teka upelis, apskritai ši vieta esanti šaltiniuota.

– Rangovas įspėtas atlikti melioracijos darbus ir nusausinti šlaitą, – sakė savivaldybės atstovas.

Tiltą ir naująją nuovažą naudoti planuojama pradėti liepos mėnesį. Dabar ant tilto lipti draudžiama.

Stebisi, kad nederina

Tačiau neįgaliųjų atstovai kraipo galvas ir stebisi tokiais valdininkų sprendimais – pirma pastatyti, paskui klaidas taisyti.

– Baisu, kaip ten padaryta. Ten ne tik neįgalieji negali nuvažiuoti, bet ir vaiko vežimėlio neįmanoma nuvežti, – „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro direktorė Jolanta Surkevičienė.

Paklausta, kaip, jos nuomone, būtų galima ištaisyti projektuotojų broką, J. Surkevičienė sakė kalbėjusi apie tai su centro lankytojais.

– Dabar, žinoma, jau sunku klaidas taisyti. Buvo galima nusileidimą zigzagais įrenti, bet vargu ar tai beišeis. Reikėtų įrengti aikšteles su nedidelėmis nuožulnomis, – patarė J. Surkevičienė.

Reabilitacijos centro vadovei keista, kad Tauragėje statant ir rekonstruojant svarbius objektus neklausiama neįgaliųjų nuomonės, nors tai daryti privaloma.

– Visais laikais planuojant tokius dalykus dalyvaudavo neįgaliųjų atstovas, kodėl dabar nederinta, nežinau, – sakė J. Surkevičienė.

Vežimėlį užstumtum tik trise

Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus „Tauragės žinias“ informavo, kad draugijos vardu dar prieš Naujuosius metus parašė prašymą savivaldybės administracijai ištaisyti projektuotojų ir statybininkų klaidas ir įrengti neįgaliesiems tinkamą nuovažą į pėsčiųjų tiltą.

– Savivaldybės administracijos direktorius man minėjo, kad nuovažą įrengs iš rajono biudžeto lėšų, ne iš Europos Sąjungos. Kodėl dabar kitaip kalba, nežinau. Neįgaliojo vežimėliu ten nuvažiuoti visiškai neįmanoma. Trise šiaip ne taip į viršų užstumtum. Pas mus visada taip – pirma pastato, paskui galvoja, – kritikos žodžių negailėjo Neįgaliųjų draugijos pirmininkas.

K. Petkaus žiniomis, jau įrengta per stačia nuovaža išardyta nebus, esą dar viena, tik jau tinkanti neįgaliesiems, bus įrengta šalia laiptų.

Neįgaliųjų draugija savivaldybei turi ir daugiau priekaištų. Tiesa, Prezidento gatvėje į šaligatvio vidurį „sukaltus“ stulpus darbininkai patraukė, tačiau problema liko renovuotoje J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kur šaligatvio viduryje stūksantys elektros stulpai atima galimybę neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais važiuoti ne gatve.

– Jau surašėme prašymą dėl šaligatvių Bažnyčių gatvėje. Mūsų „ratukininkai“ skundžiasi, kad šaligatvių bortai per aukšti, neįmanoma nuvažiuoti, – sakė K. Petkus.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kaminas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugsėjo pabaiga, bet rudeniški orai įgauna pagreitį – ne vieną priverčia pasvajoti apie šiltus namus. Svarbu prisiminti, kad namai turi būti ne tik šilti, jaukūs, bet svarbiausia ir saugūs. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties primenama, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.
Nuotrauka
savivaldybe
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su ekspertu, teiksiančiu finansų konsultanto paslaugas. Bendra šios sutarties vertė siekia 17 424 Eur.
Nuotrauka
zemdirbiusvente
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Rugsėjo 23 dieną Tauragės rajono žemdirbiai susirinko į tradicinę žemdirbių šventę, vykusią Tauragės kultūros rūmuose. Renginio metu rajono ūkininkams įteiktos padėkos už darbštumą, atsidavimą savo kraštui ir svarų indėlį puoselėjant ūkį Tauragės rajone.
Nuotrauka
infrastruktura
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Tauragėje atnaujinta daugiau nei 600 kv. m visiškai nusidėvėjusių pėsčiųjų takų, esančių prie vaikų žaidimų aikštelės J. Tumo-Vaižganto gatvėje bei prie lopšelio-darželio „Kodėlčius“, įsikūrusio Moksleivių alėjoje. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, dėmesys skirtas ne tik susisiekimo infrastruktūrai gerinti, bet ir saugumui užtikrinti. Ši vaikų žaidimų aikštelė apjuosta tvora, o pačioje aikštelėje pastatyta nuo lietaus ar saulės apsauganti stoginė.
Nuotrauka
stadionas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos.  
Nuotrauka
elektra
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl Rusijos energetinio karo su Europa augančios elektros kainos neramina gyventojus, kurie rimtai svarsto, kaip reikės taupyti rudenį ir žiemą. Energijos vartojimo statistika ir įpročiai rodo, kad erdvės taupymui esama.
Nuotrauka
uzimtumo tarnyba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Užimtumo tarnyba skelbia, kad įspėtų apie darbuotojų atleidimą dukart daugiau nei pernai. Įtempta geopolitinė situacija pasaulyje bei energijos išteklių krizė koreguoja Lietuvos įmonių veiklą. Šiemet Užimtumo tarnyba gavo 52 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus  – 16 pranešimų daugiau nei pernai tokiu pat laikotarpiu. Iš Tauragės rajono įmonių pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus kol kas negauta, pranešama apie fiksuojamą darbuotojų paklausos suaktyvėjimą.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-22
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos – kosminės. Alionos ir jos šeimos istorija – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
darzelis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
Šiuo metu Tauragės rajono mokyklų ikimokyklinio ugdymo grupėse laisvų vietų yra daugiau nei pageidaujančiųjų į jas patekti.
Nuotrauka
banga viesbutis
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Net ekspertai nesutaria, ar į Lietuvą jau ateina ekonominė krizė ir sunkmetis, nors infliacija jau akivaizdžiai muša rekordus. Šalies ekonomistai jau įspėja ruoštis sunkesniems laikams, ekonomikos lėtėjimui ir recesijai. Vis dėlto sakoma, kad krizės – tai ne tik laikas, kurį reikia tiesiog ramiai išlaukti, bet ir atsiveriančios galimybės bei pasirengimas naujiems startams. Apie tai byloja artėjančios permainos Tauragės viešbučių paslaugų rinkoje: vieno viešbučio savininkai svarsto savo verslą parduoti, kiti gi – plėsti.
Nuotrauka
piesia
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Mokyklinio amžiaus vaikams ypač svarbu atrasti ir išreikšti save, laiką leisti su bendraminčiais. Bene tinkamiausias saviraiškos būdas – popamokinė veikla. Ji padeda vaikui įgyti papildomų gebėjimų, socialinių įgūdžių, įgauti pasitikėjimo savimi, pailsėti nuo mokslų ir atsipalaiduoti, įsitvirtinti bendraamžių grupėje.  
Nuotrauka
ligonine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 4-ąją pasibaigus buvusio Tauragės ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos kadencijai laikinuoju vadovu paskirtas direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.  Tauragės rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą gydymo įstaigos vadovo pareigoms eiti. 
Nuotrauka
rinkimu kodeksas
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinis įstatymas. Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Rinkimų kodeksas keičia galiojusius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės bei Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymus. 
Nuotrauka
vanduo
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą brangins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos bankrutuoti jos negali, tačiau regionus prislėgs nuostoliai. „Tauragės vandenų“ vadovas patvirtino – įmonės tiekiamas vanduo irgi brangs, tik dar neaišku, kiek.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-09-18
Atsakymo į šį klausimą, ko gero, norėtų sulaukti ne vienas tauragiškis, gyvenantis ir daugiabutyje, ir privačių namų kvartaluose. O jei didžiulis šuo lanksto šalia tvoros ir nuolat skalambija arba ankstyvą rytą pažadina kur kas anksčiau nei norėtųsi atsikelti? Pašnekovai sako, kad su kaimynais reikia tartis gražiuoju, o galiojantys teisės aktai ir įpareigoja gyvūnų laikytojus užtikrinti, kad jų augintiniai netrikdytų aplinkinių teisių į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-09-16
Elektros kainoms išaugus iki neregėtų aukštumų su didelėmis išlaidomis susiduriantys verslai ieško išeičių. Vieni dar labiau veržiasi diržus, kiti gi nusiteikę optimistiškai ir laukia išganingų vyriausybės sprendimų. O didelės baldų įmonės vadovas žodžių į vatą nevynioja – jei elektros kainos ir toliau taip kils, dirbti tiesiog nebeapsimokės.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-15
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos. Išsamiau apie mokyklų stadionų būklę skaitykite šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
foto
Įkelta:
2022-09-15
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dažniau vartojame informacinio karo ir propagandos sąvokas. Ekspertai Viktoras Denisenko ir Mantas Martišius sutinka, kad vis geriau atskiriame melagienas, tačiau vienbalsiai teigia – privalome išlikti itin budrūs bei kritiški. Informaciniame kare naudojamos priemonės bei įrankiai nuolat keičiasi, o dalis visuomenės grupių išlieka pažeidžiamos. Kaip primena teisėja Kristina Kakurinė, informacijos sklaida ir nuomonių publikavimas privalo neperžengti saviraiškos laisvės ribų, o kai kuriais atvejais gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę.
Nuotrauka
bankomatai
Įkelta:
2022-09-15
Toliausiai nuo miestų ir vietų, kuriose yra galimybė išsigryninti pinigus, esančiose gyvenvietėse vasarą turėjo būti pastatyti papildomi 100 bankomatų. Dauguma bankomatų jau įrengti, tačiau dar ne visi. Vienas arčiausiai Tauragės numatytų, tačiau dar neįrengtų bankomatų – Rukuose, Pagėgių savivaldybėje.