Verslas sunerimęs: Bažnyčių gatvėje ribos eismą?
Įkelta:
2022-10-06
Nuotrauka
baznyciu g
Nuotraukos autorius:
Jono Valaičio nuotrauka

Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 

Ieško zonos

Rugsėjo 26-ąją bendrajame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje Tauragės savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistas Gediminas Kurlinkus kalbėjo, kad sukurti mažos taršos zoną miesto centre įpareigoja Alternatyviųjų degalų įstatymas. Anot jo, iki 2023 m. sausio 1-osios visos šalies savivaldybės turi patvirtinti šias zonas.

– Gali būti ir 1 gatvėje, ir 2–3 gatvėse numatyta zona, kurioje draudžiamas taršių transporto priemonių eismas. Tai reiškia, kad čia gali važiuoti elektromobilis, elektrobusas, dviratis arba bet kokia kita priemonė, kuri nėra tarši, – sakė G. Kurlinkus. 

Tarybos narys Darius Petrošius komitete klausė, kur konkrečiai numatoma sukurti šią zoną. Anot jo, tai itin svarbu žinoti tiek gyventojams, tiek verslui. 

Pasak G. Kurlinkaus, įstatymas nenumato, kokia konkrečiai gatvė Tauragėje turės būti skirta šiai zonai sukurti, tačiau tikėtina, kad ji bus Bažnyčių gatvėje.

– Kaip bebūtų, tai miesto centras. O štai jeigu kalbėtume apie Vytauto gatvės uždarymą, būtų kur kas kebliau. Tikrai šiandien gatvė nėra numatyta. Tačiau privalome patvirtinti, kad tokia zona tikrai bus, – kalbėjo Statybos skyriaus specialistas. 

D. Petrošius kalbėjo, kad sprendimui dėl zonos skiriamas laikas senka, todėl savivaldybės atsakingi specialistai turi „stipriai dirbti“, kad šis klausimas būtų išspręstas.

– Nes tai susiję su ribojimais tiek verslui, tiek gyventojams. Čia ne juokai, – sakė politikas. 

Atsakydamas į tai G. Kurlinkus atsakė, jog pats įstatymas tebuvo priimtas liepos 1-ąją, o specialistai jau dirba ir mėgina rasti geriausią sprendimą. 

Diskutuos

Rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, kad nors tam tikrus apribojimus pagal įstatymą reikėtų įvesti jau visai netrukus, to daryti kol kas neplanuojama.

– Reikėtų jau netrukus įvesti kažkokius ribojimus, kas tikrai nėra logiška ir nebus daroma. Kalbant apie Bažnyčių gatvę, bent artimiausiu metu, net jeigu čia ir kažkas būtų planuojama, turi būti viskas gerai apgalvota, apklausta ir išnagrinėta, aptarta. Neįsivaizduoju, kad galėtume tą padaryti taip, kaip numatyta, tai yra iki 2023 metų. Tikrai neįsivaizduoju tokios situacijos. Reikėtų tiesiog diskutuoti. Juk reikėtų keisti visą gatvės infrastruktūrą, reikia padaryti begalę darbų, pavyzdžiui, parengti techninius projektus, – kalbėjo D. Kaminskas.

Meras tikino šį klausimą jau aptaręs ir su Savivaldybių asociacija. 

– Jeigu didiesiems miestams numatyti tokias zonas yra paprasčiau, mažiesiems miestams ne viskas taip paprasta. Kartais nėra logikos tą daryti. Diskusijų tikrai bus. Bet reikėtų nuraminti žmones. Su verslininkais ne kartą kalbėjau, kad tikrai jokių staigių pakeitimų – paimti ir tiesiog uždaryti, nes taip užsimanė ar tarybos nariai, ar numato įstatymas – nedarysime, – komitete aiškino D. Kaminskas.

D. Petrošius akcentavo, kad verslui sprendimas numatyti ribojimus Bažnyčių gatvėje gali kenkti.

– Verslas ir mažas judumas yra labai sunkiai suderinami dalykai, – komentavo jis. 

Tarybos narys Viktoras Kovšovas taip pat skeptiškai vertino planus Bažnyčių gatvėje apriboti eismą: 

– Aš galiu pasakyti, kad prieš daugelį metų buvo bandoma šią gatvę skirti tik pėstiesiems ir kilo didžiulis ažiotažas iš verslo. 

Tarybos narė Rita Grigalienė prisiminė, kad dėl šio klausimo jau buvo suburta darbo grupė, kurioje apsispręsta mažos taršos zoną sukurti būtent Bažnyčių gatvėje. 

– Mes tą darbo grupėje aptarėme, o ar visuomenei buvo klausimai pristatyti, apsvarstyti, galbūt prašoma pateikti pasiūlymus? – klausė ji.

Tauragės savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė kalbėjo, kad kol kas visuomenei klausimas pristatytas dar nebuvo.

– Mes rengėme darnaus judumo planą tik komitete. Ir komitetas turėjo pilną teisę patvirtinti ir niekam neteikti. O tik po to darnaus judumo priemonės gali būti įtraukiamos į kitus planus ir jau tada būtų svarstymas viešai. Bet mes nutarėme teikti tvirtinti tarybai, – sakė ji.

G. Pukelytė pabrėžė, kad pagal Susisiekimo ministerijos nustatytą tvarką, darnaus judumo priemones turi patvirtinti Darnaus judumo komitetas. 

– Bet mes pateikėme tarybai, nes taip nutarė komitetas, – kalbėjo G. Pukelytė.

Siūlo žvelgti išradingai

Tarybos narys Darius Stankus, kad į pačią situaciją galima žvelgti išradingai – ribojimai gali būti įvedami ne visoje gatvėje, o tik tam tikrose jos atkarpose.

– Yra pavyzdžių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kai tam tikros gatvių atkarpos yra numatytos pėstiesiems arba netaršioms transporto priemonėms. Tenka matyti Vilniuje Gedimimo prospektą, kuriame tam tikromis valandomis iškyla tam tikros užtvaros ir gyventojai gali po gatvę vaikštinėti pėsti. Tai tiesiog kviečiu visus pagalvoti, teikti pasiūlymus, būti išradingiems ir, manau, tikrai surasime tokią mažos taršos zoną mieste, kad galėtume įgyvendinti įstatymų reikalavimus, – sakė D. Stankus. 

„Net nežinia, kas sugalvojo“

Tauragės nekilnojamojo turto agentūros, įsikūrusios Bažnyčių gatvėje, direktorius Giedrius Stanevičius „Tauragės žinioms“ teigė situaciją jau aptaręs su meru ir buvęs informuotas, kad Bažnyčių gatvėje jokių ribojimų tikrai nebus. Jis teigė, kad į kas tris mėnesius vykstančius pusryčius su meru buvo pakviesti visi suinteresuoti verslininkai ir jie buvo nuraminti. 

G. Stanevičius stebėjosi, kad iš viso tokia diskusija dėl galimų ribojimų Bažnyčių gatvėje viešojoje erdvėje kilo.

– Aiškiai buvo pasakyta, tad apie tą Bažnyčių gatvę net nežinia, kas sugalvojo, kad kažkas kalba ir rašo apie tai, – žiniasklaidos dėmesiu stebėjosi G. Stanevičius. 

Verslininkas įsitikinęs, kad mažos taršos zoną Bažnyčių gatvėje galima numatyti nebent tokiu atveju, jeigu Lietuvoje elektromobilių bus daugiau nei ne elektrinių. 

– Kai bus 51 procentas elektromobilių, tai gal ir taip, – savo nuomonę dėstė G. Stanevičius.

Pasak jo, verslo bendruomenė ribojimams Bažnyčių gatvėje, jeigu pastaruosius būtų ketinama įvesti, kategoriškai prieštarautų. 

– Verslas su tuo nesutinka, nes tai visiška nesąmonė, kad būtų uždaryta ta gatvė ir taptų nebe verslui. Tuomet būtų vieni butai, skirti žmonėms gyventi. Gal ir gerai, bet ir tai tada kiltų klausimas, kur gyventojų mašinas statyti, – G. Stanevičius. 

Paklaustas, ar pagrindinė problema dėl ribojimų Bažnyčių gatvėje ir būtų ta, kad šalia darbo vietų neliktų kur statyti automobilių, verslininkas neatsakęs į klausimą padėjo ragelį. 

„Kilpa ant kaklo“

Picerijos „StarPizza“ savininkas, nepanoręs, jog straipsnyje būtų minimas jo vardas ar pavardė, teigė taip pat nepritarsiantis ribojimams, jeigu šie būtų svarstomi įvesti, kadangi tai apsunkintų picerijos darbą. 

– Tokius ribojimus vertinčiau priešiškai. Tikrai nelabai pritarčiau, juk ir tų elektromobilių Tauragėje nelabai yra, kad kas antras jais važinėtų. Būtų sudėtinga patiems darbuotojams prie darbo vietos privažiuoti, o mes patys maistą išvežiojame taip pat. Na ir, manau, mūsų svečiams irgi nebūtų patogu, – sakė jis.

Jam antrino ir gėlių salono „Mini orchidėja“ vadovė Salomėja Galkauskienė, kuri teigė, kad Bažnyčių gatvėje ribojimai verslininkams dar labiau apsunkintų sąlygas, kurios ir dabar nėra lengvos prasidėjus sunkmečiui.

– Mes, smulkūs verslininkai, nesame tokie, kurių žodis būtų svarus, todėl priims sprendimą tokį, kokį priims. Tačiau norėtume, kad nebūtų kliūčių žmonėms pas mus atvykti automobiliais. Praktiškai toks ribojimas yra mums lyg kilpa ant kaklo. Mums tikrai geriau, kad žmonės atvažiuoja, nes prasidėjo sunkmetis, ir taip nėra lengva, o ir konkurencija be galo didelė, – teigė S. Galkauskienė.

Patvirtino planą

Diskusija dėl mažos taršos zonos Tauragėje kilo po to, kai Tauragės savivaldybės taryboje buvo pristatytas ir svarstomas Tauragės miesto darnaus judumo veiksmų planas iki 2030 m.

– Mes pirmieji Lietuvoje parengėme darnaus judumo planą, o po to parengė dar 16 savivaldybių, likusios neparengė. Tuo metu, kai svarstėme taryboje, opozicija labai abejojo, iš kur gausime finansavimą, ar galėsime įvykdyti. Tačiau šitas darnaus judumo planas iki 2030 metų bus bent 5 metais įvykdytas ir viršytas. Ir dabar mes papildome priemonėmis ir ateityje pildysime. Planai reikalingi tam, kad gautume finansavimą. Gavę finansavimą mes galime išspręsti ir ekologines, ir finansines problemas, – tarybos posėdyje kalbėjo tarybos narys Sigitas Mičiulis. 

Darnaus judumo veiksmų plane numatyta atnaujinti viešojo transporto priemonių parką, viešojo transporto maršrutus tankinti iki 30 min., sukurti vientisą dviračių takų tinklą integruojant bevariklį transportą į bendrą transporto sistemą, modernizuoti šviesoforus įrengiant bendrą miesto šviesoforų valdymą, įrengti gatvių apšvietimą, esamą infrastruktūrą pritaikyti žmonėms su specialiaisiais poreikiais, prie įvažiavimų į miestą įrengti greičio matuoklius, kurie informuotų vairuotojus apie jų greitį ir kita.  

Tikimasi, kad įgyvendinus darnaus judumo veiksmų planą iki 2030 metų pagerės teikiamos viešojo transporto keleivių vežimo paslaugos, sumažės miesto oro tarša, padidės miesto aplinkos patrauklumas, pagerės gyvenimo kokybė ir visuomenės sveikata.

Tarybos nariai šiam planui pritarė vienbalsiai.

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.