Parduodant būstą geriausias sprendimas – kreiptis į brokerį
Įkelta:
2022-08-27
Nuotrauka
pika
Aprašymas

Nekilnojamojo turto agentūros „PiKa namai“ vadovas Matas Kaminskas 

Asmeninio archyvo nuotrauka

 

Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 

Idėja kilo po praktikos 

Nekilnojamojo turto agentūros „PiKa namai“ direktorius Matas Kaminskas atidaryti agentūrą nusprendė pabandęs dirbti samdomą darbą ir supratęs, kad šis kelias – ne jam. Dar mokantis Socialinių mokslų kolegijoje reikėjo atlikti praktiką. Vaikinas pasirinko vieną nekilnojamojo turto agentūrą. Praktika Matui ir pamėtėjo mintį imtis verslo.

– Pasidomėjau, kad nekilnojamo turto agentūra nereikalauja labai didelių investicijų ir pamaniau, kad Tauragėje tai būtų gera perspektyva, mat mūsų mieste yra labai mažai nekilnojamojo turto brokerių, – teigė „PiKa namai“ direktorius.

Šiuo metu agentūra kviečia prisijungti ir naujų komandos narių. Kaip teigė Matas, svarbiausia yra didelis noras mokytis, komunikabilumas bei vairuotojo pažymėjimas ir automobilis, kurio prireiks vykstant į objektus.

Būstų paklausa Tauragėje – didelė

Pasak NT agentūros vadovo, Tauragėje nekilnojamo turto pasiūla yra maža, o ieškančiųjų įsigyti būstą – netrūksta.   

– Dabar labai aukštos palūkanų normos tiek bankuose, tiek unijose, bet nekilnojamąjį turtą tauragiškiai perka ir parduoda. Ypač tai jaučiama dabar, kai ruošiamasi Tauragėje įrengti aplinkkelį – daug kas nori parduoti savo būstus ir persikelti gyventi į kitą, jų manymu, ramesnę vietovę, – vardijo Matas.

Kad būsto paieškos būtų ne tokios varginančios, o parduodantieji nepatirtų nuostolių, pagalbos tikslinga prašyti specialistų.

Nekilnojamo turto agentūra „PiKa namai“ turi didelę klientų duomenų bazę – į juos kreipiasi ir klientai iš užsienio. Dažnai prašoma padėti susirasti būstą ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. 

O parduodantys būstus dažnai susiduria su problema –  neįvertina realios savo nekilnojamojo turto kainos – įvertina arba per maža kaina, arba per didele. 

– Mes matome daug objektų, bendraujame su turto vertintojais, todėl galime įvertinti turtą ir parduoti jį už geriausią kainą, – teigia agentūros direktorius. – Parduodami patys žmonės per didelį klientų srautą jaučia pirkėjų spaudimą – pirkėjas dažnai nuvertina turtą ir žmogus parduoda nekilnojamąjį turtą 20–30 proc. pigiau nei buvo planavęs. 

Nekilnojamojo turto agentūra pasirūpina ir dokumentų sutvarkymu, bendrauja su notarais. Tiek pirkėjas, tiek pardavėjas sutartą dieną gauna pranešimus, kad su dokumentais atvyktų pasirašyti sutarties. 

– Jūs mus pasamdote ir sulaukiate tik skambučio, kada ateiti pas notarą, nereikia rūpintis nei būsto aprodymu, nei bendravimu su klientais, – vardijo M. Kaminskas.

Konsultuoja nemokamai

Renkasi tauragiškiai, kaip pastebi Matas, mažesnius būstus. 

– Pastebiu, kad Tauragėje žmonės linkę pirkti mažesnius namus, kuriuos yra pigiau išlaikyti. Senų namų žmonės nelinkę pirkti, kadangi yra kilusios statybinių medžiagų kainos, tad geriau pirkti naujesnės statybos namą.

Naujos statybos namų yra Jūros alėjoje, Stragutės kaime, Miško gatvėje. Jų paklausa yra didelė,  naujos statybos namus žmonės greitai nuperka, tačiau pastatoma jų mažai.

Agentūros vadovas pastebi, kad žmonės labai ieško sutvarkytų butų, ir dažnai atsisako būstų, kuriuose yra raudonos ar kitų ryškių spalvų, margos sienos. 

– Konsultacijų metu norintiems parduoti būstus rekomenduoju būsto sienas perdažyti neutralia spalva, dabar madingas švediškas minimalizmas, viskas kuo paprasčiau, – pardavimus gerinančius patarimus dalijo Matas.

Pasak jo, į nemokamas konsultacijas atėję žmonės išeina tikrai patenkinti, nes agentūroje sulaukia daug patarimų.  

– Mes padedame klientams kiekviename žingsnyje ir ateityje jiems mūsų nebereikia, nes viską paaiškiname iki smulkmenų. Konsultacijų metu aptariame gyventojų pajamų mokesčio niuansus, turto vertinimą, patariame, kaip parduoti turtą, kaip jį paruošti. Kalbame ir apie teismo leidimus, kai yra mažamečių vaikų, aptariame žmones dominančius notarų klausimus, – vardijo M. Kaminskas.

„PiKa namai“ bendradarbiauja ir su kitomis nekilnojamo turto agentūromis – taip pardavimai įvyksta daug greičiau. 

Dėl nekilnojamojo turto su „PiKa namai“ direktoriumi Matu Kaminsku susisiekti galima tel. +370 653 72 992. Ofisas Prezidento g. 62 darbo dienomis dirba nuo 9 val. iki 18 val., šeštadieniais – nuo 10 val. iki 13 val., tačiau dėl būstų apžiūros galima susitarti bet kokiu, klientui patogiu laiku. 

 

Užs. Nr. 73

 

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.