Vizažistė Lina Kairė: „Veidas – mūsų vizitinė kortelė“
Įkelta:
2022-06-11
Nuotrauka
kaire lina
Aprašymas

Lina Kairė savo studijoje moko makiažo subtilybių. Autorės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.

Istorija – teisė – kosmetologija

– Dvyliktoje klasėje mokiausi labai gerai, reikėjo rinktis, kur studijuoti toliau. Pasvarsčiau, kad norėčiau būti kosmetologe – mane visuomet domino darbas grožio srityje. Pasidomėjau –tam reikėjo biologijos pažymio, kurios aš nebuvau pasirinkusi ir negalėjau laikyti egzamino. O ir tėvų palaikymo nesulaukiau, – pasakojo L. Kairė. 

Vis dėl to moteris paklausė tėvų ir studijų grožio srityje nesirinko. Jos vyresnioji sesuo studijavo teisę, tad Lina buvo lyginama su ja. Dvejus metus studijavusi istoriją, Lina perėjo į Mykolo Romerio universitetą ir ėmė studijuoti teisę, tačiau jai nepatiko dieninės studijos, nes besimokydama norėjo dirbti. 

– Jau pirmame kurse turėjau darbą, nesusijusį nei su teise, nei su makiažu. Tiesiog tuo metu man atrodė, kad dirbti reikia, – prisimena ji.

Dar studijuodama istoriją Lina nusprendė pereiti į neakivaizdinį skyrių, įsidarbino Tauragės apylinkės prokuratūroje. Ten dirbdama ji išgirdo pasiūlymą studijuoti teisę. 

– Apsvarsčiau, kad perspektyvų baigus istorijos mokslus nėra labai daug, nors istorija man patinka lig šiol. Visgi pradėjau studijuoti teisę, o netrukus sužinojau, kad laukiuosi. Sulaukusi dukters pajutau, kad sėdėjimas namie man labai nepatinka. Norėjosi ką nors dirbti, –kalbėjo Lina.

Ieškojo savo kelio

Pirmoji suteikta galimybė Linai buvo vienos kosmetikos kompanijos kvietimas į priemonių išbandymo pamokėlę, kaip ir ką naudoti, nes iki tol ji nesidomėdavo veido priežiūros priemonėmis – įdomiau būdavo pats makiažas. Vėliau moteriai pasiūlyta vykti į makiažo mokymus.

– Buvau tokia drąsi, kad pradėjau dažyti savo kaimynes, sesę, mamą. Savaitgaliais ėmiau daryti makiažus. Iš pradžių tai buvo tik hobis. 2014 metais pradėjau dirbti grožio salone, šį darbą derindama su darbu prokuratūroje, – teigė Lina.

Per karantiną Klaipėdos technologijų mokymo centre moteris papildomai įgijo kosmetikės specialybę.

Vizažas – tai kūryba

– Vizažas – tai dekoratyvinės kosmetikos naudojimas ant veido pagal veido bruožus, norėčiau sakyti –  pagal taisykles, bet makiaže jų nelabai yra. Kiekvienas ir spalvas mato kitaip, ir prisitaiko kitaip. Todėl manau, kad kiekvienas yra savitas ir pasirenka, kas jam geriau. Tai ne teisė, kad viskas būtų pagal straipsnius. Vizažas yra kūryba, gal net ir menas. Manau, išmokti to galėtų daug kas, bet atlikti tai su meile gali ne visi, – pamąstymais dalijosi L. Kairė.

Pasak vizažistės, makiažo tendencijos yra skelbiamos metams. Štai šiemet madinga violetinė, purpurinė, levandų spalva. Jau kelerius metus populiaru neperkrautas, gaivus veidas bei spindinti oda. Lina džiaugėsi, kad dabar ji jaučiasi sėdinti savo rogėse, nes būtent toks makiažas jai patinka labiausiai.

Panoro dalintis žiniomis 

– Vesti grupinius mokymus sugalvojau 2018 metais. Kadangi lankydavau mokymus, seminarus, sukaupiau daug patirties, įgytos žinios suteikė drąsos ir pasitikėjimo savimi. Ėmiau jausti, kad savi žiniomis noriu dalintis, – teigė L. Kairė.

Pasak Linos, gyvenimo prasmę pajauti tada, kai daliniesi. Ji įsitikinusi, kad tinkamas makiažas padeda moterims labiau pasitikėti savimi:

– Galbūt pasidažiusios raudonu lūpdažiu jos išdrįs pakeisti savo gyvenimą? Man norisi  padėti moterims praturtinti kiekvieną dieną paprastu makiažu, padažytomis lūpomis. Nors tai atrodo smulkmena, pasidažiusios moterys jaučiasi kitaip. Jau seniai esu susikūrusi feisbuko puslapį, kurio aprašyme turiu parašiusi: „Veidas – tai mūsų vizitinė kortelė, tad pateikime jį taip, kad aplinkiniams būtų miela ir gražu į mus žiūrėti, o mums pačioms suteiktų pasitikėjimo savimi!“. Šio užrašo nekeičiu nuo pat 2014 metų, nes jis atitinka ir mano dabartinę viziją.

Lina įvardijo pačią svarbiausią moterų klaidą – netinkamą veido odos priežiūrą. Tai turi didelę įtaką makiažui, kadangi pirmiausia oda turi būti tinkamai sudrėkinta. Dažnai pamirštama makiažu padengti ir kaklo sritį. Bet Lina džiaugiasi, kad su laiku klaidų mažėja. 

Su niekuo nekonkuruoja

Vizažistė atvira – norinčių patobulinti išvaizdą dabar kiek apmažėjo. Jos nuomone, tam įtakos galėjo turėti karas Ukrainoje. Makiažas visgi nėra toks būtinas mūsų gyvenime. 

Dažniausiai mokymuose sulaukiama moterų, kurios nori išmokti dažyti kitas. 

Konkurencijos dėl to, kad padaugės vizažistų, Lina nebijo. Ji teigia su niekuo nekonkuruojanti, kaip tik atvirkščiai – draugiškai galėtų patarti kitoms. Kartu dirbančias  merginas ji vadina kolegėmis, jos viena kitai padeda. Moteris teigė galinti būti komandos lyderė, bet nenori būti vadinama bose. Vizažistė tikisi, kad toks jos požiūris patinka ir kolegėms.

Idėjų semiasi ir iš užsienio specialistų

Gyvendama Klaipėdoje Lina susipažino su kitomis vizažistėmis, užsimezgė ryšys, iš jų ji daug  išmoko apie įvairių produktų sudėtį. Kuo toliau, tuo labiau ir jai pačiai norisi apie kiekvieną produktą, kurį tepa ant veido, žinoti kuo daugiau. Linai patinka klausyti seminarų apie koloristiką. Mokosi ji ir iš užsienio vizažisčių. Visos vizažistės, kurias moteris stebi socialiniuose tinkluose, turi savo makiažo akademijas.

– Stebėdama jų darbus jau seniai supratau, ką norėčiau daryti savo mokykloje. Įsivaizdavau, kokias idėjas pasiskolinčiau, o kokių atsisakyčiau, – pasakojo pašnekovė.

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms.