Teismas paskyrė arešto bausmę vyrui, smurtavusiam prieš savo sutuoktinę ir grasinusiam ją nužudyti
Įkelta:
2023-09-21
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
klat.teismas.lt nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu nuteisė B. G., sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą sutuoktinei bei grasinusį ją nužudyti ir paskyrė 48 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant.

Teismas nustatė, kad B. G. šių metų kovo 20 dieną namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto su sutuoktine metu prispaudęs delną prie jos dešinės ausies, vienąsyk katilinėje, kitąsyk kambaryje, nepilnamečio vaiko akivaizdoje, stipriai stūmė jos galvą, taip pat tempė nukentėjusiajai už plaukų, taip padarydamas nukentėjusiajai dešinės ausies sumušimą ir sukeldamas nežymų sveikatos sutrikdymą, o nepilnamečiui vaikui, kuris dėl tokių B. G. veiksmų išsigando ir pradėjo verkti, sukėlė neigiamus išgyvenimus. Be to, vyras tuo pačiu metu pagrasino nukentėjusiąją nužudyti, sukeldamas nukentėjusiesiems pagrindą manyti, kad grasinimas nužudyti gali būti realiai įvykdytas.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino ir paaiškino, kad tarp jo ir sutuoktinės kilo konfliktas, dėl to, kad jis grįžo į namus neblaivus. Nors tiksliai neprisiminė visų įvykio aplinkybių, tačiau neneigė, kad smurtavo sutuoktinės atžvilgiu, kad tokiais veiksmais galėjo išgąsdinti ir įvykio metu šalia buvusį nepilnametį vaiką. Taip pat neneigė, kad įvykio metu grasino sutuoktinę nužudyti, tačiau mano, kad šie grasinimai negalėjo būtų įvertinti kaip realūs. Gailėjosi dėl savo veiksmų įvykio metu. Po to jis kreipėsi pagalbos į specialistus, siekdamas išspręsti problemą, susijusią su alkoholio vartojimu.

Teismas, išnagrinėjęs bylą ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nukentėjusiųjų parodymus, padarė išvadą, kad B. G. kaltė dėl jam inkriminuotų nusikaltimų – nežymaus sveikatos sutrikdymo artimam šeimos nariui bei grasinimo nužudyti - yra visiškai įrodyta. Teismas nustatė, kad vyro atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkino ta aplinkybė, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio bei būdamas recidyvistu.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino tai, kad B. G. įvykdė du nesunkius nusikaltimus, turėdamas neišnykusį teistumą, baustas administracine tvarka už neblaivaus pasirodymą viešoje vietoje, Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kad yra dirbantis ir darbdavio charakterizuojamas teigiamai.

Atidėdamas šešiems mėnesiams paskirtą arešto bausmę, įpareigojo kaltinamąjį per visą atidėjimo laikotarpį dėvėti elektroninį stebėjimo prietaisą ir neišeiti iš namų nuo 23 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Be to, atsižvelgiant į tai, kad vyras padarė smurtinio pobūdžio nusikaltimus, teismas įpareigojo jį per tris mėnesius sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Lietuvos teismų inform.

Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
prieš 18 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-03
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, lapkričio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones.