Su kastetu ir teleskopine lazda – tiesiai į pareigūnų glėbį
Įkelta:
2022-08-01
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas birželio 3-ąją už tai, kad su savimi nešiojosi aplinkiniams pavojingus ginklus, skyrė baudą Tauragėje gyvenančiam J. P.

2018 m. už fizinio skausmo sukėlimą teistas, vienoje Tauragės rajono savivaldybei priklausančių įmonių dirbantis vyras šiais metais vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį, kai pareigūnai jo automobilyje rado draudžiamų nešioti ginklų – lazdą ir kastetą.

J. P. kaltę pripažino visiškai. Vyriškis teismui nurodė, kad 2019 m. pavasarį lazdą nusipirko vienoje Tauragės parduotuvėje už 8 eurus. Kaltinamasis sakė, kad jam net nekilo minčių, jog ši draudžiama, kadangi ji laisvai parduodama. 

Apklausta ir bendrovės „Jurkus ir Partneriai“, kurios prekybos centre įsigyta lazda, darbuotoja. Ji tikino, kad šioje parduotuvėje prekiaujama įvairiomis pramoninėmis prekėmis, dovanomis, suvenyrais, drabužiais, avalyne ir žaislais. Moteris sakė, kad į parduotuvę buvo atvežta suvenyrinių lazdų, skirtų pardavimui. Ji teigė, kad lazdos atvežtos iš sandėlio Telšiuose. Jų būta nedaug. Prekės, įpakuotos į kartonines dėžutes, jai esą nepasirodė tokios, kuriomis būtų galima ką nors sužeisti. Liudytoja sakė, kad pačios lazdos buvo ištraukiamos, atrodė tarsi plastikinės su metalinėmis detalėmis, tačiau nepanašu, kad jos labai tvirtos. Kam tiksliai šios lazdos buvo skirtos, ji teigė tikrai nežinojusi ir nesupratusi, bet esą spėliojusi, kad praverstų mokyklose rodyti ką nors prie lentos. 

Kaltinamasis sakė šį daiktą pirkęs be jokio tikslo, neturėjo net minčių žaloti aplinkinių. Tačiau kartu jis pažymėjo, kad prieš kurį laiką buvo stipriai sumuštas, todėl galvojo, kad reikalui esant, turėdamas teleskopinę lazdą, galėtų lengviau apsiginti. J. P. lazdą laikė garaže prie namų, o šių metų sausio pradžioje teleskopinę lazdą pasidėjo automobilyje ir ją laikė, kol rado policijos pareigūnai. 

Kaip tarnybiniame pranešime nurodė Tauragės apskrities policijos pareigūnai, šių metų sausio 7-ąją buvo gauta informacijos, kad apie 20.20 val. prie prekybos centro „Maxima“ pastebėtas automobilis „VW Passat“, kurio vairuotojas gali su savimi turėti apyvartoje draudžiamų daiktų – ginklų. Vairuotojas buvo patikrintas: kastetas rastas daiktadėžėje, o lazda – vairuotojo durelėse. Aptikti ne tik uždrausti ginklai, bet ir 2 pakeliai cigarečių su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis. Vyriškis buvo sulaikytas ir naktį praleido areštinėje. Pradėjus ikiteisminį tyrimą pareigūnai ginklus nurodė įvertinti ekspertams.

Aiškindamas, kaip jo automobilyje atsirado kastetas, vyras nurodė, kad 2019 m. rudenį, kai mokėsi Tauragės profesiniame rengimo centre, iš nepažįstamo vaikino nusipirko šį ginklą už 5 eurus. Jį vyriškis tikino irgi įsigijęs tik tam, kad galėtų apsiginti. Apie tai, kad turi kastetą, vyriškis niekam nesakė, nes žinojo, jog jis draudžiamas. J. P. sakė žinoję ir tai, kad teleskopinė lazda bei kastetas gali būti pasitelkti žmonėms ar gyvūnams žaloti, bet jų panaudoti vyriškis prisiekinėjo neketinęs ir su šiais daiktais tikrai nieko nedaręs. 

Kaip vėliau nustatė specialistai, lazda yra smogiamojo-triuškinamojo poveikio šaltasis nešaunamasis ginklas. Kieto metalo teleskopinė lazda pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą priskiriama D kategorijos ginklams. Kaip numato Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, D kategorijos ginklams priskiriami ir dujų įrenginiai, elektros šoko įtaisai, senoviniai, pneumatiniai ginklai bei šaltieji ginklai (pavyzdžiui, peiliai). D kategorijai priklausančius ginklus turėti gali būti leidžiama, bet nešiotis arba laikyti taip, jog jie iškart galėtų būti panaudoti, draudžiama. Specialistai priėjo prie išvados, kad kastetas, kuris priskiriamas civilinėje apyvartoje draudžiamiems ginklams, pagamintas pramoniniu būdu. 

Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė už padarytą nusikalstamą veiką vyrui pasiūlė skirti 1,5 tūkst. eurų baudą ją sumažinant trečdaliu, kadangi kaltinamasis dėl visko prisipažino. Teismas, J. P. pripažinęs kaltu už neteisėtą disponavimą nešaunamaisiais ginklais, jam skyrė galutinę 900 eurų dydžio baudą, kurią jis įpareigotas sumokėti per 3 mėnesius. Teismas nurodė teleskopinę lazdą ir kastetą sunaikinti. 

 

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės apskrities policija praneša apie Šilutėje iš namų išėjusią ir negrįžusią moterį. Prašo ją mačiusių ar žinančių moters buvimo vietą informuoti pareigūnus.
Nuotrauka
teismai
Įkelta:
2022-09-17
Anksčiau jau 5 kartus teistas A. P. manė turįs teisę aiškinti mamai, su kuo jai draugauti. Sūnus ją sumušė. Toks „aiškinimas“ baigėsi teisme. Rugpjūčio 3-ąją Tauragės apylinkės teismas jį pasiuntė atlikti arešto bausmės. 
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Rugsėjo 15 d. sulaikyta grupė asmenų, įtariama, susijusių su Vilniaus apskrityje veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis struktūromis. Pradiniame tyrimo etape iš nelegalios apyvartos išimta apie 37 kg narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Sulaikytiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu, neteisėto disponavimo šaudmenimis ir kitų nusikalstamų veikų.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Į savo buvusią sodybą atvykti ir su dabartiniu jos šeimininku pasikalbėti panoręs vyriškis sukėlė muštynes. Rugpjūčio 8-ąją Tauragės apylinkės teisme jam paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
uz vairo neblaivus
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo girtas prie vairo sėdęs ir dėl to aplinkinių dėmesio sulaukęs vyriškis. Aukštąjį išsilavinimą turintis vairuotojas svirduliavo, važiuodamas apgadino kelio ženklą, užvažiavo ant vejos, atsitrenkė į kaimyno automobilį, tačiau teistumo išvengė. 
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Vakar, 21.44 val. gautas pranešimas apie avariją Tauragės rajone, Taurų kaime. Pranešta, kad susidūrė automobilis BMW bei motociklas KTM.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-09-12
Rugsėjo 9-ąją Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie iš globos namų Jurbarko rajono savivaldybėje, Smalininkų miestelyje esančių globos namų, pabėgusias 3 paaugles.