Smurtavusiam sutuoktiniui žmona buvo gailestinga
Įkelta:
2022-08-07
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 

Bylos duomenimis, A. U. žmonai sukėlė fizinį skausmą  ir nežymų sutrikdė jos sveikatą: šių metų gegužės 31-ąją, apie 22.45 val., apsvaigęs nuo alkoholio jis tyčia trenkė du kartus kumščiu, o birželio 27-ąją, apie 21.45 val., sodybos vasarinėje virtuvėje, irgi būdamas girtas, jis smogė žmonai į kairę ranką, nugarą ir galvą.

Apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu, A. U. nurodė santuokoje su žmona gyvenantis 5 metus. Bendrų vaikų pora neturi. Vyras tikino, kad gegužės 31-osios vakare grįžo namo, neseniai buvo grįžusi ir žmona. Jie namuose, kaip teigė A. U., vakarojo. Vyriškis neneigė, kad būdamas namuose vartojo alkoholinius gėrimus – degtinę. Pasak vyriškio, tiek jam, tiek žmonai esant neblaiviems tarp jų kilo konfliktas. Kaltinamasis sakė buvęs apimtas pavydo, nes žmonai telefonu žinutes pradėjo rašinėti jos buvęs draugas. Tai pamatęs, jis susinervino ir ėmė priekaištauti. Kai žmona pradėjo jam atsakinėti, kaltinamasis sakė dar labiau susinervinęs. Žmona, anot jo, jau buvo nuėjusi į kambarį, ruošėsi miegoti, tačiau sutuoktiniai nesiliovė konfliktavę. Vyras sakė ją pakvietęs baigti gerti, tačiau ji gerti alkoholio nebenorėjo. Įtariamasis sakė priėjęs prie žmonos, nes vėl susinervino, o ši esą jam trenkė į tarpukojį. Vyras smogė jai į krūtinę. Žmona ėmė šaukti, kad iškvies policiją. Jis pamanė, kad moteris juokauja. Tačiau juoko buvo mažai, kai kaltinamasis išvydo į jų sodybos kiemą įvažiuojančius pareigūnus. Smurtautojas sakė žmonai jokių sužalojimų nepadaręs, o dėl to, kad ši jam trenkė, pareiškimo nerašys. Iš karto po to įvykio jis tikino žmonos atsiprašęs. 

Tačiau vėliau kaltinamasis vėl grįžo prie senų įpročių. Birželio 27-ąją tarp sutuoktinių kilo dar vienas konfliktas, o vyriškis panaudojo smurtą. 

Kaip teisme tikino liudytoja apklausta kita moteris, tuo metu buvusi smurtautojo ir nukentėjusiosios namuose, iš lauko į namus atėjęs neblaivus A. U. ėmė šaukti ant savo žmonos, koneveikė ją necenzūriniais žodžiais. Pasak liudytojos, būdamas agresyviai nusiteikęs, neaišku, dėl ko staiga jis delnu sudavė sutuoktinei kelis smūgius į galvą, į kairę ranką ir nugarą. Dėl tokio vyro elgesio liudytoja iškvietė policiją. A. U. iš namų pabėgo. 

Kaltinamasis sakė tos dienos įvykio nelabai atsimenantis, tik žinantis, kad dėl kažko susipyko su žmona. Jis tikino, kad labai gailisi, jog smurtavo prieš žmoną. Pareigūnams A. U. pažadėjo daugiau taip nebesielgti. 

Nukentėjusioji, apklausiama ikiteisminio tyrimo metu, patvirtino patyrusi smurtą, sakė, kad vyras jos atsiprašė, ji jam atleido, mano, kad jis nebesmurtaus.

Liepos 4-ąją priimtu teismo baudžiamuoju įsakymu A. U. buvo pripažintas kaltu, jam skirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė įpareigojant per 2 mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Vyrui buvo uždrausta 3 mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

 

Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Neblaivus prie vairo sėdęs ir avariją sukėlęs Vladas L. ne tik neteko vairuotojo pažymėjo, bet ir turės gerokai patuštinti kišenę. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 3-ąją paskelbtu baudžiamuoju įsakymu jį nuteisė už sukeltą avariją, kurioje buvo sužalota moteris.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacijoje apie ekstremalius įvykius, išvykimus, gaisrus pranešama apie ketvirtadienį Oplankio kaime rastą karo laikų sprogmenį.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 21-ąją Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) A. G., smurtavusiam prieš mažametį posūnį, paskyrė subendrintą vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas vieneriems metams. Vyras taip pat įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei keturis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuotrauka
dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės apskrities policija praneša apie Šilutėje iš namų išėjusią ir negrįžusią moterį. Prašo ją mačiusių ar žinančių moters buvimo vietą informuoti pareigūnus.
Nuotrauka
teismai
Įkelta:
2022-09-17
Anksčiau jau 5 kartus teistas A. P. manė turįs teisę aiškinti mamai, su kuo jai draugauti. Sūnus ją sumušė. Toks „aiškinimas“ baigėsi teisme. Rugpjūčio 3-ąją Tauragės apylinkės teismas jį pasiuntė atlikti arešto bausmės. 
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Rugsėjo 15 d. sulaikyta grupė asmenų, įtariama, susijusių su Vilniaus apskrityje veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis struktūromis. Pradiniame tyrimo etape iš nelegalios apyvartos išimta apie 37 kg narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Sulaikytiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu, neteisėto disponavimo šaudmenimis ir kitų nusikalstamų veikų.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Į savo buvusią sodybą atvykti ir su dabartiniu jos šeimininku pasikalbėti panoręs vyriškis sukėlė muštynes. Rugpjūčio 8-ąją Tauragės apylinkės teisme jam paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
uz vairo neblaivus
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo girtas prie vairo sėdęs ir dėl to aplinkinių dėmesio sulaukęs vyriškis. Aukštąjį išsilavinimą turintis vairuotojas svirduliavo, važiuodamas apgadino kelio ženklą, užvažiavo ant vejos, atsitrenkė į kaimyno automobilį, tačiau teistumo išvengė. 
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Vakar, 21.44 val. gautas pranešimas apie avariją Tauragės rajone, Taurų kaime. Pranešta, kad susidūrė automobilis BMW bei motociklas KTM.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-09-12
Rugsėjo 9-ąją Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie iš globos namų Jurbarko rajono savivaldybėje, Smalininkų miestelyje esančių globos namų, pabėgusias 3 paaugles.