Klastingas keršto planas vyriškį atvedė į teisiamųjų suolą
Įkelta:
2022-06-22
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi Vladimiro Proskurovskio/unsplash.com nuotrauka

 

Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 

Reikalų su nukentėjusiuoju turėjo anksčiau

Kaltinamasis E. L. teisme teigė kartais perkantis ir parduodantis automobilius. Automobilį „Subaru Forester“ vyriškis tikino pirkęs Šilalės rajone 2021 m. vasarį nukentėjusiojo R. Z. vardu, kitaip tariant, suklastojęs dokumentus – sutartyje nurodė jo, o ne savo duomenis. 

Anot kaltinamojo, nukentėjusysis R. Z. anksčiau jam pardavė techniškai netvarkingą automobilį „VW Touran“, todėl jam jautė didelį pyktį. Vyriškis griebėsi keršto – sumanė R. Z. vardu įsigyti kitų automobilių, kuriuos galėtų parduoti. Kaltinamasis turėjo visus R. Z. asmens duomenis, nes pirkdamas iš jo automobilį kartu buvo užpildęs transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį.

Automobilį pardavė

Liudytoju pripažintas E. Š. pareigūnams nurodė, kad 2021 m. vasario pradžioje internetiniame puslapyje „Autoplius“ publikavo skelbimą, kuriame nurodė, kad parduoda automobilį „Subaru Forester“. 

Po dviejų dienų jam paskambino vyriškis, kaip vėliau paaiškėjo – kaltinamasis E. L., su kuriuo sutarė parduoti automobilį. Liudytojas pasakojo, kad vyras atvyko ir apžiūrėjo automobilį, su juo užpildė pirkimo–pardavimo sutartį. 

Anot E. Š., pirkėjas su savimi turėjo 2 iš dalies užpildytas pirkimo–pardavimo sutartis ir nurodė, kad sutartis užpildyta jo draugo R. Z. vardu. Minėtoje sutartyje E. Š. užpildė savo asmens duomenis bei parduodamo automobilio duomenis. Už automobilį E. L. sumokėjo vietoje grynaisiais 900 eurų. Pirkėjas buvo atvykęs savo automobiliu ir tralu, kuriuo išsigabeno nusipirktą automobilį. Teisme kaltinamasis E. L. teigė nusipirktą automobilį vėliau pardavęs kitam asmeniui. 

Automobilį įsigijęs žmogus teisme paliudijo už jį sumokėjęs 1150 eurų. 

Pranešė apie baudą

Yla iš maišo išlindo, kai nukentėjusysis R. Z. praėjusių metų lapkričio 16-ąją iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gavo elektroninį laišką, kad tariamai jam priklausančiu automobiliu „Subaru Forester“ dar vasario 13-ąją Kelmės rajone, kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, buvo padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį skirta bauda. 

Vyras gerokai nustebo, nes ne tik tokio automobilio tuo metu nevairavo, bet net nežinojo, kad tokį turi. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po to kaltinamasis E. L., pasakojo nukentėjusysis, jam paskambino ir pasiūlė susitarti, kad šis atsiimtų pareiškimą.

Įpareigotas dirbti arba mokytis

„Kaltinamasis E. L. padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, yra teistas už analogišką nusikaltimą. E. L. per 5 metus yra baustas 5 kartus už administracinius nusižengimus, padarytus pažeidus Kelių eismo taisykles. E. L. kaltu prisipažįsta, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, todėl ši aplinkybė pripažįstama jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Jame teisėjas Osvaldas Briedis pažymėjo, kad E. L. ieško darbo, gailisi dėl padaryto nusikaltimo, taigi, yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai E. L. bus pasiekti atidėjus vieneriems metams jam skirtos 4 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmės vykdymą ir įpareigojant nuteistąjį pradėti dirbti arba mokytis bei neišvykti iš gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.