Paprašytas grąžinti skolą recidyvistas pratrūko
Įkelta:
2021-03-01
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Ne kartą už sveikatos sutrikdymą ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Jonas R. ir vėl kumščiais sprendė savo problemas. Tauragės apylinkės teisme šių metų sausį buvo priimtas dar vienas nuosprendis jo atžvilgiu. Šįkart į nemalonumus recidyvistu pripažintas kaltinamasis pateko dėl to, kad sumušė kitą vyrą, kuris pareikalavo grąžinti skolą. Negana to, teisme Jonas R. nuožmiai mėgino išvengti atsakomybės.

Nukentėjusysis teisme pasakojo, kad praėjusių metų liepos 24 d., apie 12 val., atvyko į Jono R. namus ir paprašė grąžinti skolą. Skolininkas atsakė, kad jo sugyventinė tuoj grįš į namus ir skolą grąžins, tačiau nukentėjusysis suvokė, kad Jonas R. meluoja, ir jam tą pasakė. Pričiuptas meluojantis, anot nukentėjusiojo, Jonas R. sudavė du kartus kumščiu jam į veidą, dėl ko šis nukrito ant grindų ir pakaušiu trenkėsi į spintelę. Nuo smūgio sumuštasis kelioms sekundėms prarado sąmonę, o atsigavęs pamatė, jog iš kairio skruosto bėga kraujas.

Nukentėjusysis išėjo iš Jono R. namų ir sutiko jo sugyventinę, kurios paklausė, ar ši turi pinigų, moteris atsakė neturinti. Sumuštasis nieko nelaukęs nuvyko į policiją, o iš ten – į Ligoninės Priėmimo skyrių. 

Liudytoja pripažinta sugyventinė teismo dienos nesulaukė – ji mirė. Tačiau apklausta ikiteisminio tyrimo metu moteris tikino, kad išties tą dieną prieš pietus buvo išėjusi pas draugę, o grįždama namo esą nukentėjusiojo nesutiko. Esą jos sugyventinis Jonas R. jai grįžus pasakojo, jog buvo užėjęs nukentėjusysis, kuris prašė grąžinti skolą ir kėlė triukšmą, bet didesnio konflikto tarp jų esą nebuvo.

Vis dėlto ekspertų išvada rodė ką kita. Valstybinės teismo medicinos tarnybos išvadoje nurodyta, kad nukentėjusysis dėl dešinės akies vokų kraujosruvos ir abiejų paakių odos nubrozdinimų bei pakaušio odos nubrozdinimo ir poodinės kraujosruvos patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą. Anot ekspertų, veido sužalojimai galėjo atsirasti sudavus smūgius kumščiais, o pakaušio odos nubrozdinimas ir poodinė kraujosruva būdingi griuvimui, atsitrenkus pakaušiu.

Nukentėjusysis davė nuoseklius parodymus ir akistatos tiek su savo skriaudėju, tiek su liudytoja metu. 

Kaltinamasis kaltės dėl nukentėjusiojo sumušimo nepripažino ir tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisiamojo posėdžio metu aiškino, kad jis nukentėjusiojo nemušė, kol jie bute kalbėjosi, šis nugriuvęs nebuvo. 

Jonas R. teigė, kad nežino, kur ir kas nukentėjusįjį sužalojo. Tačiau Tauragės apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Jurjonas tokia versija nepatikėjo.

„Nors kaltinamasis teigia, kad jis nukentėjusiojo nemušė ir jo namuose jokio konflikto nebuvo ir šis buvo sveikas bei negali pasakyti, kur ir kas jį sužalojo, tačiau neneigia, jog jis buvo skolingas <...> ir šis reikalavo grąžinti skolą. Nėra pagrindo netikėti nukentėjusiojo <...> parodymais. Kaltinamasis tiesiog neigia savo kaltę norėdamas išvengti atsakomybės. Taigi, laikytina nustatyta, kad kaltinamasis sudavė smūgius nukentėjusiajam į veidą“, – konstatuojama sausio 27 d. paskelbtame Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje. 

Sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikaltimą Jonas R. padarė būdamas recidyvistas. 

Jonas R. teismo buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo ir jam skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant 1 metams įpareigojant per šį laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Jonas R. teismo taip pat buvo įpareigotas per mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atsiprašyti nukentėjusiojo. Be to, teismas nusprendė patenkinti Valstybinės ligonių kasos ieškinį ir iš Jono R. priteisti 106,08 euro gydymo išlaidų.

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie balandžio mėnesį vykdomas prevencijos priemones. Bus stebima vairuotojų eismo kultūra, vykdoma greičio kontrolė, tikrinama, ar naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis.
Nuotrauka
karys
Įkelta:
2021-04-10
Policija penktadienio vakarą, apie 18 val. 8 min., J. Tumo - Vaižganto g. namo laiptinėje sulaikė Lietuvos kariuomenės eilinį, kuri, kaip įtariama, įsigijo narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2021-04-09
Tauragės policijos komisariato pareigūnai atliko sėkmingą tyrimą dviračio vagystės byloje. Sučiuptas iš paauglio transporto priemonę nugvelbęs vyras, kuris stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Šių metų kovą jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
naminė
Įkelta:
2021-04-08
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes teistas T. M. sumanė prasimanyti pinigų. Tačiau jo veiklą nutraukė policijos pareigūnai. Vyras gamino naminukę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Ne kartą dėl smurtinių nusikaltimų teistas V. N. įbaugino savo patėvį. Jaunas vaikinas nuoskaudas liejo ir kumščiais. Tauragės apylinkės teismas kovo 4 dieną priėmė nuosprendį niekur nedirbančio recidyvisto byloje dėl nusikaltimų prieš patėvį. 
Nuotrauka
padanga
Įkelta:
2021-04-06
Tokio įžūlumo tauragiškis dar nebuvo matęs: atvykęs pirkti automobilio pirkėjas jį tiesiog pavogė. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-06
Sausio 2-ąją kilusio konflikto metu T. R. pakėlė ranką prieš buvusią sugyventinę. Vyras kažkodėl sugalvojo, kad su juo išsiskyrusi moteris privalo būti jam ištikima.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Atvykęs į degalinę vyras išgąsdino jos darbuotoją ir visus, kurie tuo metu joje lankėsi. Garsiai klausydamasis muzikos ir dėl to sulaukęs aplinkinių pastabų, jis išdaužė langą. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-04-01
Viena tauragiškė po 5 metų, praleistų santuokoje, jau ruošia skyrybų dokumentus. Vyras girtauja ir šeimoje nuolat kyla barniai. O pastaruoju metu priežasčių pyktis dar daugiau – vyras girtas vairavo žmonos automobilį ir įkliuvo pareigūnams. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-31
Anksčiau neteista pensininkė I. L. R., pragyvenanti iš 257 eurų senatvės pensijos, turės atlyginti neturtinę žalą, nes vidury dienos Tauragėje užpuolė kitą moterį – buvusio vyro draugę. Nuosprendį Tauragės apylinkės teismas priėmė vasario 24 dieną.
Nuotrauka
peilis
Įkelta:
2021-03-31
Vakar, apie 20 val., Pauliškių kaime (Skaudvilės sen.) nesutarimai kilo tarp artimųjų. Kaip praneša policija, neblaivus vyras, gim. 1983 m., peiliu grasino apie 80 m. moteriai., ir apie 70 m. vyrui.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotraukos
Įkelta:
2021-03-26
Siekdami užtikrinti saugų dalyvavimą eisme, kovo 22–25 dienomis policijos pareigūnai vykdė tikslinę prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių vairuotojų pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti. O jų užfiksuota nemažai – net 50.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Anksčiau neteista L. K. įkliuvo pareigūnams su daugiau nei 74 litrais naminės degtinės. Vasario 17 dieną Tauragės apylinkės teismas sprendė šios moters likimą. Kaltinamoji siekė būti atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-23
Rietenos dėl prie vieno vyro namo įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų ir išdėliotų eismą ribojančių kuolelių galiausiai pasiekė teismą. Netekęs kantrybės, vienas tauragiškis nusprendė kaimyno turtą sugadinti: į kameras metė plytą ir akmenį, o kuolelius sulankstė.