Padegėjai savo artimų žmonių turtą teigė sunaikinę iš keršto
Įkelta:
2021-02-26
Nuotrauka
degtukas
Aprašymas

prokuratura.lt nuotrauka

Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.

Kaip skelbia Lietuvos Respublikos prokuratūra, tyrimas dėl ūkinio pastato su pagalbiniais statiniais padegimo Pagėgių savivaldybėje buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 25 dieną. Tyrimą atlikę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai nustatė, jog 53 metų Pagėgių sav. gyvenantis vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia padegė jam ir jo trims seserims priklausančią daržinę.

„Apklausos metu paaiškėjo, kad anksčiau teistas vyriškis nuosavybės teise jam pačiam ir jo seserims priklausantį turtą padegė po ginčo, supykęs ant sesers. Tyrimo duomenimis, numetęs degantį degtuką ant šieno, nuteistasis laukė kol ugnis pasiglemš statinį. Atsitiktinai pro šalį vykęs vyras, pamatė liepsną ir iškvietė ugniagesius. Ugnis visiškai sunaikino daržinę ir jau buvo persimetusi ant ūkinio pastato stogo. Skaičiuojama, kad sunaikinto turto vertė siekia daugiau nei 2 tūkst. eurų. Vyras pripažintas kaltu dėl ne tik jam priklausančio turto sunaikinimo, sukeliant grėsmę kitiems. Teismas jam skyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, be intensyviosios priežiūros, uždraudžiant per šį laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas“, – skelbiama pranešime.

Kitas tyčinio padegimo atvejis išaiškintas Tauragės rajone. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 69-erių metų kaltinamasis, padegė jo sugyventinei priklausantį ūkinį pastatą, nes pastaroji jį atstūmė. Keršto vedinas vyras tokiu visuotinai pavojingu būdu nukentėjusiajai padarė 3 tūkst. eurų žalą. Kaltinamasis laukia teismo nuosprendžio.

Šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis pastebi, kad beveik pusė išaiškintų tyčinio padegimo kaltininkų būna apsvaigę nuo alkoholio. „Tyčinio padegimo bylos – bene vienos sudėtingiausių, mat ugnis pasiglemžia visus įkalčius. Siekiant išaiškinti padegėjus, tenka įdėti nemažai darbo. Dažnu atveju išaiškėja, kad padegimas įvykdytas nesugebėjus suvaldyti kilusio pykčio, siekiant pagąsdinti ar atkeršyti. Šios emocijos ir alkoholis užtemdo sveiką protą ir padegėjai nesuvokia, kokį pavojų sukelia ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Neigiamos emocijos turi būti valdomos ir išliejamos niekam nepavojingu būdu. Tyčinis padegimas – nusikaltimas, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, kurių griežčiausia – penkerių metų nelaisvė“,– sako prokuroras.

Per praėjusius metus Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros veiklos teritorijoje pradėta 18 ikiteisminių tyrimų dėl tyčinių padegimų pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį.

Nuotrauka
piliak
Įkelta:
prieš 1 dieną
33-ejų metų Šilalės rajono gyventojas kaltinamas nacionalinės reikšmės paminklo – Vedrių piliakalnio – suniokojimu. Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Egidijus Žylius teismui perdavė baudžiamąją bylą. Skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų. Griežčiausia bausmė už tokį nusikaltimą – laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-04-14
Šilalėje parduotuvę turintis verslininkas sulaukė keršto už tai, jog nufotografavo šalia jo pastato girtaujančius asmenis. Tauragės apylinkės teismas kovo pradžioje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą, vagystę, narkotinių medžiagų turėjimą ir turto sugadinimą teistas D. U. turėjo prisiminti tai, ką padarė pernai lapkritį. Tiesa, vyriškiui tai sekėsi sunkiai – jis nusikaltimą padarė itin apsvaigęs, todėl jį atmintis kaip reikiant apgavo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie balandžio mėnesį vykdomas prevencijos priemones. Bus stebima vairuotojų eismo kultūra, vykdoma greičio kontrolė, tikrinama, ar naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis.
Nuotrauka
karys
Įkelta:
2021-04-10
Policija penktadienio vakarą, apie 18 val. 8 min., J. Tumo - Vaižganto g. namo laiptinėje sulaikė Lietuvos kariuomenės eilinį, kuri, kaip įtariama, įsigijo narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2021-04-09
Tauragės policijos komisariato pareigūnai atliko sėkmingą tyrimą dviračio vagystės byloje. Sučiuptas iš paauglio transporto priemonę nugvelbęs vyras, kuris stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Šių metų kovą jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
naminė
Įkelta:
2021-04-08
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes teistas T. M. sumanė prasimanyti pinigų. Tačiau jo veiklą nutraukė policijos pareigūnai. Vyras gamino naminukę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Ne kartą dėl smurtinių nusikaltimų teistas V. N. įbaugino savo patėvį. Jaunas vaikinas nuoskaudas liejo ir kumščiais. Tauragės apylinkės teismas kovo 4 dieną priėmė nuosprendį niekur nedirbančio recidyvisto byloje dėl nusikaltimų prieš patėvį. 
Nuotrauka
padanga
Įkelta:
2021-04-06
Tokio įžūlumo tauragiškis dar nebuvo matęs: atvykęs pirkti automobilio pirkėjas jį tiesiog pavogė. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-06
Sausio 2-ąją kilusio konflikto metu T. R. pakėlė ranką prieš buvusią sugyventinę. Vyras kažkodėl sugalvojo, kad su juo išsiskyrusi moteris privalo būti jam ištikima.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Atvykęs į degalinę vyras išgąsdino jos darbuotoją ir visus, kurie tuo metu joje lankėsi. Garsiai klausydamasis muzikos ir dėl to sulaukęs aplinkinių pastabų, jis išdaužė langą. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-04-01
Viena tauragiškė po 5 metų, praleistų santuokoje, jau ruošia skyrybų dokumentus. Vyras girtauja ir šeimoje nuolat kyla barniai. O pastaruoju metu priežasčių pyktis dar daugiau – vyras girtas vairavo žmonos automobilį ir įkliuvo pareigūnams. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-31
Anksčiau neteista pensininkė I. L. R., pragyvenanti iš 257 eurų senatvės pensijos, turės atlyginti neturtinę žalą, nes vidury dienos Tauragėje užpuolė kitą moterį – buvusio vyro draugę. Nuosprendį Tauragės apylinkės teismas priėmė vasario 24 dieną.
Nuotrauka
peilis
Įkelta:
2021-03-31
Vakar, apie 20 val., Pauliškių kaime (Skaudvilės sen.) nesutarimai kilo tarp artimųjų. Kaip praneša policija, neblaivus vyras, gim. 1983 m., peiliu grasino apie 80 m. moteriai., ir apie 70 m. vyrui.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotraukos
Įkelta:
2021-03-26
Siekdami užtikrinti saugų dalyvavimą eisme, kovo 22–25 dienomis policijos pareigūnai vykdė tikslinę prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių vairuotojų pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti. O jų užfiksuota nemažai – net 50.