Vyrą partrenkusi girta vairuotoja maldavo atleisti
Įkelta:
2021-01-16
Nuotrauka
vairuotoja
Aprašymas

Asociatyvi Peter Fazeko (pexels.com) nuotrauka

Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.

Versijos skirtingos

Praėjusių metų gruodžio 8 dieną Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje buvo išnarpliotos praėjusių metų vasario 6-osios vakarą tragiškai pasibaigusio eismo įvykio aplinkybės.

Teismas nustatė, kad kaltinamoji Jurgita K., apklausta ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo posėdyje, pateikė net keletą versijų, kaip jos vairuojamas automobilis susidūrė su pėsčiuoju.

Dieną po avarijos, vasario 7-ąją, ji policijai aiškino, kad važiuodama staiga pamatė vos ne kelio viduriu einantį žmogų ir tada iš karto įvyko susidūrimas.

Pareigūnams ji teigė, kad važiuodama greičiausiai užsikalbėjo su šalia sėdėjusiu A. Ž. ir iš toliau nepastebėjo  pėsčiojo, ėjusio keliu, o kai pastebėjo, iš karto jį kliudė savo automobilio kaire puse.

Teismui atvertus bylą rugpjūčio 7 dieną vykusiame posėdyje ji aiškino, kad vyras staiga atsirado važiuojamojoje kelio dalyje, iššokęs pagal jos važiavimo kryptį iš kairės pusės griovio. Jurgita K. tikino supratusi, kad jis galbūt jos automobilį norėjo sustabdyti. Moteris pareiškė, kad žuvusysis griovyje tikriausiai vartojo alkoholį, nes griovyje, anot jos, buvo rasti du buteliai alaus.

Mėgino apkaltinti žuvusį vyrą

Anot kaltinamosios, ir tuometinis jos draugas A. Ž. jai kalbėjo, kad buvo susitikęs su vyriškiu, kuris būtent autoįvykio dieną ir įvykio vietoje su V. S. girtavo griovyje.

„Teismo vertinimu, pastaroji kaltinamosios versija nėra pagrįsta jokiais baudžiamosios bylos duomenimis. Liudytojas A. Ž., kuris įvykio metu buvo viename automobilyje su kaltinamąja ir sėdėjo šalia jos keleivio priekinėje sėdynėje, ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad viską puikiai prisimena. Važiuojant kelio viduryje pamatė į juos einantį žmogų. Tuo metu iki žmogaus buvo likę tik keletas metrų, tiksliai pasakyti negali, bet mano, kad apie 4 metrus. Jis iš karto jai pasakė „žmogus“. Jurgita taip pat pastebėjo žmogų ir nukreipė automobilį į dešinę pusę link kelkraščio. Iš karto įvyko smūgis, ir žmogus trenkėsi į automobilio kairįjį sparną. Automobilį sumėtė, tačiau Jurgita jį išlygino“, – teigiama nuosprendyje.

Esminiu įrodymu šioje baudžiamojoje byloje tapo Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvada, kurioje konstatuota, kad esant nustatytoms matomumo sąlygoms, tai yra važiuojant su artimomis šviesomis matant 200 metrų, o su tolimomis – 450 metrų, vairuotoja Jurgita K., esant būtinybei, turėjo techninę galimybę sustabdyti vairuojamą transporto priemonę iki suartėjimo su priešinga kryptimi ramiu žingsniu einančiu pėsčiuoju, kuris, tikėtina, ėjo kaire kelio puse.

Specialisto išvada atitiko tiek kaltinamosios pirmosios apklausos, tiek liudytojo A. Ž. nurodytas aplinkybes, jog pėstysis ne staiga išpuolė iš griovio, o ramiu žingsniu ėjo keliu priešinga atvažiuojančiam automobiliui kryptimi.

 

Nematyti negalėjo

„Bylos duomenys patvirtina, kad kaltinamoji važiavo įjungusi trumpąsias automobilio šviesas, nors teisme ji patvirtino, kad iš priekio tuo metu joks automobilis neatvažiavo, taigi, būdama blaivi ir vairuodama atsakingai ji, tikėtina, būtų įsijungusi ilgąsias automobilio šviesas, kas, teismo įsitikinimu, būtų padėję jai geriau matyti kelią. Jokių kliūčių tai padaryti jai nebuvo, nes baudžiamosios bylos duomenys patvirtina, kad vairavimo sąlygos tuo metu buvo geros, kelias sausas, kritulių nebuvo. <...> Važiuodama su įjungtomis trumposiomis automobilio šviesomis kaltinamoji turėjo galimybę pamatyti artėjantį pėstįjį dar prieš 200  metrų, taigi ir šiuo atveju ji turėjo galimybę laiku jį pastebėti ir išvengti susidūrimo su juo“, – konstatavo Tauragės apylinkės teismas.

Be to, Jurgita K. aiškino, kad įvykio metu važiavo 60–70 kilometrų per valandą greičiu.

Teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvadoje rašoma, kad  žuvusiajam nustatyti daugybiniai viso kūno sužalojimai, įskaitant daugybinius lūžius. Todėl teismas padarė išvadą, kad Jurgitos K. vairuoto automobilio greitis susidūrimo metu buvo akivaizdžiai per didelis ir nesaugus.

Be to, Jurgita K. buvo teisiama ir dėl žmogaus palikimo be pagalbos, kai jam gresia pavojus, nes partrenkusi žmogų ji nesustojo ir jam nepagelbėjo.

„Žiūrėk, tavo tėvas negyvas“

Pirmasis vyro kūną pastebėjo žvyrkeliu važiavęs kaimo gyventojas. Vairuotojas pamatė ant kelio besimėtantį batą ir automobilio dalių, todėl nusprendė sustoti. Netrukus jis pastebėjo kūną, kurį atpažino.

Žuvusiojo sūnus tyrimo metu pasakojo, kad tą lemtingą vakarą važiavo keliu su draugu, kai apie 19 val. kiek pavažiavus juos sustabdė pažįstami ir ištarė: „Žiūrėk, tavo tėvas negyvas“. Išlipęs iš automobilio vaikinas pamatė, kad kelio kairėje pusėje esančiame griovy guli jo tėvas.

Tik pamatęs tėvą sūnus iškart tikino pagalvojęs, kad jį partrenkė Jurgita K., nes buvo visiems žinoma, kad ši moteris nuolat važiuoja išgėrusi, nesirinkdama saugaus greičio.

Aplinkiniai kaimo gyventojai dar tą patį vakarą ėmė kalbėti, kad Jurgita sukėlė avariją. Visų akims nukrypus į ją, policija netruko nustatyti avarijos kaltininkę – jos automobilis buvo apgadintas, ji pati prisipažino.

Girtumas pakišo koją

Teisme Jurgita K. neslėpė turinti problemų dėl alkoholio. Esą kai jos vyras išėjo iš namų ją palikęs, ji gėrė raminančius vaistus, vėliau pradėjo gerti alkoholį. Tai buvo ne pirmas kartas, kai ji važiavo išgėrusi. Moteris aiškino dar iki įvykio tris dienas vartojusi alkoholį. Nelaimės išvakarėse draugą A. Ž. ji parsivežė iš Tauragės.

Grįždama pora nusipirko šampano, kitą dieną namuose jį ir išgėrė. Įvykio metu, teigė Jurgita K., ji vairavo išgėrusi 4 sidro butelius. Moteris aiškino važiavusi dar pirkti sidro į parduotuvę už 3 kilometrų.

Tragišką eismo įvykį sukėlusi Jurgita K. nedalyvavo žuvusiojo laidotuvėse, nes jai buvę gėda, jautusi stresą. Moteris teigė davusi savo seseriai 500 eurų, kuriuos ši nuvežė žuvusiojo motinai laidotuvių išlaidoms padengti. Jurgita K. teigė, kad vėliau, pati grįžusi iš ligoninės, nuvažiavo pas žuvusiojo mamą atsiprašyti.

Jurgita K. pripažinta kalta sukėlusi mirtimi pasibaigusią avariją apsvaigusi nuo alkoholio, ir už tai, kad paliko žmogų be pagalbos. Teismas jai skyrė subendrintą bausmę – 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimą. Tačiau bausmės vykdymas atidėtas 3 metams skiriant baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 3 metams bei nustatyti pareigą per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį nevartoti alkoholinių gėrimų. Tai reiškia, kad belangės Jurgita K. išvengė, ir jeigu per 3 metus nedarys naujų nusikaltimų, kalėjimo duonos paragauti jai neteks.

Iš Jurgitos K. konfiskuotas automobilis.

Nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai baudžiamojoje byloje pateikė civilinius ieškinius neturtinei žalai atlyginti, tačiau juos vėliau atsiėmė, nes patirtą žalą atlygino draudimas.

 

Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 10 valandų
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.