Tauragiškio Žygimanto Kromelio žudikai sėdo už grotų
Įkelta:
2021-01-19
Nuotrauka
du
Aprašymas

Nuteistieji I. Barysaitė ir D. Jakimovas. Pietų Jorkšyro policijos nuotrauka

,
Nuotrauka
Kromelys
Aprašymas

Žygimantas Kromelys. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Didžiosios Britanijos Sheffieldo karūnos teismas kaltais pripažino Indrę Barysaitę (30 m.) ir Dimitrijų Jakimovą (33 m.) 2019 m. lapkričio mėnesį nužudžius Žygimantą Kromelį. 26 metų vyras buvo rastas sužeistas peiliu į krūtinę savo namuose Rotherhame.

Kaip gruodžio 31 d. pranešė Pietų Jorkšyro policija, I. Barysaitė ir D. Jakimovas abu buvo pripažinti kaltais 2019 m. lapkričio 10 d. namuose, Denmano gatvėje (Rotherhamas) nužudę tuometinį I. Barysaitės vaikiną Ž. Kromelį.

Kaip rašoma Pietų Jorkšyro policijos išplatintame pranešime, pareigūnams lemtingąjį vakarą apie įvykį pranešta apie 21.30 val., į vietą atvykę medikai, apie 22 val. konstatavo vyro mirtį. Į įvykio vietą atvykus pareigūnams greta kūno buvo I. Barysaitė ir D. Jakimovas. Tada nužudytojo draugė policijai sakė, jog jos vaikiną nužudė du į butą įsibrovę, ir po įvykio pasišalinę, vyrai.

Nuotrauka
Denmano gatvė
Nuotraukos autorius:
„Facebook“ nuotrauka. Denmano gatvė po įvykio

Deja, šie liudijimai pareigūnų neįtikino, kaip mat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo, kurio pagrindiniais kaltinamaisiais laikyti I. Barysaitė ir D. Jakimovas.

Po keturių savaičių tesimo proceso Šefildo karūnos teisme, gruodžio 31 d. šie asmenys pripažinti kaltais. I. Barysaitė nuteista iki gyvos galvos numatant ne mažesnį, kaip 14 metų bausmės atlikimo laikotarpį, D. Jakimovui skirtas tas pats nuosprendis kalint ne mažiau, kaip 14 metų ir aštuonis mėnesius.

Kaip teismo posėdžio metu sakė vyresnysis tyrimo pareigūnas Markas Oughtonas, kaltinamieji nuolat keitė parodymus vienu metu pasakodami, jog Ž. Kromelys susižeidė lauke, vėliau, kad jį sužeidė nepažįstamieji, mėginta meluoti, jog vyras susižalojo pats.

„Kad pasakojimai yra melas įrodė pastatą filmavusios vaizdo kameros. Paskutiniame jų įraše matyti, kaip, apie 21 val., Ž. Kromelys išneša išmesti šiukšles ir grįžta į virtuvę per galines duris. Įraše matyti, jog niekas kitas iki po įvykio atvykusios greitosios medicininės pagalbos tarnybos į pastatą neįėjo. Tai įrodė, kad įvykio metu visi trys asmenys buvo namie“, – tyrėjo teismo posėdžio metu išsakytus parodymus cituoja pareigūnai.

Jungtinės Karalystės teisėsaugos atstovai teigia, jog tragišką įvykį galėjo lemti alkoholis ir įtempti poros santykiai lydimi nuolatinių ginčų.

Neoficialiais duomenimis, Ž. Kromelys su I. Barysaite susipažino feisbuke, po kurio laiko, 2019 m. liepos mėnesį vyras moteriai nupirko lėktuvo bilietą, kad ši atvyktų pas jį gyventi.

 

Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
prieš 9 valandas
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 12 valandų
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.