Išsiblaivęs recidyvistas teisme stebėjosi pats savimi
Įkelta:
2021-01-12
Nuotrauka
teismas
Aprašymas

Raimonds Alysienės nuotrauka

Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.

Susimovė, nes buvo girtas

Aštuonis kartus teistas, paskutinį kartą – už vagystę, ir praėjusių metų pradžioje laisvę išvydęs Šilutės rajono gyventojas N. J. griebėsi butelio, o apsvaigęs įsidrąsino daryti naujus nusikaltimus, dėl kurių Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų lapkričio 23 dieną priėmė nuosprendį.

Ikiteisminio tyrimo metu vienas nuo recidyvistu pripažinto vagies nukentėjusių vyrų pasakojo, kad savo namuose darbo kabinete pasistatė vaizdo kamerą. Vasario 19-osios vėlų vakarą vyras gavo į savo mobiliojo ryšio telefoną signalą ir pamatė, kad nepažįstamas vyras vaikšto po jo darbo kambarį ir kažko ieško spintelėse, spintose.

Nieko nelaukęs, nukentėjusysis nuskubėjo namo, apžiūrėjo darbo kambarį, tačiau iš jo niekas nebuvo dingę.

Vyras peržiūrėjo vaizdo įrašą ir pamatė, kad patalpoje yra padėtas maišelis su maisto produktais – kefyru, keliais pakeliais grietinės, marinuotų agurkų stiklainiu. Vagiui maisto pagrobti nepavyko – dėl girtumo pagrobto turto jis pro langą neiškėlė.

Tyrimo metu nustatyta, kad N. J. į namą pateko pro rūsio langą. Nukentėjusiuoju pripažintas namo savininkas nusprendė byloje net nereikšti civilinio ieškinio, nes jokia žala nebuvo padaryta, tačiau teismas pripažino, kad N. J. pasikėsino įvykdyti nusikalstamą veiką, jos nebaigė dėl ne nuo jo priklausančių aplinkybių, ir už šį įvykį nuteisė jį 5 mėnesiams laisvės atėmimo.

Vagies susidūrimas su nukentėjusiuoju

Be to, tą pačią dieną, kai įsibrovė į vieną namą, apsvaigęs recidyvistas nusprendė pabėgęs iš įvykio vietos išdaužti kito namo lango stiklą. Taip jis pateko į kitam savininkui priklausantį gyvenamąjį namą.

N. J. teisme pasakojo įsibrovęs į namą ir nubėgęs į virtuvę, o joje radęs maišelį. Į jį vagis susidėjo šaldytuve buvusius produktus – lašinius, slėgtainį, majonezą, dešreles, kopūstus, sviestą, fermentinį sūrį, varškės sūrį, varškę, batoną, mandarinus, agurką, dar ir kavos pakuotę bei virtuvinį peilį. Nukentėjusiuoju pripažintas to namo savininkas pasakojo, kad tuo metu, kai virtuvėje darbavosi N. J., jis buvo namuose. Išgirdęs pašalinį garsą, vyras nubėgo į virtuvę ir pamatė joje nepažįstamą asmenį. Prigautas vagis puolė į lauką.

Nukentėjusysis suskaičiavo, kad bendra pagrobtų produktų vertė – 72,50 Eur. Dėl maisto produktų vyras civilinio ieškinio nereiškė, nes jie vėliau buvo rasti tinkami naudoti. 120 eurų padarytą žalą dėl išdaužto lango atlygino draudimas.

Už šį epizodą Tauragės apylinkės teismo nuosprendžiu N. J. buvo skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau praėjusiais metais N. J. įvykdė ir dar vieną vagystę. Balandžio 29-osios rytą vyras, žiebtuvėliu perpjovęs apsauginį tinklelį ant lango rėmo, norėjo patekti į dar vieną gyvenamąjį namą. Vagies taikiniu turėjo tapti alkoholiniai gėrimai.

Vagį sulaikęs liudytojas ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad tą rytą šalia žento namo tvoros sodino bulves, kai apie 10.30 val. jam paskambino žentas ir pasakė, kad po kiemą vaikšto nepažįstamas asmuo. Nuėjęs prie namo, liudytojas pamatė nepažįstamą asmenį, kuris iškėlęs dešinę ranką kažką darė prie lauko apsauginio tinklelio. Vyras vagį sulaikė, buvo iškviesti policijos pareigūnai.

N. J. policijos nuovadoje praleido dvi paras, o už šį epizodą teismas vagiui skyrė 4 mėnesius laisvės atėmimo.

„Į svetimus gyvenamuosius namus įsibraudavau išgėręs degtinės, norėdamas valgyti bei paimti dar alkoholinių gėrimų. Būdamas blaivus nebūčiau taip daręs“, – teisme aiškino N. J.

Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis nurodė, kad dėl alkoholio vartojimo problemos jau kreipėsi į specialistus, šiuo metu jis alkoholinių gėrimų esą nebevartojantis.

N. J. prisipažino dėl visų kaltinimų, tad baudžiamoji byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, ir kaltinamajam bausmės buvo sumažintos trečdaliu. Sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad N. J. nusikaltimus įvykdė būdamas girtas, o lengvinančia – kad prisipažino ir gailėjosi. Tad teismas subendrintą 1 metų laisvės atėmimo bausmę atidėjo 1 metams ir 3 mėnesiams. Tai reiškia, kad jeigu per šį laikotarpį N. J. nepadarys jokių naujų nusikaltimų, belangės jis išvengs.

N. J. buvo įpareigotas vienerius metus dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, tris mėnesius būti namuose nuo 22 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 10 valandų
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.