Rokas Baciuška: „Duokit man vairą ir aš vairuosiu“
Įkelta:
2022-07-27
Nuotrauka
baciuska palangoje
Aprašymas

Rokas Baciuška šiemet startavo 1006 km lenktynėse Palangoje. Povilo Slavinsko nuotrauka

 

Tradicinėse 1006 km lenktynėse Palangoje su Nyderlandų komanda dalyvavo tauragiškis Rokas Baciuška. Jis kartu su dar dviem jaunais lietuvių lenktynininkais savo klasėje finišavo pirmi, bendroje įskaitoje – aštunti. Ankstesniais metais lenktynėse nestartuota dėl dar prieš starto procedūrą sugedusio automobilio , tad šįkart keltas maksimalus tikslas. Pasikalbėjome su Roku po lenktynių, nurimus aistroms, ne tik apie šias prestižines lenktynes, bet ir apie ateities planus.

Kovėsi su lyderiais

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Rokas Baciuška, bendroje įskaitoje aštuntoji vieta ir pirmoji savo klasėje – maksimalus rezultatas, kokį buvo įmanoma pasiekti turint kur kas silpnesnę techniką. Lenktynėse Rokas ir komandos nariai (Justas Jonušis ir Vilius Kibildis) važiavo „BMW M4 Silhoutte“, kurį atvežė Joost Ursem vadovaujama „JR Motosport“ komanda iš Nyderlandų, specialiai šioms lenktynėms subūrusi jaunų, bet talentingų lietuvių trejetą.

Tai – galingas, lenktynėms pritaikytas automobilis, bet akivaizdu, kad jis neprilygo trasoje važiavusiems „Audi R8 LMS“, „Lamborghini Huracan“, „Mercedes AMG GT3“ ar „Porsche 911 GT3 CUP“. Lenktynių pagrindinė kova ir virė tarp „Audi“ ir „Porsche“.

– Pasirodymas geras. Padarėm viską, kas įmanoma. Kur kas silpnesne technika pakovojom su greičiausiais. Rezultatas – 8 vieta bendroje įskaitoje. Bet kokiu atveju savo klasėje finišavom pirmi, ir tai yra puiku. Slapta tikėjomės finišuoti greičiausiųjų penketuke, bet su pusantro karto galingesnėmis „bombomis“ konkuruoti buvo labai sunku, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Rokas.

Pasitaikė smulkių gedimų

Tai buvo debiutinės lenktynės Rokui, bet bandymas – antrasis. Praėjusį kartą Rokas neišvažiavo į trasą dėl automobilio gedimo dar prieš startą. Todėl, kaip sako pašnekovas, šiemet kelti maksimalūs tikslai – kovoti dėl pergalės savo klasėje. Gedimų neišvengta, teko startuoti iš rikiuotės galo, bet galutiniam rezultatui tai nesutrukdė. 

– Šiemet važiavom tik dėl pergalės savo klasėje ir uždavinį įvykdėm. Tai kaip ir viskas gerai. Automobilis sveikas, veikė be trūkumų. Tik truputį gaila kvalifikacijos sugadinto rezultato – sugedo vienas elektroninis daviklis ir lenktynėse turėjom startuoti iš rikiuotės galo. Tačiau kadangi jos vyksta 8 su puse valandos, tai didelės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo, – apie nesklandumus kalbėjo Rokas.  

Ambicingi sportininkai

Komanda iš Nyderlandų jau buvo paskelbusi apie dalyvavimą lenktynėse, kai buvo paskelbta apie dar vieną registruotą automobilį, kurį vairuos trys jauni, bet jau pasižymėję lietuvių lenktynininkai. Pranešime spaudai tąkart komandos savininkas aiškino, kad nenorėjo vežtis lenktynininkų, kai Lietuvoje važiuoti gali pasaulyje jau pasižymėję jauni sportininkai. Rokas debiutiniame Dakaro ralio maratone iškovojo trečiąją vietą savo klasėje ir į Lietuvą pirmasis parvežė beduino statulėlę. Jo komandos kolegos taip pat pasižymėję įvairiuose raliuose.

– Manau, sprendimas buvo idealus – jauni, greiti, ambicingi žmonės, visi atėję iš kartingo, todėl turi daug kontaktinės kovos patirties. Ir rezultatas parodė, kad visa tai pasiteisino. Treniravomės iki lenktynių tik vieną dieną Zolderio trasoje Nyderlanduose. Su komandos nariais esu puikiai pažįstamas, nes tai mano seni konkurentai Lietuvos kartingo čempionato KZ2 įskaitoje. Esame bičiuliai, tad ir atmosfera komandoje buvo puiki. Komanda patenkinta, uždaviniai įvykdyti, todėl viskas atrodo gerai, – komandos sprendimą ir kolegas įvertino Rokas.

Prestižinės lenktynės

Rokui labiau įprastos kartingo trasos ir bagių lenktynės dykumos raliuose. Tačiau jaunasis lenktynininkas sako, kad šios 1006 km lenktynės yra lietuviškasis Le Manas, kuriose yra garbė dalyvauti bet kurios klasės automobilių sporto atstovui. Rokas sako, kad jam svarbiausia – automobilių sportas, tad kurioje trasoje ar ant kurios dangos tai vyksta, ne taip ir svarbu.

– Čia susirenka visa žiniasklaida, visi rėmėjai. O dėl lenktynių tipo – man iš esmės tas pats, ką vairuoti – duokit vairą, ir aš vairuosiu. Nors žiedinės lenktynės, ypač ilgų distancijų, man galbūt labiau prie širdies. Štai ir šiais metais planavome lenktyniauti Europos GT4 čempionate. Jau buvome sutarę su „Aston Martin racing“. Man pavyko praeiti atranką į „Aston Martin“ jaunųjų talentų programą, į kurią patenka tik du sportininkai, tačiau dėl karo šiuos planus teko atidėti. Žiūrėsim, kaip seksis kitais metais surinkti biudžetą, – pasakoja R. Baciuška.

Svarbiausias tikslas – trečioji vieta pasaulio čempionate

Paklaustas apie ateities planus, ar ketina vėl dalyvauti Dakaro ralio maratone, Rokas teigė, kad kol kas vienintelis ir svarbiausias tikslas – baigti Pasaulio ralio-reidų čempionatą, kuriame Rokas šiuo metu yra trečiojoje vietoje. 

– Liko dar du etapai. Noriu bent jau išlaikyti šią poziciją. O jeigu pasiseks – sudalyvausiu testuose ar netgi lenktynėse su GT4 kategorijos automobiliu. Bet tai priklausys nuo biudžeto ir rėmėjų. Dėl Dakaro ralio kol kas neturim tikslaus atsakymo. Yra svarstomi keli variantai, tačiau galutinai nenuspręsta, – šių metų tikslais pasidalino Rokas

Nuotrauka
krepsinis
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
„Tauragės“ krepšinio klubas pradėjo pasirengimą RKL sezonui. Sužaistos pirmosios kontrolinės rungtynės su Kauno KTU ekipa. Tauragiškiai sužaidė sėkmingai – pasiekta pergalė.
Nuotrauka
futbolas
FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
LFF II lygos II etapo rungtynėse dėl 1–10 vietų Tauragės FK „Tauras“ futbolininkų likimas vėl sprendėsi per paskutiniąsias rungtynių akimirkas – antrosios antrojo etapo rungtynės baigėsi lygiosiomis.
Nuotrauka
nojus tenikaitis
LBF feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Lietuvos badmintono komanda dalyvauja Europos U15 badmintono čempionate Ibizoje (Ispanija). Komandai atstovauja tauragiškis, badmintono klubo „Volanas“ narys Nojus Tenikaitis, trečiadienį pradžiuginęs pirmąja pergale. 
Nuotrauka
futbolas
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Tauragės sporto centro futbolininkai pradėjo rudens sezoną. Sužaistos draugiškos rungtynės Jurbarke, taip pat čempionate Tauragėje. Jaunieji futbolininkai džiaugėsi pergalėmis.
Nuotrauka
mtb
Įkelta:
2022-09-18
Spalio 8-ąją MTB asociacija planuoja tradicinį dviračių žygį po Tauragės apylinkes. Žygeiviai planuoja važiuoti apie 100 kilometrų įvairiais žvyrkeliais ir miško keliukais, todėl dalyviams rekomenduojama įvertinti savo jėgas ir atvykti kalnų dviračiais.
Nuotrauka
taurris
Įkelta:
2022-09-17
Panevėžyje rugsėjo 10-ąją surengtose vaikų ir jaunių graikų-romėnų imtynių žaidynėse dalyvavusi Tauragės sporto centro vaikų imtynių komanda iškovojo septynis medalius. Aurimo Kalasovsko ir Sauliaus Buciaus auklėtiniai rudens sezoną pradėjo pergalingai.
Nuotrauka
futbolas
FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
LFF II lygos antrojo etapo rungtynes dėl 1–10 vietos Tauragės FK „Tauras“ pradėjo su Joniškio FK „Saned“. Įvarčius pavyko įmušti tik per pridėtą laiką rungtynių pabaigoje.
Nuotrauka
badmintonas
BK „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Kaune surengtame badmintono turnyre Tauragės badmintono klubo „Volanas“ auklėtinis vienetų finale pelnė antrąją vietą. Dvejetuose taip pat pritrūko sėkmės. Stipresni buvo ukrainiečių sportininkai.
Nuotrauka
aktyvi taurage
„Aktyvios Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-13
Aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti asociacija „Aktyvi Tauragė“ rudenį pasitinka su planais surengti įvairių jau tradicija tampančių renginių. Tiek mažiems, tiek dideliems numatyti įvairūs žygiai, pasivaikščiojimai po gražiausias Tauragės krašto apylinkes.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2022-09-08
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos pirmasis etapas baigtas, prasideda antrojo etapo susitikimai. Tauragės FK „Tauras“ pateko tarp dešimties stipriausių lygos komandų.
Nuotrauka
triatlonas
Įkelta:
2022-09-08
Druskininkuose įvyko Lietuvos triatlono taurės paskutinis įskaitinis etapas, kuriame dalyvavo keletas tauragiškių, tarp jų – ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Šio sporto entuziastai dar galės pasivaržyti neįskaitiniame etape Kaune.
Nuotrauka
triatlonas
Įkelta:
2022-08-26
Praėjusį savaitgalį Lazdijų rajono Veisiejų miestelyje vyko priešpaskutinis, šeštasis, Lietuvos triatlono taurės etapas. Į šias varžybas susirinko didelis būrys triatlono entuziastų. Veisiejuose atkakliai varžėsi beveik 300 šio sporto atstovų. Šiame etape dalyvavo ir tauragiškiai, vienam jų tai buvo pirmasis startas triatlono varžybose. 
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-08-19
Rugpjūčio 12–14 dienomis Liepojoje, Latvijoje, įvyko tradicinis tarptautinis krepšinio veteranų turnyras, kuriame sėkmingai pasirodė Tauragės krepšinio veteranų komanda – ji tarp 10 komandų užėmė 2-ąją vietą. 
Nuotrauka
begimas
Įkelta:
2022-08-18
Rugpjūčio 14 d. Šilalėje vyko jau šeštą kartą organizuotas Šilalės miesto bėgimas. Jame dalyvavo gausu būrys bėgikų – net 752. Bėgime dalyvavo vienuolika Tauragės bėgimo klubo narių. Buvo  apdovanota ir greičiausia tauragiškė.
Nuotrauka
Krepsinis
Įkelta:
2022-08-12
Naujam RKL sezonui besiruošianti „Tauragė“ paskelbė beveik visus komandos žaidėjus. Ekipos branduolys lieka mažai pakitęs. Tačiau klubo vadovai ruošia netikėtumų ir karščiausias naujienas vasaros pabaigai. Vis dėlto vieną netikėtą žinią atskleidė jau dabar: atakų smaigalyje bus praėjusio sezono finalo MVP (naudingiausias žaidėjas) – Dominykas Matutis.
Nuotrauka
triatlonas draudeniai
Įkelta:
2022-08-10
Praėjusį savaitgalį Tauragės rajone surengtas Lietuvos triatlono etapas. Skaudvilėje planuotas varžybas teko perkelti į Draudenius dėl techninių nesklandumų. Tačiau organizatoriai viliasi, kad šis vis daugiau populiarumo Lietuvoje sulaukiantis renginys apsilankys Tauragės krašte ir dažniau.
Nuotrauka
tinklinis
Įkelta:
2022-08-10
Sporto klubas „Šilas“ savaitgalį surengė jau tradicija tapusį vasaros tinklinio čempionatą. Tai jau penktasis klubo turnyras šią vasarą. Dar liko du suplanuoti turnyrai – vienas įvairaus amžiaus dalyviams, kitas – sezono uždarymo.
Nuotrauka
 Lietuvos tautinio olimpinio komiteto nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
​​​​​​​Slovakijoje surengtame Europos jaunimo olimpinio festivalio badmintono varžybose iš Tauragės kilusi Viltė Paulauskaitė iškovojo bronzos medalį. Finalinėse kovose Viltė įveikė dvi stipresnes varžoves, tačiau fizinis krūvis ir nuovargis palaužė sportininkę pusfinalyje. „Tauragės žinioms“ sportininkė papasakojo ne tik apie emocijas aikštelėje, ateities siekius, bet ir apie pirmuosius žingsnius badmintone.
Nuotrauka
triatlonas
Įkelta:
2022-08-02
Rugpjūčio 7-ąją Tauragės rajone rengiamos Lietuvos triatlono taurės penktojo etapo varžybos. Vyksta dalyvių registracija, ji baigsis (šiandien). Iš pradžių planuota varžybas surengti Skaudvilėje, tačiau dėl užtvankos remonto darbų nuleidus vandenį nuspręsta varžybas surengti Draudeniuose.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2022-07-30
Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionate dalyvaujantis tauragiškių ekipažas pirmajame etape varžybų nebaigė dėl techninių kliūčių, o antrajame etape nugalėjo savo klasėje. Laukia trečiasis etapas Kražiuose.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2022-07-29
Tauragės sporto centro U12 krepšininkai dalyvavo Lietuvos 3x3 čempionate. Reguliariajame sezone jie iškovojo trečiąją vietą ir žaidė finale Panevėžyje. Ketvirtfinalyje teko žaisti be komandos lyderio ir pripažinti šeimininkų pranašumą.