RKL perspektyviausiųjų dešimtuke – ir „Tauragės“ snaiperis
Įkelta:
2021-01-15
Nuotrauka
makauskas
Aprašymas

Kairėje – Matas Makauskas. Tomo Marcinkevičiaus nuotrauka

Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.

Vertino ekspertai

Trečiajame pagal pajėgumą Lietuvos divizione kelią link didžiojo krepšinio olimpo pradėjo Jonas Valančiūnas, Lukas Lekavičius, Artūras Gudaitis, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis ir kiti aukščiausio lygio krepšininkai, skelbiama publikacijoje. Sudarant šį sąrašą, remtasi trenerių, krepšinio žurnalistų atsiliepimais, asmeniniais, komandos pasiekimais bei perspektyva vyrų krepšinyje. Į dešimtuką įtraukti 2001-aisias ir anksčiau gimę krepšininkai.

Reitingo lyderiu išrinktas Titas Sargiūnas (2003-03-26, 190 cm, įžaidėjas, Kauno „Žalgiris-3“). Kaip pažymi ekspertai, tai kairiarankis įžaidėjas, pasižymintis geru aikštės matymu, kamuolio varymo technika, tvirtu charakteriu. Apie Matą Makauską (2002-05-28, 187 cm, atakuojantysis gynėjas, Tauragės „Tauragė“) ekspertai rašo, kad jis yra itin gerą metimo techniką turintis snaiperis, galintis sėkmingai veržtis į abi puses. Žaidėjui reiktų gerinti gynybinius sugebėjimus – silpnąją vietą įvardija ekspertai.

Nors kai kurie 2001 m. gimę krepšininkai jau žaidžia LKL ar netgi aukštesniame lygyje, bet ekspertai pastebi, kad pasitaiko ir vėlyvos brandos žaidėjų. Būna, kad puikius fizinius duomenis turintys krepšininkai aptingsta ir nepasiekia gerų rezultatų, bet tvirtą charakterį turintys žaidėjai atkakliu, sunkiu darbu pasiekia aukštumų. Vėliausiai subręsta aukštaūgiai, nemažai prisideda ir persikėlimas į kitą miestą dėl studijų. „Pirmieji metai tampa nemažu iššūkiu – tenka prisitaikyti prie naujos aplinkos ir naujo ritmo“, – cituojamas Vytauto Didžiojo universiteto treneris Arūnas Juknevičius.

– Jis tikrai nusipelnė būti tam penketuke. Matas daug ir nuoširdžiai dirba treniruotėse, turi tvirtą charakterį, nebijo imtis atsakomybės. Jeigu ir toliau kryptingai dirbs, gali tapti neprastu krepšininku, galinčiu rungtyniauti aukštesniame lygyje, – „Tauragės žinioms“ sakė „Tauragės“ komandos vadovas Aivaras Skarbalius.

Neįsivaizduoja savęs be krepšinio

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo pats Matas, jam šis įvertinimas yra paskatinimas ir motyvacija nesustoti, siekti rezultatų ir pagrįsti žodžius, kad yra vienas perspektyvių jaunų krepšininkų. Jis sako, kad norėtų sekti J. Valančiūno pėdomis – iš RKL į NBA. Tačiau kad ir kur nuves gyvenimas, ateitį sieja su krepšiniu.

– Aišku, tai tik svajonės. Lygiuotis į kitus krepšininkus nemėgstu, visada darau viską pagal save, tad kur nuves krepšinio keliai, pamatysime ateityje. Kas įkvėpė žaisti krepšinį? Net nežinau, įkvėpėjo, manau, neturiu. Krepšinio pagrindų išmokau gatvėje. Paėmęs krepšinio kamuolį į rankas žinau, kad tai mano sportas, tai mano gyvenimas. Nežinau, kur dėčiausi be šio sporto. Po penkerių metų, jeigu ir nebūsiu krepšininkas, tikiuosi, mano veikla bus susijusi su krepšiniu, – šypsosi vaikinas.

Persikėlė iš Kauno

Iš Kauno kilęs krepšininkas karjerą pradėjo RKL B divizione – 2018–2019 m. žaidė Kauno „Žalgirio“ trečiojoje komandoje. Po metų perėjo į „Jonavos“ antrąją komandą B divizione. Šį sezoną persikėlė į Tauragę ir žaidžia A divizione. Sako, kad tai buvo geriausias sprendimas, ir negaili gerų žodžių tiek pačiam miestui, tiek krepšinio sirgaliams.

– Gražus miestas, žmonės, nuostabūs fanai. Kas svarbiausia, puiki organizacija, suteiktos visos galimybės tobulėti. Komanda sukomplektuota tikrai puikiai, garbė būti jos dalimi. Turime visus šansus siekti aukščiausių tikslų, esame talentingi, belieka tik tuos šansus išnaudoti, kas, manau, mums ir pavyks, – apie komandą ir miestą kalba krepšininkas.

Pasiilgo sirgalių

Ekspertai išskyrė žaidėjo privalumus, bet įvardino ir silpnąsias puses. Pats žaidėjas sako, kad tobulėjimui vietos dar tikrai yra daug, bet nesutinka, kad gynyba yra jo silpnoji vieta. Mato manymu, jis yra universalus gynėjas.

Pandemija sujaukė visų gyvenimus. Praėjusių metų RKL sezonas buvo atšauktas dėl prasidėjusios pandemijos. Šiemet permainų taip pat nestinga. Kai negali žaisti krepšinio, Matas stebi kitas varžybas, randa naujų pomėgių. Labiausiai, ko laukia, tai „Tauragės“ sirgalių palaikymo.

– Su „Tauragės“ fanais teko susidurti, gaila, bet tik keletą kartų. Bet kalbos, kad jie suteikia nuostabią atmosferą ir bet kokiais atvejais palaiko komandą, buvo ne melas. Jie – komandos dalis, visa komanda ištroškusi realaus palaikymo ir, tikimės, jo sulauksime dar šį sezoną, – linkėjimus perduoda krepšininkas.

Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
prieš 11 valandų
„Tauragės“ krepšininkai ir toliau demonstruoja banguojantį žaidimą. Nuo metų pradžios komanda niekaip neranda savo žaidimo. Pergales keičia skaudūs pralaimėjimai, po kurių seka naujos pergalės. Po skausmingo susitikimo Kretingoje, tauragiškiai šiaip ne taip iškovojo pergalę Kauno rajone.
Nuotrauka
šachmatai
Įkelta:
2021-02-19
Per du šimtus šachmatininkių iš viso pasaulio, iš viso 33 komandos, dalyvavo „Worldwide Girls U14w Team Battle“ šachmatų turnyre. Lietuvos komandai atstovavo Tauragės sporto centro moksleivė Vestina Bliavaitė. Komanda nustebino žiūrovus iškovodama trečiąją vietą, nors prieš turnyrą turėjo tik aštuntąjį reitingą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-07
Tauragės sporto centras nusprendė surengti keletą bendrų nuotolinių sporto treniruočių. Kiekvienas treneris įprastai dirba su savo grupėmis, tad nuspręsta paįvairinti rutiną. Daugiausia dėmesio šios treniruotės sulaukė iš pradinukų amžiaus grupės. Augančiam organizmui, pasak sveikatos specialistų, ypač reikalinga mankšta. Bet motyvuoti mažuosius gana sudėtinga. 
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-02-05
„Tauragės“ krepšininkai praėjusį savaitgalį turėjo dvejas išvykos rungtynes, ir abejas Kaune. Pergalingai įveikę KTU krepšininkus, tauragiškiai kitą dieną patyrė skaudų pralaimėjimą „Omegos“ komandai. Įveikta lygiai pusė reguliariojo sezono. Su kai kuriomis ekipomis dėl pandemijos nuolat koreguojamo tvarkaraščio dar net neteko susitikti, su kitomis jau sužaista po du kartus.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2021-02-02
Tauragės rajono savivaldybė pakeitė sporto finansavimo tvarkos aprašą. Kalbinti sporto klubų ir komandų atstovai sako, kad permainų šioje srityje labai reikėjo. Rajono valdžia teigia, kad pagal naują tvarką bus diferencijuotas finansavimas ir skiriama daugiau dėmesio profesionaliam sportui. Vis dėlto patenkinti ne visi – kai kurių trenerių nuomone, savivaldybė ir šalies valdininkai neskiria profesionalaus sporto nuo kūno kultūros, todėl sportinių aukštumų siekiantys sportininkai liks nuošalyje.
Nuotrauka
Stadionas
Įkelta:
2021-02-01
VšĮ „Tauragės futbolas“ rajono savivaldybės prašė atleisti įstaigą nuo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio už praėjusius metus. Įstaiga valdo keturis NT objektus, tarp jų yra ir futbolo stadionas. Futbolo akademiją ir komandą „Tauras“ valdanti įstaiga patiria finansinių sunkumų.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-01-29
Namų rungtynėse „Tauragės“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti RKL favoritams. Pralaimėjimas komandą nustūmė dar vienu laipteliu žemyn. Dėl pandemijos nuolat planus turinčio keisti čempionato dėliojami skirtingi scenarijai A ir B divizionams.
Nuotrauka
vaikas su kompiuteriu
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į mokyklas ragindama pedagogus bendradarbiauti stiprinant vaikų fizinę sveikatą karantino laikotarpiu. Siūloma vienos aktyvios pertraukos metu atlikti skirtingo pobūdžio pratimus.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2021-01-22
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Šie pakeitimai nulemti pandeminės situacijos. Savo finansavimo tvarką keičia ir Tauragės rajono savivaldybė – tokią užduotį buvo suformavęs meras dar prieš keletą metų. Siekiama, kad aukšto meistriškumo sportininkai gautų atitinkamą finansavimą ir būtų išlaikytas tęstinumas. 
Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
2021-01-21
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.
Nuotrauka
Tauragės baseinas
Įkelta:
2020-12-09
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) rengia tradicinius sporto vadybos apdovanojimus ir pristato septynias nominacijas. Sporto mėgėjai balsuoti už favoritus kviečiami portale delfi.lt. Tarp nominantų – ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva.
Nuotrauka
 Rugilė Altaravičiutė
Įkelta:
2020-12-07
Lietuvos jaunimo merginų bokso rinktinei atstovavusi Mantė Butkutė (treneris Giedrius Vaištaras) tapo prizininke Europos jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Juodkalnijoje. O olimpinėms žaidynėms besiruošianti Iveta Lešinskytė (treneris Edvardas Kutujevas) po teisėjų sprendimo Lietuvos bokso čempionate finalinėje kovoje turėjo pripažinti praėjusių metų Europos jaunimo čempionės pranašumą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

„Tauragės“ krepšininkai spalio 31 d. išvykoje įtikinamai įveikė Klaipėdos „LCC Moose Basketball“ komandą rezultatu 86:63. Svečiuose žaidę tauragiškiai varžovus traiškė taikliais tritaškiais metimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

RKL žaidžianti „Tauragės“ krepšinio komanda praėjusį savaitgalį namuose iškovojo dvi pergales. Šį savaitgalį laukia susitikimas svečiuose su Klaipėdos LCC komanda. Krepšininkai intensyviai dirba treniruotėse.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Tauragės ,,Volano“ badmintono klubas kiekvienais metais organizuoja „Sportiados-Volano“ badmintono mėgėjų turnyrą. Jis tampa vis populiaresnis. Spalio 17 dieną į Tauragės ,,Bastilijos“ sporto kompleksą atvyko net 87 sportininkai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Šakių, Šiaulių, Viekšnių. Iš Tauragės dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Spalio 18 d. Sungailiškių trasoje vyks komandinių automobilių „Weekend Grand Race 2020“ 6-ojo etapo varžybos „Rytrama ir Dalius“ taurei laimėti. Tauragės pašonėje tai jau antrasis šio čempionato etapas, kuris nulems ir čempionato galutinės lentelės nugalėtojus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Spalio 3–4 dienomis Tauragėje, ,,Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunučių iki 13 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dėl čempionų vardo veržėsi net 23 berniukai ir 27 mergaitės iš dešimties šalies miestų. Tauragės sporto centro badmintonininkas Nojus Tenikaitis laimėjo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Rugsėjo 26–27 d. Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos rankinio federacijos U-13 vaikų rankinio čempionatas R. Jansono taurei laimėti. Tai jau dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis čempionatas. Pirmą kartą surengtas Tauragėje.