Šešiolikmetis Arnas pakviestas į vyrų krepšinio komandą
Įkelta:
2020-12-18
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Arnas Jonikas krepšinio aikštelėje – nuo antros klasės. Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka

Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje. 

Aikštelėje nuo antros klasės

Pirmą kartą į krepšinio aikštelę Arną artimieji atvedė antroje klasėje. Prieš tai Arnas dar lankė ir šokių užsiėmimus. Nuo ketverių metų šokusio vaikino kolekcijoje – nemažai medalių. Smagu jam  prisiminti ir beveik kiekvieną savaitgalį vykusias varžybas, keliones į jas.  

– Antroje klasėje į mokyklą atėjo krepšinio treneris Ovidijus Ežerskis ir pakvietė berniukus prisijungti prie jo treniruojamos komandos. Nuvykęs vieną dieną pasižiūrėti susidomėjau. Norėjau pabandyti naują sporto šaką, – kaip atsidūrė krepšinio aikštelėje, prisiminė Arnas.

Abiejų užsiėmimų, ir šokių, ir krepšinio, suderinti nepavyko. Arnas pasirinko krepšinį. 

– Iš pradžių šokius mesti buvo gaila, bet kai įsivažiavau krepšinio aikštelėje, su mintimi, kad nešoksiu, susitaikiau, – pasakojo  jaunasis krepšininkas. 

Krepšinio treniruotes Arnas pradėjo lankyti sporto mokykloje, vėliau įsikūrus privačiai krepšinio mokyklai, treniruotes tęsė joje.  

Paprašytas prisiminti pirmąsias varžybas, pirmąjį medalį, Arnas sakė, kad to momento reikėjo palaukti. 

– Po kelerių metų treniruočių vyko pirmosios varžybos. Buvo atvykusios komandos iš Šilutės ir Šilalės. Vienerias varžybas pavyko laimėti, kitose nusileidome Šilutei ir užėmėm tada antrąją vietą, – prisiminė Arnas. 

Iki dviejų metrų trūksta 5 cm

Antroje klasėje Arnas neišsiskyrė ūgiu, nors ir nebuvo žemiausias. Paklaustas, ar jo ūgis dabar siekia 193 cm, Arnas pradėjo juoktis.

– Ne, 195 cm. Matyt, mama pasakė, ji jaučiasi labai žema, tai norėjo truputį sumažinti, – linksmai nusiteikęs konstatavo vaikinas. – Dar koks pusmetis, ir pasieksiu du metrus. Smagu būti aukštam, bet kartais norėčiau būti ir žemesnis. Klasėje esu aukščiausias. 

Žinia, kad yra kviečiamas į mūsų miesto „Tauragės“ komandą, jaunuoliui buvo netikėta. 

– Tai buvo visiškai netikėta, net negalvojau, kad galėčiau žaisti už vyrų komandą. Vyko eilinė nuotolinė treniruotė. Treneris pakvietė atvykti į „Bastiliją“, tada ir pasakė, kad vyrų klubo direktorius Aivaras Skarbalius manimi susidomėjo. Sakė, kad esu talentingas, – nesenus įvykius nupasakojo Arnas. 

Jau nuo lapkričio pradžios vaikinas lanko vyrų komandos treniruotes.  

– Jos vyksta įvairiai, dažniausiai kasdien treniruotės vyksta nuo valandos iki dviejų. Jei vyksta treniruotės su bendraamžiais ir vyrų komanda, tai trunka ilgiau nei dvi valandas. Dažniausiai mano amžiaus treniruotės vyksta nuotoliniu būdu, individualiai su treneriais, ir prie vyrų komandos spėju prisijungti, – sakė Arnas, paklaustas, kiek laiko atima sportas. 

Jaunuolis mokosi gimnazijoje, antroje klasėje.

– Mokslai nenukenčia, dabar mokomės namuose. Iki treniruočių spėju viską pasidaryti ir dar laisvo laiko lieka, – tvirtino gimnazistas, dabar daugiau dėmesio skiriantis užsienio kalbų mokymuisi. 

Ateitį sieja su krepšiniu

Nesudėtinga Arnui buvo atsakyti ir į klausimą, ar savo ateitį sieja su profesionalaus sportininko karjera.

– Jau ir anksčiau galvojau, kad būtų  gerai ateitį sieti su sportu. Gal ir į aukštesnes lygas pateksiu, kai užaugsiu, – sakė beveik dviejų metrų vaikinas, pridūręs, kad užaugti reikia ne tik centimetrais, bet ir meistriškumu. 

O svajonių komanda, aišku, – „Žalgiris“. Pasak Arno, kiekvienas krepšininkas į ją norėtų patekti. Nuo mažumės vaikinas domisi šia komanda. Žavi NBA žaidžiantis Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas. 

– Domiuosi, stebiu, kaip jie tobulina meistriškumą, kaip žaidžia, – neslėpė Arnas, pridūręs, kad iki  įsisiautėjant pirmajai karantino bangai, praėjusiais metais, dar spėjo lankyti ir tinklinio treniruotes. – Dabar reikia tobulėti, siekti aukštumų, kokių tik galima. Kad papultum į kitas komandas, aikštelėje reikia  rodyti savo gabumus.

Kaip sako jaunuolio mama Neringa, Arnas nuo mažens buvo judrus ir aktyvus.

– Buvo visko – pergalių, nusivylimų, traumų, ašarų... Tačiau sunkus darbas, užsispyrimas, atkaklumas, noras tobulėti, sūnų skatino žengti pirmyn. Ir šiandien jis yra Tauragės „Tauragė“  komandos narys. Ačiū tariu komandos nariams už Arno pastebėjimą, pasitikėjimą ir pakvietimą papildyti profesionalų komandą, – džiaugsmo ir pasididžiavimo sūnumi neslėpė mama.

– Manau, kad taip ir turi būti, kai perspektyviausi jaunuoliai jungiasi prie vyrų komandų ir pratinasi prie vyriško krepšinio. Tai yra puiki terpė tobulėjimui. Arnas turi gerus fizinius duomenis, jeigu daug dirbs ir stengsis, gali kažką pasiekti krepšinyje. Viskas jo paties rankose, o mūsų darbas yra tokiems jaunuoliams kaip jis suteikti šansą. Mes stebime augančius perspektyviausius ir darbščiausius vaikinus ir norime suteikti šansų jiems tobulėti reprezentacinėje miesto komandoje, – „Tauragės žinioms“ sakė vyrų krepšinio komandos vadovas Aivaras Skarbalius.

 

 

 

Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
prieš 7 valandas
„Tauragės“ krepšininkai ir toliau demonstruoja banguojantį žaidimą. Nuo metų pradžios komanda niekaip neranda savo žaidimo. Pergales keičia skaudūs pralaimėjimai, po kurių seka naujos pergalės. Po skausmingo susitikimo Kretingoje, tauragiškiai šiaip ne taip iškovojo pergalę Kauno rajone.
Nuotrauka
šachmatai
Įkelta:
2021-02-19
Per du šimtus šachmatininkių iš viso pasaulio, iš viso 33 komandos, dalyvavo „Worldwide Girls U14w Team Battle“ šachmatų turnyre. Lietuvos komandai atstovavo Tauragės sporto centro moksleivė Vestina Bliavaitė. Komanda nustebino žiūrovus iškovodama trečiąją vietą, nors prieš turnyrą turėjo tik aštuntąjį reitingą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-07
Tauragės sporto centras nusprendė surengti keletą bendrų nuotolinių sporto treniruočių. Kiekvienas treneris įprastai dirba su savo grupėmis, tad nuspręsta paįvairinti rutiną. Daugiausia dėmesio šios treniruotės sulaukė iš pradinukų amžiaus grupės. Augančiam organizmui, pasak sveikatos specialistų, ypač reikalinga mankšta. Bet motyvuoti mažuosius gana sudėtinga. 
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-02-05
„Tauragės“ krepšininkai praėjusį savaitgalį turėjo dvejas išvykos rungtynes, ir abejas Kaune. Pergalingai įveikę KTU krepšininkus, tauragiškiai kitą dieną patyrė skaudų pralaimėjimą „Omegos“ komandai. Įveikta lygiai pusė reguliariojo sezono. Su kai kuriomis ekipomis dėl pandemijos nuolat koreguojamo tvarkaraščio dar net neteko susitikti, su kitomis jau sužaista po du kartus.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2021-02-02
Tauragės rajono savivaldybė pakeitė sporto finansavimo tvarkos aprašą. Kalbinti sporto klubų ir komandų atstovai sako, kad permainų šioje srityje labai reikėjo. Rajono valdžia teigia, kad pagal naują tvarką bus diferencijuotas finansavimas ir skiriama daugiau dėmesio profesionaliam sportui. Vis dėlto patenkinti ne visi – kai kurių trenerių nuomone, savivaldybė ir šalies valdininkai neskiria profesionalaus sporto nuo kūno kultūros, todėl sportinių aukštumų siekiantys sportininkai liks nuošalyje.
Nuotrauka
Stadionas
Įkelta:
2021-02-01
VšĮ „Tauragės futbolas“ rajono savivaldybės prašė atleisti įstaigą nuo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio už praėjusius metus. Įstaiga valdo keturis NT objektus, tarp jų yra ir futbolo stadionas. Futbolo akademiją ir komandą „Tauras“ valdanti įstaiga patiria finansinių sunkumų.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-01-29
Namų rungtynėse „Tauragės“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti RKL favoritams. Pralaimėjimas komandą nustūmė dar vienu laipteliu žemyn. Dėl pandemijos nuolat planus turinčio keisti čempionato dėliojami skirtingi scenarijai A ir B divizionams.
Nuotrauka
vaikas su kompiuteriu
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į mokyklas ragindama pedagogus bendradarbiauti stiprinant vaikų fizinę sveikatą karantino laikotarpiu. Siūloma vienos aktyvios pertraukos metu atlikti skirtingo pobūdžio pratimus.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2021-01-22
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Šie pakeitimai nulemti pandeminės situacijos. Savo finansavimo tvarką keičia ir Tauragės rajono savivaldybė – tokią užduotį buvo suformavęs meras dar prieš keletą metų. Siekiama, kad aukšto meistriškumo sportininkai gautų atitinkamą finansavimą ir būtų išlaikytas tęstinumas. 
Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
2021-01-21
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.
Nuotrauka
Tauragės baseinas
Įkelta:
2020-12-09
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) rengia tradicinius sporto vadybos apdovanojimus ir pristato septynias nominacijas. Sporto mėgėjai balsuoti už favoritus kviečiami portale delfi.lt. Tarp nominantų – ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva.
Nuotrauka
 Rugilė Altaravičiutė
Įkelta:
2020-12-07
Lietuvos jaunimo merginų bokso rinktinei atstovavusi Mantė Butkutė (treneris Giedrius Vaištaras) tapo prizininke Europos jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Juodkalnijoje. O olimpinėms žaidynėms besiruošianti Iveta Lešinskytė (treneris Edvardas Kutujevas) po teisėjų sprendimo Lietuvos bokso čempionate finalinėje kovoje turėjo pripažinti praėjusių metų Europos jaunimo čempionės pranašumą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

„Tauragės“ krepšininkai spalio 31 d. išvykoje įtikinamai įveikė Klaipėdos „LCC Moose Basketball“ komandą rezultatu 86:63. Svečiuose žaidę tauragiškiai varžovus traiškė taikliais tritaškiais metimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

RKL žaidžianti „Tauragės“ krepšinio komanda praėjusį savaitgalį namuose iškovojo dvi pergales. Šį savaitgalį laukia susitikimas svečiuose su Klaipėdos LCC komanda. Krepšininkai intensyviai dirba treniruotėse.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Tauragės ,,Volano“ badmintono klubas kiekvienais metais organizuoja „Sportiados-Volano“ badmintono mėgėjų turnyrą. Jis tampa vis populiaresnis. Spalio 17 dieną į Tauragės ,,Bastilijos“ sporto kompleksą atvyko net 87 sportininkai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Šakių, Šiaulių, Viekšnių. Iš Tauragės dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Spalio 18 d. Sungailiškių trasoje vyks komandinių automobilių „Weekend Grand Race 2020“ 6-ojo etapo varžybos „Rytrama ir Dalius“ taurei laimėti. Tauragės pašonėje tai jau antrasis šio čempionato etapas, kuris nulems ir čempionato galutinės lentelės nugalėtojus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Spalio 3–4 dienomis Tauragėje, ,,Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunučių iki 13 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dėl čempionų vardo veržėsi net 23 berniukai ir 27 mergaitės iš dešimties šalies miestų. Tauragės sporto centro badmintonininkas Nojus Tenikaitis laimėjo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Rugsėjo 26–27 d. Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos rankinio federacijos U-13 vaikų rankinio čempionatas R. Jansono taurei laimėti. Tai jau dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis čempionatas. Pirmą kartą surengtas Tauragėje.