Posėdžių salė kaito nuo politinių rietenų
Įkelta:
2016-05-27
Nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotraukos.

,
Nuotrauka
Aprašymas

Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės likimas – savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio rankose. Autorės nuotrauka.

Tauragės rajono savivaldybės Taryba užvakar vykusiame posėdyje išklausė ir priėmė pusšimtį rajonui ir jo gyventojams svarbių sprendimų. Patvirtintos Tauragės rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų 2015 metų ataskaitos, gydymo įstaigų siektinos veiklos užduotys. Tačiau iki pradedant svarstyti sprendimų projektus politikai spėjo susikivirčyti – ginčai kilo sprendžiant, ar iš darbotvarkės išbraukti klausimą dėl komisijos sudarymo siekiant ištirti susidariusią konfliktinę situaciją tarp kolektyvo narių ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės. 

Sprogusį sopulį malšins administracijos direktorius

Karštos diskusijos, ginčai ir kaltinimai vieni kitiems politikavimu virto valandą trukusiomis rietenomis. Galop buvo nuspręsta dešimtmetį trukusią problemą – konfliktą tarp kolektyvo narių ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės patikėti išspręsti savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, o ne sudaryti laikinąją komisiją iš Tarybos narių. Į tarybos posėdį buvo atvykę profsąjungų atstovai pasisakė už tokios komisijos sudarymą, tačiau meras Sigitas Mičiulis įsitikinęs, kad ši problema politizuota, siekiama išardyti koaliciją. Tarybos narė Iveta Skurvydienė sakė suprantanti, kad problemą reikia išspręsti, tačiau tai reikia daryti vadovaujantis įstatymais.  

Nuotrauka

Medicinos įstaigos numatė veiklos užduotis 

Pradėję nagrinėti esminius klausimus, politiniai oponentai išliko kandūs vieni kitiems. Dėl gausybės klausimų ir nepaliaujamų diskusijų posėdis užtruko apie keturias valandas. Taryba patvirtino ne tik ugdymo įstaigų bei savivaldybės kontroliuojamų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitas, bet ir  rajono medicinos įstaigų siektinas veiklos užduotis, pagal kurias bus vertinami jų veiklos rezultatai. Tauragės ligoninė numatė ilgiausią tikslų sąrašą. Numatyta siekti, kad išlaidos valdymui neviršytų 4 procentų, taip pat pradėti Vidaus ligų skyriaus remontą. Užsibrėžta, kad pacientų skundai neviršytų dešimties per vienerius metus, o teisminių bylų būtų ne daugiau kaip trys. Taip pat numatyta, kad ne mažiau kaip 5 procentai visų įstaigos darbuotojų keltų kvalifikaciją, tobulintų pacientų aptarnavimą. 

Ligoninės planuose modernizuoti vidaus šildymo sistemas, įrengti alternatyvios energijos šaltinius – saulės kolektorius, fotoelektrinę jėgainę, kadangi pasirašyta sutartis su Šveicarijos paramos fondu. 

Tauragės PSPC numatė atlikti pacientų apklausą dėl pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis, pritraukti papildomus finansavimo šaltinius, gerinti iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto finansuojamų prevencinių programą vykdymą, tobulinti  darbuotojų kvalifikaciją, gerinti įstaigos įvaizdį ir darbuotojų darbo sąlygas.  
Skaudvilės palaikomosios gydymo ir slaugos ligoninės sieks kelti pacientų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis paslaugomis lygį bei mažinti pacientų skundų, taip pat, kad būtų kuo kokybiškiau atliekamos klinikinės procedūros. Tiksluose – ir tai, kad būtų kuo mažesnė darbuotojų kaita.

Visos medicinos įmonės nusimatė vykdyti korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemones. 

Gaminsis elektrą savo reikmėms

Vietos politikai pritarė savivaldybės paraiškų teikimui dėl finansavimo fotovoltinėms elektrinėms įrengti. Kaip paaiškino Plėtros, investicijų  ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę, ant kai kurių, tarybos sprendimu numatytų, įstaigų pastatų atsiras fotovoltinės elektrinės, kurios gamins elektrą. Šios priemonės įgyvendinimui galima gauti 90 procentų finansavimo. Fotovoltinės elektrines numatoma statyti ant rajono savivaldybės administracijos, Lauksargių  globos namų, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, ,,Versmės“, Žygaičių, Žalgirių, Skaudvilės gimnazijų, Tauragės lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir ,,Žvaigždutė“, Jovarų pagrindinės mokyklos ir viešųjų įstaigų – Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės stogų.  

Jovarams skyrė mokyklinį autobusiuką

Nuspręsta iš Švietimo ir mokslo ministerijos gautą geltonąjį mokyklinį autobusą „Volkswagen Crafter“ skirti Jovarų pagrindinei mokyklai. Pastarojo vertė apie 36 tūkstančiai eurų. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, ši mokykla geltonojo autobusiuko neturėjo. Mokyklinių autobusiukų taip pat neturi M. Mažvydo progimnazija ir Aušros pagrindinė mokykla, Žalgiriai yra atsisakę, nes jiems nereikia.  

Padidino socialinių darbuotojų etatų skaičių

Tauragės rajono savivaldybės taryba padidino Žygaičių, Batakių ir Lauksargių seniūnijų darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, etatų skaičių. Žygaičiuose vietoje vieno etato bus įsteigta 1,25, Batakiuose vietoje  0,75 – 1, o Lauksargiuose vietoje 0,5 bus 1 etatas. 

Taryba nepatvirtino naujo Tauragės autobusų parko maršruto Tauragė–Šilutė, dėl kurio prašymą pasirašė trys dešimtys Skiržemės, Trumpininkų, Sartininkų gyventojų, tačiau laikinai, situacijos įvertinimui, autobusas Tauragė–Ž. Naumiestis–Šilutė (per Sartininkus) vyks sekmadieniais 6.50 ir 14.50 valandomis. Per pirmuosius tris eksperimentinius maršrutus surinkta po 10, 11 ir 30 eurų. Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius informavo, kad maršrutas į Šilutę ir atgal per metus atsieitų apie 14000–16000 eurų ir yra nuostolingas. Dėl šio maršruto finansavimo Tauragės rajono savivaldybė dar ketina derėtis su Šilutės rajono savivaldybe.  

Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems savivaldybių tarybų ir merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkimų stebėtojų kandidatūras registruoja ir asmens duomenų apsaugą užtikrina savivaldybių rinkimų komisijos. 
Nuotrauka
rinkimai
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 
Nuotrauka
savivalda
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Paskelbta investuotojo atranka projektui „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių. Apie tai skelbia Tauragės savivaldybė.
Nuotrauka
padekos vakaras
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Gruodžio 21-ąją Tauragės kultūros rūmuose surengtas tradicinis metų renginys – mero padėkos vakaras. Renginio metu įvertinti nusipelnę Tauragės rajono žmonės, jų iniciatyvos ir darbai. Už įvairius nuopelnus nominantams įteiktos Tauro rago statulėlės ir Garbės ženklai.
Nuotrauka
egle eitutyte
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti nauja darbuotoja – Eglė Eitutytė. Darbuotoja koordinuos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ komunikacijos sklaidą rajone ir Lietuvoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Lapkričio 29-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Iki antradienio  savivaldos rinkimuose Tauragėje buvo užsiregistravusios keturios politinės partijos. 
Nuotrauka
geles
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės savivaldybės administracija šio mėnesio viduryje sudarė keturias sutartis įvairioms reprezentacinėms prekėms įsigyti. Tam numatyta išleisti 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, praėjusį penktadienį savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.
Nuotrauka
meras
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Oficialiai patvirtinta, kad savivaldos rinkimai kitąmet vyks kovo 5-ąją. Tą dieną gyventojai rinks savivaldybės tarybos narius ir merą. Jau buvo aišku, kad dėl mero posto pavasarį kausis 5 kandidatai, o vakar apie savo kandidatavimą pranešė dabartinis rajono meras Dovydas Kaminskas. 
Nuotrauka
meras
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Įkelta:
2022-09-29
Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragės šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.
Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.