800 m. Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejus tauragiškiams įsimins ilgam. Istorinėje vietoje, ant Ivangėnų piliakalnio vakar tūkstantinė minia stebėjo šviesų ir muzikos spektaklį „Legenda apie Pilėnus“, kuriuo pradėtas devintasis Liudo Mikalausko Tauragės muzikos festivalis.
Pasižiūrėti išskirtinio reginio skubėjo ne tik tauragiškiai – renginio organizatoriai dar jo pradžioje išsiaiškino, jog atvyko svečių ne tik iš aplinkinių rajonų – Raseinių, Šilalės, Jurbarko, bet ir iš Vilniaus, Kauno.
Leidžiantis saulei prasidėjęs spektaklis tęsėsi iki vėlumos, kol sutemus apšviestas Ivangėnų piliakalnis išryškino unikalų reginį, priminusį istorines žemaičių kovas, karžygių narsą bei tautiniais rūbais pasipuošusių lietuvaičių grožį. Puikios vaidybos, solistų balsų ir užburiančių šokių pakerėti žiūrovai atsistoję skandavo „bravo“ ir „ačiū“.
Naujausi istoriniai šaltiniai skelbia, jog būtent Ivangėnų (Karšuvos) piliavietėje išties buvo įsikūrę Pilėnai. „Legenda apie Pilėnus“ pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esančios stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai pasirenka mirtį.
Pagrindinius vaidmenis „Legendoje apie Pilėnus“ atliko tautinių dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei ansamblio draugai, žymūs operos solistai: Margiris – Liudas Mikalauskas, Ūdrys – Rokas Šveisteris, Eglė – Dovilė Kazonaitė, Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Ulrichas – Egidijus Dauskurdis.
Po koncerto prasidėjo NAKTIGONĖ: raiteliai ganė žirgus, degė ugniakurai, skambėjo dainos, sutartinės, buvo skaitomos eilės.

