Virtuali realybė – ateities kasdienybė
Įkelta:
2022-06-27
Nuotrauka
vr
,
Nuotrauka
vr
,
Nuotrauka
vr

Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.

Esate jaunas verslininkas, prisidėjęs prie VR arenos Tauragėje įkūrimo. Papasakokite, nuo ko prasidėjo jūsų kelionė? Kas paskatino imtis šios veiklos idėjos?

Pamenu tokią istoriją iš vaikystės. Kai buvau mažas gal kokių penkerių ar šešerių metų, man mama papasakojo apie tokius stebuklingus akinius, kuriuos užsidėjus, jie gali tave nukelti į įvairias vietas ir tu gali susitikti su stebuklingais veikėjais. Atsimenu aš taip jų norėjau, kad turbūt mamai ilgai nedaviau ramybės, bet laikui bėgus tai pasimiršo. Praėjus daugiau nei 25 metams, vienas pažįstamas iš Tauragės – Domas Sabockis atidarė pirmą Lietuvoje virtualios realybės areną Vilniuje. Nuvykau ten, išbandžiau ir šis užsiėmimas paliko didelį įspūdį. Nusprendžiau nedvejodamas, kad reikia ir man prisidėti prie šios idėjos kūrimo ir įgyvendinimo

Nuotrauka
vr

VR arenos yra įsikūrusios Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Tauragėje. Kuo ypatinga VR arena, įkurta Tauragėje? Kokios pramogos ten laukia atvykusiųjų?

Atidariau arenas Tauragėje ir Kaune, bet tik pradėjus veiklą pasitaikė ne itin palankus laikas, nes prasidėjo pandemija ir sutrikdė visus planus, veiklas teko stabdyti. Šiuo metu mano įkurta arena yra tik Tauragėje. Iš tiesų, virtualios realybės arena talpina net 40 nuotykių ieškotojų. Žaidžiant galima griebti ginklus, bėgti ir slėptis už virtualių priedangų, kurti taktikas su komandos draugu, kaip apeiti ir laimėti prieš kitą komandą.

Sukūrėte naują, skatinantį domėtis Lietuvos istorija, edukaciją „Partizanų paslaptys“. Papasakokite apie šį socialinį projektą plačiau. Kas paskatino vystyti šią idėją?

Šis socialinis projektas skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, bet didžiausią susidomėjimą ši edukacija sukelia vaikams. Atrodo, kad vaikai ir visą dieną galėtų praleisti laiką žaisdami ir pažindami šią naują edukaciją. Mano nuomone, labai svarbu tai, kad šis projektas „Partizanų paslaptys“ sukurtas tam, kad vaikai ne tik žaistų, bet ir pasisemtų naujų istorinių žinių, būtų ugdomas vaikų pilietiškumas, kultūra. Ši veikla taip pat turi didelę socialinę prasmę, nes dalyvaudami šioje edukacijoje, moksleiviai virtualioje realybėje kartu – kaip komanda, turi išsiaiškinti 1944-1953 m. laikotarpio paslaptis, savotiškai išgyventi ir pamatyti tremties ir partizanų sukilimo laikotarpį, susipažinti su gyvenimo buitimi ir iššūkiais, apsilankyti partizanų bunkeryje, išgirsti partizanų istorijas ir patirtis. Šita edukacija yra unikali tuo, kad joje vienu metu gali dalyvauji ne vienas, o kartu su savo draugais, o ir pati edukacija vyksta didelėje erdvėje tam, kad moksleiviai galėtų kuo tikriau išgyventi patiriamas emocijas, nes virtuali realybe leidžia įsijausti ir įsitraukti į atitinkamą istorijos laikotarpį. Taip pat edukacijos metu moksleiviai potyrius išgyvena ne tik akimis, nes edukacijos metu vaikus pasitinka ir įvairūs negirdėti garsai, kurie padeda geriau įsisavinti perteikiamas žinias.

Nuotrauka
vr

Ar tiesa, kad ši edukacija vyksta visoje Lietuvoje ir ją gali išbandyti visi moksleiviai?

Šia edukacija gali pasinaudoti kiekvienas Lietuvos moksleivis, naudojantis kultūros paso programa. Norint sudalyvauti virtualioje edukacijoje, galima apsilankyti ir Vilniuje, ir Tauragėje. Be to, ir mes patys galime atvykti į mokyklą bei ten surengti edukaciją, o jums nereikės rūpintis transportu.

Kaip jums atrodo, kokios savybės reikalingos jaunam žmogui, vystančiam nuosavą verslą? Ko palinkėtumėte tokiems žmonėms?

Kiekvienas pradedantis verslą turėtų suprasti, kad laukia tikrai nelengvas kelias. Daug kartų teks išgirsti žodį ne, ne viskas gausis taip kaip nori. Galimai daug kartų bus patirta nesėkmė, tačiau iš to mokomasi, nes jei nieko nedarai, tai nėra ir kur klaidų daryti. Jeigu jaunas žmogus tikrai labai nori kurti savo verslą, jam turbūt nesutrukdys niekas – nei pinigų stoka, nei netinkamas metų laikas, nei kitos stichijos. Pasiteisinimų kodėl nedaryti visada randama, tačiau jeigu kirba didelis noras, tai tavęs niekas negali sustabdyti. Palinkėčiau žmonėms eiti ir daryti, nes darydami dalykus galėsite kurti ir tobulinti produktus ar paslaugas, o svarbiausia tobulinsite patį svarbiausią produktą – save.

Daugiau informacijos apie VR Tauragėje rasite čia: FB VR ARENA – Taurage, Tel: 865664670

Remote video URL

Užs. Nr. 61

Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-08-11
Jau skaičiuojame paskutinį vasaros mėnesį, tačiau geri šiltojo sezono pasiūlymai dar tikrai nesibaigė – „Pildyk“ savo klientams siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir įsigyti riboto leidimo belaides ausines. Pasipildę sąskaitą bent 10 Eur, išankstinės mokėjimo paslaugos klientai vos už 5,99 Eur galės įsigyti vardines žinomų Lietuvos grupių – „Saulės kliošas“ arba „Flying Saucer Gang“ ausines.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-08-10
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.