Lėtinis stresas – viena opiausių problemų, kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Viena problemų, kurią sukelia lėtinis stresas, yra širdies ritmo sutrikimai. Kaip žinia, mūsų širdies darbas yra stabiliausias tuomet, kai jaučiamės ramiai, kai nėra dalykų, dėl kurių galėtumėte nerimauti. Tačiau vos tik organizmas susiduri su lėtiniu stresu, jaučiam įtampa bei nerimas, tai gali turėti neigiamos įtakos širdies ritmui.
Imunitetas – vienas svarbiausių veiksnių, kai kalbame apie tai, kaip puikiai jaučiasi žmogus. Tik tuo atveju, jei turime stiprų imunitetą, sergame labai retai, susirgę, kur kas lengviau pasveikstame, taip pat kur kas greičiau atsigauname po traumų ar operacijų. Visgi, dėmesį verta atkreipti į tai, kad lėtinis stresas yra viena priežasčių, kodėl imunitetas susilpnėja.
Taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent lėtinis stresas gali lemti ir svorio pokyčius ir jie tikrai nebus džiuginantys. Statistika rodo, kad lėtinį stresą patiriantys žmonės, paprastai turi ir viršsvorį, o tai nebeleidžia mėgautis norim išvaizda, bet ir tai pat gali paskatinti tam tikrų ligų atsiradimą.
Kad jaustumėmės puikiai, kad būtume kupini jėgų, kiekvienam ir mūsų yra labai svarbu tinkamai išsimiegoti. Tačiau žmonės, kurie susiduria su lėtiniu stresu, paprastai susiduria ir su kur kas prastesne miego kokybe. Šiems žmonėms tampa kur kas sunkiau užmigti, o žmogus – ypač dažnai prabundama, todėl rytas sutinkamas be energijos.
Nesunku pastebėti ir tai, kad stresas neturi nieko bendro su gera nuotaika. Taigi, žmogus, kuris susiduria su lėtiniu stresu, paprastai būna kur kas blogesnės nuotaikos, jo nebedžiugina dalykai, kurie anksčiau jam labai patiko. Dar daugiau, užsitęsusi streso būsena, gali paskatinti ir depresijos atsiradimą. Be to, prastėja socialinio gyvenimo kokybė, blogėja santykiai su kitais žmonėmis.
Tačiau net ir tai – dar ne viskas; verta pasakyti, kad lėtinis atneša ir koncentracijos problemų. Su stresu ilgą laiką susiduriančiam žmogui tampa sudėtingiau susikaupti, tad jis prasčiau atlieka akademines ar profesine užduotis, blogiau įsisavina naują informaciją.
Taigi kaip matyti, lėtinis stresas su savimi kartų atsineša ir daugybę įvairių dalykų, kurie ne juokais gali pabloginti gyvenimo kokybę. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad labai svarbu kovoti su stresu. Gera žinia tai, kad tai galima padaryti ypač maloniais būdais – tiesiog ilsintis ar pramogaujant. Ši veiklų metu yra atsipalaiduojama, nusiraminama, o taip pat – atsitraukiama nuo įprastos rutinos, patiriama daug džiugių emocijų, o visa tai yra būtinos sąlygos, kad išvengtumėte streso bei nemalonių jo pasekmių. Tad ilsėkitės ir pramogaukite kuo dažniau, o daug puikių pasiūlymų, rasite užsukę į NoriuNoriuNoriu
Užs. Nr. 54