Kaip santykius keičia bendravimas per atstumą?
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
bendravimas

Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba.

Svarbiausia – bendravimas

Partneriai turi kalbėtis apie savo poreikius ir troškimus. Asmenys turi suprasti vienas kito požiūrį, kad galėtų rasti bendrą kalbą ir išlikti laimingi, nepaisant skirtumų. Labai svarbu būti atviriems ir nuoširdiems. Tai reiškia, kad partneriai turėtų išsakyti viską, kas juos neramina. Kuo bendravimas skurdesnis, tuo dažniau neraminantys klausimai lieka viduje. Tai silpnina draugystę, nes nuoširdumas yra principinis dalykas, ypač santykiuose per atstumą. Negana to, bendravimas taip pat reiškia pasitikėjimo kūrimą.

Pasistenkite bendrauti kuo daugiau ir įvairiausiais būdais (žinutėmis, programėlėmis, vaizdo ar telefono skambučiais, žaidimais, laiškais, nuotraukomis, vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais ir t. t.), kad būtumėte susiję su partneriu taip, tarsi tarp judviejų nebūtų jokio atstumo. Bendravimas santykiuose per atstumą kompensuoja fizinio artumo nebuvimą.

Ar reikia bendrauti nuolatos?

Didžiąją santykių per atstumą dalį sudaro bendravimas. Jei bendravimas tampa nuobodus, nuobodūs pasidaro ir santykiai. Pora, kuri kasdien kelias valandas praleidžia kalbėdama telefonu, netrukus pritrūks dalykų, apie kuriuos galėtų šnekėtis. Žinoma, jeigu abu esate patenkinti bendravimo dažnumu, viskas gerai. Tačiau jei vienas iš jūsų mano, kad kalbate per daug arba per mažai, abu turėtumėte atsižvelgti į tai.

Norint palaikyti sveikus santykius per atstumą, idealiausia susitarti dėl 2-3 dienų per savaitę, kai galėsite nevaržomai kalbėtis kelias valandas. Tai suteiks jums abiem pakankamai laiko užsiimti savais reikalais, todėl turėsite kuo nauju ir įdomiu pasidalinti.

Neužsisklęskite rutinoje

Kai bendravimas tampa per daug nuspėjamas ir kupinas rutinos, kenčia pora. Tai galioja visiems santykių tipams. Tad pabandykite pakeisti laiką, kada skambinate, vietą, iš kurios skambinate, skambučių pobūdį, turinį ar žinutės formatą vien tam, kad nustebintumėte savo partnerį. Jei sugebėsite būti spontaniški ir nenuspėjami, maksimaliai išnaudosite kiekvieną suteiktą galimybę bendrauti su mylimuoju. Jei to negalėsite padaryti, jūsų bendravimas ilgainiui taps antraeile užduotimi darbų sąraše.

Kaip išpildyti fizinio artumo poreikius?

Fizinio artumo trūkumas sukelia seksualinį nusivylimą. Vienas dalykas, kurį galite padaryti, kad kiek palengvintumėte šią problemą, yra darbas ties jūsų bendravimu, taip stiprinant emocinį ryšį.

Tačiau yra ir kitos išeitys. Pavyzdžiui, galima išbandyti seksą telefonu. Kai kurie mano, jog seksas telefonu tinka tik žodžio kišenėje neieškantiems žmonėms. Tačiau visko galima išmokti ir, jei norėsite, žodyną išlavinti.

Abipusiu sutarimu verta išbandyti sekso lėles (https://fantazijos.lt/). Natūralaus žmogaus kūno dydžio sekso lėlės yra skirtos tiek vyrų, tiek moterų malonumui. Moteriški variantai turi oralines, vaginalines ar analines angas. Vyriškos sekso lėlės pasižymi tikroviško dydžio falu ir tekstūra.

Dovanokite meilę ir komplimentus

Abejonės, nesaugumo jausmas ir pavydas yra dažnos bėdos santykiuose per atstumą. Todėl rekomenduojama dažnai vienas kitam naudoti žodinius patikinimus. Jie padeda sumažinti šiuos neigiamus jausmus ir paaiškinti, kokią poziciją užimate kaip pora.

Išreikškite vienas kitam savo meilę spontaniškai: saldžiais žodžiais, komplimentais ar tikrais meilės prisipažinimais. Kitą kartą kalbėdamiesi pasakykite partneriui, kaip stipriai mylite ir vertinate šiuos santykius. Kartais per didelį atstumą galime pamiršti, kaip stipriai kas nors mus brangina. Trumpa žinutė ar skambutis, primenantis žmogui priežastį, dėl kurios išliekate stiprūs šiuose santykiuose, gali praskaidrinti jo dieną. Taip pat nedvejodami švęskite kiekvienas metines ir savo, kaip poros, svarbias datas.

Nuotrauka
vbendravimas

Dažniausiai kylančios problemos

Jei nors viena pusė neįdeda pastangų į bendravimą, santykiams gali kilti iššūkių. Dažniausios problemos ir konfliktų priežastys, kylančios santykiuose per atstumą, yra šios:

 • Nesiklausymas;
 • Sumaištį sukelti gali gramatikos klaidos rašant žinutes;
 • Nesidalijimas jausmais – tai trukdo užmegzti emocinį ryšį;
 • Neaiškiai reiškiamos mintys;
 • Visiškas nesilankymas vienas pas kitą;
 • Nuobodūs pokalbiai – po kurio laiko prarandamas susidomėjimas kalbėtis su partneriu;
 • Sunkumai dėl laiko juostų skirtumo;
 • Bendravimo dažnumo problemos;
 • Neišklausomas kito asmens požiūris;
 • Kalbama vien apie dalykus, kurie kitam asmeniui neturi prasmės;
 • Nekalbama apie reikšmingus dalykus;
 • Varginančios techninės interneto prieigos ar ryšio problemos.

Daugelis per atstumą gyvenančių porų daug laiko praleidžia kalbėdamosi, taip bandydamos pajusti emocinį ryšį ir kompensuoti fizinio artumo trūkumą. Svarbu suprasti, kad šis ryšys pasiekiamas per bendravimo kokybę, o ne kiekybę.

Sveikas bendravimas yra iššūkis poroms, kuriančioms santykius per atstumą. Būtent bendravimas daugiausiai lemia tai, ar tokie santykiai bus sėkmingi. Žinoma, svarbu apsvarstyti ir kitus dalykus – kaip pavyks susidoroti su fizinio artumo trūkumu, įveikti technines problemas ar net laiko juostų skirtumus.

Užs. Nr. 51

Nuotrauka
APVA
Daugiabučių renovacija Lietuvoje
Įkelta:
prieš 8 valandas
Lietuvoje nuo 2013 metų sparčiai įsibėgėjusi Daugiabučių namų atnaujinimo programa, kurios nauda jau spėjo įsitikinti daugiau nei 3,5 tūkst. daugiabučių gyventojų. Kaip pradėti planuoti ir inicijuoti renovacijos procesus ir kokie pirmieji žingsniai turi būti padaryti?
Nuotrauka
spyna
Įkelta:
2023-06-05
Nerimastingi laikai, kai knygos būdavo deginamos viešai nacių režimo laikais, regis, liko praeityje, tačiau laisvė skaityti yra kontroliuojama iki šių dienų. Šokiruojančios, nepadorios, pernelyg atviros arba tiesiog kupinos mistikos knygos net ir XXI a. yra cenzūruojamos ir slepiamos nuo skaitytojų akių. Todėl kasmet rugsėjo pabaigoje pasaulyje yra minima Uždraustų knygų savaitė – siekiant atkreipti dėmesį į kūrinius, kurie buvo „paimti į nelaisvę“.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-06-02
„Lidl Lietuva“ šiemet švenčia jau 7-ąjį įmonės gimtadienį. Veiklą Lietuvoje 2016 m. pradėjęs „Lidl“ prekybos tinklas į mažmeninės prekybos rinką įnešė nemažai pozityvių pokyčių, vienas kurių – vakarietiškomis vertybėmis pagrįsta darbo kultūra. „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės Sandros Savickienės teigimu, šį darbo „Lidl“ aspektą ypač vertina ilgamečiai įmonės darbuotojai.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-30
„Lidl Lietuva“ pradėjo darbuotojų atranką naujajam logistikos centrui Vilniuje, netoli Lentvario. Bendrovė į savo komandą jau kviečia prisijungti sandėlio grupių vadovus, planuojama, kad kitąmet veiklą pradėsiančiame logistikos centre dirbs apie 200 darbuotojų, užtikrinsiančių kasdienį šviežių prekių pristatymą į „Lidl“ parduotuves.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-29
Profesinė praktika yra neatsiejama studijų dalis, tačiau nemažai studentų susiduria su dilema – daugelis jų studijuodami papildomai uždarbiauja ir praktikos metu nenori prarasti darbo vietos bei gaunamų pajamų. Kai kurios įmonės siūlo sprendimą – ne tik moka atlygį už praktikos laikotarpį, bet ir siūlo pas juos dirbantiems studentams neprarandant darbo vietos atlikti praktiką kituose įmonės skyriuose. Apie tokios sistemos ir bendrai apie praktikos privalumus pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovai.
Nuotrauka
APVA
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu parengtas susistemintos medžiagos katalogas, kurio tikslas – supažindinti gyventojus su atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) priemonių pritaikymu daugiabučių modernizavimo projektuose. Kataloge gyventojams suprantamai paaiškinta pagrindinė informacija apie AEI pritaikymą gyvenamuosiuose pastatuose.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-23
Darbuotojų įvairovė – svarbus įmonių lyderystės darbo rinkoje bruožas. Personalo valdymo specialistai įsitikinę, kad komandoje puoselėjama įvairovė leidžia visai organizacijai veikti efektyviau ir ugdo darbuotojų pasitikėjimą. Kaip užtikrinti, kad iš skirtingų žmonių suburta komanda būtų vieninga, o kiekvienas jos narys – jaustųsi komfortiškai, pasakoja ekspertai.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-05-19
Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.
Nuotrauka
apva
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad šiuo metu galioja du kvietimai, pagal kuriuos gyventojai gali teikti paraiškas ir modernizavę savo gyvenamuosius daugiabučius džiaugtis ne tik sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir komfortiškesne, sutvarkyta gyvenamąja aplinka. 
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-05-15
„Tele2“ išmėgino 5G ryšio galimybes ir užfiksavo mobilaus interneto greičio rekordą savo tinkle – 4,45 Gbps. 5G ryšio paslaugas siūlantis mobiliojo ryšio operatorius tokią greitaveiką pasiekė pirmasis Lietuvoje – bandymo metu buvo pademonstruotos ateities 5G ryšio galimybės.
Nuotrauka
APVA
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Balandžio 7–27 d. gyventojai galėjo dalyvauti APVA inicijuotuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusį praėjusiais metais atnaujintą daugiabutį. Iš 11 dalyvių daugiausiai simpatijų sulaukė trys projektai: Pilies g. 3 Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40 Plungėje ir Taikos pr. 34 Klaipėdoje.
Nuotrauka
parketas
Įkelta:
2023-05-11
Norint išsaugoti natūralų medinio parketo grožį, labai svarbu pasirinkti tinkamą, parketui skirtą alyvą. Šiame straipsnyje apžvelgsime tam tikras produktų rūšis, kurios padės jums išlaikyti ir net išryškinti medinių jūsų grindų žavesį.
Nuotrauka
apva
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-05
Dažniausiai atnaujinti gyvenamąjį daugiabutį gyventojai pasiryžta siekdami sunaudoti mažiau šiluminės energijos. Nors šie veiksniai padeda mokėti mažiau už sąskaitas ir yra draugiški aplinkai, visgi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė ragina nepamiršti ir vizualinių sprendimų svarbos. Anot jos, tinkamai sutvarkyta aplinka turi didelės įtakos gyventojų psichologinei būsenai ir gerovės užtikrinimui.
Nuotrauka
drabužiai
Įkelta:
2023-05-03
„GiveLove“ įmonė pristato įvairias verslo dovanas klientams – tai spauda ant marškinėlių ir kitų drabužių, kepuraitės su logotipais, striukės, liemenės, kuprinės su logotipais, pledai ir kiti daiktai. Įmonės atstovai sako, kad klientai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, ar daiktas yra tvarus, nekenksmingas aplinkai. „GiveLove“ jau seniai savo asortimente turi didelį draugiškų aplinkai drabužių ir daiktų pasirinkimą. Viena populiariausių dovanų yra spauda ant marškinėlių. Šiandieną aptarsime įvairius spaudos būdus ir jų draugiškumą gamtai.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-28
Tauragės moksleiviai balandžio pabaigoje dalyvavo ypatingose pamokose, kurių metu energingi ir sumanūs mokytojai drauge su žinomu rašytoju, TV laidų vedėju  Robertu Petrausku vaikams vedė biologijos, matematikos, fizikos pamokas ir protmūšį apie klimato kaitą. #EnergySmartSTART programos organizuotame renginyje „Įsikrauk žiniomis“ mokiniai galėjo ir patys atlikti įvairius eksperimentus, kuriuos pristatė Energetikos ir technikos muziejus.
Nuotrauka
helios
Įkelta:
2023-04-28
Lietuvos pajūris kiek kitoks nei likusi šalis: čia vyrauja kitos spalvos ir pučia kitokie vėjai. Kaip susikurti jaukius namus, paklausėme Klaipėdos „Helios galerijoje“ įsikūrusių salonų atstovų.
Nuotrauka
APVA
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių modernizacijos projektus Lietuvoje, inicijavo patogios skaičiuoklės sukūrimą.  Ji padės įvertinti, kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), tokius kaip šilumos kolektoriai, saulės elektrinė ir pan.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-04-27
Pirmojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis įmonėje „Lidl Lietuva“ prieš mokesčius siekė 1925,42 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonei papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.
Nuotrauka
burna
Įkelta:
2023-04-26
Šiandien galime įsigyti pačių įvairiausių prietaisų daugeliui gyvenimo atvejų. Jie palengvina buitį, prisideda prie efektyvaus laiko taupymo, padeda puoselėti grožį, aktyviau rūpintis savo sveikata bei gera savijauta. Štai šiame kontekste drąsiai galime išskirti burnos irigatorius, kaip labai reikšmingai prisidedančius prie burnos higienos ir geros dantų bei dantenų būklės. Šie prietaisai tikrai nebus didelė investicija, tačiau jų nauda tarpdančių, dantų ir dantenų švarai – nepamatuojama. Tiesa, pirmą kartą įsigiję burnos irigatorius kartais dvejoja, ar naudoja juos teisingai. Tad tam, kad prietaisas teiktų maksimalią naudą, svarbu žinoti, kaip teisingai juo naudotis.
Nuotrauka
buitinė technika
Įkelta:
2023-04-24
Nesvarbu, kokiuose namuose gyventume, vis tiek bet kuriame iš jų bus virtuvė, kurioje praleidžiame pakankamai daug laiko. Dažniausiai virtuvėje gaminame įvairų maistą, o jam pagaminti automatiškai reikia pačių įvairiausių buitinės technikos prietaisų. Kai kuriuos iš jų privalu turėti kiekvienuose namuose, nes jie yra naudojami beveik kasdien, o kai kuriuos galima turėti arba ne, tai priklauso tik nuo jūsų pačių, kaip daug gaminate ir panašiai. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie buitinę techniką, kuri yra privaloma kiekvienuose namuose.
Nuotrauka
santechnikas
Įkelta:
2023-04-24
Ar jūsų vandens šildytuvas neveikia, kanalizacija užsikimšusi, o vandens čiaupas pradėjo leisti vandenį? O jums nėra laiko svarstyti, kaip surasti greitai gerą santechniką. Tačiau, neapgalvotas sprendimas dėl samdomo santechniko gali sukelti daugiau problemų, nei laiko trūkumas. Santechnikas Kaune vienas iš greičiausių ir geriausių pasirinkimų, tad kyla klausimas kaip rasti patikimą santechniką?
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-21
Prieš 131 metus, balandžio 17-ąją, Šv. Velykų proga Rietavo bažnyčioje įžiebtos pirmosios lemputės – nuo tada ši diena minima kaip energetikų šventė. Tauragėje ši sukaktis paminėta ypatingai – „Ignitis grupė“ visuomenei pristatė planuojamą statyti pirmąjį šalyje hibridinį parką bei organizavo ir pravedė edukaciją tarptautinės žaliosios energijos gamybos bendrovės „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parke, o nuo šiol jas ves ir tauragiškiai. Naujas edukacijas nuspręsta organizuoti Lauksargiuose ne šiaip sau – Tauragės rajonas garsėja žaliąja energija ir siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Nemokamose edukacijose galės dalyvauti iš anksto užsiregistravusios grupės, kurias sudarys bent 10 žmonių.