Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba.
Svarbiausia – bendravimas
Partneriai turi kalbėtis apie savo poreikius ir troškimus. Asmenys turi suprasti vienas kito požiūrį, kad galėtų rasti bendrą kalbą ir išlikti laimingi, nepaisant skirtumų. Labai svarbu būti atviriems ir nuoširdiems. Tai reiškia, kad partneriai turėtų išsakyti viską, kas juos neramina. Kuo bendravimas skurdesnis, tuo dažniau neraminantys klausimai lieka viduje. Tai silpnina draugystę, nes nuoširdumas yra principinis dalykas, ypač santykiuose per atstumą. Negana to, bendravimas taip pat reiškia pasitikėjimo kūrimą.
Pasistenkite bendrauti kuo daugiau ir įvairiausiais būdais (žinutėmis, programėlėmis, vaizdo ar telefono skambučiais, žaidimais, laiškais, nuotraukomis, vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais ir t. t.), kad būtumėte susiję su partneriu taip, tarsi tarp judviejų nebūtų jokio atstumo. Bendravimas santykiuose per atstumą kompensuoja fizinio artumo nebuvimą.
Ar reikia bendrauti nuolatos?
Didžiąją santykių per atstumą dalį sudaro bendravimas. Jei bendravimas tampa nuobodus, nuobodūs pasidaro ir santykiai. Pora, kuri kasdien kelias valandas praleidžia kalbėdama telefonu, netrukus pritrūks dalykų, apie kuriuos galėtų šnekėtis. Žinoma, jeigu abu esate patenkinti bendravimo dažnumu, viskas gerai. Tačiau jei vienas iš jūsų mano, kad kalbate per daug arba per mažai, abu turėtumėte atsižvelgti į tai.
Norint palaikyti sveikus santykius per atstumą, idealiausia susitarti dėl 2-3 dienų per savaitę, kai galėsite nevaržomai kalbėtis kelias valandas. Tai suteiks jums abiem pakankamai laiko užsiimti savais reikalais, todėl turėsite kuo nauju ir įdomiu pasidalinti.
Neužsisklęskite rutinoje
Kai bendravimas tampa per daug nuspėjamas ir kupinas rutinos, kenčia pora. Tai galioja visiems santykių tipams. Tad pabandykite pakeisti laiką, kada skambinate, vietą, iš kurios skambinate, skambučių pobūdį, turinį ar žinutės formatą vien tam, kad nustebintumėte savo partnerį. Jei sugebėsite būti spontaniški ir nenuspėjami, maksimaliai išnaudosite kiekvieną suteiktą galimybę bendrauti su mylimuoju. Jei to negalėsite padaryti, jūsų bendravimas ilgainiui taps antraeile užduotimi darbų sąraše.
Kaip išpildyti fizinio artumo poreikius?
Fizinio artumo trūkumas sukelia seksualinį nusivylimą. Vienas dalykas, kurį galite padaryti, kad kiek palengvintumėte šią problemą, yra darbas ties jūsų bendravimu, taip stiprinant emocinį ryšį.
Tačiau yra ir kitos išeitys. Pavyzdžiui, galima išbandyti seksą telefonu. Kai kurie mano, jog seksas telefonu tinka tik žodžio kišenėje neieškantiems žmonėms. Tačiau visko galima išmokti ir, jei norėsite, žodyną išlavinti.
Abipusiu sutarimu verta išbandyti sekso lėles (https://fantazijos.lt/). Natūralaus žmogaus kūno dydžio sekso lėlės yra skirtos tiek vyrų, tiek moterų malonumui. Moteriški variantai turi oralines, vaginalines ar analines angas. Vyriškos sekso lėlės pasižymi tikroviško dydžio falu ir tekstūra.
Dovanokite meilę ir komplimentus
Abejonės, nesaugumo jausmas ir pavydas yra dažnos bėdos santykiuose per atstumą. Todėl rekomenduojama dažnai vienas kitam naudoti žodinius patikinimus. Jie padeda sumažinti šiuos neigiamus jausmus ir paaiškinti, kokią poziciją užimate kaip pora.
Išreikškite vienas kitam savo meilę spontaniškai: saldžiais žodžiais, komplimentais ar tikrais meilės prisipažinimais. Kitą kartą kalbėdamiesi pasakykite partneriui, kaip stipriai mylite ir vertinate šiuos santykius. Kartais per didelį atstumą galime pamiršti, kaip stipriai kas nors mus brangina. Trumpa žinutė ar skambutis, primenantis žmogui priežastį, dėl kurios išliekate stiprūs šiuose santykiuose, gali praskaidrinti jo dieną. Taip pat nedvejodami švęskite kiekvienas metines ir savo, kaip poros, svarbias datas.

Dažniausiai kylančios problemos
Jei nors viena pusė neįdeda pastangų į bendravimą, santykiams gali kilti iššūkių. Dažniausios problemos ir konfliktų priežastys, kylančios santykiuose per atstumą, yra šios:
- Nesiklausymas;
- Sumaištį sukelti gali gramatikos klaidos rašant žinutes;
- Nesidalijimas jausmais – tai trukdo užmegzti emocinį ryšį;
- Neaiškiai reiškiamos mintys;
- Visiškas nesilankymas vienas pas kitą;
- Nuobodūs pokalbiai – po kurio laiko prarandamas susidomėjimas kalbėtis su partneriu;
- Sunkumai dėl laiko juostų skirtumo;
- Bendravimo dažnumo problemos;
- Neišklausomas kito asmens požiūris;
- Kalbama vien apie dalykus, kurie kitam asmeniui neturi prasmės;
- Nekalbama apie reikšmingus dalykus;
- Varginančios techninės interneto prieigos ar ryšio problemos.
Daugelis per atstumą gyvenančių porų daug laiko praleidžia kalbėdamosi, taip bandydamos pajusti emocinį ryšį ir kompensuoti fizinio artumo trūkumą. Svarbu suprasti, kad šis ryšys pasiekiamas per bendravimo kokybę, o ne kiekybę.
Sveikas bendravimas yra iššūkis poroms, kuriančioms santykius per atstumą. Būtent bendravimas daugiausiai lemia tai, ar tokie santykiai bus sėkmingi. Žinoma, svarbu apsvarstyti ir kitus dalykus – kaip pavyks susidoroti su fizinio artumo trūkumu, įveikti technines problemas ar net laiko juostų skirtumus.
Užs. Nr. 51