Kaip santykius keičia bendravimas per atstumą?
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
bendravimas

Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba.

Svarbiausia – bendravimas

Partneriai turi kalbėtis apie savo poreikius ir troškimus. Asmenys turi suprasti vienas kito požiūrį, kad galėtų rasti bendrą kalbą ir išlikti laimingi, nepaisant skirtumų. Labai svarbu būti atviriems ir nuoširdiems. Tai reiškia, kad partneriai turėtų išsakyti viską, kas juos neramina. Kuo bendravimas skurdesnis, tuo dažniau neraminantys klausimai lieka viduje. Tai silpnina draugystę, nes nuoširdumas yra principinis dalykas, ypač santykiuose per atstumą. Negana to, bendravimas taip pat reiškia pasitikėjimo kūrimą.

Pasistenkite bendrauti kuo daugiau ir įvairiausiais būdais (žinutėmis, programėlėmis, vaizdo ar telefono skambučiais, žaidimais, laiškais, nuotraukomis, vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais ir t. t.), kad būtumėte susiję su partneriu taip, tarsi tarp judviejų nebūtų jokio atstumo. Bendravimas santykiuose per atstumą kompensuoja fizinio artumo nebuvimą.

Ar reikia bendrauti nuolatos?

Didžiąją santykių per atstumą dalį sudaro bendravimas. Jei bendravimas tampa nuobodus, nuobodūs pasidaro ir santykiai. Pora, kuri kasdien kelias valandas praleidžia kalbėdama telefonu, netrukus pritrūks dalykų, apie kuriuos galėtų šnekėtis. Žinoma, jeigu abu esate patenkinti bendravimo dažnumu, viskas gerai. Tačiau jei vienas iš jūsų mano, kad kalbate per daug arba per mažai, abu turėtumėte atsižvelgti į tai.

Norint palaikyti sveikus santykius per atstumą, idealiausia susitarti dėl 2-3 dienų per savaitę, kai galėsite nevaržomai kalbėtis kelias valandas. Tai suteiks jums abiem pakankamai laiko užsiimti savais reikalais, todėl turėsite kuo nauju ir įdomiu pasidalinti.

Neužsisklęskite rutinoje

Kai bendravimas tampa per daug nuspėjamas ir kupinas rutinos, kenčia pora. Tai galioja visiems santykių tipams. Tad pabandykite pakeisti laiką, kada skambinate, vietą, iš kurios skambinate, skambučių pobūdį, turinį ar žinutės formatą vien tam, kad nustebintumėte savo partnerį. Jei sugebėsite būti spontaniški ir nenuspėjami, maksimaliai išnaudosite kiekvieną suteiktą galimybę bendrauti su mylimuoju. Jei to negalėsite padaryti, jūsų bendravimas ilgainiui taps antraeile užduotimi darbų sąraše.

Kaip išpildyti fizinio artumo poreikius?

Fizinio artumo trūkumas sukelia seksualinį nusivylimą. Vienas dalykas, kurį galite padaryti, kad kiek palengvintumėte šią problemą, yra darbas ties jūsų bendravimu, taip stiprinant emocinį ryšį.

Tačiau yra ir kitos išeitys. Pavyzdžiui, galima išbandyti seksą telefonu. Kai kurie mano, jog seksas telefonu tinka tik žodžio kišenėje neieškantiems žmonėms. Tačiau visko galima išmokti ir, jei norėsite, žodyną išlavinti.

Abipusiu sutarimu verta išbandyti sekso lėles (https://fantazijos.lt/). Natūralaus žmogaus kūno dydžio sekso lėlės yra skirtos tiek vyrų, tiek moterų malonumui. Moteriški variantai turi oralines, vaginalines ar analines angas. Vyriškos sekso lėlės pasižymi tikroviško dydžio falu ir tekstūra.

Dovanokite meilę ir komplimentus

Abejonės, nesaugumo jausmas ir pavydas yra dažnos bėdos santykiuose per atstumą. Todėl rekomenduojama dažnai vienas kitam naudoti žodinius patikinimus. Jie padeda sumažinti šiuos neigiamus jausmus ir paaiškinti, kokią poziciją užimate kaip pora.

Išreikškite vienas kitam savo meilę spontaniškai: saldžiais žodžiais, komplimentais ar tikrais meilės prisipažinimais. Kitą kartą kalbėdamiesi pasakykite partneriui, kaip stipriai mylite ir vertinate šiuos santykius. Kartais per didelį atstumą galime pamiršti, kaip stipriai kas nors mus brangina. Trumpa žinutė ar skambutis, primenantis žmogui priežastį, dėl kurios išliekate stiprūs šiuose santykiuose, gali praskaidrinti jo dieną. Taip pat nedvejodami švęskite kiekvienas metines ir savo, kaip poros, svarbias datas.

Nuotrauka
vbendravimas

Dažniausiai kylančios problemos

Jei nors viena pusė neįdeda pastangų į bendravimą, santykiams gali kilti iššūkių. Dažniausios problemos ir konfliktų priežastys, kylančios santykiuose per atstumą, yra šios:

 • Nesiklausymas;
 • Sumaištį sukelti gali gramatikos klaidos rašant žinutes;
 • Nesidalijimas jausmais – tai trukdo užmegzti emocinį ryšį;
 • Neaiškiai reiškiamos mintys;
 • Visiškas nesilankymas vienas pas kitą;
 • Nuobodūs pokalbiai – po kurio laiko prarandamas susidomėjimas kalbėtis su partneriu;
 • Sunkumai dėl laiko juostų skirtumo;
 • Bendravimo dažnumo problemos;
 • Neišklausomas kito asmens požiūris;
 • Kalbama vien apie dalykus, kurie kitam asmeniui neturi prasmės;
 • Nekalbama apie reikšmingus dalykus;
 • Varginančios techninės interneto prieigos ar ryšio problemos.

Daugelis per atstumą gyvenančių porų daug laiko praleidžia kalbėdamosi, taip bandydamos pajusti emocinį ryšį ir kompensuoti fizinio artumo trūkumą. Svarbu suprasti, kad šis ryšys pasiekiamas per bendravimo kokybę, o ne kiekybę.

Sveikas bendravimas yra iššūkis poroms, kuriančioms santykius per atstumą. Būtent bendravimas daugiausiai lemia tai, ar tokie santykiai bus sėkmingi. Žinoma, svarbu apsvarstyti ir kitus dalykus – kaip pavyks susidoroti su fizinio artumo trūkumu, įveikti technines problemas ar net laiko juostų skirtumus.

Užs. Nr. 51

Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-08-11
Jau skaičiuojame paskutinį vasaros mėnesį, tačiau geri šiltojo sezono pasiūlymai dar tikrai nesibaigė – „Pildyk“ savo klientams siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir įsigyti riboto leidimo belaides ausines. Pasipildę sąskaitą bent 10 Eur, išankstinės mokėjimo paslaugos klientai vos už 5,99 Eur galės įsigyti vardines žinomų Lietuvos grupių – „Saulės kliošas“ arba „Flying Saucer Gang“ ausines.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-08-10
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?