Idėja savaitgaliui: ką aplankyti mūsų šalyje?
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
savaitgalis

Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?

Biržai: smegduobės, architektūra ir alus

Biržai – išskirtinė vietelė mūsų šalyje, puikiai tinkanti kaip 1 dienos kelionė po Lietuvą. Čia reljefas ypatingas – žemės paviršius be paliovos keičiasi, formuodamas naują kraštovaizdį. Kai gruntinis vanduo išplauna gelmėje slypinčius gipso klodus, žemė įgriūva ir susidaro smegduobės. Jos šiltuoju metų laiku dėl bakterijų nusidažo spalvotai ir itin įdomiai atrodo iš viršaus. Apžvelgti kraštovaizdį iš daugiau nei 30 m aukščio leidžia Kirkilų apžvalgos bokštas.

Biržuose gausu ir istorinių bei architektūrinių įžymybių. Čia stūkso didikų Radvilų giminės pilis, Astravo dvaro rūmai, reikšmingiausia XIX a. romantizmo sodyba Lietuvoje. Astravo dvarą ir Biržų miestą jungia ilgiausias šalyje pėsčiųjų tiltas. Na, o pabaigai tiesiog būtina apsilankyti alaus darykloje. Viskuo pasirūpinti gali Ingridos ekskursijos.  

Burbiškio dvaras su elegantišku parku

Burbiškio dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas jau nuo XVII a. Elegancija tviskantis dvaras turi peizažinio tipo tarką, užimantį beveik 30 ha plotą. Parke susitelkusiuose tvenkiniuose yra 15 salelių, teka Liulio upelis. Tvenkiniai sujungti takeliais ir liepteliais, o pačiame parke pristatyta suoliukų, liūtų tiltas, pavėsinių ir skulptūrų. Pasivaikščioti galima liepų ir beržų alėjomis.

Pačiame dvare sukaupta įvairių meno vertybių. Juk Burbiškio dvaras nuo seno puoselėjo bajoriškų dvarų kultūrą. Jo savininkai Baženskiai ne tik pasirūpino įstabiu parku, bet ir kaupė biblioteką bei archyvą.

Rokiškio dvaras ir muziejus

Rokiškio dvaras pirmą kartą paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo XX a. pr., su pertraukomis, dvare veikia Rokiškio krašto muziejus. Jame sukaupta daugiau nei 100 tūkst. eksponatų, organizuojamos ekskursijos, veikia įvairios ekspozicijos: Rokiškio krašto istorijos, prakartėlių, dvaro kultūros ir kt.

Dvaro ansamblį sudaro 16 pastatų: svečių namai, dvaro rūmai, kumetynas, vartininko namelis ir t.t. Šalimais driekiasi daugiau nei 28 ha parkas su tvenkiniais. Rokiškio dvaro sodyba yra vienas reikšmingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių visoje šalyje.

Nuotrauka
savaitgalis

„Marso kanjonai“ Lietuvoje

„Marso kanjonais“ vadinami Naujojoje Akmenėje esantys karjerai. Jie dėl savo unikalaus reljefo primena kraterius. Vienas iš jų – Menčių klinčių karjeras. XX a. vid. Menčiuose pradėta kasti klintis cukraus pramonei bei kalkių gamybai. Šiuo metu didelė dalis karjero užtvindyta, jame susidarę dirbtiniai tvenkiniai. Didelį įspūdį palieka ir karjere stūksanti kasybos technika.  

Kitas karjeras – Šaltiškių molio. Prieš 250 mln. m. šioje vietojo tvyrojo dykumos klimatas. Lygumose kaupėsi aliuvio nuosėdos ir iro mineralai, išskirdami geležį. Taip sluoksniai nusidažė raudonai. Karjere esantis molis bei grunto sluoksniai kasami galingais ekskavatoriais, o transportavimo patogumui į karjerą atvestas geležinkelis. Neįtikėtina, bet šioje vietoje rasta prieš 250-200 mln. m. gyvenusių roplių liekanos!

Raudonės pilis su Panemunės panorama

Raudonės pilis yra Jurbarko rajone, Raudonės kaime, dešiniajame Nemuno krante nuo Kauno. Ji pasižymi tuo, kad turi net 33,5 m aukščio bokštą, į kurį galima užkilti. Nuo jo atsiveria nepaprastas vaizdas į Panemunę.

Istorikai teigia, jog ši pilis buvo privati rezidencija. Po Žalgirio mūšio Panemunės pilys prarado savo strateginę prasmę, tačiau Raudonės pilis atsigavo. Nemunui tapus prekybiniu keliu, ji prisikėlė antram gyvenimui. XVI a. pab. buvusi pilis buvo perstatyta į renesansinius rūmus.

Ką nuveikti Birštone?

Biržuose stūkso aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo apžvalgos aikštelė įrengta net 45 m aukštyje, o pats bokštas siekia 55 m! Bokšte įrengtos 6 poilsio vietos, jei lipdami pavargsite. Tačiau dėl stulbinančio vaizdo verta truputį pasistengti. Nuo bokšto viršūnės iš abiejų pusių atsiveria Nemuno kilpos. Taip pat matosi miškas, Nemuno slėnis ir Birštono panorama.

Dar viena atrakcija Birštone – pasiplaukiojimas laivu. Vingiuodami Nemunu galėsite grožėtis įspūdingais skardžiais ir gamtovaizdžiu. Nuplaukti galima net iki „Ožkų pečiaus“, gamtos paminklo, esančio Verknės bei Nemuno upių santakoje.

Kvapnusis „Levandų ūkis“

Mockūnuose įkurtas „Levandų ūkis“ – tarsi Provansas Lietuvoje. Laukai čia nusėti raminančiais violetiniais žiedais, galima nusifotografuoti Prancūzijos pietryčių stiliaus aplinkoje. Čia auga ne tik levandos, bet ir kiti ūkio kolekcijos augalai.

„Levandų ūkyje“ organizuojamos ekskursijos ir edukacinės programos. Jose pasakojama apie levandų auginimą, pristatoma ūkio produkcija, galima pasivaišinti arbata. Parduotuvėlėje galima įsigyti natūralių levandų produktų. Tiesa, levandomis galima grožėtis tik liepos mėnesį.

Jei trokštate savaitgalį ištrūkti iš namų, sunkiausia bus išsirinkti, kur norite patraukti. Lietuvoje gausu vertų dėmesio vietų: nuo kvapnių levandų laukų iki aukštų apžvalgos bokštų su stulbinančiu vaizdu. Pilys, karjerai, pasiplaukiojimas laivu, degustacijos ir parkai – kiekvienas atras sau artimą veiklą.

Užs. Nr. 49

Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-08-11
Jau skaičiuojame paskutinį vasaros mėnesį, tačiau geri šiltojo sezono pasiūlymai dar tikrai nesibaigė – „Pildyk“ savo klientams siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir įsigyti riboto leidimo belaides ausines. Pasipildę sąskaitą bent 10 Eur, išankstinės mokėjimo paslaugos klientai vos už 5,99 Eur galės įsigyti vardines žinomų Lietuvos grupių – „Saulės kliošas“ arba „Flying Saucer Gang“ ausines.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-08-10
„Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-08-05
Tyrimo*, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), duomenimis, 70 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad alternatyvių šaltinių diegimas daugiabučiuose yra svarbus ir aktualus taupymo būdas. Tai itin svarbu, nes praėjusią žiemą fiksuotos rekordinės šildymo kainos gerokai patuštino jų kišenes ir paskatino ieškoti galimybių, kaip sutaupyti. 
Nuotrauka
granulės
Įkelta:
2022-07-25
Granuliniai katilai - pagrindiniai granulinių šildymo sistemų komponentai, kurie padeda džiaugtis namuose kuriama šiluma bei, žinoma, jaukumu. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių pasitiki granulinėmis šildymo sistemomis ir savo namų šildymui renkasi būtent jas. Toks sprendimas žmonėms ne tik padeda sutaupyti nemažas pinigų sumas, tačiau taip pat ir skatina ekologinį jų sąmoningumą.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-22
Nors daugiabučio renovacija leidžia džiaugtis namų šiluma ir mažesnėmis sąskaitomis, ji taip pat sukelia vieną problemą: dėl visiško sandarumo butuose ima trūkti šviežio oro. Tokiu atveju kyla įvairių negalavimų, drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo rizika. Jų išvengti padeda tinkamą patalpų vėdinimą užtikrinanti centralizuota rekuperacinė sistema ar individualus rekuperatorius. 
Nuotrauka
MAISTAS
Įkelta:
2022-07-20
Atėjus vasarai, mes visi kuo daugiau laiko praleidžiame lauke ir maisto ruošimas taip pat persikelia į lauką. Vieni kepa dešreles ant mažų vienkartinių kepyklų, kiti kepa šašlykus savo šašlykinėse, tačiau visi turi kažkokius maisto ruošimo prietaisus lauke ir tuo naudojasi visa vasarą. Jau kelerius metus išpopuliarėjo maisto ruošimas ant laužo, o tiksliau - kazanuose.
Nuotrauka
dantys
Įkelta:
2022-07-18
Ryšys tarp dantų ir bendros sveikatos daugeliui nėra akivaizdus. Tačiau tyrimai rodo, kad burnos sveikata turi didesnį poveikį jūsų sveikatai, nei galite įsivaizduoti. Rūpinimasis dantimis ne tik suteikia gražią šypseną, bet ir pagerina viso kūno savijautą. Šiame straipsnyje Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pateikia atvejus, kurie galbūt padės Jums geriau apsispręsti, ar verta investuoti į dantų gydymą.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-07-08
Vis daugiau šalies gyventojų prisijungiant prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, likusieji turėtų paskubėti – ekspertų teigimu, renovacijos rinka netrukus gali pasikeisti.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?