Sausio 13-oji Tauragėje: žvakutės languose, vėliavos balkonuose, neužmirštuolių pieva ir skaudūs prisiminimai
Įkelta:
2021-02-10
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13
,
Nuotrauka
sausio 13

Tamsų ir tylų sausio 13-osios rytą nušvietė languose sužibusios žvakutės, o 13 valandą užkaukusi sirena širdį virpino visiems, ypač tiems, kurių prisiminimuose ši diena liks amžinai. Jaunesniems žmonėms ši diena gyva iš artimųjų pasakojimų ar dokumentikos. Ji mums visiems primena, kad mūsų tautos laisvė iškovota žmonių gyvybėmis. 30-ąjį kartą minint Laisvės gynėjų dieną Tauragės gatvėse nenusidriekė rankomis susikibusių žmonių gretos. Minėjome šią dieną kitaip, tačiau pagarbos ir dėkingumo tiems, kurie mums iškovojo laisvę, buvo nė kiek ne mažiau. 

Šventė kitokia, tačiau ne mažiau prasminga

Tauragiškiai buvo kviečiami prisiminti visus taikius, ryžtingus žmones, kurie dėl Lietuvos nepabūgo pasipriešinti, tuos, kurie dėl mūsų laisvės paaukojo gyvybes. 8 val. dešimčiai minučių namų, įstaigų languose visi kviesti uždegti atminties, vienybės ir pergalės žvakutes, pagerbiant žuvusius už mūsų šalies laisvę. 10 val. Tauragės kultūros centro feisbuko paskyroje vyko virtualus Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui skirtas minėjimas „Neužmirštuolių pieva“.

Nuotrauka
Neužmirštuolių pieva

Sausio 13-sios dienų įvykių prisiminimais, muzika, dainomis dalinosi Tauragės kultūros centro darbuotojai, meno kolektyvų vadovai, savanoriai. O Tauragės kultūros rūmų prieiga Sausio 13-ąją pasidabino Neužmirštuolių pieva – neužmirštuolės žiedas yra tapęs šios šventės atminimo simboliu.

Vidurdienį Tauragės Švč. Trejybės parapijos Youtube kanalu transliuotos Šv. Mišios už Lietuvą. 

O 13 val. Tauragės rajono savivaldybės administracija ir LIONS Tauragės klubas kvietė jungtis prie iniciatyvos „Sustok už didvyrius“ – visiems kartu sustoti už savo krašto Didvyrius, iškelti Lietuvos vėliavą ir nuspalvinti miestą trispalvėmis. Šįkart nesirikiavome pagrindinėse Tauragės gatvėse, tačiau pagerbėme Didvyrius stovėdami savo individualių namų kiemuose, daugiabučių balkonuose, iškėlę trispalves ir papuošę namų langus piešiniais, simbolizuojančiais laisvę ir Lietuvą.

Renginio akimirkas žmonės buvo raginami fotografuoti ir dalintis nuotraukomis. 

Nuotrauka
sausio 13

Jungėsi visi

Prie šios prasmingos akcijos jungėsi įmonės, įstaigos, šeimos, pavieniai žmonės. Valstybinėmis vėliavomis pasipuošė savivaldybės pastatas, Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka ir daugelis kitų įstaigų, privačių namų. 

Minėdama 30-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines, prie kilnios iniciatyvos „Sustok už didvyrius“ virtualia žmonių grandine per Gaurę, Skaudvilę, Lomius, Tauragę, Dauglaukį, Dacijonus, Norkaičius, Dapkiškius, Sartininkus, Žygaičius, Lauksargius ir kitas vietoves prisijungė Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai. Neatsiliko ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Tauragės šeimos gerovės centro nakvynės namai, policijos pareigūnai rikiavosi Gedimino gatvėje – visa tai atsispindėjo socialiniuose tinkluose.

„Tvyrojo grėsmės nuojauta“

Sausio įvykiai net ir po 30 metų gyvi tauragiškio šaulio Raimondo Matemaičio atmintyje. Jis gali papasakoti labai daug, nes yra tų įvykių dalyvis. Raimondui visa tai prasidėjo dar 1988-aisiais, kai jis, būdamas studentas, įsijungė į Sąjūdžio veiklą, įkūrė studentų sąjūdžio grupę, aktyviai dalyvavo žaliaraiščių judėjime, netgi priklausė vadinamajam greitojo reagavimo būriui, kuris saugodavo mitingus, tiltus,  atstatomus paminklus, Sąjūdžio būstinę, „Raidės“ spaustuvę Kaune ir kitus pastatus.

Sausio įvykiai Raimondui prasidėjo dar sausio 8-ąją, kai jie su draugais buvo pakviesti saugoti Parlamento – buvo žinių, kad jį gali pulti. Pašnekovas prisiminė, kad perbėgo per bendrabučius, Žemės ūkio akademija davė autobusą, ir netrukus visi jau buvo Vilniuje. 

– Išsirikiavom kolonomis prie Parlamento. Iš tikrųjų atėjo rusai, bet jie tik klausinėjo, ko mes čia stovim, – prisiminė tauragiškis.  

Kitą kartą Raimondas su draugais į Vilnių atvažiavo sausio 10-ąją ir jau prabuvo kelias dienas. Pailsėdami pas kurso draugą, daugiausia laiko jie praleido prie Aukščiausiosios Tarybos. Sausio 11-ąją išgirdę, kad puolami Spaudos rūmai, pėsti pasileido ten, pakeliui jau girdėdami šūvius. Kol atėjo, rūmai jau buvo užimti. Išgirdę, kad puolama Policijos akademija, nuskubėjo ir ten. 

– Sausio 12-oji buvo ypatingai rami, – prisimena R. Matemaitis, – buvo šeštadienis. Dieną pailsėjom, o vakarop budėjom prie Parlamento, matėm, kaip gatvėmis važinėjo tankai. Du net susidūrė. Garsas – kurtinantis! Iki 21 val. ten pabuvom, matom, kad žmonių daug, aplink sustatyti autobusai, lengvosios mašinos, tad nuvažiavom prie televizijos bokšto. Per langą buvo iškišta aparatūra, jaunimas šoko, vyresni dainavo, kai kas dalijo sumuštinius, arbatą. Tačiau tvyrojo grėsmės nuojauta. Po vidurnakčio išgirdom, kad važiuoja tankai. Vieni žmonės pasiliko prie bokšto, kiti pasiryžo užstoti tankams kelią. Mes irgi. Atvažiavo tankas ir keli šarvuočiai, iš karinio sunkvežimio pabiro kariškiai. Jie ėmė šaudyti, bet ne į žmones, o į gatvės skiriamąją kelio juostą. Supratom, kad šaudo tikromis kulkomis. Jie ėmė važiuoti per aplink bokštą sustatytas mašinas, pervažiavo net per barstytuvą, o autobusą tanko vamzdis tiesiog perpjovė pusiau.

Kai tankas ir šarvuočiai ėmė artėti, žmonės buvo labai susigrūdę ir nesitraukė, tad prieiti arčiau buvo neįmanoma, ir Raimondas atsidūrė tolėliau. Kai ėmė šaudyti, garsas buvo, pasak Raimondo, kaip dešimt perkūnijų. 

– Nors prieš tanko vamzdį nestovėjau, savo akimis viską mačiau. Ir dabar vaikams pasakodamas sakau, kad galėjo visko būti, po tanko vikšrais galėjau atsidurti ir aš... O vienas mano draugas buvo stipriai sužalotas, – pasakojo Raimondas. 

Kai bokštas jau buvo užimtas, ėmė važiuoti greitosios, vaikinai nusprendė, kad dabar svarbiausia saugoti Parlamentą, ir nuskubėjo ten. Ten irgi – žmonių galybė. Visi meldėsi, giedojo. Nors tankai irgi važinėjo aplink, pulti Parlamento nesiryžo.

Raimondas prie Parlamento budėjo ir vėliau, padėjo statyti barikadas.

Vis dėlto jis įsistikinęs, kad Sausio 13-oji  yra labiau džiaugsmo diena.

– Nes mes nugalėjom, nors pergalė ir pareikalavo aukų, – sakė R. Matemaitis.

Istorinė atmintis suteikia dvasios stiprybės

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, kviesdamas tądien 13 val., kad ir kur bebūtume, sustoti už didvyrius, savo feisbuko paskyroje parašė: „Kova dėl Lietuvos Laisvės ir kruvini sausio 13-osios įvykiai negali ir niekada nebus pamiršti, nes ši istorinė atmintis kiekvienam iš mūsų suteikia įkvėpimo ir dvasinės stiprybės iš visų jėgų dirbti Lietuvai, kuri ir toliau drąsiai žengia Laisvės, 

Nepriklausomybės ir demokratijos keliu!“

„Tauragės žinių“ pakalbinta mokytoja Elena Bazinienė, paprašyta pasidalinti mintimis apie Sausio 13-ąją, sakė:

– Per trisdešimt metų išaugo nauja mūsų karta, kuri Sausio įvykių nepatyrė, apie kruvinąsias žudynes sužino iš vadovėlių, žiniasklaidos, artimųjų pasakojimų. Jaunimas privalo domėtis istorija, nes ateitis priklauso jiems! Atmintyje iškyla šaltosios 1991 metų sausio dienos, kurios mums, tuometiniams trisdešimtmečiams ir vyresniems,  buvo pažymėtos giliu susirūpinimu,  įsirėžusios širdyse visam gyvenimui. Gyvendami atokiau nuo sostinės, nepaleisdami iš rankų tranzistorių, gaudėme kiekvieną žodį, sklindantį  iš sostinės. Tačiau garsai iš radijo nutilo, televizija neberodė. Bet be informacijos likome neilgam. Pradėjo dirbti kitos stotys. Prieš tyvuliuojančias žmonių minias riaumojo tankai, pasiryžę sunaikinti tautos nepriklausomybę. Nekaltų žmonių gyvybės buvo sudėtos ant laisvės aukuro. To mes niekada negalime pamiršti! Beginklė minia, patriotinės dainos ir giesmės pasirodė stipresnės už tankų riaumojimą, šūvius. Iškovotoji  Laisvė – talpus, svarus žodis. Jame sutelpa Pareiga, Atsakomybė, Darbas „vardan tos Lietuvos“. Čia mes gyvename ir gyvensime, čia mūsų gimtinė, tėviškė, čia auga mūsų vaikai, anūkai, tad kaip Jos nemylėti ir nebranginti...

Tauragiškė Daiva Bankauskaitė-Šulcienė pasakoja šiomis dienomis irgi vis mintimis grįžtanti į tą laiką. Nors pačią sausio 13-ąją jos ten nebuvo, tą lemtingą sausį ji ne kartą važiavo į Vilnių ginti Parlamento, televizijos bokšto. Feisbuke pamačiusi sausio įvykių nuotraukas, ji sako būtinai jas parodysianti anūkui – jis labai domisi, kaip tada viskas buvo.

– Gaila, kad neturiu nuotraukų, – sako ji, – vasarą su anūku televizijos bokšte aplankėme ekspoziciją, skirtą Sausio 13-ajai. Prisiminiau tą jausmą, kaip parašiusi tokį kaip ir atsisveikinimo laišką – ir mamai, ir savo dar mažai dukrelei, sudėjusi ant stalo dokumentus, papuošalus, išvykau į Vilnių, o tiksliau – į nežinią. Virpuliai ir šiandien nubėga. Dabar pačiai keistai atrodo, kaip galėjau palikti dukrą, juk niekas nežinojome, kaip viskas gali baigtis... Tačiau tada visi buvome apimti euforijos, pasiryžę dėl tėvynės laisvės net gyvybę paaukoti... Būkim vieningi, neieškokime dėmių kituose. Stenkimės nuveikti gera dėl savo krašto, mylėkime jį ir būsime laisvi ir laimingi!

Nuotrauka
sausio 13

Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.

Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė.

Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai – užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą – nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti. 

Nuotrauka
Spaudos

 

 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.