Kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą? TOP sužadėtuvių vietos Lietuvoje
Įkelta:
2023-02-10
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.

Išskleisti gyvenimo bures laive 

Romantiškas pabėgimas vandens keliu su mylimuoju (-ąja) galimas ir plaukiant laivu iš „Lietuvos Venecijos“ Mingės kaimo pro Uostadvarį, Krokų Lankų ežerą į Rusnės salą. Tai – vienas labiausiai užburiančių šalies kraštovaizdžių su daugybe paukščių, pasakiška ramybe ir kvapą gniaužiančia gamta. Kelionę dviese po šį vandens ir vėjo stichijų valdomą pasaulį galima praturtinti stotele Kniaupo įlankoje. Vidurvasarį pražydus vandens lelijoms čia galima pasigrožėti tikra baltų žiedų plantacija (daugiau žydinčių stotelių čia). 

Idėja pasimatymui: jei keliavimas vandeniu netraukia, tačiau antroji pusė kino sceną „Titaniko“ pirmagalyje laiko viena romantiškiausių pasaulyje, galite pakviesti ją į Danės upėje (Klaipėda) prišvartuotą legendinį burlaivį „Meridianas“ arba į medinį laivą. Ant kalvos prie dirbtinio ežero (Uliūnai, Panevėžio r.). Prie vietos meistrų išdrožto „Svajonių laivo“ vyksta gyvenvietės šventės, tačiau dieną čia galima pasimėgauti privatumu. 

Kai myli nuo Mėnulio ir atgal  

Jeigu mėgstate stebėti dangaus skliautą ir žvaigždes, susiorganizuokite kosminį pasimatymą vieninteliame Lietuvoje ir Europoje Etnokosmologijos muziejuje (Molėtų r.). Jame galima ne tik apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją ateivių lėkštę primenančiame pastate, bet ir sudalyvauti naktinėje programoje. Jos metu po saulėlydžio nuo spalio iki balandžio teleskopu galima stebėti dangaus objektus – Mėnulį, planetas, žvaigždes, ūkus, galaktikas. Galbūt jums pasiseks pamatyti ir romėnų meilės bei aistros deivės Veneros vardu pavadintą planetą – karščiausią Saulės sistemoje.  

Idėja pasimatymui: kol kosmoso turistams bilietai dar nėra visiems prieinami, atsidurti tarsi kitoje planetoje galima Naujosios Akmenės karjeruose. Dėl savo išskirtinio reljefo jie vadinami Marso kanjonais. Prieš milijonus metų susiformavusių uolienų kasyklos stebina suskeldėjusiu raudonu paviršiumi, stačiais šlaitais ir neįprastais vaizdais. Kadangi naudingų iškasenų eksploatavimas čia dar vykdomas, savarankiškai apsilankyti šioje vietoje nėra leidžiama, tik su gidu. 

Atsiplėšti nuo kasdienybės 

Pakilti virš debesų su savo pora galima ir tiesiogine to žodžio prasme – įsilaipinus į oro balioną, vieną seniausių ir romantiškiausių transporto priemonių. Juo galima praskristi virš gražiausių Lietuvos vietų, tačiau vienas įspūdingiausių maršrutų – virš Trakų salos pilies. Tai – vienintelė vandens pilis Europoje, menanti viduramžius ir, pasakojama, iškilusi iš meilės. Kunigaikštis Kęstutis ją pastatė savo mylimai žmonai Birutei. 

Idėja pasimatymui: ieškantiems daugiau aristokratiškų lokacijų, kryptis – Šiaurės Lietuva. Tarp čia išlikusių dvarų romantika dvelkia Renavo dvaro sodyba (Mažeikių r.) su fotosesijoms itin tinkančiu parku ir rožėmis apsivijusiomis kolonomis. Čia net filmuota žymioji juosta „Tadas Blinda. Pradžia“. Įdomu, kad senoji filmo versija veda į Pakruojo dvaro sodybą, didžiausią Lietuvoje. Vaikščiojant senojo parko takais galima pasiekti Meilės salą, kur, pasak legendos, visos baronų Ropų kartos piršosi savo išrinktosioms. Kaip meilės simbolį į užtvenktą Kruojos upę sužadėtinis įmesdavo auksinę monetą santarvei ir turtams privilioti, o sužadėtinė paleisdavo auksinę žuvelę, kad ji saugotų ir globotų būsimą šeimą. 

Didmiesčių romantika

Sostinėje Vilniuje galima rasti daugiausia su žymiausia Lietuvoje Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija susijusių vietų. Čia gausu ir kitų meilei skirtų taškų: iš meilės guminį batą valgančio berniuko skulptūra ar šaligatvio plytelė „Obuoliukas“, jau radusiems ar dar ieškantiems savo antros obuolio puselės. Visos jos pažymėtos romantiškame maršrute po miestą. 

Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune įsimylėjėlių traukos vieta yra Nemuno ir Neries santaka, kur susijungia, arba susituokia, dvi didžiausios šalies upės. Tikima, kad čia yra  stovėjusi meilės deivės Mildos šventykla. Modernesnių meilės istorijų medžiotojams – „Rožinio dramblio“ arba „Jis ir ji“ grafičiai, kuriuos įkvėpė meilė.

Idėja pasimatymui: jeigu jūsų porai nesvetima obuolio simbolika, siekianti dar Adomo ir Ievos laikus, pakvieskite mylimąją (-ąjį) į Rojų! Tai – kaimas Ignalinos rajone, garsėjantis ne tik pavadinimu, traukiančiu jaunavedžius, bet ir prof. A. Hrebnickio sodyba-muziejumi.Būtent čia buvo išvestos kelios vaismedžių rūšys, pavyzdžiui, ananasiniai obuoliai. Įdomus faktas, kad Ignalinos rajonas yra labiausiai į Rytus nutolęs Lietuvos regionas, tad jame anksčiausiai visoje šalyje pateka saulė. Pasitikite dviese brėkštančią naują dieną patys pirmi! 

Kai du krantus sujungia tiltas

Sunku mūsų šalyje būtų rasti šeimą, kurios foto albume nebūtų kadro iš Palangos jūros tilto. Tai – nepajudinamas vasaros ir atostogų šiame pajūrio kurorte simbolis, it magnetas traukiantis romantikus stebėti saulėlydžio, tarsi gražiausio kino filmo. Palydėti saulę galima ir pakilus naujojo apžvalgos rato gondola į 40 m aukštį. Pasimatymą galima pratęsti kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių, kurie ir inicijavo minėto tilto statybas, alėjoje. Jei būsite atidūs, alėjos grindinyje pastebėsite išgraviruotą Tiškevičių giminės šūkį lotynų ir lietuvių kalbomis „Deligas quem diligas“ – „Išsirink, ką myli“. Beje, Palangos pašonėje galite priklupti prieš išrinktąją ir prie Eifelio bokšto – jį rasite miniatiūrų ir botanikos parke „Babilono sodai“ (Klaipėdos r.).

Idėja pasimatymui: alternatyva pasimatymui ant Palangos tilto – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje, pavadintas Baltosios rožės vardu (įdomu, kad jame savo meilę gali išmatuoti metrais), arba ilgiausiu šalyje laikomas pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą Biržuose.

Jei tarp šių romantiškų vietų dar neradote artimos širdžiai, apsilankykite „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje. Šv. Valentino dienai skirtame polapyje rasite dar daugiau romantiškų idėjų ir pasiūlymų, kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą.

Nuotrauka
muziejus
„ArtVilnius’22“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-28
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine kultūros įstaigos siekia pritraukti daugiau žinomų menininkų ir supažindinti tauragiškius su įvairiais profesionalaus meno žanrais. Šįkart tauragiškių dėmesiui – garsios performanso profesionalės Monikos Dirsytės su operos soliste Agne Sabulyte sukurtas „Ašies kodas“, priversiantis susimąstyti apie savo ir šiuolaikinio pasaulio santykį.
Nuotrauka
viesvile
Įkelta:
2023-05-27
Karšuvos žemumos to paties pavadinimo girioje plytintis rezervatas įsteigtas prieš 32 metus siekiant išsaugoti gamtiniu požiūriu ypač vertingą natūralią Viešvilės upės baseino ekosistemą su Artosios, Gličio pelkynais ir juos supančiais Karšuvos girios miškais. Rezervato kontrolei įrengtos kameros fiksuoja ir gyvūnus, o jų gyvenimas – be galo įdomus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Pernai tarp dalyvaujamojo biudžeto projektų daugiausiai tauragiškių balsų pelnė projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“. Šis projektas priskiriamas didelės vertės projektų kategorijai. Tai reiškia, kad bendra projekto įgyvendinimo vertė negali viršyti 60 tūkst. eurų, o projektas įgyvendinamas per dvejus metus. Šio objekto sumontavimui paskelbtas viešasis pirkimas. Jei jis pavyks, moderni scena pilies kiemelyje turėtų būti įrengta iki rugsėjo pabaigos. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-20
Šiandien, gegužės 20-ąją, į Tauragę sugrįžta jau 17-oji Gatvės muzikos diena. Muzikos garsais užsipildys įvairios miesto erdvės. O kur muzika, ten ir šypsenos, gera nuotaika, tad mėgaukimės gražia diena ir skleiskime teigiamas emocijas aplinkiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Neblėstantį kepimo ant žarijų populiarumą lemia proceso paprastumas – tai daugiau malonumas nei ruoša. Tačiau rengiantis grilio vakarėliui su svečiais, kartais sunku apskaičiuoti, kiek ir kokios mėsos reikės – kad ir svečiai neliktų alkani, ir nešvaistytumėte pinigų išmesdami nesuvalgytą maistą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad populiariausi lietuvių mėsos pasirinkimai visus metus yra kiauliena ir vištiena, tačiau įsibėgėjus pavasariui ryškėja naujų tendencijų.
Nuotrauka
biuras
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-05-04
Sakoma, kad laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra. Paskutinįjį balandžio savaitgalį net 33 tauragiškiai praleido Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje antrojoje sveikatinimo stovykloje. Tikslas – stiprinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatą, suteikti žinių ir formuoti sveikatai palankius įgūdžius, keisti elgseną ir ugdyti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad vos tik paskelbus registraciją mūsų antrąjį kartą rengiama suaugusiųjų stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aktyvus tauragiškių noras bent trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų bei skirti kokybiško laiko sau tikrai žavi.
Nuotrauka
nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Trečiadienį startavo projektas „Skaitau geriausiam draugui“, kurio metu įvairaus amžiaus tauragiškiai kviečiami į kūrybines dirbtuves „Veltos vilnų istorijos“. Pirmasis ciklo renginys vyko B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, o susirinko į jį ,,Šaltinio“ progimnazijos 1a klasės mokiniai. 
Nuotrauka
dz
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Balandžio 1-ją Tauragės kultūros rūmai skambėjo improvizacijos garsais. Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro jaunuosius muzikantus į meistriškumo pamoką pakvietė Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojas, saksofonistas, džiazo virtuozas Laimonas Urbikas. Ši pamoka – Tauragės džiazo festivalio dovana jauniesiems Tauragės muzikantams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-03
Didžiausių pirkėjų srautų iš mūsų šalies pernai sulaukė Kinijos, Lenkijos ir Vokietijos elektroninės prekybos platformos. Fiksuojama, kad beveik pusė užsienio internetinėse parduotuvėse apsiperkančių lietuvių 2022 m. vidutiniškai išleido mažiau nei 25 eurus. Tokius skaičius rodo Tarptautinės pašto korporacijos 39 pasaulio šalyse atlikta e.prekybos klientų apklausa. Ja tirta ne savo šalies internetinėse parduotuvėse apsiperkančių gyventojų elgsena ir įpročiai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-02
​​​​​​​Marginti kiaušiniai ir majonezas – tikriausiai tai du dalykai, be kurių neįsivaizduojamas Velykų stalas. Ir nors majonezo parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių rūšių – verta išbandyti naminį.  Jam pasigaminti prireiks vos trijų pagrindinių ingredientų: kiaušinio trynių, aliejaus ir prieskonių, o jį ruošiant užtruksite vos kelias minutes ir, netgi, sutaupysite. Parduotuvėse vidutinė majonezo kaina už litrą yra maždaug 9–10 eurų, tuo tarpu namuose tokį kiekį galima pasigaminti ir už mažiau nei 6 eurus.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės ligoninės feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-31
Artėja Šv. Velykos – viena gražiausių, spalvingiausių, jaukiausių bei šilčiausių švenčių visomis prasmėmis. Jau metas joms ruoštis ir pradėti galvoti apie tai, kaip šiai šventei papuošti namų ar darbo aplinką. Gražiomis ir kūrybingomis papuošimų idėjomis dalijasi Tauragės ligoninė.
Nuotrauka
kartu parko treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-30
Gyventojų pamėgtame Kartų parke dar vienas traukos objektas – nauji lauko treniruokliai. Prie Zumpės tvenkinio esančioje aikštelėje pastatyti 8 treniruokliai, skirti skirtingoms kūno dalims treniruoti.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-26
Grikiai – greitai paruošiamos, o svarbiausia – sveikatai ypač naudingos kruopos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiuose gausu geležies ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų bei vitaminų, todėl juos drąsiai galima valgyti kasdien, rašoma prekybos tinklo „Rimi“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, LOD metinio susirinkimo dalyvių sprendimu 2023 metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą (Ciconia ciconia).
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Ryškiaspalvis maistas greičiau prikausto dėmesį ir tarsi savaime sužadina apetitą. Skirtingų spalvų produktai reikalingi ne tik vizualiniam pasitenkinimui, bet ir organizmui. Kaip pastebi dietistė Vaida Kurpienė, kiekviena spalva, kuria pasižymi maistas, yra ne tik gamtos dovana, bet ir nauda sveikatai. Tinkamai pasirinkus spalvotus produktus, galime nesunkiai malšinti alkį, apsaugoti ląsteles, rūpintis sveika oda bei kitais teigiamais organizmo pokyčiais.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-02-15
​​​​​​​Trečiadienio vakarą Skaudvilės kultūros namai šurmuliavo – skaudviliškiai gausiai susirinko į koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Nuotrauka
tulpes
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-14
Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa, tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.
Nuotrauka
medziokles sezonas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-07
Galbūt šiandien miesto gatvėse matėte oranžiniais kombinezonais vilkinčius bėglius? Nenustebkite – Tauragėje šiandien filmuojamas gaudynių šou „Medžioklės sezonas“, apimantis visą šalį. Bėgliais šįkart tapo tauragiškis lenktynininkas Rokas Baciuška, neseniai Dakare pelnęs antrąją vietą,  ir „TikTok“ žvaigždė bei renginių organizatorė Goda Kujavskytė, daugeliui žinoma Godos Problemos vardu.