Kęsčių bendruomenė: planų daug, bet vienybės galėtų būti daugiau
Įkelta:
2022-07-17
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Sandra Pakalniškienė Antaninių šventėje. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 

Norinčių tapti pirmininku nebuvo

Kaip teigė Sandra, savanorių, kurie labai veržtųsi vadovauti bendruomenei, nelabai buvo, o ir ji pati į šias pareigas nesiveržė, bet dabar nesigaili sutikusi vadovauti vietos bendruomenei. 

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

– Bendruomenės nariai mane išrinko, buvo nepatogu atsisakyti sulaukus tokio pasitikėjimo, – pasakojo Sandra.

Kibo į darbus

Nieko nelaukusi S. Pakalniškienė  pradėjo darbuotis su bendruomene. Pirmiausia, pasak naujosios pirmininkės, reikėjo susižiūrėti dokumentus, išsigryninti nusistovėjusias tradicijas bendruomenėje, po to ji kvietė kaimelio gyventojus į talką – tvarkyta bendruomenės viešosios erdvės. 

Tik stojus prie bendruomenės vairo prasidėjo ir pasiruošimas šv. Velykoms – bendruomenės nariai margino kiaušinius, gamino dekoracijas, ruošė velykinį spektaklį vaikams.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Daug renginių bendruomenėje nerengta, nes koncentruotasi į Antaninių šventę, kuri, kaip teigia Sandra, tikrai pavyko.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Naujoji bendruomenės pirmininkė labai užimta, ypač daug laiko, pasak jos, pareikalavo pasiruošimas Antaninėms. 

– Kadangi tai nėra mano vienintelis užsiėmimas, turiu ir nuolatinį darbą, tad tikrai yra iššūkių, – sako ji. 

Bendruomenės įsitraukimas į veiklas

Pasak bendruomenės pirmininkės, žmonės į organizuojamas veiklas įsitraukia sunkokai. Atrodo, kad gyventojai susiskirstę grupelėmis, o gal yra buvęs koks susipriešinimas.

–  Iš tikrųjų jaučiasi pasiskirstymas į būrelius, kas su kuo daugiau bendrauja. Trūksta bendrystės, vienybės. Dabar bandysime kažkaip atstatyti tuos santykius, tik neaišku, kaip pavyks, – gailisi S. Pakalniškienė. – Manau, daugumoje bendruomenių yra panašiai.
Moteris svarsto, kad po karantino, atrodo, žmonės yra labiau atitolę vieni nuo kitų, gal net susvetimėję. Antai maždaug prieš trejus metus į bendruomenės susirinkimus atvykdavo kur kas daugiau žmonių, jie būdavo aktyvesni. 

Sulčių spaudykla

Pasak bendruomenės pirmininkės, prieš 11 metų bendruomenėje įkurtas verslas – tuometinė bendruomenės pirmininkė Laima Sugintienė parašė projektą ir įkūrė sulčių spaudyklą – spaustos įvairios sultys: obuolių, morkų, barščių, įvairių uogų, o sulčių spaudykloje buvo sukurtos darbo vietos vietiniams gyventojams.

– Šiemet bendruomenės sulčių spaudimo veiklą stabdysime, nes visa įranga jau atgyvenusi. Pirmiausia reikėtų renovuoti sulčių spaudyklos vidų ir išorę, o vėliau sužiūrėti, kokios reikia įrangos, tuomet greičiausiai tęsime veiklą.  Planuojame rašyti projektą, galbūt pavyks gauti finansavimą. Kol kas dar nesugalvojome, kuo galėtume pakeisti šią bendruomenės veiklą, – pasakojo Sandra.

Bendruomenės teikiama nauda

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

Moteris įvardijo ir švietėjišką pagalbą, nes bendruomenė gali organizuoti įdomių veiklų vyresniems žmonėms ir taip praskaidrinti kasdienybę ilgais rudens, žiemos vakarais. 

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Kasmet bendruomenė organizuoja ekskursijas. Štai šiemet, pasak Sandros, planuojama vykti į Telšius. Ekskursijos organizuojamos iš lėšų, gaunamų skiriant 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. 

Planuose – freska

Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad planų yra ne vienas, tačiau jiems įgyvendinti reikia laiko ir lėšų.

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Pasak jos, kaimelyje trūksta ir pramogų mažiesiems. Dabar pagrindiniai užsiėmimai vaikams vyksta bibliotekoje, renkamasi ir krepšinio bei tinklinio aikštelėse. Norėtųsi įsigyti ir mažiausiems Kęsčių gyventojams tinkamų čiuožyklų ar ko nors panašaus. Pasvajojama ir apie lauko treniruoklius, kuriais naudotis galėtų visi kaimo gyventojai.

– Atėjusi į bendruomenę konkrečių tikslų neturėjau – tuomet svarbu buvo tęsti jau iki tol puoselėtą buvusios pirmininkės, dabartinės Žygaičių seniūnės Linos Baziliauskienės, indėlį į kaimo bendruomeniškumo kūrimą. Praėjus didžiausiam mano iki šiol kartu su Eligija Šauliene organizuotam renginiui – Antaninėms – tikslų ir užmojų atsirado daugiau. Tačiau mėgstu veikti ne žodžiais, o darbais, – dalijosi naujoji pirmininkė.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.
Nuotrauka
tarailiai
Įkelta:
2022-09-08
Tarailiškiai su vasara atsisveikino „žaliai“ – lenktyniavo baidarėmis, irklentėmis ir savadarbiais plaustais – taip jie taikė į žaliąjį Tauragės kursą. Žinoma, šventėje netrūko ir muzikos, dainų, šėlionių batute ir skanios košės bei cukraus vatos.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-09-06
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 19 laipsnių šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-04
Aktyviai besirūpinantys buitimi ir mėgstantys suktis prie puodų žino, jog actas yra itin universali priemonė, todėl visuomet turi jo savo virtuvėje. Labiau patyrę ekspertai priduria, jog actas vertas net daugiau nei nepamainomo pagardo titulo – tai ir puiki valymo bei dezinfekavimo priemonių alternatyva. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės rūšių ir ar visos jos pasižymi vienodu universalumu?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-03
​​​​​​​Naujajam sezonui RKL besiruošianti „Tauragė“ į aikštelę spalio mėnesį žengs stipriai pasikeitusi. Nuo praėjusio sezono finalo įvyko daug permainų – atnaujintas trenerių štabas, pasitraukė ilgamečiai žaidėjai. Vis dėlto ekipos branduolį išlaikyti pavyko, jį papildžius pajėgiais žaidėjais iš aukštesnės lygos vadovų siekis lieka maksimalus – išsilaikyti stipriausių ketverte.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-31
Rugpjūčio 27-ąją Norkaičiuose surengta tradicinė kaimo šventė „Šypsausi savo kaimui“, kurioje netrūko pramogų ir veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
Nuotrauka
saje
Įkelta:
2022-08-31
Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-08-29
Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, turbūt vienintelis regione vykstančių festivalių, gali pasigirti atlikėjų geografija. Festivalio programoje, per aštuonerius metus koncertavo Armėnijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Malio, JAV ir dar daugelio kitų šalių džiazo profesionalai. Kitą trečiadienį festivalio programoje koncertuos spalvinga trijulė iš Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. 
Nuotrauka
vasara gamta orams
Įkelta:
2022-08-26
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 31 laipsnį šilumos, trumpas lietus prognozuojamas pirmadienį.
Nuotrauka
biuras
Įkelta:
2022-08-24
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei skatinant rinkoje atsirasti daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Kaip rašoma Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Karolinos Preikšaitienės straipsnyje, simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Nuotrauka
vasara
Įkelta:
2022-08-23
Lietuvą šiandien pasiekė ne tik labai šilta oro masė iš pietryčių, tačiau ir nešvarus oras savyje turintis daug dulkių bei dūmų.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Dailios pakeltos lysvės ir jaukus šiltnamiukas, kuriame daržovių nedaug, užtat daug vietos poilsiui ir geram laikui – šventėms su smagia kompanija, filmų žiūrėjimui ir vakarui su knyga. Tokią stilingą erdvę dar pernai savo kieme sukūrė dvi seserys Jovita ir Lina ir iki šiol negali ja atsidžiaugti. Kaip gimė šis gražus kampelis, kas pavyko, o ką galima buvo padaryti geriau? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Tauragės rajone, ketinant sutvarkyti poilsiavietę prie Balskų užtvankos, čia turėtų išdygti lauko pavėsinė ir stoginė. Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ieškodama darbus atliksiančios įmonės. Nors terminas, iki kada įmonės galėjo siūlyti savo darbų paslaugas, jau baigėsi, nugalėtojas kol kas neskelbiamas – vyksta pirkimo vertinimas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-20
Po treniruotės, žygio, ruošiantis velomaratonui ar kitos sportinės veiklos svarbu atgauti jėgas ir pavalgyti. Į tai, ką pasportavę dedate į burną, reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, po fizinio krūvio patariama rinktis daugiau baltymų turinčius produktus: jogurtą, mėsą, žuvį, pupeles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą išauga susidomėjimas sveiku maistu.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-08-19
Rugpjūčio mėnesį veiklų bus tiek mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, tiek norintiems ramiai pažiūrėti filmą po atviru dangumi ar sudalyvauti kaimelių šventėse.
Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
2022-08-17
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.