Kęsčių bendruomenė: planų daug, bet vienybės galėtų būti daugiau
Įkelta:
2022-07-17
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Sandra Pakalniškienė Antaninių šventėje. Asmeninio albumo nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau devintus metus su šeima Kęsčių kaime gyvenančiai Sandrai Pakalniškienei kovo viduryje buvo pasiūlyta tapti kaimelio bendruomenės „Elbenta“ pirmininke. Ir anksčiau bendruomenės veikloje dalyvavusi moteris teigė, kad bendruomenei svarbu, kas jai atstovaus, bet dar svarbiau – kiekvieno bendruomenės nario indėlis, nes vieninga bendruomenė gali padaryti kur kas daugiau. 

Norinčių tapti pirmininku nebuvo

Kaip teigė Sandra, savanorių, kurie labai veržtųsi vadovauti bendruomenei, nelabai buvo, o ir ji pati į šias pareigas nesiveržė, bet dabar nesigaili sutikusi vadovauti vietos bendruomenei. 

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

– Bendruomenės nariai mane išrinko, buvo nepatogu atsisakyti sulaukus tokio pasitikėjimo, – pasakojo Sandra.

Kibo į darbus

Nieko nelaukusi S. Pakalniškienė  pradėjo darbuotis su bendruomene. Pirmiausia, pasak naujosios pirmininkės, reikėjo susižiūrėti dokumentus, išsigryninti nusistovėjusias tradicijas bendruomenėje, po to ji kvietė kaimelio gyventojus į talką – tvarkyta bendruomenės viešosios erdvės. 

Tik stojus prie bendruomenės vairo prasidėjo ir pasiruošimas šv. Velykoms – bendruomenės nariai margino kiaušinius, gamino dekoracijas, ruošė velykinį spektaklį vaikams.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Daug renginių bendruomenėje nerengta, nes koncentruotasi į Antaninių šventę, kuri, kaip teigia Sandra, tikrai pavyko.

– Smagu girdėti, kad ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir aplinkiniai džiaugiasi švente, – sako ji.

Naujoji bendruomenės pirmininkė labai užimta, ypač daug laiko, pasak jos, pareikalavo pasiruošimas Antaninėms. 

– Kadangi tai nėra mano vienintelis užsiėmimas, turiu ir nuolatinį darbą, tad tikrai yra iššūkių, – sako ji. 

Bendruomenės įsitraukimas į veiklas

Pasak bendruomenės pirmininkės, žmonės į organizuojamas veiklas įsitraukia sunkokai. Atrodo, kad gyventojai susiskirstę grupelėmis, o gal yra buvęs koks susipriešinimas.

–  Iš tikrųjų jaučiasi pasiskirstymas į būrelius, kas su kuo daugiau bendrauja. Trūksta bendrystės, vienybės. Dabar bandysime kažkaip atstatyti tuos santykius, tik neaišku, kaip pavyks, – gailisi S. Pakalniškienė. – Manau, daugumoje bendruomenių yra panašiai.
Moteris svarsto, kad po karantino, atrodo, žmonės yra labiau atitolę vieni nuo kitų, gal net susvetimėję. Antai maždaug prieš trejus metus į bendruomenės susirinkimus atvykdavo kur kas daugiau žmonių, jie būdavo aktyvesni. 

Sulčių spaudykla

Pasak bendruomenės pirmininkės, prieš 11 metų bendruomenėje įkurtas verslas – tuometinė bendruomenės pirmininkė Laima Sugintienė parašė projektą ir įkūrė sulčių spaudyklą – spaustos įvairios sultys: obuolių, morkų, barščių, įvairių uogų, o sulčių spaudykloje buvo sukurtos darbo vietos vietiniams gyventojams.

– Šiemet bendruomenės sulčių spaudimo veiklą stabdysime, nes visa įranga jau atgyvenusi. Pirmiausia reikėtų renovuoti sulčių spaudyklos vidų ir išorę, o vėliau sužiūrėti, kokios reikia įrangos, tuomet greičiausiai tęsime veiklą.  Planuojame rašyti projektą, galbūt pavyks gauti finansavimą. Kol kas dar nesugalvojome, kuo galėtume pakeisti šią bendruomenės veiklą, – pasakojo Sandra.

Bendruomenės teikiama nauda

– Pirmiausia bendruomenėje žmonės gali susikurti sau smagią aplinką, padėti vieni kitiems. Kartu bendruomenėje galima kur kas daugiau nuveikti, – paklausta, kam reikalinga bendruomenė, mintimis dalijosi pirmininkė.

Moteris įvardijo ir švietėjišką pagalbą, nes bendruomenė gali organizuoti įdomių veiklų vyresniems žmonėms ir taip praskaidrinti kasdienybę ilgais rudens, žiemos vakarais. 

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Kasmet bendruomenė organizuoja ekskursijas. Štai šiemet, pasak Sandros, planuojama vykti į Telšius. Ekskursijos organizuojamos iš lėšų, gaunamų skiriant 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. 

Planuose – freska

Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad planų yra ne vienas, tačiau jiems įgyvendinti reikia laiko ir lėšų.

– Manome, kad būtų gražu ant bendruomenės pastato išsipiešti freską. Kol kas dar neradome tinkamo paveikslo, kurį būtų galima nupiešti, – teigė Sandra.

Pasak jos, kaimelyje trūksta ir pramogų mažiesiems. Dabar pagrindiniai užsiėmimai vaikams vyksta bibliotekoje, renkamasi ir krepšinio bei tinklinio aikštelėse. Norėtųsi įsigyti ir mažiausiems Kęsčių gyventojams tinkamų čiuožyklų ar ko nors panašaus. Pasvajojama ir apie lauko treniruoklius, kuriais naudotis galėtų visi kaimo gyventojai.

– Atėjusi į bendruomenę konkrečių tikslų neturėjau – tuomet svarbu buvo tęsti jau iki tol puoselėtą buvusios pirmininkės, dabartinės Žygaičių seniūnės Linos Baziliauskienės, indėlį į kaimo bendruomeniškumo kūrimą. Praėjus didžiausiam mano iki šiol kartu su Eligija Šauliene organizuotam renginiui – Antaninėms – tikslų ir užmojų atsirado daugiau. Tačiau mėgstu veikti ne žodžiais, o darbais, – dalijosi naujoji pirmininkė.

 

Nuotrauka
muziejus
„ArtVilnius’22“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-28
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine kultūros įstaigos siekia pritraukti daugiau žinomų menininkų ir supažindinti tauragiškius su įvairiais profesionalaus meno žanrais. Šįkart tauragiškių dėmesiui – garsios performanso profesionalės Monikos Dirsytės su operos soliste Agne Sabulyte sukurtas „Ašies kodas“, priversiantis susimąstyti apie savo ir šiuolaikinio pasaulio santykį.
Nuotrauka
viesvile
Įkelta:
2023-05-27
Karšuvos žemumos to paties pavadinimo girioje plytintis rezervatas įsteigtas prieš 32 metus siekiant išsaugoti gamtiniu požiūriu ypač vertingą natūralią Viešvilės upės baseino ekosistemą su Artosios, Gličio pelkynais ir juos supančiais Karšuvos girios miškais. Rezervato kontrolei įrengtos kameros fiksuoja ir gyvūnus, o jų gyvenimas – be galo įdomus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Pernai tarp dalyvaujamojo biudžeto projektų daugiausiai tauragiškių balsų pelnė projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“. Šis projektas priskiriamas didelės vertės projektų kategorijai. Tai reiškia, kad bendra projekto įgyvendinimo vertė negali viršyti 60 tūkst. eurų, o projektas įgyvendinamas per dvejus metus. Šio objekto sumontavimui paskelbtas viešasis pirkimas. Jei jis pavyks, moderni scena pilies kiemelyje turėtų būti įrengta iki rugsėjo pabaigos. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-20
Šiandien, gegužės 20-ąją, į Tauragę sugrįžta jau 17-oji Gatvės muzikos diena. Muzikos garsais užsipildys įvairios miesto erdvės. O kur muzika, ten ir šypsenos, gera nuotaika, tad mėgaukimės gražia diena ir skleiskime teigiamas emocijas aplinkiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Neblėstantį kepimo ant žarijų populiarumą lemia proceso paprastumas – tai daugiau malonumas nei ruoša. Tačiau rengiantis grilio vakarėliui su svečiais, kartais sunku apskaičiuoti, kiek ir kokios mėsos reikės – kad ir svečiai neliktų alkani, ir nešvaistytumėte pinigų išmesdami nesuvalgytą maistą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad populiariausi lietuvių mėsos pasirinkimai visus metus yra kiauliena ir vištiena, tačiau įsibėgėjus pavasariui ryškėja naujų tendencijų.
Nuotrauka
biuras
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-05-04
Sakoma, kad laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra. Paskutinįjį balandžio savaitgalį net 33 tauragiškiai praleido Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje antrojoje sveikatinimo stovykloje. Tikslas – stiprinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatą, suteikti žinių ir formuoti sveikatai palankius įgūdžius, keisti elgseną ir ugdyti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Džiaugiamės, kad vos tik paskelbus registraciją mūsų antrąjį kartą rengiama suaugusiųjų stovykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aktyvus tauragiškių noras bent trumpam atitrūkti nuo rutinos, darbų bei skirti kokybiško laiko sau tikrai žavi.
Nuotrauka
nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Trečiadienį startavo projektas „Skaitau geriausiam draugui“, kurio metu įvairaus amžiaus tauragiškiai kviečiami į kūrybines dirbtuves „Veltos vilnų istorijos“. Pirmasis ciklo renginys vyko B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, o susirinko į jį ,,Šaltinio“ progimnazijos 1a klasės mokiniai. 
Nuotrauka
dz
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Balandžio 1-ją Tauragės kultūros rūmai skambėjo improvizacijos garsais. Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro jaunuosius muzikantus į meistriškumo pamoką pakvietė Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojas, saksofonistas, džiazo virtuozas Laimonas Urbikas. Ši pamoka – Tauragės džiazo festivalio dovana jauniesiems Tauragės muzikantams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-03
Didžiausių pirkėjų srautų iš mūsų šalies pernai sulaukė Kinijos, Lenkijos ir Vokietijos elektroninės prekybos platformos. Fiksuojama, kad beveik pusė užsienio internetinėse parduotuvėse apsiperkančių lietuvių 2022 m. vidutiniškai išleido mažiau nei 25 eurus. Tokius skaičius rodo Tarptautinės pašto korporacijos 39 pasaulio šalyse atlikta e.prekybos klientų apklausa. Ja tirta ne savo šalies internetinėse parduotuvėse apsiperkančių gyventojų elgsena ir įpročiai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-04-02
​​​​​​​Marginti kiaušiniai ir majonezas – tikriausiai tai du dalykai, be kurių neįsivaizduojamas Velykų stalas. Ir nors majonezo parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių rūšių – verta išbandyti naminį.  Jam pasigaminti prireiks vos trijų pagrindinių ingredientų: kiaušinio trynių, aliejaus ir prieskonių, o jį ruošiant užtruksite vos kelias minutes ir, netgi, sutaupysite. Parduotuvėse vidutinė majonezo kaina už litrą yra maždaug 9–10 eurų, tuo tarpu namuose tokį kiekį galima pasigaminti ir už mažiau nei 6 eurus.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės ligoninės feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-31
Artėja Šv. Velykos – viena gražiausių, spalvingiausių, jaukiausių bei šilčiausių švenčių visomis prasmėmis. Jau metas joms ruoštis ir pradėti galvoti apie tai, kaip šiai šventei papuošti namų ar darbo aplinką. Gražiomis ir kūrybingomis papuošimų idėjomis dalijasi Tauragės ligoninė.
Nuotrauka
kartu parko treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-30
Gyventojų pamėgtame Kartų parke dar vienas traukos objektas – nauji lauko treniruokliai. Prie Zumpės tvenkinio esančioje aikštelėje pastatyti 8 treniruokliai, skirti skirtingoms kūno dalims treniruoti.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-26
Grikiai – greitai paruošiamos, o svarbiausia – sveikatai ypač naudingos kruopos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiuose gausu geležies ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų bei vitaminų, todėl juos drąsiai galima valgyti kasdien, rašoma prekybos tinklo „Rimi“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Baltasis gandras, dar vadinamas busilu, starkumi, gužu, gužučiu, bacionu – Lietuvos nacionalinis paukštis. Jis nuo seno laikomas šventu paukščiu, mitiniu pirmtaku, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą (dangaus antspaudo saugotojas). Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Todėl gandras yra mieliausias sodybos kaimynas, atnešantis laimę tiems namams, šalia kurių apsigyveno, o dievdirbių kūryboje tarp šventųjų garbingą vietą užimdavo ir gandro statulėlės. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, LOD metinio susirinkimo dalyvių sprendimu 2023 metų paukščiu pasirinko baltąjį gandrą (Ciconia ciconia).
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Ryškiaspalvis maistas greičiau prikausto dėmesį ir tarsi savaime sužadina apetitą. Skirtingų spalvų produktai reikalingi ne tik vizualiniam pasitenkinimui, bet ir organizmui. Kaip pastebi dietistė Vaida Kurpienė, kiekviena spalva, kuria pasižymi maistas, yra ne tik gamtos dovana, bet ir nauda sveikatai. Tinkamai pasirinkus spalvotus produktus, galime nesunkiai malšinti alkį, apsaugoti ląsteles, rūpintis sveika oda bei kitais teigiamais organizmo pokyčiais.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2023-02-15
​​​​​​​Trečiadienio vakarą Skaudvilės kultūros namai šurmuliavo – skaudviliškiai gausiai susirinko į koncertą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Nuotrauka
tulpes
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-02-14
Vasario 14-oji – diena, kuomet mylimieji vienas kitą stebina įvairiosiomis dovanomis ir mielomis staigmenomis. Viena populiariausių – gėlės. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų pardavimai šios šventės metu išauga net 25 kartus. Tiesa, tam, kad dovanų gautos gėlės džiugintų kuo ilgesnį laiką, svarbu žinoti kelias jų priežiūros taisykles.
Nuotrauka
PIRSLYBOS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-10
Radus ypatingą žmogų reikia ypatingos vietos jam tai prisipažinti. O juk, sakoma, santykius geriausia išbandyti kelionėse. Tad lemtingam pasimatymui – TOP vietos visoje Lietuvoje įsimintinoms romantiškoms akimirkoms dviese ar net sužadėtuvėms. Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.
Nuotrauka
medziokles sezonas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-07
Galbūt šiandien miesto gatvėse matėte oranžiniais kombinezonais vilkinčius bėglius? Nenustebkite – Tauragėje šiandien filmuojamas gaudynių šou „Medžioklės sezonas“, apimantis visą šalį. Bėgliais šįkart tapo tauragiškis lenktynininkas Rokas Baciuška, neseniai Dakare pelnęs antrąją vietą,  ir „TikTok“ žvaigždė bei renginių organizatorė Goda Kujavskytė, daugeliui žinoma Godos Problemos vardu.