Populiariausios sodo prekės: ką verta įsigyti jau dabar?
Įkelta:
2021-02-12
Nuotrauka
a solution

Artėjantis pavasaris leidžia dažniau susimąstyti apie šiltas dienas ir aktyvesnį laisvalaikį, tačiau tuo pačiu primena, jog teks užsiimti ir sodo bei daržo priežiūra. Visgi, apsirūpinus svarbiausiomis sodo prekėmis, tai padaryti galima kur kas paprasčiau. Išskyrėme populiariausius, skirtingoms reikmėms pritaikytus gaminius – pasitikrinkite, ar visais jais jau esate apsirūpinę.

Žolės pjovimo technika

Nesuklysime šiuos įrenginius pavadindami vienais populiariausių sodo pirkinių – juk net ir mažesniais pievučių plotais reikia pasirūpinti. Tiesa, šiuo atveju Jūsų laukia itin platus pasirinkimas: be standartinių žoliapjovių galima rinktis ir manevringumu garsėjančius trimerius, o jeigu žolės plotai yra itin dideli, verta pagalvoti ir apie sodo traktorių. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio susilaukia ir žolės pjovimo robotai: jei vejos plotai nėra ypatingai dideli, šį darbą tokiems prietaisams tikrai verta patikėti. Kuris variantas sode pravers labiausiai, priklausys tik nuo asmeninių poreikių.

Laistymo įranga

Savaime suprantama, jog norint mėgautis puikiu derliumi ir žavingai žydinčiais ar žaliuojančiais augalais, teks pasirūpinti ir jų laistymu. Šiam tikslui galima naudoti standartines žarnas ir laistytuvus, tačiau lygiai taip pat pravartu pagalvoti ir apie funkcionalesnius, Jūsų laiką taupančius sprendimus. Pavyzdžiui, vis daugiau dėmesio susilaukia laistymo sistemos: pasirūpinus jomis, laistymas atliekamas automatiškai, todėl dažnu atveju pavyksta sutaupyti ne tik laiko, bet ir vandens sąnaudų. Šią technologiją galima pritaikyti net ir mažesniems plotams, tad su ja iš arčiau verta susipažinti kiekvienam, norinčiam kuo mažiau dėmesio skirti sodo priežiūrai.

Gyvatvorių žirklės

Tai – pakankamai specifinis įrankis, tačiau jeigu Jūsų kieme ar sode auga gyvatvorė, be jo bus pakankamai sunku išsiversti. Tokie prietaisai su gyvatvorės trumpinimo ir formavimo darbais leidžia susitvarkyti kur kas efektyviau. Maloniai turėtų nustebinti ir skirtingų modelių pasirinkimo įvairovė. Turėsite galimybę rinktis galingumu garsėjančias benzinines, lengvesnes elektrines ar laidais neapribojančias akumuliatorines gyvatvorių žirkles, tad akivaizdu, kad šiuos prietaisus galėsite rinktis pagal asmeninius savo pageidavimus.

Karučiai

Toks pirkinys tikrai nereikalauja didelių investicijų, tad jeigu jo kol kas neįsigijote, šią klaidą tikrai vertėtų ištaisyti. Pasitelkę karutį, sėkmingai galėsite transportuoti piktžoles, sodo gėrybes ar bet kokius kitus daiktus, tad jam tikrai neteks dulkėti Jūsų sandėliuke. Atkreipkite dėmesį, kad šie gaminiai gali būti labai skirtingų dydžių: pagalvokite, kokiam modeliui atrasite vietos savo namuose.

Šiltnamiai

Tikriausiai net nereikia išsiplėtoti, kodėl šie statiniai yra tokie populiarūs – jei norisi ilgesnį laikotarpį džiaugtis derliumi, jau dabar reikėtų pradėti galvoti, kaip išsirinkti šiltnamį. Jų pasirinkimas yra itin platus, tad net ir turėdami mažesnį laisvos žemės plotą, galėsite juo pasirūpinti. Tiesa, jei vietos yra itin nedaug, o Jūs dar nesate visiškai tikri tokių statinių teikiama nauda, galima pagalvoti ir apie mažesnę šiltlysvę – toks pirkinys bus kur kas mažiau įpareigojantis. Tiek jas, tiek ir įvairių dydžių bei tipų šiltnamius įsigyti galite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Aeratoriai

Jei norisi, kad Jūsų pievutė šį šiltąjį sezoną atrodytų nepriekaištingai, aeratorius yra tai, ką praktiškai privalu įsigyti. Toks prietaisas padeda žolės šaknims geriau įsavinti orą, trąšas ir drėgmę, taigi galima tikėtis kur kas geresnių jos augimo rezultatų. Prekyboje dažnai galima pastebėti aeratorius – skarifikatorius: tokie prietaisai ne tik užtikrins prieš tai minėtus privalumus, bet ir padės pašalinti dirvožemio paviršiuje susidariusį tankų veltinį. Jei ant jo yra senos žolės, samanų ar piktžolių, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą.

Komposto dėžės

Tokie gaminiai sode ar darže kol kas nėra patys populiariausi, tačiau vis daugiau žmonių pagalvoja apie tokį pirkinį. Jei dirvožemį norisi patręšti kuo natūralesniais, itin veiksmingais vitaminais, apie jį pasvarstyti turėtumėte ir Jūs. Tuo labiau, kad dabar galima atrasti pakankamai dailių, į bendrą aplinką puikiai įsiliejančių komposto dėžių. Jos tikrai nepakenks bendram eksterjerui, tačiau dėžės viduje esantis turinys prisidės prie sėkmingo naujų augalų vystymosi – vargu, ar būtų galima tikėtis ko nors daugiau.

Įsigiję visas šias sodo prekes, šiltuoju sezonu su visais laukiančiais darbais susitvarkysite ir patogiau, ir efektyviau. Jau dabar turėtumėte pradėti jų paieškas – tuomet pavasarį pasitiksite tinkamai pasiruošę.

Užs. Nr. 11

Nuotrauka
zuikis
Įkelta:
2021-04-11
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio​​​​​​​ ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
Nuotrauka
darom
Įkelta:
2021-04-10
„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.
Nuotrauka
takas
Įkelta:
2021-04-08
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-02
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-04-02
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nuotrauka
Vaikų literatūros skyriaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Nuotrauka
margučiai
Įkelta:
2021-04-01
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-28
​​​​​​​Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Nuotrauka
TVK nuotrauka
TVK nuotrauka
Įkelta:
2021-03-27
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Nuotrauka
TMM nuotrauka
Įkelta:
2021-03-24
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla  – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.
Nuotrauka
gervė
Gervė. Bronislovo Ambrozo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-17
Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė.
Nuotrauka
figura
Įkelta:
2021-03-15
Po truputį šylantys orai primena, kad neilgai trukus galėsime lepintis saulės voniomis ir vandens pramogomis – tam bus reikalingas ir patogus maudymosi kostiumėlis. Besirinkdamos jį, visuomet norime paryškinti savo privalumus ir užmaskuoti trūkumus. Tokių rezultatų pavyks pasiekti tuomet, jei kaip ir apatinis trikotažas, maudymosi kostiumėliai bus pasirenkami pagal figūros tipą – jei žinote saviškį, su šia užduotimi tikrai lengvai susidorosite.
Nuotrauka
Meidė
Įkelta:
2021-03-15
Sekmadienį vykusiame „Lietuvos balso“ aštuntojo sezono finale triumfavo tauragiškė. Iš į sceną žengusių keturių finalistų pergalę pelnė ir 15 tūkst. eurų laimėjo Meidė Šlamaitė.
Nuotrauka
sula
Įkelta:
2021-03-14
Prasidėjus sulos sezonui, kuris paprastai gali trukti iki balandžio pabaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena keletą dalykų, kurių svarbu nepamiršti mėgstantiems šį gėrimą.
Nuotrauka
paauglys
Įkelta:
2021-03-14
Paauglystės laikotarpio uždaviniai skirti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Neringa Jankauskaitė sako, kad paauglių maištas (atsikalbinėjimai, galvojimas, kad jie viską žino geriausiai)  – normalus amžiaus tarpsnio elgesys. Taip vaikas, virsdamas suaugusiuoju, pasitikrina taisykles bei kuria savo pasaulį, o tas kūrybos procesas ir išgąsdina tėvus. Psichologė pataria, kaip geriau suprasti paauglį.
Nuotrauka
Kreivėnų malūnas
Įkelta:
2021-03-12
Paskutiniuoju metu vis daugiau kraštiečių dėmesio sulaukia Lauksargių seniūnijos ribose stūksantis Kreivėnų malūnas. Žmonės prie jo fotografuojasi, publikuoja nuotraukas socialiniuose tinkluose. Pasirodo, statinys žavus ne vien fotografine prasme – žavi ir paslapties gaubiama jo gyvavimo istorija. Neseniai viena kultūros paveldo atstovė ėmėsi ieškoti malūno savininkų. Paieškos – sudėtingos, manoma, jog malūno savininkas galėjo būti vokietis. O šis atsargus – Antrojo pasaulinio karo metu pasirūpino, kad neišliktų jokių duomenų apie jam priklausantį nekilnojamąjį turtą. Dėmesio verta ir netoli malūno vis dar tebestovinčios buvusios karčemos istorija. 
Nuotrauka
Meidė
Įkelta:
2021-03-12
Praėjusio sekmadienio vakarą paaiškėjo, kad tarp keturių muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalo dalyvių – ir tauragiškė Meidė Šlamaitė. Atlikėjos Moniqué komandai finale atstovausianti Meidė Šlamaitė tą vakarą pasirodymu sužavėjo visą mokytojų komandą.  O ateinantį sekmadienį jaunoji atlikėja jau susirungs dėl nugalėtojos laurų.