Skaudvilės mieste šventėje iš širdies linksmintasi dvi dienas
Įkelta:
2022-09-14
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
skaudvile
Aprašymas

Vido Bičkaus feisbuko paskyros nuotrauka

Savaitgalį Skaudvilėje šurmuliavo kasmetinė miesto šventė. Kokia ji buvo šiemet? Kaip sako bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus, visos Skaudvilės šventės būna įspūdingos, ir ši  praėjo puikiai. O labiausiai jį džiugina visų bendruomenės narių vienybė, susiklausymas ir noras prisidėti. 

Praėjusį savaitgalį Skaudvilėje surengta kasmetinė miesto šventė – jau tryliktoji. Dviejų dienų programoje – koncertai, parodos, edukacijos ir kitos veiklos. Miestą papuošė seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“.  

Šventė prasidėjo aktyviai – nuo pat ryto dalyviai varžėsi draugiškose paplūdimio tinklinio, futbolo, krepšinio, diskgolfo, smiginio ir stalo teniso rungtynėse, o į plūdinės meškerės žvejybos varžybas susirinko apie 30 žvejų.

Vidurdienį šventės dalyviai pakviesti į Lietuvos istorijos ekslibrisų galerijos atidarymą Skaudvilės kultūros namuose. Iškart po to – į koncertą „Siela giesmėje nušvinta“ evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur skambėjo J. S. Bacho, A. Vivaldi, L. Vilkončiaus, G. Jautakaitės ir kt. kūriniai, o juos atliko Dovilė Kazonaitė (sopranas), Diana Encienė (vargonai).

Mažųjų šventės dalyvių laukė interaktyvi vaikų žaidimų erdvė su meškute Pūke, personažais ir Skaudvilės VDC „Draugystės ratas“. 

Šventės metu skaudviliškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami nemokamai apsilankyti Skaudvilės krašto muziejuje ir A. Čepausko dailės galerijoje. Surengta Skaudvilės sinagogos atminimo ženklo atidengimo ceremonija, o Turgaus aikštėje vyko automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“, o kartu – ir senovinių automobilių paroda.

Pavakare atidaryta vaikų žaidimų erdvė, nemokamas batutų parkas. 

Vakare aukotos šv. Mišios už Skaudvilės krašto žmones Šv. Kryžiaus bažnyčioje, paskui iškilmingai apdovanoti sportininkai. Galiausiai scenoje pasirodė šokių grupės „Amadeus Dance“ ir „Žvorūnėlė“, žiūrovus linksmino grupė „16Hz“, „Dinamika“, o sutemus scenoje pasirodė Egidijus Sipavičius. Nuo 23 val. linksmybes tęsė  grupė „Tautinis brandas“, kol vidurnaktį dangų nutvieskė fejerverkai. 

Sekmadienį – svarbiausias šventės akcentas – tituliniai šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Šv. Mišioms vadovavo Telšių kunigų seminarijos rektorius kan. Jonas Ačas, talkino Tauragės dekanato dekanas Marius Venskus, visiems dėkojo ir šiltus žodžius išsakė parapijos klebonas Alvydas Bridikis. 

Visą dieną vyko tautodailininkų, amatininkų, prekybininkų mugė, Skaudvilės gimnazijos mokinių pleneras „Menų zomatas“ teatralizuotas bendruomenių ir įstaigų turgus „Prie tarptautinio kelio – tarptautinis turgus“. Pasirodė meno mėgėjų kolektyvai, koncertavo šokių grupė „Laukstė“ iš Lauksargių, Skaudvilės krašto choras, kapela „Dobilas“. Muzikinį pasirodymą surengė atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai.

Paprašytas pasidalinti šventės įspūdžiais, bendruomenės pirmininkas V. Bičkus neslėpė džiaugsmo – šventė praėjo puikiai, sulaukta daug svečių, o ir renginių būta gausybės – kai kurie surengti pirmą kartą ir sulaukė didelio susidomėjimo.

– Pavyzdžiui, pirmą kartą surengta seniūnijos įstaigų ir bendruomenių, kaimyninių bendruomenių meninių instaliacijų paroda „Skaudvilėn pro langą žvelgiu“. Iš pradžių abejojome, kaip pavyks, tačiau rezultatas džiugino akį – pamatėme išties išradingų sprendimų, – pasakojo jis. – Dar vienas išskirtinis renginys – automobilių garso varžybos „SPL DRAG Lithuania“ – ir senovinių automobilių paroda – toks dalykas buvo pirmąkart. Skaudviliškis Andrius Skarbalius pasiūlė visa tai surengti, atvyko „išprotėję“ gerąja prasme vaikinai iš Klaipėdos. Išties daug susidomėjimo sulaukė.

Pasak pirmininko, smagu, kad išlaikomas šventęs tęstinumas, puoselėjamos tradicijos.V. Bičkus džiaugiasi, kad organizuojant šventę labai daug prisideda seniūnija, o ir skaudviliškiai, net ir buvę, visada nuoširdžiai palaiko ir padeda kuo gali:

– Visi prisideda, nė vienas neatsisako. Štai šaunaus kraštiečio Kęstučio Baršio, gyvenančio Vilniuje, iniciatyva baigiame įrengti diskgolfo aikštyną. Stasys Bardauskas yra pagrindinis žvejų varžybų organizatorius. Ir bendruomenės jaunimas aktyvus – Aivarui Andriekui pakanka tik užsiminti, ir jis entuziastingai imasi organizuoti sporto varžybas.   

 

Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjantys 2023-ieji Tauragei ypatingi – miestas taps Lietuvos kultūros sostine. Apie tai, kuo svarbus šis titulas, kokie metai laukia tauragiškių ir atvyksiančių, pristatyta „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ koncepcijos renginyje. Vakaro metu žiūrovų taip pat laukė būgnų šou programa bei intriguojanti vakaro diskusija „Tauragė – nuo plaktukų miesto iki Lietuvos kultūros sostinės“.
Nuotrauka
vakarute
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-02
1993-ieji, spalio 6-oji – Tauragės rajono klubo „Vakarutė“ pradžių pradžia. Susitikimas su rašytoju ir žurnalistu Kostu Fedaravičiumi. Smagu, kad ne vienas to susitikimo potyrius dar prisimename. Prasmingas pirmasis pasimatymas įkvėpė entuziazmo beveik trisdešimties metų intensyviai klubo veiklai. 
Nuotrauka
caritas
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka 
Įkelta:
2022-12-01
Šie metai paskelbti Savanorystės metais, o artėjant Tarptautinei savanorių dienai, kuri minima gruodžio 5-ąją, Tauragėje surengta Telšių vyskupijos dekanatų bei parapijų „Carito“ savanorių padėkos šventė įgavo dar didesnę svarbą. 
Nuotrauka
fotografika
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis ir nuo gruodžio 2 iki 15 d. kviečia į nemokamas ekskursijas ir edukacijas.  
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-27
Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 
Nuotrauka
lom
Įkelta:
2022-11-27
Išvykos – geriausias būdas pažinti Lietuvą, labiau pamilti ir vertinti savo šalį, pažinti draugus. Lomių vaikų dienos centro ugdytiniai šiais metais turėjo puikią galimybę plėsti akiratį keliaudami.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.
Nuotrauka
fotografika
Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar vakare menui, o ypač fotografijai neabejingi tauragiškiai skubėjo į nors ir nebeveikiančius, tačiau neįprasta architektūra žavinčius Tauragės banko rūmus – ten atidaryta plenero „Fotografika“ paroda. Renginyje koncertavo Rūta Mur. 
Nuotrauka
lions
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį  „NenuGALIETIeji“.
Nuotrauka
knygos
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Lapkričio 24-ąją Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyks Tauragės knygų mugė.
Nuotrauka
ruta mur
Elenos Krukonytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Pusapskritė banko operacijų salė, apsupta kolonados, įrengta į kiemo pusę. Pastatas išsiskiria antrajame aukšte įrengta erdvia terasa, įrėminta kolonomis – šis architektūrinis elementas buvo retas tarpukario pastatuose. Pokario metu Tauragės banko rūmuose veikė viešbutis, restoranas, iki šiol buvo bankas, o paskutiniais metais pastatas visai tuščias. Tačiau lapkričio 24 d., 17 val., Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7) atsiveria visuomenei – atidaroma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo fotografijos plenero „Fotografika“ paroda, koncertuos naująja nostalgija vadinama Rūta MUR, neseniai pristačiusi trečiąjį savo albumą „Prime Time“. 
Nuotrauka
mazylis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Prieš metus apie tremtis kalbėjome kaip apie skaudžią praeitį, tačiau dabar, Rusijai kariaujant prieš Ukrainą, šie įvykiai vėl tapo baugia dabartimi. Tauragėje apsilankęs europarlamentaras Liudas Mažylis prisiminė lietuvius, kurie buvo ištremti į Sibirą, ir teigė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje vykdo tas pačias represijas, kurių ėmėsi okupavusi Lietuvą.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos organizuotas Padėkos bičiuliams vakaras, 2022 m. lapkričio 9 d. vykęs bibliotekos fojė, subūrė gausias gretas bibliotekos geradarių, kolegų, skaitytojų, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovų, bei visų, kultūrai ir literatūrai neabejingų asmenybių, su kuriomis bibliotekos bendruomenę jau daugelį metų sieja glaudūs gražios ir konstruktyvios kultūrinės bendrystės ryšiai. O ir proga šiam šiltam susibūrimui buvo ypatinga: šiemet Pagėgių biblioteka mini savo veiklos 85-erių metų jubiliejinę sukaktį.
Nuotrauka
paroda jazz
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Gedimino Juškos fotografijų paroda „Ne/pa/stebimi“, kurioje – tylos užtvindytas miestas. Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 2 dienos.
Nuotrauka
teatras
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Ką tik baigėsi respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, šiemet minėjęs jau 30-ąjį gimtadienį. Šįkart į jį sugužėjo ne keturi, kaip būdavo įprasta, o net aštuoni teatrai, o visų kolektyvų mini spektakliai buvo sujungti į vieną netrūkstantį vaidinimą, sulaukusį begalės aplodismentų.
Nuotrauka
paskaita
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 7-osios vakarą Skaudvilės į krašto muziejų susirinkę klausytojai papildė savo istorijos žinių bagažą – jie klausėsi doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaitos „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-05
Atėjo lapkritis, o kartu su juo – ir tradicinis 30-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Susėdome prie kavos puodelių su festivalio sumanytoja ir organizatore Tauragės liaudies teatro režisiere Genovaite Urmonaite pasikalbėti. Pasak jos, kalbėtis daug ir nereikės – vakar, sakė ji, lėktuve iš nuobodulio per trijų valandų skrydį sugalvojusi pokalbio formą ir, turėdama rankinėje daug tušinukų ir sąsiuvinį,  užrašė. 
Nuotrauka
kapines
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
„Kapinės primena mišką: vienas vaizdas dieną, o kitas – jau sutemus“, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, tamsoje po senąsias miesto kapines vedžiodama renginių ciklo „Vėlių mėnuo“ trečiojo renginio dalyvius.