RENGINIAI: laukia gausybė koncertų bei parodų
Įkelta:
2022-06-17
Nuotrauka
pilis
Aprašymas

Aušros Augustytės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šį savaitgalį ir ateinančią savaitę mūsų krašte vyks įvairių renginių – nuo dalyvavimo parodose iki koncertų, Joninių švenčių.

Birželio 17 d. (penktadienis) 16 val.  Tauragės pilyje Menų festivalio „Kvadratu“ atidarymas. 17 val. Tauragės kultūros rūmuose vyrų choro „Mintauja“ 20 metų įsikūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoje“. 19 val. Jovarų bendruomenės vasaros estradoje „Penktadienio piknikas su orkestru“. Tuo pačiu metu, Liberty Beach Wake Park vyks Muzikos ir vandens pramogų festivalis po atviru dangumi „Naktys 2022“.

Birželio 18 d. (šeštadienis) 14 val. Eičiuose vyks Vasaros šventė „Vasarvidžio balsai 2022“: pramogos vaikams, sportinės rungtys, apdovanojimai, loterija, linksmavakaris su muzikantėmis Ilma ir Vitalija.

Birželio 21 d. (antradienis) 13 val. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre Respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“.

Birželio 23 d. (ketvirtadienis) 18 val. Tarptautinės Joninės Taurų nuotykių parke. Koncertuos: „Taruta“ (Ukraina), „Sadūnai“ ir „Thundertale“, Tauragės krašto kolektyvai – „Radasta“, „Dar pabūkim“, „Lylava“, „Dainuok širdie“, „Svaja“, „Žemyna“, kapela „Kamana“.

Birželio 24 d. (penktadienis) Kraštiečių Joninių sueiga. 12 val. Šv. mišios su Raseinių „Šatrijos“ choru. Adakavo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. 17 val. Adakavo, Pilsūdų, Trepų, Skaudvilės TKC skyrių vokaliniai ir šokių kolektyvai, Adakavo SPN muzikos ansamblis, kraštiečiai bandonininkai. 19 val. Sartininkų liaudiškos muzikos kapela „Kamana“. 20 val. POP atlikėjai Sandra ir Viktoras. 21 val. Šokiai su DJ D-Art. Adakavo parko vasaros estrada.

16 val. Joninės Pagramantyje. Joninių apeigos ant Pagramančio piliakalnio. 17 val. Kapelų ir šokių šventė „Ant Akmenos krantų“. 19 val. Ventos KC grupė „UžKūtės“. 20 val. grupė „Tabasco“. 21 val. gegužinėje linksmins grupė „TikDu“. 23 val. vakarojimas prie Joninių laužo.

Birželio 25 d. (šeštadienis)

Mažonų kaimo kraštiečių šventė „Sugrįžtuvės“. 16.30 val. Šv. Mišios Mažonų kapinaitėse. 17.30 val. skulptūros, skirtos metalo skulptoriui Edmundui Frėjui, atidengimas. 18 val. sveikinimai, apdovanojimai, koncertas. 21.30 val. muzikinis vakaras su atlikėju Domu.

Birželio 25 d. (šeštadienis) 12 val. šventė Žygaičiuose „Ir vėl liepos kvepia medumi“.

Veikia ir nemažai parodų. Skaudvilės krašto muziejuje vyksta Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių tapybos diplominių darbų paroda, veiksianti iki rugpjūčio 31 d.

A.Čepausko dailės galerijoje – Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokinių darbų paroda „Vydūnas: praeitis, dabartis, ateitis“. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje – paroda AB MAISTAS gamyklai – 90“. Paroda veiks iki birželio 24 d.

Vladimiro Mackevičiaus redimeidų paroda „WARning“. Tauragės pilies menėse. Paroda veiks iki liepos 31 d.

Mėgstantys sporto renginius birželio 17–19 dienomis galės apsilankyti Tauragės rajono bendruomenių vasaros sporto žaidynėse J. Kasperavičiaus 702-osios šaulių kuopos taurei laimėti. Programoje –  (mini) skandinaviškas futbolas 3X3, paplūdimio tinklinis 3X3 ir paplūdimio krepšinis 3X3.

Nuotrauka
aukstupiai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Tradicinė kaimo šventė „Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra“ per Žolinę Aukštupiuose vyko jau 16-ąjį kartą. Šventės akcentu tapo skrybėlės – jas visi svečiai – vyrai, moterys ir vaikučiai – sumovė ant kuolų ir ėjo švęsti šventės. 
Nuotrauka
trepai
Įkelta:
2022-08-12
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajono gale – bendruomenių šventės. O kartais net po keletą vieną ir tą pačią dieną. Tik spėk suktis! Artėjantį šeštadienį į savo tradicinę bendruomenės šventę „Šakomis į dangų, šaknimis – į žemę“ kviečia Trepų kaimo bendruomenė.
Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.