Mažosios kultūros sostinės statusą pelnę Bijotai telkia bendruomenę kūrybinei veiklai – kyla įspūdingos skulptūros
Įkelta:
2022-06-08
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

M. Mikutytės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

R. Lauciaus nuotrauka

Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtinį ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.

Pleneras ne tik įprasmins miestelio istorinį paveldą, bet ir pažymės reikšmingas datas

Plenero metu bus pasitelkiamos trys skirtingos technikos: medžio drožyba, akmenskaldystė bei taikomoji dailė. Medžio drožėjas Pranas Petronis pagamins dvi medžio skulptūras pagal D. Poškos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. P. Petronio kūriniai jau puošia N. Paškevičiaus parką. Jo darbų tęstinumu bus baigta medžio skulptūrų alėja, vedanti į parko gilumą. Medžio drožybos procesą galima stebėti kasdien iki birželio 10 d.

Nuotrauka
bijotai

Gerai Šilalės krašte žinomas akmens skulptorius Mindaugas Jankauskas pagamins akmens koplytstulpį, kuriame bus įamžinti išnykę ir negyvenami Bijotų seniūnijos kaimai. Bėgant laikui sodybos vis tuštėja, keičiasi miestelių planai, ribos. Bijotai – ne išimtis. Sukurta skulptūra ne tik papildys N. Paškevičiaus parko teritoriją, bet ir leis besidomintiems savo genealoginiu giminės medžiu rasti informaciją ateityje.

Bijotuose įkurtas pirmasis Lietuvoje Baublių muziejus – senovės lietuvių kultūros  paminklas, gyvai menantis rašytoją Dionizą Pošką ir Lietuvos praeitį, šiemet švenčia 210 metų sukaktį. Šiai sukakčiai paminėti bus sukurta meninė instaliacija „Baubliai 210“. Instaliacija bus kuriama bendradarbiaujant su Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija, joje ant medinių lentelių bus užrašyti ir iliustruoti klausimai bei atsakymai apie Bijotų ir Baublių istoriją. Sukurta instaliacija bus eksponuojama iki spalio mėnesio, joje miestelio gyventojams ir atvykusiems turistams bus galima pasitikrinti istorines žinias.

Tapęs Lietuvos mažąja kultūros sostine miestelis siekia išskirtinumo

Bijotai papuošti įvairių amatų darbais, kurie siejami su šio krašto tradicijomis ir istorija. Šie metai išskirtiniai, todėl bendruomenė svarstė, ką būtų galima sukurti, kad miestelis taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams ir svečiams. Idėjų generavimo metu, pasirinkta etnografinių simbolių perteikimo forma – sukurti šiaudines skulptūras ant vandens. Kaip teigia idėjos autorė Lina Mačiulė, norėta sukurti kažką naujo ir dar neatrasto, o baltiškų simbolių Bijotuose dar nėra buvę.

Nuotrauka
bijotai

Nors gali atrodyti, kad idėją lengva įgyvendinti, tačiau į kūrybos procesą įsitraukė visa bendruomenė – prisideda kas kuo gali, vieni teikia žaliavas ir reikalingą techniką, kiti prisideda darbu ir gera nuotaika. Sukurti ženklų nebūtų pavykę be seniūnijos darbuotojų ir seniūno I. Gužauskio pagalbos, kurie operatyviai surinko karkasus, kurie vėliau buvo aprišti šiaudais.

Kiekviena skulptūra unikali ir išskirtinė – rombas, ratas, trikampis. Norėjosi, kad lankytojas perskaitytų mūsų siunčiamą žinutę, ženklo pavidalu. Juose yra daug prasmės, pavyzdžiui vienoje skulptūroje pavaizduotas ratas, persipynęs dangaus ženklu. Ratas simbolizuoja saulę – šviesą, o tai reiškia tobulybę, amžinybę, ištikimybę, gyvybės tekėjimą – dėsto L. Mačiulė.

Sukurti ženklai siekia šešių metrų aukštį, iš viso numatoma sukurti tokius tris ženklus. Kiekviename iš jų perteikti keli ženklai, visumoje jie susijungia į vieną skulptūrą. Tad kiekvienas apsilankęs N. Pačkevičiaus parke turės įžvelgti jų unikalią simboliką.

Nuotrauka
bijotai

Tai dar ne viskas ką yra numatę bijotiškiai. Plenero uždarymo šventės metu bus pristatytas ir specialiai Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimą Bijotams pažymintis interaktyvus granito sostas. Sėdint jame bus galima klausytis žinomiausio D. Poškos kūrinio – „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. 

Kviečia į plenero uždarymo šventę

Birželio 10 d. organizuojama plenero uždarymo šventė, kurioje bus pristatytos sukurtos skulptūros bei meninė instaliacija. Nuo 9 val. bus organizuojamos edukacinės veiklos bei kūrybinės dirbtuvės. Renginio metu kraštietė Ieva Vitartaitė organizuos tapybos gėlėmis dirbtuves. Jų metu jaunieji plenero dalyviai pasitelkdami floristinius dirbinius bei ieškodami dabartinių Bijotų miestelio atspindžių, sukurs sekretus. 

Medžio enkaustikos dirbtuvių metu menininkė Justina Tulaitė supažindins dalyvius su viena seniausių tapybos technikų visame pasaulyje – enkaustika. Praktinės dirbtuvių dalies metu dalyviai galės specialia technika atsispausdinti Bijotų miestelio archyvinius vaizdus ant medinės plokštelės.

12 val. renginio dalyvių laukia pažintis su skulptoriais ir jų sukurtomis skulptūromis. Renginį užbaigs kapelos „Bijotaičiai“ koncertas. Plenero metu sukurti produktai ir organizuojamos veiklos leis atspindėti Bijotų miestelio istoriją nuo D. Poškos kūrybos laikų iki dabar.

Nuotrauka
aukstupiai
Įkelta:
prieš 6 valandas
Tradicinė kaimo šventė „Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra“ per Žolinę Aukštupiuose vyko jau 16-ąjį kartą. Šventės akcentu tapo skrybėlės – jas visi svečiai – vyrai, moterys ir vaikučiai – sumovė ant kuolų ir ėjo švęsti šventės. 
Nuotrauka
trepai
Įkelta:
2022-08-12
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajono gale – bendruomenių šventės. O kartais net po keletą vieną ir tą pačią dieną. Tik spėk suktis! Artėjantį šeštadienį į savo tradicinę bendruomenės šventę „Šakomis į dangų, šaknimis – į žemę“ kviečia Trepų kaimo bendruomenė.
Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.