Bibliotekai – „Išminties marių“ apdovanojimas
Įkelta:
2022-06-13
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.

Tai už kokius darbus ir veiklas, atliktas 2021 metais, nominuota biblioteka, kuri atšventė savo 90-metį? Turinti puikų kolektyvą, daranti daug didelių darbų, nepaklydusi tarp tradicijų, bet visada ieškanti naujų idėjų. Mažos patalpos, visuotinis karantinas privertė ieškoti naujų išeičių, bet galima drąsiai sakyti, kad B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka rado galimybių savo veikloms vykdyti: virtualios erdvės išnaudojimas, vaikų vasaros stovykla, netradiciniai užsiėmimai ne tik Tauragėje, bet ir kaimyniniuose rajonuose, didino žiūrovų, dalyvių ir lankytojų skaičių.

Nuotrauka
nuotrauka

Virtualūs susitikimai

Visus metus suaugusiesiems ir vaikams vyko susitikimai su rašytojais, aktoriais, garsiais žmonėmis. „Pašnekesių“ ciklas virtualioje erdvėje suteikė galimybę jį stebėti 31 452 žiūrovams. Nuotoliniu būdu pristatyta žurnalistės Jolantos Onos Vitkutės „Kelionių nuojauta“, rašytojos Dianos Latvės „Memelio gaisras“ knygos, virtualus susitikimas su rašytoja ir žurnaliste Lina Ever, Evelina Daciūte, grupės „G&G Sindikatas“ nariu Kastyčiu Sarnicku-Kastetu, rašytoja Jolita Herlyn, dailininke, keramike Nomeda Marčėnaite, jaunosios kartos prozininke, scenariste, literatūrinių performansų atlikėja, kino kalbos bei kūrybinio rašymo dėstytoja Lina Simutyte, poete, vertėja, literatūros kritike Erika Drungyte, rašytoju, literatūros kritiku, filosofu Jaroslavu Melniku, keliautoju ir knygos „Jaunystė“ autoriumi Mariumi Lucka, grafikos dizainere, rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zyle, rašytoja ir komunikacijos projektų vadove Indre Sekevičiene, poetu Dainiumi Dirgėla ir kt. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo susitikimą su rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Populiarūs buvo susitikimai su V. V. Landsbergiu, T. Dirgėla, B. Bėrantu.

Netradicinės erdvės

Estafetė „Knygos kelionė“ bibliotekos sukakčiai paminėti – J.V. Kalvano parke, miesto erdvėse organizuotas Ebru – tapymo ant vandens užsiėmimas, skirtukų gamyba, lankstymas. Kartų parke atidarytas kupolas buvo tarsi mini biblioteka: vyko edukacijos, kasdien numatytomis valandomis savanoriavo jaunimas. „Kamishibai teatras“, biblioterapijos užsiėmimas „Siela ir gamta“, piešimas burbulais, kavos edukacija „Akimirka“, kūrybinės dirbtuvėlės „Mano gražioji plunksna“, kaukių darymo užsiėmimai „Venecija“ ir kt.

Nuotrauka
nuotrauka

Žaidimai, edukacijos

Virtualus žaidimas „Bibliotekos labirintuose“ supažindina su bibliotekos istorija, darbo specifika. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas virtualus žaidimas apie knygnešius plečia akiratį, „Actionbound“ programėle sukurtas žaidimas apie kalbą, konkursas virtualioje erdvėje „Meilės citata“, fotografijų konkursas „Mano namų biblioteka“. Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės r. sav. B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Pažangesnė biblioteka“. Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nepaisant jų socialinio statuso ar turimos negalios. Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save bei supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Tokių užsiėmimų metu orientuojamasi į patį procesą, ne į rezultatą.

Festivaliai

Tęstiniame Lėlių teatrų festivalyje „Džiugena“ buvo pristatomas lėlių teatro menas ir novatoriški metodai. Festivalio metu vykdytos veiklos įtraukė vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą su įdomiais kūrėjais. Projektas „Kino2bliss“ vaikų kūrybiškumui, kritiniam mąstymui, vaizdinės kultūros supratimui leido pasitelkti skirtingas raiškos priemones: kiną, kūrybines dirbtuves, edukacijas.

Stovyklos

Viešoji biblioteka sėkmingai inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“. Joje dalyvavo 78 vaikai nuo 7 iki 12 metų. Stovyklos „Pozityvumo tiltas “ pagrindinis tikslas – skatinti mąstyti pozityviai, kūrybiškai, siekti kurti teigiamus tarpusavio ryšius. Biblioteka sudaro visas sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti.

Nuotrauka
nuotrauka

Biblioterapija

Biblioteka pradėjo naują veiklą – biblioterapijos užsiėmimus. Pirmajame užsiėmime dalyvavo jaunimas iš Tauragės atviros jaunimo erdvės. Kitas užsiėmimas vyko „Po kupolu“ – „Minčių medis“. Šio užsiėmimo tikslas – prakalbinti savo sielą. Susitikimo metu jaunuoliams pristatėme mobiliąją programėlę „Meditacinė biblioterapiją“ ir „Kai reikia tvirtumo kasdienybėje“.

Nuotrauka
nuotrauka

Konkursas „Metų knyga“

Jau 8-asis „Tauragės metų knyga 2020“ konkursas, kurio metu renkamos populiariausios Tauragės metų knygos. Į konkursą įtraukiama visa Tauragės rajono bendruomenė. Populiariausią ir populiariausią pažintinę knygą rinko feisbuko vartotojai, paspaudę „patinka“ ant savo mėgstamos knygos.

Nuotrauka
nuotrauka

Knygomatas

Praėjusiais metasi prie bibliotekos pastato pastatytas knygomatas suteikia galimybę knygas skolintis patogiu laiku.

Visi įvykiai, renginiai turi savo tąsą – niekas nenutrūksta, tik ieškoma dar naujesnių galimybių ir būdų, kaip organizuoti, kviesti, pritraukti lankytojus ir įtikinti, kad biblioteka – inovatyvių idėjų ir renginių vieta.

Nuotrauka
nuotrauka

Taigi, be didelės pompastikos, bet darniai ir kūrybiškai dirbame mūsų miesto ir rajono žmonėms.

 

Nuotrauka
aukstupiai
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tradicinė kaimo šventė „Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra“ per Žolinę Aukštupiuose vyko jau 16-ąjį kartą. Šventės akcentu tapo skrybėlės – jas visi svečiai – vyrai, moterys ir vaikučiai – sumovė ant kuolų ir ėjo švęsti šventės. 
Nuotrauka
trepai
Įkelta:
2022-08-12
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajono gale – bendruomenių šventės. O kartais net po keletą vieną ir tą pačią dieną. Tik spėk suktis! Artėjantį šeštadienį į savo tradicinę bendruomenės šventę „Šakomis į dangų, šaknimis – į žemę“ kviečia Trepų kaimo bendruomenė.
Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.