Nors situacija dėl COVID-19 gerėja, apie karantino sąlygų švelninimą kol kas nekalbama
Įkelta:
2021-01-18
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Ekspertų nuomone, prieš švelninant karantino sąlygas pirmiausia reikia galvoti apie ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų ir abiturientų grįžimą į mokyklas. Raimondos Alysienės nuotrauka

Pirmadienį vykusiame Vyriausybės ir sveikatos ekspertų pasitarime konstatuoja, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau kol kas nesiūloma švelninti karantino sąlygų. Sveikatos ekspertai  pateikė keletą pasiūlymų dėl ugdymo įstaigų. Vienas iš Sveikatos tarybos pasiūlymų – svarstyti galimybę prieš grįžtant mokytis kontaktiniu būdu į mokyklas vakcinuoti vyresnius nei 16 metų mokinius.  

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, kol kas sunku būtų tai įgyvendinti, nes vakcinos kiekiai šiuo metu yra maži, jos neturima pakankamai, o dabar pagrindinis tikslas – kuo greičiau ir kuo daugiau paskiepyti rizikos grupių asmenų.

Ekspertų nuomone, prieš švelninant karantino sąlygas pirmiausia reikia galvoti apie ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų ir abiturientų grįžimą į mokyklas.

Ekspertai siūlė, kad vaikai, kurie neturi galimybių nuotoliniu būdu mokytis namuose arba jiems reikalinga priežiūra, galėtų nuotoliniu būdu mokytis ugdymo įstaigose, kuriose būtų užtikrinamas ir maitinimas.

Prieš grįžtant į mokyklas tiek vaikams, tiek darbuotojams turėtų būti atliekamas PGR testas. Jei testas neigiamas, mokiniai galėtų grįžti į klases, o tie, kuriems būtų nustatytas teigiamas testo atsakymas, turėtų dešimt dienų izoliuotis namuose. Siūloma vakcinuoti ir pedagogus.

Siūloma grįžus į mokyklas laikytis hibridinio mokymosi, klasės turėtų būti kuo mažesnės, kad būtų išvengta srautų maišymosi. Privalomos būtų kaukės, dažnas patalpų valymas.

Pateiktas ir veiksmų planas, kaip atidaryti ugdymo įstaigas. Savivaldybės būtų įpareigojamos vykdyti tepinėlių surinkimą pagal ugdymo įstaigų testavimo planą, o vyriausybė turėtų užtikrinti testavimo pajėgumus. Kitas momentas – laboratorijos įpareigojamos vykdyti grupinį PGR testavimą. O Sveikatos apsaugos arba Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mokykloms turėtų pateikti nefarmokologinių intervencijų protokolą, kurio mokyklų administracijos privalėtų laikytis. Mokyklų sveikatos specialistai turėtų prižiūri padėtį ugdymo įstaigose, vykdyti židinio kontrolę, o jei prireiktų, kviestųsi pagalbą.

Atkreiptas dėmesys ir į mokyklų uždarymo pasekme – Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad per pirmąjį karantiną daugiau nei trečdalio vaikų emocinė būsena pablogėjo.

Pirmadienio duomenimis, Tauragėje sirgo 390 asmenų, pasveiko 1611. Nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 2072 tauragiškiams. Mirė 54. 

Pasveikusių asmenų šalyje skaičius siekia 104 297,  sergančių – 60 014.

Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.
Nuotrauka
punktas
Įkelta:
2021-02-19
Savaitės pradžioje į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras. Posėdyje konstatuota, kad daugiausia karantino reikalavimų pažeidimų nustatoma dėl skirtingų namų ūkio narių buvimo kartu. Koronavirusas pasitraukė iš socialinių paslaugų įstaigų, kuriose baigiamas skiepijimo procesas. Šią savaitę jau šiek tiek aktyviau registruojasi profilaktiniams tyrimams nuo pirmadienio pradėjusių dirbti mažų parduotuvių darbuotojai ir paslaugas teikiantys asmenys. Rekomendacija profilaktiškai išsitirti siūlyta kartu su karantino reikalavimų atlaisvinimu.   
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Vakar posėdžiavusi vyriausybė karantino reikalavimų švelninimų nesvarstė – klausimas atidėtas kitai savaitei. Be to, premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas ir po kovo 1-osios. Dabar karantinas galioja iki vasario pabaigos.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 300 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 10 žmonių mirė. Tauragėje nustatytas1 susirgimo atvejis, 2 žmonės mirė. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-13
Tauragėje vasario 12-ąją nenustatytas nė vienas naujas COVID-19 susirgimo atvejis. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė.
Nuotrauka
grožio salonas kirpykla
Įkelta:
2021-02-12
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško karantino ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją. Jau pirmadienį darbą galės pradėti grožio salonai, bus galima atidaryti nedideles parduotuves, leidžiami ir fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Tiesa, numatyta nemažai reikalavimų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-11
iandien, ketvirtadienį, pradėti vakcinuoti rajono ugdymo įstaigų darbuotojai. Pirmiausiai skiepijami ikimokyklinių, priešmokyklinių ir pradinių klasių pedagogai. Iš viso tokių sąraše – per 300.