Nerimas Pagėgiuose: COVID-19 mistiškai plinta slaugos įstaigoje, serga tik globotiniai, darbuotojų testai – neigiami
Įkelta:
2021-01-15
Nuotrauka
pagegiu seneliu namai
Aprašymas

Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių namai. Įstaigos feisbuko paskyros nuotrauka

Tauragės apskrityje užfiksuotas nerimą keliantis naujas COVID-19 židinys. Apie tai rašo portalas lrt.lt. Pasak jo, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose liga nustatyta 6 gyventojams. Tvirtinama, kad patys įstaigos gyventojai negalėjo COVID-19 „parnešti“ į įstaigą, o tarp darbuotojų sergančiųjų nėra, tad išlieka mįslė, kaip virusas įsibrovė į įstaigą.

Lrt.lt skelbia, kad šiomis dienomis Pagėgiuose užfiksuotas naujas COVID-19 židinys – jis įsiplieskė Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Įstaigos direktorė Regina Narušienė patvirtino, kad sausio 13 ir 14 dienomis liga nustatyta 6 senelių globos namų gyventojams. Tirti ir darbuotojai, tačiau tarp jų užsikrėtusiųjų neužfiksuota.

R. Narušienė patikino, kad patys gyventojai viruso į globos namus parnešti negalėjo. Vadovė patvirtino, kad kaip COVID-19 įsibrovė į įstaigą, kurioje slaugomi ir gydomi garbaus amžiaus žmonės, vis dar išlieka mįslė. Ji svarstė, jog galbūt tarp darbuotojų galėjo pasitaikyti besimptomių ligos atvejų ir taip užkratu buvo pasidalinta su seneliais.

Kadangi įstaiga virto COVID-19 ligos židiniu, jos darbuotojai bus tiriami kas savaitę. Kol kas Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose taikomos ketvirto lygio apsaugos priemonės, bus stengiamasi, kad liga neplistų.

Kol kas visi COVID-19 sergantys seneliai nėra ūmių būklių, susirgusiųjų neprireikė vežti į ligoninę.

Pateikiamas ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) komentaras: pasak Tauragės departamento direktorės Gilmos Masiulionienės, tiek gyventojai, tiek darbuotojai buvo tirti profilaktiškai. NVSC Tauragės departamento specialistai atlieka atvejų epidemiologinę diagnostiką: apklausiami sergantys ir sąlytį turėję asmenys, aiškinamasi užsikrėtimo aplinkybės bei renkama kita epidemiologiškai svarbi informacija. Teikiamos konsultacijos ir rekomendacijos senelių namų administracijai, darbuotojams dėl COVID-19 ligos plitimo prevencijos priemonių.
„Konkretus infekcijos šaltinis nėra nustatytas. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas“, – teigė NVSC Tauragės departamento vadovė.

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 626 nauji COVID-19 infekcijos susirgimai, 8 žmonės mirė, rodo šeštadienio rytą paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tauragėje koronavirusas nustatytas 4 žmonėms.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
2021-02-24
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.
Nuotrauka
punktas
Įkelta:
2021-02-19
Savaitės pradžioje į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras. Posėdyje konstatuota, kad daugiausia karantino reikalavimų pažeidimų nustatoma dėl skirtingų namų ūkio narių buvimo kartu. Koronavirusas pasitraukė iš socialinių paslaugų įstaigų, kuriose baigiamas skiepijimo procesas. Šią savaitę jau šiek tiek aktyviau registruojasi profilaktiniams tyrimams nuo pirmadienio pradėjusių dirbti mažų parduotuvių darbuotojai ir paslaugas teikiantys asmenys. Rekomendacija profilaktiškai išsitirti siūlyta kartu su karantino reikalavimų atlaisvinimu.   
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Vakar posėdžiavusi vyriausybė karantino reikalavimų švelninimų nesvarstė – klausimas atidėtas kitai savaitei. Be to, premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas ir po kovo 1-osios. Dabar karantinas galioja iki vasario pabaigos.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 300 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 10 žmonių mirė. Tauragėje nustatytas1 susirgimo atvejis, 2 žmonės mirė. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-13
Tauragėje vasario 12-ąją nenustatytas nė vienas naujas COVID-19 susirgimo atvejis. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė.
Nuotrauka
grožio salonas kirpykla
Įkelta:
2021-02-12
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško karantino ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją. Jau pirmadienį darbą galės pradėti grožio salonai, bus galima atidaryti nedideles parduotuves, leidžiami ir fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Tiesa, numatyta nemažai reikalavimų.