Kaimyniniame Šilalės rajone – skandalas dėl vakcinacijos
Įkelta:
2021-01-11
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės nuotrauka

Vis daugiau dėmesio sulaukia galimai neteisėti kai kurių asmenų paskiepijimai nuo koronaviruso ir kaimyniniame Šilalės rajone. Tyrimų jau ėmėsi Lietuvos generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, o rajono meras kreipėsi į policiją prašydamas ištirti viešai paskelbtus faktus ir nustatyti, ar skandale minimi asmenys nepažeidė karantino apribojimų ir atitinkamų įstatymų.

Šilalės savivaldybės interneto svetainėje meras Algirdas Meiženis išplatino tokį pranešimą:

„Ir aš asmeniškai, ir kiti rajono vadovai labai apgailestaujame dėl UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje susidariusios situacijos, kai stoties vedėja Loreta Kalnikaitė pateikė Šilalės rajono ligoninei melagingą stoties darbuotojų sąrašą, ir mūsų rajono medikams skirtais COVID-19 skiepais buvo paskiepyti Vilniuje gyvenantys bendrovės vadovas, jo šeimos nariai bei giminaitis. Kartu su Savivaldybės administracijos vadovais aptarėme situaciją ir laikomės vieningos nuomonės, kad tokia padėtis, kai rajono medikams skirtais skiepais, kurių ir taip trūksta, be eilės skiepijami iš svetur atvykę privataus verslo atstovai bei jų giminaičiai, yra netoleruotina. Kartu pažymime, kad mero pavaduotojas Tadas Bartkus pasielgė pilietiškai ir principingai, laiku nustatęs šiuos faktus ir juos paviešinęs „Šilalės balse“. Po to kilęs šilališkių bei kitų šalies gyventojų pasipiktinimas „Ambulanso“ vadovų piktnaudžiavimu pažintimis bei valdžia yra pagrįstas ir reikalauja valdžios grandžių įsikišimo.

Mes pasiryžę pagal savo galimybes padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias panašiems nustatytos skiepijimo tvarkos pažeidimams ir užtikrinta derama jos kontrolė. Savivaldybės administracijos direktoriaus Valdemaro Jasevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta ištirti susidariusią situaciją ir teikti siūlymus gyventojų skiepijimo tvarkai gerinti.

Žmonės klausia, kodėl karantino sąlygomis, kai apribotas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių, Vilniaus verslininkai bei jų šeimos nariai nebaudžiami atvažiuoja į Šilalę ir čia be eilės skiepijasi vietinių medikų sąskaita? Mes kreipiamės į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariatą, prašydami ištirti viešai paskelbtus faktus ir nustatyti, ar minimi asmenys tokiomis kelionėmis nepažeidė karantino apribojimų ir atitinkamų įstatymų.

Kadangi Lietuvos generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba jau pradėjo savo tyrimus, mes papildomai nesikreipėme į šias institucijas dėl galimo dokumentų klastojimo ir korupcijos apraiškų. Tikimės, kad teisingumas tars savo žodį.

Mes pasiryžę pagal savo galimybes padaryti viską, kad būtų užkirstas kelias panašiems nustatytos skiepijimo tvarkos pažeidimams ir užtikrinta derama jos kontrolė. Savivaldybės administracijos direktoriaus Valdemaro Jasevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta ištirti susidariusią situaciją ir teikti siūlymus gyventojų skiepijimo tvarkai gerinti. Savo tyrimą ji turi pradėti nuo Savivaldybės gydytojos Dalios Briedienės ir Šilalės rajono ligoninės direktoriaus pareigas laikinai einančios direktoriaus pavaduotojos Jolantos Milašiūnienės paaiškinimų. Negalime išleisti iš akių, kad UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties vedėja Loreta Kalnikaitė yra Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė. Aš prašau, kad jos elgesį įvertintų Savivaldybės etikos ir antikorupcijos komisijos.

Kreipiamės ir į Lietuvos sveikatos apsaugos ministeriją, kad ji paaiškintų, kaip toliau elgtis dėl be eilės paskiepytų Vilniaus verslininkų bei jų giminaičių pakartotino skiepijimo. Ar juos vėl skiepyti čia, ar bus imtasi kito sprendimo? Kartu mes laukiame aiškesnės skiepijamų piliečių sąrašų sudarymo tvarkos, kuri užtikrintų geresnę galimybę kontroliuoti vakcinavimo eigą. Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje kilęs incidentas parodė spragas šalies sveikatos apsaugos sistemoje ir, deramai reagavus į tai, galėtų išeiti į naudą visos šalies kovai su pandemija. Mūsų piliečiai kaip tik to reikalauja“.

Kaip skelbia BNS, žiniasklaidai paviešinus atvejus, kai žmonės nuo COVID-19 galėjo būti skiepijami nesąžiningai, prezidentas Gitanas Nausėda situaciją aptarė su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos ministru Arūnu Dulkiu. Prezidentas paragino imtis papildomų priemonių prieš nesąžiningą vakcinavimą ir dar šį mėnesį sukurti piliečių vakcinavimo koordinacinį centrą.

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 626 nauji COVID-19 infekcijos susirgimai, 8 žmonės mirė, rodo šeštadienio rytą paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tauragėje koronavirusas nustatytas 4 žmonėms.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
2021-02-24
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.
Nuotrauka
punktas
Įkelta:
2021-02-19
Savaitės pradžioje į posėdį rinkosi savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras. Posėdyje konstatuota, kad daugiausia karantino reikalavimų pažeidimų nustatoma dėl skirtingų namų ūkio narių buvimo kartu. Koronavirusas pasitraukė iš socialinių paslaugų įstaigų, kuriose baigiamas skiepijimo procesas. Šią savaitę jau šiek tiek aktyviau registruojasi profilaktiniams tyrimams nuo pirmadienio pradėjusių dirbti mažų parduotuvių darbuotojai ir paslaugas teikiantys asmenys. Rekomendacija profilaktiškai išsitirti siūlyta kartu su karantino reikalavimų atlaisvinimu.   
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Vakar posėdžiavusi vyriausybė karantino reikalavimų švelninimų nesvarstė – klausimas atidėtas kitai savaitei. Be to, premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas ir po kovo 1-osios. Dabar karantinas galioja iki vasario pabaigos.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-16
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 300 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas, 10 žmonių mirė. Tauragėje nustatytas1 susirgimo atvejis, 2 žmonės mirė. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-13
Tauragėje vasario 12-ąją nenustatytas nė vienas naujas COVID-19 susirgimo atvejis. Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 naujų koronaviruso atvejų, 17 žmonių mirė.
Nuotrauka
grožio salonas kirpykla
Įkelta:
2021-02-12
Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško karantino ribojimų keitimo planui. Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją. Jau pirmadienį darbą galės pradėti grožio salonai, bus galima atidaryti nedideles parduotuves, leidžiami ir fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke. Tiesa, numatyta nemažai reikalavimų.