2021 metų astrologinė prognozė visiems zodiako ženklams
Įkelta:
2020-12-31
Nuotrauka
horo

2021-ieji žada daugiau laisvės, naujovių, visuomeniškumo. Diktatorišką valdymo stilių po truputį keis lankstesnis. Nors viršų ims tai vienas, tai kitas stilius, jausis jų samplaika, visgi naujoviškumo daugės. Rasis daugiau pasirinkimo galimybių. Pradės populiarėti modernios naujovės įvairiose srityse, originalūs projektai, daugės ekstravagancijos, eksperimentų madoje ir kitur.  Gausės išradimų bei atradimų, susijusių su ekologiškos energijos išgavimu, elektromobiliais, aviacija, kosmosu, robotizacija, medicina, genetika, farmacija ir t.t. Žmogaus teisės ir laisvės taps primtinesnės netgi tiems, kurie griežtai vadovavosi atgyvenusiu požiūriu. Visgi streikų, maišto vis dar pasitaikys. 

Toks tas rytietiškasis Baltasis Metalinis Jautis, veržliai atbildėsiantis 2021 m. vasario 11-ąją.

AVINAS

Pagrindinis šių metų akcentas bus santykiai su draugais, bendraminčiais, kolektyvu. Ieškosite savo vietos ir misijos visuomenėje, bendruomenėje. Suvoksite, kad atėjo metas veikti kartu su kitais, įsitraukti į grupę, atitinkančią jūsų siekius ir vertybines nuostatas. Metų pradžioje bus lengva rasti bendražygių, megzti pažintis socialiniuose tinkluose ir kitur. Atsiras stimulas organizuoti, telkti, dalyvauti socialinėse akcijose, kursuose, savanoriauti. Gali pavykti daug nuveikti, išpopuliarėti. Visgi šis tas keisis artėjant vasarai ir tęsis beveik iki rugpjūčio. Bandymai praturtėti neatsižvelgiant į galimas pasekmes, neatsakingi pasisakymai, melagienos, sąmokslo teorijų skleidimas, tušti pažadai, intrigos gali pakenkti jūsų reputacijai, sugadinti artimus santykius. Pavydas, godumas bei įvairios klaidos metų pabaigoje gali atnešti ir kitų pasekmių.

JAUTIS

Tai gali būti naujos karjeros metai, jeigu esate pasirengę siekti rimto tikslo, imtis atsakomybės, nevengti reformų, pokyčių ir inovacijų. Galite padėti ilgalaikės veiklos pagrindą, užsitikrinti uždarbio šaltinį ne vieneriems metams. Tik nepulkite aklai investuoti, rizikuoti vedami savanaudiškų paskatų. Lipimas per galvas, kitų išnaudojimas ar naudojimasis statusu nepridės nei garbės, nei naudos. Svarbu viską išsiaiškinti prieš finansiškai įsipareigojant. Nors gegužę, birželį, liepą pasijusite populiaresni, visgi nederėtų pernelyg atsipalaiduoti ir visais pasitikėti ar naudotis kitų patiklumu. Ruduo turėtų būti labai darbingas. Gerus vaisius gali atnešti tai, kas buvo pradėta metų pradžioje. Jeigu aktualu, įsidarbinsite arba susituoksite.

DVYNIAI

Šie metai atskrieja su virtualiu vėjeliu, kviečiančiu visapusiškai atsinaujinti. Regis, jau spėjote įgyti ir dar įgysite nemažai žinių, gebėjimų iš IT srities ir pan. Jeigu prekiaujate internetu, kuriate reklamą, esate influenceriai, rašote straipsnius, tai tikrai nebus laiko nuobodžiauti ar skųstis darbo bei pajamų stygiumi. Intelektinė, mokslinė veikla taip pat stipriai įtrauks ir leis nemažai nuveikti. Jautresnės sritys bus santykiai su partneriu. Regis, išryškės tai, kas yra geriausia ir tai, kas blogiausia. Galimi išbandymai, po kurių ryšiai nutrūks arba sutvirtės. Gegužę, birželį, liepą galite ne kartą atsidurti dėmesio centre, o vėliau gali atsirasti progų piktnaudžiauti padėtimi. Savo autoritetą išsaugosite, jei laikysitės etiškų vertybių ir įstatymų.

VĖŽYS

Pokyčių troškulys ateis kartu su naujais metais ir vis stiprės. Tai nereiškia, kad lengvai reaguosite į norimas ar būtinas permainas. Nerimo, stresų neišvengsite bet kuriuo atveju. Norint naujų galimybių teks rimtai pasimokyti modernių dalykų, įvaldyti inovacijas, nuotolines platformas, skaitmenines technologijas, eiti koja kojon su laikmečiu. Ne vienam teks prisitaikyti prie kitokio požiūrio į vartojimą, žmogaus teises, kolektyviškumą. Galite patirti ir virtualioje erdvėje tykančių pavojų. Pavasarį galite pakeisti darbą ar pareigas darbe, gauti netikėtų veiklos pasiūlymų. Galbūt pagaliau pakeisite ir gyvenimo būdą, mitybą, pakoreguosite išvaizdą, pagerinsite sveikatą arba kaip tik patirsite ilgalaikio nesirūpinimo savimi pasekmes. Vasarą galite užmegzti puikią partnerystę. Visgi pavojai tykos kelionėse bei įsitraukus į bendravimą su melagienų skleidėjais, sukčiais. Metų pabaiga žada daug aistrų, sportinio veržlumo, kūrybinio polėkio ar pokyčių, susijusių su vaikais.

LIŪTAS

Šie metai išryškins jūsų poziciją tarp kitų, to paties siekiančių, skatins konkuruoti. Už nugarų nepasislėpsite, o ir slėptis nesinorės, nes savimeilę glostys gaunamas dėmesys. Tai neigiamai provokuos jūsų konkurentus, oponentus. Vieni atsidurs jūsų pusėje, kiti – priešiškoje. Kompromisą rasti bus tikras menas. Puiku, jeigu gebate reikštis interneto erdvėje, protingai perteikti savo požiūrį ir tikslus, diplomatiškai bendradarbiauti, bei nestokojate tolerancijos ir kantrybės. Daug lems ir įvaizdis. Jeigu nenorite prarasti meilės partnerio, privalėsite rasti laiko bendriems interesams. Seniai braškantys ryšiai nutrūks, tačiau gali užsimegzti nauji, paremti draugyste ir siekių bendrumu. Metų pradžioje pravartu racionaliai susiplanuoti metų darbus, rasti sąjungininkų. Vasaros pirmoje pusėje aktyviems būti nepavyks dėl išorinių ir vidinių priežasčių. Po gimtadienio vėl tapsite aktyvūs ir energingai suksitės veiklų rate iki pat metų galo.     

MERGELĖ

Ruoškitės darbymečiui, nes tinginiauti neteks nė vienam, kuris turi sveikatos dirbti. Jausite ir būtinybę, ir vidinį poreikį susirasti jums tinkantį darbą arba transformuoti esamą taip, kad ilgam įsivyrautų užtikrintumas toje srityje. Suvoksite, jog reikia modernizuoti darbo procesus, kelti kvalifikaciją, diegti skaitmenines technologijas, tobulintis ir dirbti naujoviškai, efektyviai, numatant perspektyvą. Aklai pulti prie naujo darbo, tuo tikslu metant senąjį, būtų rizikinga. Reikėtų išsiaiškinti, kokią atsakomybę prisiimsite, ar ten neieškoma „atpirkimo ožio“ ir pan. Gegužę, birželį, liepą labai svarbi taps partnerystės, santuokos sritis. Saugokite, branginkite ryšius, jeigu jums jie svarbūs. Gebėkite atleisti, būkite supratingi. Būtų puiku per šiuos metus įprasti sistemingai sportuoti, sveikai maitintis, rūpintis sveikata, išvaizda. Rudenį noriai, kūrybingai ir daug dirbsite, o tuo pačiu džiugins meilė, gerbėjai arba vaikai.

SVARSTYKLĖS

Kūrybos, saviraiškos, meilės metai jau ant jūsų slenksčio. Dažniau rodysite iniciatyvą išgirdę apie socialinius, kūrybinius projektus, aktyviau dalyvausite visuomeninėje veikloje, konkursuose. Reklama, IT, komputerinė kūryba, skaitmeninių technologijų naudojimas neš didesnes pajamas nei anksčiau. Kai kurie influenceriai ir menininkai gali labai išgarsėti, tapti itin populiarūs. Kiti gi Svarstyklių ženklo atstovai ims galvoti apie šeimos pagausėjimą arba savo vaikų talentų ugdymą, rimtesnį jų kūrybinį, fizinį lavinimą. Regis, sustiprėjusiu aktyvumu, žaismingumu žavėsite gerbėjus. Tikėtina, kad į jūsų gyvenimą ateis meilė arba motinystė/tėvystė. Gegužę, birželį, liepą daugiau dėmesio skirsite sveikatos sričiai arba dėl kilusių problemų keisite darbą. Vasaros pabaiga, ruduo žada augantį populiarumą. Turėtų džiuginti naujovės, susijusios su darbu, kūryba. Metų pabaigoje galite įsigyti modernios technikos, pagerinti gyvenimo sąlygas.

SKORPIONAS

Šiais metais naujovės ypač veršis į jūsų asmeninį gyvenimą. Kai kure iš jūsų pasiryš pakeisti gyvenamąją vietą, įsigyti nekilnojamojo turto, sukurti šeimą. Kiti gerins gyvenimo sąlygas, treti nebenorės grįžti realiai dirbti į įstaigas ir bandys visas arba dalį darbo valandų dirbti iš namų. Regis, padaugės atvejų, kai šeimos skils į dalis ir kursis atskiras erdves, sutuoktiniui ar užaugusiems vaikams įsigijus atskirus būstus ir pan. Šiuo laikotarpiu bus žymiai lengviau paleisti artimus žmones nuo savęs. Jeigu ketinate įsigyti nuosavą būstą, tai dairysitės tokio, kuriame šeimai nereikėtų spaustis, o dar geriau – kad ir kaimynai būtų šiek tiek atokiau. Vasara – meilės ir vaikų metas. Regis, asmeninis gyvenimas nušvis ryškesnėmis spalvomis. Visgi pasitaikys ir apgaulingų pagundų su pasekmėmis, ypač verslo srityje. Prasidedant rudeniui, vis labiau rūpės su švietimu, ekonomika, užsieniu susiję reikalai. Metų pabaigoje būsite ypač darbštūs, kandūs ir pašėlę, bet kokia kaina siekiantys tikslo, triuškinantys kliūtis. Saugokitės traumų.

ŠAULYS 

Permainingi, prieštaringi metai. Galima sakyti, kad dažnai skinsite ankstesnių poelgių ir veiksmų vaisius, patirsite pasekmes. Tai turėtų jus paskatinti keistis, apsivalyti, perdėlioti prioritetus, peržiūrėti vertybes. Jeigu turite pakankamai žinių, įgūdžių dirbti nuotoliniu būdu, naudotis skaitmeninėmis technologijomis, IT, socialiniais tinklais, internetine prekyba, tuomet verta pradėti veiklą, nevaržančią jūsų mobilumo. Tokiu būdu galėsite ir pakeliauti, ir padirbėti iš namų. Žiniasklaidos, reklamos, logistikos, mokymų sritys ypač tiks vasario mėnesį ir rudenį, o kūrybinė ir pedagoginė veikla – balandį. Jeigu jums aktualu užmegzti perspektyvų bendradarbiavimą, verslo partnerystę ar rasti gyvenimo partnerį, susituokti, tam palankesnė bus pirmoji metų pusė.

OŽIARAGIS 

Šiais metais daug dėmesio skirsite savo išorinei aplinkai ir vidinei savijautai. Jau kurį laiką kaupėtės atsinaujinimui arba jį jau pradėjote ir dabar po truputį ryškės rezultatai. Jeigu tvarkote buitį, įnešite į savo erdvę žavaus modernumo. Jeigu jau pradėjote keisti asmeninį įvaizdį, spintose pasikeis garderobas, o jūsų išvaizda taps įdomesnė. Gebėjimas naudotis IT, modernia technika, socialinių tinklų siūlomomis perspektyvomis padės jums daugiau užsidirbti, o galbūt ir įkurti savo verslą, pasireikšti įvairiuose projektuose. Vasarą daugiau dėmesio teks skirti šeimai, vienaip ar kitaip jai padėti, o rudenį visa galva nersite į darbus, mokslus.

VANDENIS

Jums prasidėjo naujas ciklas ir tai reiškia, kad būtinai atsinaujins kažkuri gyvenimo sritis, o jūs įgysite daugiau energijos tobulinti save, siekti tikslo. Jau tikriausiai spėjote suvokti, ką turėtumėte koreguoti – veiklą, santykius, įvaizdį ar gyvenimo stilių. Regis, keisis draugų ratas arba kolektyvas, startuosite su nauja veikla. Tai gali būti ne tik darbas, o ir studijos, projektas arba naujas hobis. Tai, ką pradėsite įsibėgėjus pavasariui, veikiausiai sėkmingai tęsite ir rudenį, nors vasarą galite suabejoti tos veiklos nauda. Be to baigiantis vasarai, galimas vidinis sąmyšis tarp individualios erdvės poreikio ir laikmečio spaudimo atsiverti kitiems, pasitikėti kolektyvo galia ir gera valia. Nors praėjusių metų negalavimai, nesėkmės pamažu trauksis į praeitį, pasitaikys pasekmių, primenančių buvusius išgyvenimus. Ruduo paskatins ryžtingiau siekti permainų, tačiau metų pabaiga vėl gali jus stabdyti.

ŽUVYS

Šie metai dažniau primins apie sveikatą, ligų pasekmes, dvasingumą, tikrąsias vertybes. Veikiausiai bandysite užglaistyti kai kurias klaidas ar žaizdas, o galbūt – pagaliau atsisakyti to, į ką laikėtės tvirtai įsikibę, nors skaudino, netenkino, išsisėmė. Gali būti, kad labai susidomėsite ezoterika, filosofija, joga, virtualia realybe, religijomis. Aktyviau dirbs žmonės, susiję su genetikos mokslu, farmacija, medicina, epidemiologija ir t.t. Regis, domins labdaros projektai, savanorystė. Visgi energijos turėsite nedaug, išskyrus kelis šiltuosius mėnesius, todėl neprisiplanuokite, neprisižadėkite ne pagal jėgas. Vasariškas aktyvumo pliūpsnis, gerbėjų dėmesys gali padidinti pasitikėjimą savimi, paskatinti imtis naujo darbo, tačiau jeigu nesuskubsite, drąsa išgaruos ir vėl lėtai kaupsitės realioms naujovėms bei startams. Metų pabaigoje galima įspūdinga kelionė arba dalyvavimas tarptautiniame renginyje

Horoskopą parengė astrologė Sidonija Kulikauskienė

 

Nuotrauka
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
ŽŪKB „Pieno gėlė“ suteikta 140 tūkst. eurų parama, už šias lėšas modernizuota kooperatyvo transporto bazė. Nuotrauka iš pienogele.lt archyvo
Įkelta:
2021-02-12
2017 m. Lietuvoje veikė 22 pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, 2020 m. – jau 27. Kurtis naujus bei plėstis esamus kooperatyvus skatina ir ES parama, skirta moderniai technikai įsigyti, produkcijos apimtims didinti, statyti arba renovuoti statinius, gaminti naujų rūšių produkciją ar teikti naujas paslaugas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-04
Kiekvienų metų vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. 2021 m. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos tema – „Aš esu ir aš būsiu“. Kiekvienais metais gerinant švietimą ir didinant supratimą apie vėžį bei skatinant asmenis, kolektyvus ir vyriausybes imtis tam tikrų vėžio prevencijos priemonių, siekiama sukurti pasaulį, kuriame būtų išvengiama milijonų mirčių nuo vėžio bei sudaroma galimybė visiems šia liga sergantiems žmonėms gauti vienodą kvalifikuotą pagalbą.
Nuotrauka
langu tarpine
Įkelta:
2021-02-03
Kodėl reikia keisti tarpines? Guminių tarpinių eksploatacijos laikas 5-7 metai. Jeigu per šį laikotarpį neatlikote jokios priežiūros guminei tarpinei, ( nevalėte ir netepėte silikonu) guminės tarpinės tampa neefektyvios ir praleidžia šaltį ,triukšmą, pradeda kauptis drėgmė patalpose. Netinkamai eksploatuojama guminė tarpinė praranda elastingumą, sukietėja yra lengvai paveikiama temperatūrų kaitos: dėl karščio – prisilydo prie langų profilio, tampa kaip kramtoma guma, dėl šalčio – suskilinėja ir sukietėja, todėl lango izoliacinės medžiagos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko lengvai patenka drėgmė ir šaltis į patalpas. Jei per uždarytą langą veržiasi drėgmė ir šaltis, vienas iš požymių, kad nusidėvėjusios tarpines nebeatlieka savo funkcijos. O per nesandarius langus prarandama šiluma.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-09
Socialiniuose tinkluose jau įprasta matyti ne vasaros sezono metu upėse ir jūrose besimaudančių pažįstamų nuotraukas. Pastaruoju metu itin aktyviai nuotraukomis su maudynėmis lediniame vandenyje dalijasi buvęs tarybos narys Silverijus Statkus, iki vėlyvo rudens Keramikos tvenkinyje maudydavosi ir visiems puikiai žinoma režisierė Genovaitė Urmonaitė. Jau pradedančių užšalti tvenkinių vandens nebijo ir „Lepūnės pirties“ įkūrėja, profesionali pirtininkė Viktorija Ivaščenko. Visi šie „Tauragės žinių“ pašnekovai teigė jaučiantys ne tik teigiamą poveikį grūdinamam organizmui. Anot jų, kur kas svarbesnis yra psichologinis faktorius: įveikti save ir nebijoti diskomforto.
Nuotrauka
justinas
Įkelta:
2021-01-08
Žinomas vaikų rašytojas, bardas, teisės mokslų dėstytojas Justinas Žilinskas ėmėsi iniciatyvos – nemokamai papasakoti moksleiviams apie knygų rašymą, leidybą ir kitus dalykus, tuo pagelbėdamas mokytojams. Per vieną pusdienį sulaukė tiek prašymų, kad registraciją teko stabdyti. Prioritetą sostinėje gyvenantis vyras teikė regionams, mažoms mokykloms. Tarp užsiregistravusių yra ir Tauragės mokyklų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-07
Diena – lyg siauras šviesos plyšys paros tamsoje. Šykšti saulės šviesa dažniausiai – tik pro debesis. Trumputės dienos pilkuma savaip ramina. Dabar tyla gamtoje – svarbiausia. Ir kiekvienas garsas joje skamba kur kas reikšmingiau. Siūlome paskaityti Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vadovo Algio Butlerio pamąstymus apie gruodžio mėnesio gamtą.
Nuotrauka
seima
Įkelta:
2021-01-04
Teikiant pagalbą šeimai, itin svarbus yra specialistų bendradarbiavimas su vaiku. Nuo jo sėkmės nemaža dalimi priklauso kaip greitai pavyks atsitiesti visai šeimai. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniuose skyriuose veikiančių mobiliųjų komandų specialistai, siekdami padėti į krizę patekusioms šeimoms, ieško kelių į vaikų širdis, kartu sprendžia jų problemas, padeda šeimai ne tik išgyti, bet ir iš naujo atrasti vieniems kitus.  
Nuotrauka
moc
Įkelta:
2021-01-01
Spustelėjus lengvam šaltukui turgavietėse jau pasirodydavo močiučių megztų vilnonių kojinių, pirštinių, šalikų. Tauragiškiai savo mezginiais prekiaujančias močiutes buvo įpratę matyti sėdinčias prie turgelio Vytauto gatvėje. Dabar karantinas pagyvenusias auksarankes verčia likti namuose ir saugoti sveikatą. Tačiau uždarytos bobutės atrado internetą, kuris, jų pačių nuostabai, jau spėjo tapti tikru išganymu padeda vieną kitą eurą prie pensijos prisidurti, ir trokštamu dėmesiu pasilepinti. 
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2020-12-31
Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.
Nuotrauka
lietuvos balsas ignas
Įkelta:
2020-12-31
Šį sekmadienį LNK projekte „Lietuvos balsas“ pasirodys atlikėjas iš Tauragės Ignas Novikovas. Tauragiškiai šiame muzikiniame projekte savo jėgas išbando ne taip jau retai. Metų pradžioje sužibėjo ir dvi merginos iš Tauragės.
Nuotrauka
paaugle
Įkelta:
2020-12-28
Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus. Prieš juos dažniausiai naudojamas visų rūšių smurtas, paaugliai renkasi savižudybės kelią, jaučia nuolatinį spaudimą geriau mokytis, siekti vis geresnių rezultatų, o psichologinė pagalba pasiekia vos 20 procentų paauglių, kuriems ji reikalinga.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-24
Kristina Anulienė, Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, šiemet tapo viena iš penkių socialinės apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, kuriems įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimas – „Gerumo žvaigždė“. Šie metai 243 darbuotojus vienijančiai įstaigai buvo išties sunkūs. Dar prieš mėnesį įstaigoje buvo kilęs koronaviruso protrūkis, sirgo 98 globos namų gyventojai. Kiek anksčiau su didžiuliu visuomenės pasipriešinimu būdavo pasitinkamos įstaigos iniciatyvos neįgaliuosius integruoti į visuomenę. K. Anulienė prisipažįsta: praeityje ir panika, ir ašaros. Didžiausius sunkumus gausaus kolektyvo vadovei įveikti padėjo, kaip ji sako, neįtikėtinas darbuotojų susiklausymas, rūpinimasis vienas kitu bei tikėjimas.
Nuotrauka
idea prima
Įkelta:
2020-12-18
Nuo  gruodžio 16 d., sugriežtėjus karantino sąlygoms, Vyriausybės priimtu nutarimu įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti itin blogėjančią pandemijos situaciją.
Nuotrauka
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusios įmonės gali pasinaudoti valstybės pagalbos instrumentais.
Įkelta:
2020-12-18
Dėl Covid-19 pandemijos lapkritį visoje Lietuvoje antrą kartą per šiuos metus paskelbus karantiną, verslininkų nuotaikos subjuro. Statistikos departamento apklausos duomenimis, 24 proc. įmonių veiklą lapkritį apribojo koronavirusas, o verslo pasitikėjimo rodiklis krito. Nuo gruodžio 16 d. sugriežtinus karantiną ir augant nukentėjusių įmonių skaičiui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina skubiai pavirtinti daugiau verslo paramos priemonių bei kviečia naudotis jau esamais finansiniais instrumentais.
Nuotrauka
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Vis daugiau įmonių patiriant veiklos apribojimų, verslo finansavimo klausimas tampa itin aktualus.
Įkelta:
2020-12-18
Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų.
Nuotrauka
savanore
Įkelta:
2020-12-17
Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi. 
Nuotrauka
idea prima
Covid-19 pandemijos akivaizdoje daugeliui įmonių tenka prisitaikyti prie naujų veiklos sąlygų
Įkelta:
2020-12-14
Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Stefanija Mažeikienė. Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-06
Stefanija Mažeikienė, kone pusę amžiaus skubėjusi į pagalbą visiems, kam prireikė skubios medicinos pagalbos, išėjusi į užtarnautą poilsį pagaliau rado laiko kūrybai. Neseniai 70-metį atšventusi moteris jau gali būti tituluojama rašytoja: jos „kraitis“ – ne tik daugybė poezijos posmų, bet ir romanas. Ji prisipažįsta nustebusi, kai sulaukė žurnalistės skambučio. Sako, pagalvojusi „nebedirbu, esu užtarnautame poilsyje, kas galėtų manimi domėtis“, tad ir duoti interviu nelabai norėjosi. Taip ir pasakė – kad nieko įdomaus negalės papasakoti. Bet pasikalbėjusi su žurnaliste ilgėliau sako pagalvojusi, kad šiais „izoliacijos“ laikais nereikia užsidaryti – reikia bendrauti, dalintis savo patirtimis. Nors tos patirtys ne vien smagios, Stefanijos mintys kupinos šviesos ir vilties
Nuotrauka
zum3
Nors pradėti ūkininkauti buvo nelengva, Tadas Petkevičius džiaugiasi, kad jo šeimos ūkis plečiasi. Karolinos Baltmiškės nuotr.
Įkelta:
2020-12-04
Vita ir Tadas Petkevičiai po dešimties metų gyvenimo emigracijoje ėmė ūkininkauti Kelmės rajone. Ūkį plėtoja investuodami Anglijoje uždirbtas lėšas ir jauniesiems ūkininkams įsikurti skirtą paramą.