Dacijonų kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė: „Žmonės išvežti Sibire švęsdavo, o mes dejuojam“
Įkelta:
2020-12-31
Nuotrauka
senelis
Aprašymas

2019 m. Kalėdų akimirka (kairėje), nuotraukoje dacijoniškius lankantis Egidijus. Rasa (dešinėje), šios Kalėdos. Dacijonų kaimo bendruomenės feisbuko nuotraukos

 

,
Nuotrauka
rasa ir egidijus
Aprašymas

Rasa ir Egidijus. Dacijonų kaimo bendruomenės feisbuko nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuorodos
Aprašymas

Kalėdinio miestelio nuorodos. Dacijonų kaimo bendruomenės feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
traukinuks
Aprašymas

Dacijonuose įrengtas kalėdinis miestelis. Dacijonų kaimo bendruomenės feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
nykštukai
Aprašymas

Nykštukų alėja. Dacijonų kaimo bendruomenės feisbuko nuotrauka

Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.

Margarita Rimkutė: Jei tauragiškiai turi eglučių alėją, Dacijonuose puikuojasi Nykštukų alėja. Žiūrint į nuotraukas galima susidaryti įspūdį, jog pas jus prie eglutės įsikūrė visas Nykštukų miestelis: ten ir traukinukas, ir šventinis namelis.

Rasa Didorienė: Prieš trejus metus sugalvojome, jog gana pirktinių žaisliukų – reikia daryti patiems. Ir prieš pat šventes atidarėme žaisliukų fabrikėlį. Nuo spalio iki Kalėdų susirinkdavo moterys, vaikai. Iš pradžių besirenkančių buvo mažai, paskui jų daugėjo. Pernai visi kartu susirinkę prigaminome nykštukų, Kalėdų eglę buvome papuošę vien nykštukais. Šiemet buvau sugalvojusi kitą fabrikėlį, bet kadangi susirinkti negalime, su bendruomenės pirmininke priėmėme sprendimą daryti tęstinį variantą. Gaminti nykštukus, tik šiemet stovinčius. Paprašiau savo vyro, jis išpjovė, o mes namie juos nuspalvinome. Vėliau kilo mintis, kad reikėtų namuko – vėl vyrui į kelius kibau: „Išpjauk namuką“. Padarė. Tada užsimaniau traukinuko, gauti dėžių jam padėjo bendruomenės pirmininkė. Paprašė Mindaugo (kaimyno – aut. past.), jis sukalė, aš nudažiau. Va taip bendromis pastangomis ir sukūrėme mūsų kalėdinį Nykštukų miestelį.

Nuotrauka
Egidijus

M.R.: Vyras nepriekaištavo, kad jį įdarbinote?

R. D.: Visai ne. Egidijus mane labai palaiko, esame panašūs, gal todėl jis sutiko tapti ir vienu mano Mamauzių teatro personažu. (Egidijus yra pasirodęs ne viename Rasos internetiniame spektaklyje, pernai vyras, persirengęs Kalėdų seneliu, kartu su Rasa ir bendruomenės pirmininke Andžela Jakiene lankė dacijoniškius, dalijo dovanas – aut.past.)

M.R.: Yra ne kartą tekę rašyti apie Dacijonų kaimo problemas. Pamenu, gal prieš aštuonetą metų kai kurių gatvių gyventojų namų rūsiuose rinkdavosi vanduo. Gatvės būdavo pažliugusios. Dabar matau, kad kaimas per keletą metų labai pasikeitė, kai kurios gatvės jau asfaltuotos, įrengti lauko treniruokliai, stacionarus stalo teniso stalas, išgražėjo bendruomenės namai.

R. D.: Man prieš šešerius metus atsikėlus į Dacijonus (šeima gyvena Grineidžiuose, greta Dacijonų – aut. past.) bendruomenės pastatas jau buvo renovuotas, įrengta krepšinio aikštelė. Kaimas jau buvo patrauklus. Mes turime nuostabią bendruomenės pirmininkę Andželą Jakienę. Kas per veiklumas! Iš kur ji turi tiek valandų paroje? Matyt, turi nusisamdžiusi papildomą dieną savaitėje. Tokios bendruomenės pirmininkės palinkėčiau kiekvienai bendruomenei.

Rašo paraiškas, bendruomenė dalyvauja įvairiuose projektuose, va dabar paskutinieji – sveikatingumo projektai. Jos dėka kaime atsirado ir treniruokliai, ir sūpynės, ir stalo tenisas.

O kalbant apie Dacijonų kelius, kai kurios gatvės jau buvo asfaltuotos, kitos laukia eilėje. Įrengti šaligatviai ir apšvietimas. Esame matomi ir iš kosmoso, kaip juokais sakau. Pamatysite, Tauragė, išvydusi, kokie Dacijonai šaunūs, sumanys mus prisijungti. O naujausia žinia ta, kad iki Dacijonų nuo Tauragės bus nutiestas dviračių takas. Tai – fantastika.

Nuotrauka
dacijoniškiai

M.R.: Kokia jūsų bendruomenė? Ar prisideda prie pokyčių?

R. D.: Pas mus atsikraustė jauna šeima ir itin aktyviai judina paskutinio projekto reikalus. Šeimos galva Mindaugas Piečia yra iniciatyvus bendruomenės narys. Turime idėją prie upės įsirengti Malūno parką. Rengėme talkas, pjovėme krūmokšnius, tvarkėme aplinką. Matosi rezultatas, dar šiek tiek padirbėję įkursime parkelį. Žmonės išties geranoriški.

M.R.: Matau, kad ir jūsų internetu transliuojami spektakliukai nepalieka abejingų, dacijoniškiai jais dalijasi, komentuoja. Panašu, kad jus palaiko.

R. D.: Taip. Mes su vyru pašnekame, kad mes čia rengdami tuos video kvailiojame, vaidiname, o jei nebūtų to atsakomojo ryšio, pasijustume ne kaip.

Aš esu kultūros darbuotoja, jokie renginiai nevyksta, tai va tokia veikla ir yra mano nuotolinis darbas. Vieni vykdo etnoveiklą, aš orientuojuosi į mažuosius Dacijonų gyventojus.

M.R.: Ta veikla juk jums artima, Meno mokykloje dar iki karantino vesdavote užsiėmimus ikimokyklinio amžiaus vaikams...

R. D.: Taip, mūsų „Zuikio puikio“ grupei, 1,5–2 metų vaikams. Taip pat vadovauju „Žaidžiame teatrą“ grupei. Mėginame ir dabar dirbti nuotoliniu būdu, kaip įmanoma. Žinoma, norisi gyvo kontakto, bet ką padarysi, apribojimų privalu laikytis.

Išduosiu paslaptį. Visi žinome, kad Kalėdų senelis į Dacijonus šiuo laikotarpiu, kol karantinas, ateiti negali. Negalime būriuotis. Su Kalėdų seneliu pasitarėme, ir jis sutiko atvažiuoti vasarą. Pripūsime batutų, padarysime grandiozinę šventę, ateis senelis trumpomis rankovėmis, dryžuotomis kojinėmis...

Nuotrauka
senelis

M.R.: Esate renginių organizatorė, iš šventinės nuotaikos kūrimo valgote duoną. Kaip patartumėte skaitytojams, tauragiškiams, dacijoniškiams susikurti šventinę nuotaiką karantino laikotarpiu?

R.D.: Man kartais būna pikta ant tų žmonių, kurie dejuoja: „Oi, sugadintos Kalėdos“. Nu nesugadintos tos Kalėdos. Jos tiesiog yra kitokios. Taip, mes negalime apkabinti artimų žmonių, bet galime iš tolo, skambučiu nusakyti, kaip stipriai apkabiname. Reikia susikurti sau ramybę: pasipuošti namus, padaryti tai kartu su vaikais. Nors švęsite tik su šeimos nariais, bet vis tiek – jau saujelė gerai nusiteikusių žmogeliukų. Su žiburiukais lange. Ir nors negalime susitikti, bet tegul šventinėmis švieselėmis pasipuošia kiekvieni namai. Nors faktiškai šviečia atskirai, bet iš kosmoso atrodysime tarsi vienas didelis laužas.

Šiemet yra taip. Reikia prisitaikyti. Ir nėra ko pykti ant viso pasaulio. Kartais išvydus bambančius man taip norisi parašyti kokį komentarą, kaip pavyzdžiui: „Žmonės anksčiau išvežti Sibire Kalėdas švęsdavo, lageriuose, o čia mes sotūs, laimingi, eglutės žybsi. Tereikia tik pasėdėti. Ir sėdėkim, žmonės, namuose, kiekvienas su savo žiburiuku“.

Čia mums ta pandemija gal tarsi siųsta pamoka: „Sustokime, nebėkime. Pabūkime. Tai nėra blogai“. Neseniai feisbuke radau trumputę istoriją. Dvi musytės skundžiasi savo gyvenimu. Viena sako: „Vos tik įskrendu į kambarį, mane su tuo mušekliu iškart kad vaiko, kad muša“. O kita: „O kai aš įlekiu į kambarį, visi tik kad ploja, delnais pliaukši“. Taip kad viskas priklauso nuo požiūrio.

 

M.R.: Jūs plušate bendruomenės labui, o ar pati pasipuošėte namus, kokie jie?

R.D.: Vakar (praėjusią savaitę, – aut. past.) net meduolių su dukra išsikepėme. Mėginsiu rišti eglę, tokią iš šakų. Kartu ir nufilmuosiu pamokėlę, kaip reikia susirišti eglę. Man gaila eglučių, gaila, kai žmonės kerta, manau, kad kur kas geriau tiesiog ją pasigaminti iš šakų. Tai taip ir vyksta tas puošimasis: aš filmuoju pamokėlę, o tie daiktai man ir lieka. Na, ir puošiu jais namus.

M.R.: Ko norėtumėte palinkėti žmonėms Naujųjų metų proga?

R.D.: Ramybės. Išlaikykime ramybę. Kad žiburiukų netrūktų ir puošiant namus, ir širdelėse. Kad niekad neužgestų. Praeis. Viskas praeis. Čia mums ta pandemija gal tarsi siųsta pamoka: „Sustokime, nebėkime. Pabūkime. Tai nėra blogai“. Neseniai feisbuke radau trumputę istoriją. Dvi musytės skundžiasi savo gyvenimu. Viena sako: „Vos tik įskrendu į kambarį, mane su tuo mušekliu iškart kad vaiko, kad muša“. O kita: „O kai aš įlekiu į kambarį, visi tik kad ploja, delnais pliaukši“. Taip kad viskas priklauso nuo požiūrio.

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-06

Keturioliktąjį gimtadienį šią savaitę atšventusi Raminta Jankauskaitė mažais žingsneliais kopia į automobilių sporto olimpą. Jaunoji lenktynininkė automobilių sportu domisi nuo mažens. Išbandžiusi keletą šakų, Raminta apsistojo prie bagių ir pastaraisiais metais lenktyniauja „Junior 1000“ klasėje. Praėjusį savaitgalį ji startavo Tauragėje pirmą kartą vykusiame „Weekend Grand Race“ čempionato penktajame etape. Galutinėje įskaitoje mergina kol kas tarp lyderių nepatenka, bet motyvacija didžiulė ir ateities siekiai ne visai kuklūs – kovoti dėl pergalių. Potencialo tam, panašu, yra.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-05

Mokytojas – ypatinga profesija. Savo mintimis, darbu, užsidegimu jis gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Atrasti kelią, kaip ne tik suteikti mokiniui žinių, bet ir padėti tapti žmogumi, įkvėpti gerumui, – didžiausia ir sunkiausia mokytojo užduotis. Linkėdami sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų visiems mokytojams, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos anglų kalbos mokytoją Inesą Siutilienę, Mokytojų dieną pasitinkančią jau 18-ą kartą.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Romualdo vardas Tauragėje laikomas kultūros ir fotografijos sinonimu. R. Vaitkui vadovaujant Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ne tik prasiplėtė, bet ir greitai tapo daugiafunkciu krašto muziejumi, kur be tradicinių veiklų vyksta alternatyvus kultūrinis miesto gyvenimas. Romualdas jau trečią dešimtmetį dirba Tauragės muziejuje, garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir užsienyje. Romualdas Vaitkus yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas, už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Už nuopelnus fotografijos menui R. Vaitkus taip pat yra įvertintas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Jis yra Lietuvos spaudos fotografų konkurso „Auksinis kadras“ laimėtojas, „Tauragės metų žmogus“ rinkimuose Romualdui buvo įteikta „Metų ambasadoriaus“ nominacija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Praėjusį antradienį Tauragės kultūros rūmuose nuaidėjo ypatingas koncertas – vakaras, pavadintas „Gyvenimo akordai“, buvo skirtas Tauragės krašto garbės piliečiui, muzikos mokytojui, chorvedžiui Romualdui Eičui, pasitikusiam 80-metį. Jubiliejaus proga nuo scenos skambėjo muzika, dainos, nuoširdūs sveikinimo žodžiai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-01

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklo „Vainikuotieji“ susitikimas su Liutauru Degėsiu. Autorius 2013 metais įvertintas Vyriausybės premija už poeziją ir filosofinių esė knygas, apdovanotas Kultūros ministerijos premija už eseistiką ir publicistiką (2010, 2017 metais).

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-30

Tauragiškė psichologė, VĮ „Psichologinės gerovės centras“ įkūrėja Ina Kalvanienė, šių metų pradžioje susilaukusi antrosios dukros, mėgaujasi ramiu šeimyniniu gyvenimu. Socialiniuose tinkluose moteris dalijasi žaviomis smulkmenomis, darančiomis gyvenimą gražų. Štai šeima šiltnamyje įsirengė poilsio kambarėlį, išvykos į gamtą metu sutiko lapę, nuotraukose įamžintos jaukios motinystės akimirkos, džiaugsmas vaikščiojant paupiu, hamake žindant kūdikį, stebint žvejojančią septynmetę dukrą, sekmadienį šeimai lankant bažnyčią. Ina sutiko „Tauragės žinioms“ praverti savo šeimos namų duris, interviu susitikome Jovarų mikrorajone esančiuose Kalvanų namuose.