Romualdas Vaitkus: veikli ir kūrybinga Tauragė – Lietuvos sėkmei!
Įkelta:
2020-10-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Romualdo vardas Tauragėje laikomas kultūros ir fotografijos sinonimu. R. Vaitkui vadovaujant Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ne tik prasiplėtė, bet ir greitai tapo daugiafunkciu krašto muziejumi, kur be tradicinių veiklų vyksta alternatyvus kultūrinis miesto gyvenimas. Romualdas jau trečią dešimtmetį dirba Tauragės muziejuje, garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir užsienyje. Romualdas Vaitkus yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas, už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Už nuopelnus fotografijos menui R. Vaitkus taip pat yra įvertintas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Jis yra Lietuvos spaudos fotografų konkurso „Auksinis kadras“ laimėtojas, „Tauragės metų žmogus“ rinkimuose Romualdui buvo įteikta „Metų ambasadoriaus“ nominacija.

Visada sakantis tiesą ir jos siekiantis

Romualdas gimė ir augo Tauragės rajone, Jucaičių kaime, ūkininkų šeimoje. Baigė Lietuvos žemės ūkio universitetą, Šiaulių universitete įgijo neformaliojo ugdymo pedagoginį išsilavinimą. Po studijų sugrįžo į Tauragę, pradėjo dirbti muziejuje, sukūrė šeimą. Su žmona Edita užaugino du sūnus – Martyną ir Tomą.

Sesuo Bronislava Vaitkutė-Adomavičienė pasakoja, kad juodu su broliu nuo mažumės  tėvų namuose matė darną ir santarvę, puikų darbštumo pavyzdį ir patys buvo skatinami dirbti, o tėvelių puoselėtomis krikščioniškomis vertybėmis stengiasi vadovautis ir savo gyvenimuose. Nuo mažens Romualdas puikiai jaučiasi kaimiškoje aplinkoje, gal dėl to niekuomet nesibodi jokių ūkio darbų, supranta žmogų, įvertina jo įdėtą triūsą.

„Mano brolis Romualdas nuoširdus ir atviras žmogus, visada sakantis tiesą ir jos siekiantis,“ – sako sesuo.

Bronislavai visuomet darė įspūdį brolio atsidavimas tiek draugams, bičiuliams, tiek šeimos nariams ir artimiesiems. „Prisimenu, kaip dar būdamas studentas Romualdas dviračiu parmynė iš Kauno, o ant bagažinės parvežė dovaną mamai – Motinos dienos proga.“

Nuotrauka

– Romualdai, jei reikėtų išvardinti reikšmingiausius pastaraisiais metais nuveiktus darbus, ką pirmiausia prisimintum?

– Be abejo, didžiausias pastarojo meto darbas – Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ modernizavimas ir plėtra. Šiandien Tauragės krašto muziejus pristatomas kaip vienas moderniausių regioninių muziejų. Šį rezultatą pasiekėme kartu su puikiu kolektyvu, nes einame koja kojon su kultūros srities pasaulinėmis tendencijomis, drąsiai imamės, kai kurių nuomone, neįmanomų regiono muziejui idėjų realizavimo. Tai toks nematomas darbas, kuris pareikalauja daug išminties, energijos ir jėgų.

Didžiuojuosi matydamas, kad ir Skaudvilėje veikia muziejaus padalinys, kurį greitu metu pasieks nauji interaktyvūs moduliai, išmaniosios ekspozicijos. Manau, kad kultūra turi būti prieinama kiekvienam. Atidarydami muziejų Skaudvilėje, mes priartinome kultūrą, paveldą ir atmintį arčiau žmogaus. O šiemet Skaudvilė pelnytai vadinama Mažosios kultūros sostine.

Didžiuojuosi, jog pavyko išugdyti ir į kūrybos pasaulį išleisti ne vieną garsų jaunąjį menininką. Kai kurie mano mokiniai fotografiją pasirinko kaip savo gyvenimo kelią, savo pasiekimais pranoko ir mane. Tai itin džiugina. Juk, kaip sakoma, ne tas geras mokytojas, kuris turi daug mokinių, bet tas, kuris parengia bent vieną mokytoją.

Ir vis tik reikšmingiausiu savo darbu laikau beveik 30 sėkmingos santuokos metų ir du užaugintus vaikus, kuriais su žmona Edita galime didžiuotis.

– O kur tų idėjų semiatės?

– Visų pirma, ieškodamas naujų galimybių. Tas galimybes atveria dalyvavimas asocijuotose veiklose. Esu Lietuvos muziejų asociacijos, vienijančios patyrusius muziejininkus, narys. Dalyvauju Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos veikloje, tai žmonių, turinčių atsakingą požiūrį į paveldą, organizacija. Esu Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos valdybos narys. Joje priimame svarbius sprendimus, lemiančius turizmo Lietuvoje kryptis, augimo tempus, tendencijas. Bendraujant su kolegomis, dalyvaujant konferencijose, rengiant pranešimus, skaitant specializuotus mokslinius žurnalus ir gimsta idėjos. Visuomet sakau, kad net ir ,,darbinį“ susirinkimą galima išnaudoti kaip galimybę judėti į priekį. Iš kiekvienos konferencijos, seminaro, posėdžio grįžtu su užrašine, prirašyta minčių, klausimų ir idėjų. Stengiuosi, kad jos nenugultų stalčiuje.

Nuotrauka

– Tapęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovu pakeitei tauragiškių požiūrį į muziejų ir muziejaus veiklą. Vadinasi, net ir vienas žmogus gali padaryti didelių darbų?

– Muziejaus sėkmės paslaptis – kolektyvas. Komandos, kurią sudaro gabūs, veiklūs ir potencialo turintys specialistai, subūrimas, geras mikroklimatas yra kitos sėkmės dedamosios dalys. Vienas žmogus vargiai ką nuveiksi. Galbūt individualioje veikloje vieno asmens pakaktų, bet muziejuje ar kitose panašaus pobūdžio įstaigose komanda yra svarbiausia. Esu tikras, kad būtent ši patirtis pravers ir dirbant LR Seime.

– Romualdai, jei taptum LR Seimo nariu, kokius tikslus sau keltumei?

– Visą gyvenimą sau kėliau tikslą – pirmiausia, būti sąžiningam. Laikausi savo žodžio, jaučiu už tai atsakomybę. Didžiuojuosi matydamas dabartinį Tauragės regiono proveržį ir progresą. Dėsiu visas pastangas, kad palaikyčiau šią kryptį. Nors LR Seimo nariai turi tarnauti visos Lietuvos piliečiams, bet, kaip vienmandatininkas, visų pirma, atstovaučiau Tauragės rajono žmonių interesams. Kalbėdamas apie pagrindinę veiklą taip pat būsiu atviras – blaškytis, renkantis komitetą, neketinu. Save matau dirbantį aplinkos apsaugos bei kultūros srityje. Visą brandų gyvenimą tam paskyriau, esu kultūros srities praktikas profesionalas. O praktikų, beje, Lietuvos Respublikos Seime tikrai trūksta.

Nuotrauka

– Kokiu požiūriu vadovaujiesi dirbdamas Tauragės kultūros labui?

– Kultūros prigimtis daugialypė, ji daugiasluoksnė, todėl kur kas funkcionalesnė nei tradiciškai suvokiama įvairiose įstaigose, organizacijose. Daug dėmesio skiriame viešinimui, lankytojo ir žiūrovo įtraukimui. Tikriausiai tai, ką mes, visos kultūros įstaigos, šiuo metu deklaruojame, stengiamės išlaikyti, plėsti ir tobulinti. Manau, kad 2024 metais Tauragė tikrai taps Lietuvos kultūros sostine. Tauragė jau dabar drąsiai gali būti Kultūros sostine pagal savo kultūrinių renginių lygį, gausą ir įvairovę.

– Romualdai, ką norėtumei pasakyti tauragiškiams, kuriuos nustebino tavo apsisprendimas kandidatuoti Seimo rinkimuose?

– Lietuvos sostinė nėra taip ir toli. Ketinu dažnai sugrįžti, juk esu gimęs šiuose kraštuose, esu čia giliai įleidęs šaknis, daug savęs atidavęs. Suprantu, kad bus šiek tiek kitaip, nes jėgas teks dalinti tiek Lietuvai, tiek Tauragei.

Stebėdamas politinį gyvenimą Lietuvoje, dažnai apgailestauju, kai aktualūs Lietuvai klausimai nėra sprendžiami konstruktyviai. Užuot priėmus sprendimus ieškoma partijoms patogiausio būdo, kuris galbūt kilstels jų politinius reitingus. Aš už politiką be kaukių. Mano prioritetas bus ne reitingai, o problemos sprendimas. Esu darboholikas, žinau, kad dirbdamas LR Seime būčiau naudingas. Turiu pakankamai patirties, žinau savo sugebėjimus ir galimybes.

Noriu paraginti visus eiti balsuoti, atsakingai rinkti savo tautos atstovus. Pažvelkime į mūsų artimus kaimynus baltarusius, jie tos teisės neturi, jie dabar dėl jos kovoja. Prisiminkime, kaip prieš tris dešimtmečius mes visi svajojome apie Laisvą Nepriklausomą Lietuvą, apie galimybes, kurias mums ir mūsų gimsiantiems vaikams atvers Nepriklausomybė. Įvertinkime šią Laisvę ir nepaleiskime jos vėjais.

Nuotrauka

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 13

 

Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės.