Karščiavimo klinikos gydytoja Jolanta Eičaitė: „Tokios eigos nesitikėjome“
Įkelta:
2020-05-08
Nuotrauka
Aprašymas

Gydytoja Jolanta Eičaitė. Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Į Karščiavimo kliniką būtina atvykti automobiliu

,
Nuotrauka
Aprašymas

Į karščiavimo kliniką patenkama per PSPC šoninį įėjimą

,
Nuotrauka
Aprašymas

Gydytoja Jolanta Eičaitė, už nugaros – kabinetais paverstos buvusios įstaigos konferencijų salės dalis

,
Nuotrauka
Aprašymas

Karščiavimo klinika buvo įrengta per keletą dienų, tad interjeras itin kuklus. Paciento izoliavimosi patalpa

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) administracija, kovo pabaigoje sužinojusi, jog įstaiga privalo įrengti karščiavimo kliniką, paskubomis ėmėsi darbo. Vos per keletą dienų pusrūsyje įrengti kabinetai galimai COVID-19 apsikrėtusiems pacientams priimti. Bendram tikslui susivieniję Tauragės PSPC, „InMedica“ ir „Medicinos namai“ delegavo šiai klinikai savo gydytojus ir slaugytojus. Nusiteikta blogiausiam: karščiuojančiųjų antplūdžiui. Laimei, Tauragėje situacija suvaldyta laiku.

Priėmimas panašus į mobilaus punkto

Sakydama „Tokios pandemijos eigos nesitikėjome“ Jolanta Eičaitė, Tauragės PSCP direktoriaus pavaduotoja ir karščiavimo klinikos gydytoja, išreiškia džiugesį, kad Tauragėje koronavirusas neišplito. Klinikoje su gripą primenančiais simptomais, pvz., didesne nei 37,8 laipsnių temperatūra, per balandį apsilankė vos 11 pacientų.

Laimei, nė vienam jų COVID-19 nebuvo diagnozuotas.

– Pirmiausia viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintis asmuo turi telefonu susisiekti su savo šeimos gydytoja ir nusakyti simptomus. Įvertinusi paciento būklę, jo gydytoja apie pacientą praneša karščiavimo klinikos registratorei, o ši susisiekia su pacientu ir numato jo atvykimo laiką, praneša, jog dėl saugumo jam teks atvykti automobiliu. Numatytu laiku pacientas atvažiuoja į įstaigos kiemelį, sustoja prie šlagbaumo. Viskas vyksta panašiai kaip prie mobilaus punkto. Po priekiniu automobilio stiklu turi būti padėtas A4 formato lapas su paciento telefono numeriu. Karščiavimo klinikos administratorei įleidus asmenį į teritoriją, pacientas išlipa iš automobilio ir per įstaigos šoninį įėjimą patenka į karščiavimo kliniką, kuri įrengta pusrūsyje, – visus formalumus priimant karščiuojančius asmenis išdėstė J. Eičaitė.

Įkurta pusrūsyje

Kaip panekovė pasakoja, balandžio 6-ąją atidaryta karščiavimo klinika buvo įrengta pusrūsyje, konferencijų salės vietoje. Interviu metu gydytoja aprodė šių eilučių autorei patalpas.

Trys karščiavimo klinikos kabinetai atskirti gipso plokštėmis, kiekviename jų stovi po kušetę ligoniui prigulti. Pirmasis kabinetas – paciento izoliavimosi, antrasis – slaugytojos, trečiasis – gydytojo. Atvykusiam pacientui po gydytojo apžiūros atliekami kraujo tyrimai, imamas tepinėlis dėl COVID-19. Taip pat pacientui peršviečiami plaučiai. Pacientas turi pakilti į pirmajame aukšte esantį reantgeno kabinetą. Tiesa, laiptinė ir mažytė dalis pirmojo aukšto (kuriame yra rentgeno kabinetas) yra atskirti nuo likusių PSPC patalpų medinėmis pertvaromis. Nuo pastato izoliuota visa įstaigos šoninio įėjimo laiptinė per visus tris aukštus.

Nuotrauka

Antrajame aukšte medinėje perdangoje išpjautas langelis, per kurį slaugytoja laborantėms perduoda paciento kraujo tyrimą. Taigi, karščiavimo klinikos slaugytojos ir gydytojai kontakto su likusiu PSPC personalu beveik neturi. Kai atliekami visi tyrimai ir įvertinama paciento būklė, jis išleidžiamas namo laukti COVID-19 tepinėlio atsakymo, o jei jo būklė sudėtinga, jam nustatytas plaučių uždegimas, pacientas guldomas į ligoninę. Viskas trunka apie valandą.

Dėvi ketvirto lygio apsaugos priemones

Pacientui išvykus karščiavimo klinikos sanitarė dezinfekuoja patalpas, gydytoja ir slaugytoja kyla PSPC laiptine į trečiąjį aukštą, ten nusivelka ir į specialius konteinerius sudeda specialiąją apsauginę aprangą, dezinfekuoja rankas.

– Karščiavimo klinikoje mes dėvime visą vadinamąją ketvirtojo lygio apsaugą: apsauginį skysčiams atsparų kostiumą, izoliuojantį visą kūną, veido apsaugos priemones – akinius arba veido skydelį, respiratorių, antbačius, kepuraites, pirštines. Išties sudėtinga dirbti taip apsirengus, drėksta rankos, rasoja apsauginiai akiniai, karšta, gi kostiumas nepralaidus orui, – pasakoja gydytoja.

Po kiekvieno paciento apsilankymo, jei per dieną numatomi keli vizitai, personalas apsauginę aprangą turi pakeisti.

Atsakymą dėl COVID-19 pacientas sulaukia telefonu. Rezultatus sužino ir jo šeimos gydytojas. Kaip sako J. Eičaitė, iš 11 Karščiavimo klinikoje apsilankiusių pacientų nė vienam nebuvo nustatytas koronavirusas. Tiesa, į kliniką gali patekti pacientai nuo 18 iki 60 m. Vyresnio amžiaus asmenys yra priskiriami riziko grupei ir jiems būtina skambinti specialiuoju karštosios linijos telefono numeriu, greitoji medicinos pagalba pas juos atvyksta į namus, o karščiuojantys vaikai su tėveliais vyksta į Vaikų ligų skyrių, perkeltą į K. Donelaičio gatvę, buvusias vaikų darželio „Rūtelė“ patalpas. Ten karščiuojantys vaikai taip pat atvyksta į nuo kitų įstaigos patalpų izoliuotą patalpą, kur jiems atliekami tyrimai.

Karščiavimo klinika aptarnauja Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojus. Čia dirba Tauragės PSPC gydytojai J. Eičaitė, Sonata Jančienė, Viktorija Trakšelytė, Sigita Kavaliauskienė, Ignas Sinkevičius, „InMedica“ deleguota gydytoja Monika Ivanauskienė, „Medicinos namų (Pagėgiai) deleguotas gydytojas Gediminas Jancevičius.

„Tauragės žinios“ savo ir skaitytojų vardu gydytojams ir jiems padedančioms slaugytojoms dėkoja už darbą sudėtingomis ir riziką keliančiomis sąlygomis.

 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.