Raudonojo Kryžiaus Tauragės skyriaus vadovė: „Bendravimas būtinas kaip oras“
Įkelta:
2023-06-04
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Raudonojo Kryžiais Tauragės skyriaus vadovė Danguolė Jatautienė

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Raudonojo Kryžiais Tauragės skyriaus vadovė Danguolė Jatautienė (antra iš kairės) su savanoriais

 

Lietuvos Raudonasis Kryžius (RK) aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Jis įsikūręs V. Kudirkos g. 2A. Tauragės skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji.

„Vieni nieko negalim“

Anksčiau Raudonojo Kryžiaus (RK) organizacija garsėjo savo pagalba stichinių nelaimių metu, po karo ieškant užsienyje pasimetusių tautiečių ir t.t. Dabar gi labiau orientuojamasi į pagalbą visiems, kam tik tos pagalbos prireikia, – senjorams, vaikams, skurstantiesiems ir kt. D. Jatautienė pasakoja, kad Raudonasis Kryžius reaguoja į visas bėdas, kokios beatsitiktų, ir į visus prašymus.

– Turime pagalbos centrą ir visada vienaip ar kitaip reaguojame. Turime programėlę, per kurią visi esame susijungę į bendrą tinklą ir iškart matome vieni kitų pranešimus. Pavyzdžiui, neseniai vėlai vakare pamačiau bendruomenės skelbimą, kad Šilalėje gaisras. Iškart susisiekiau su tos vietovės, kurioje įvyko gaisras, seniūnu, sužinojau, kad sudegė namas ir lentpjūvė, šeimai labiausiai reikia pinigų. Deja, finansinės pagalbos nelabai galim suteikti, tad klausiau, kuo dar galėtume padėti. Pasirodo, šeimoje yra dvimetis berniukas, moteris laukiasi. Mes turime sauskelnių, higienos prekių. Kitą rytą jau važiavau į Šilalę ir viską nuvežiau. Taigi jei vietoje turime ko reikia, iškart vežu, o jei ne – rašau į tinklą, kad reikia to ir to. Arba atėjusi ryte į darbą matau įrašą, kad Telšiuose dingo žmogus. Reikia drono. Iškart rašau prašymą savo ir skyriaus feisbuke. Ir taip – iškart atsirado iš Kauno žmogus, turintis droną. Taigi reaguojam visi operatyviai, nes mūsų tikslas ir yra pagelbėti žmogui nelaimėje.

Naujoji skyriaus vadovė pasakoja jau apsilankiusi Tauragės savivaldybėje, surengusi susitikimus su bendruomenių atstovais, ugniagesiais, policininkais, apvažiavusi ir aplinkines savivaldybes, susipažinusi ir informavusi, kuo RK gali būti naudingas, kvietusi tapti savanoriais. 

– Vieni nieko negalim, tad turim bendrauti. Mano tikslas – kalbėti apie save, apie Raudonąjį Kryžių, kad atsitikus bet kokiai nelaimei organizacija būtų informuojama – tada ir pagalbos bus sulaukiama operatyviai. 

Planuose – senjorų klubas

Vieni savanoriai dirba su Tauragėje apsistojusiais nuo karo bėgančiais ukrainiečiais, kiti – su senjorais. Pasak D. Jatautienės, skyriaus turi galimybę padėti pabėgėliams drabužiais, higienos priemonėmis. Jų pasiimti ateina ir jau seniau mūsų mieste gyvenančios pabėgėlių šeimos. Tokia pat pagalba teikiama ir vietiniams žmonėms, kuriems to reikia.

Kita RK darbo veiklos kryptis – pagalba vyresniems žmonėms. Šia veikla RK užsiima nuo 2018 metų. Sukurta programa ,,Šilti apsilankymai“ – ji skirta tam, kad apmokyti savanoriai kurtų draugystę su vyresnio amžiaus žmonėmis. 

Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka

– Žinau daugybę gražių istorijų, kaip nuoširdus dėmesys ir bendravimas gerina jų emocinę ir fizinę savijautą. Senjorams, kaip ir visiems kitiems, itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas ir pagalba. LRK Tauragės skyriuje 42 savanoriai užmezgė draugystę su 82 senjorais, taip mažindami jų vienišumo jausmą, kurdami pasitikėjimą ir žinojimą, kad visada bus į ką kreiptis pagalbos, kai pagalba reikalinga labiausiai, – pasakoja D. Jatautienė. – Štai neseniai viena savanorė pasakojo, kad lankoma moteris ją vadina dukrele. Ta moteris vieniša – vyras miręs, sūnus gyvena užsienyje. Bendravimas su ją lankančia savanore moteriai yra didžiausia vertybė. Neretai senjorai materialiai gyvena visai neblogai – dažnas turi namuką, daržą, šiltnamį, tačiau pasikalbėti nebėra su kuo. Žinoma, jei ko prireikia, savanoris irgi mielai pagelbsti: žmonės paprašo tai vaistų nupirkti, tai patarimo, pavyzdžiui, kokį šalikėlį nusipirkti į bažnyčią eiti... Tiesiog paprastas bendravimas, kuris yra būtinas kaip oras ir kurio taip dažnai pritrūksta.

D. Jatautienė, pati įsirašiusi į savanorius, lanko du žmones – vieną vyriškį ir moterį, kurią vadina tetule: 

– Ta moteris 86-erių, tremtinė, vyrą ir sūnų palaidojusi. Kartais paskambina, pasikalbam, o kai paklausiu, ko reikėtų, ji sako: „Nieko, tik pasikalbėti norėjau..“  Vienatvė yra baisus dalykas, ypač vyresniame amžiuje, kai ir sveikata nebe ta. Kiek žinau, žmonės, kurie gauna tą mūsų paslaugą, yra labai patenkinti. 

Skyriaus vadovė juokiasi einanti per Tauragę ir „renkanti“ senus žmones – pakalbinanti juos, paklausianti, ar nereiktų kokios pagalbos. O neseniai senjorams buvo surengti pirmosios pagalbos užsiėmimai. 

– Mano tikslas – įsteigti senjorų klubą, – mintimis dalijasi D. Jatautienė. – Visais kanalais ieškau žmonių, kurie galbūt pageidautų susiburti. Norinčių jau yra. Ką jie galėtų veikti? Tiesiog bendrauti, tik ne namuose, o pas mus. Puiki vieta, vidury Tauragės. Kodėl čia nesusibūrus, nepabuvus? Juk kai kurie žmonės labai energingi – nori pasipuošti, kur nors išeiti, išgerti arbatos, pasipasakoti, galbūt pažaisti šaškėmis ar kitą stalo žaidimą. Žmonės norėtų ir gydytojų, psichologų paskaitų. Dabar sutariau su moterimis, kurios buvo atėjusios į pirmosios pagalbos užsiėmimus, – rinksimės paskutinį birželio trečiadienį, 15 val. Netrukus bus mokymai kitai senjorų grupei, vėl pakviesiu burtis į klubą.   

Ji tikisi, kad senjorai patys pasirinks, ką jie nori veikti kartu. Tiesa, vienas noras jau aiškus – apie tai D. Jatautienė žino iš savo darbo seniūnijoje patirties:

– Visi labai nori ekskursijų. Seniūnijoje dirbdama kelis metus iš eilės veždavau į ekskursijas bendruomenių aktyvistus ir senjorus. Esam daug kur buvę. Žmonės buvo labai dėkingi. Čia net nereikia kažkokių lėšų ar projektų – žmonės sutinka ir sumokėti nedidelę sumą, kad tik galėtų pakeliauti. Ir pavyzdžiui, už kokius 10 eurų visą dieną keliauji po Lietuvą. Nuostabu!

– Mano tikslas – įsteigti senjorų klubą, – mintimis dalijasi D. Jatautienė. – Visais kanalais ieškau žmonių, kurie galbūt pageidautų susiburti. Norinčių jau yra. Ką jie galėtų veikti? Tiesiog bendrauti, tik ne namuose, o pas mus. Puiki vieta, vidury Tauragės. Kodėl čia nesusibūrus, nepabuvus? Juk kai kurie žmonės labai energingi – nori pasipuošti, kur nors išeiti, išgerti arbatos, pasipasakoti, galbūt pažaisti šaškėmis ar kitą stalo žaidimą. Žmonės norėtų ir gydytojų, psichologų paskaitų. Dabar sutariau su moterimis, kurios buvo atėjusios į pirmosios pagalbos užsiėmimus, – rinksimės paskutinį birželio trečiadienį, 15 val. Netrukus bus mokymai kitai senjorų grupei, vėl pakviesiu burtis į klubą.   

Pasak jos, toks senjorų klubas prie RK veikia Kaune, o užsienyje jie itin populiarūs. 

Beje, RK savanorės lankosi kai kuriuose senelių namuose – pabendrauja, išveža laukan. Vadovė norėtų tokią veiklą plėsti, tačiau tam turi atsirasti savanorių vietose.

Pirmosios pagalbos mokymai – reikalingi

Pirmosios pagalbos (PP) programa vykdoma daugiau negu 20 metų. Šiai programai vadovauja ir mokymus veda  LRK lektorė-instruktorė Alvyda Urbutienė. Programos tikslas – mokyti PP įgūdžių, šviesti apie PP svarbą. Be komercinių mokymų, organizuojami PP užsiėmimai bendruomenėms  bei senjorams.

– Labai naudingi užsiėmimai – aiškiai praktiškai parodoma, ką kokiu atveju daryti, pvz.,, užspringus, pablogėjus širdies veiklai ir t.t. Jei susiburia bent 10 žmonių, galima tokius užsiėmimus užsisakyti.

Savanoriu tapti paprasta

Kiek Tauragės skyriuje yra savanorių?

– Pagal dokumentus – 90, tačiau aktyviau veikiančių – maždaug 50, – pasakoja D Jatautienė. – Prasidėjus karui Ukrainoje savanorių buvo padaugėję, žmonės norėjo prisidėti prie pagalbos pabėgėliams. Dabar siekiu susipažinti su visais savanoriais, išsiaiškinti, ką jie mano apie savo veiklą, jų lūkesčius.   

O kaip tapti savanoriu?

– Labai paprastai – ateini ir užsiregistruoji, – sako ji. –  Reikia tiesiog norėti daryti gerus darbus. Suprantama, savanoriai iš pradžių yra paruošiami. Aš pati prieš tapdama skyriaus vadove užsirašiau į savanorius. Užsiregistravau, su manimi labai greit susisiekė skyriaus darbuotoja, turėjau išklausyti įvadinius savanorių mokymus – jų metu supažindinama su veikla, galimybėmis. Jau užpildant anketą reikia atsakyti, kokia veikla būtų patraukliausia. Viskas vyksta nuotoliu. Pas mus daugiausia dirbančių su senjorais, tačiau turime ir kitokių veiklų. Pavyzdžiui, moterys ateina padėti rūšiuoti humanitarinės pagalbos priemones. Turime kabinetą, kuriame laikome higienos priemones, sauskelnes, rankšluosčius ir kt., daliname ją ir ukrainiečiams, ir paramos reikalingiems tauragiškiams. Moterys porą kartų per savaitę ateina viską sutvarkyti, surūšiuoti.

Paramą, pasak jos, skyrius gauna iš aukų, GPM paramos procento, rašo projektus ir juos laimėję gauna finansavimą. 

Pastatas – su istorija

Paklausta, kodėl iš aplinkinių rajonų RK skyrius yra tik Tauragėje, ji pasakoja:

– Lietuvoje iš 60-ies savivaldybių RK skyriaus veikia tik 16-oje. O mes išskirtiniai dar ir tuo, kad esame labai turtingi – turime savo pastatą. 

Pastatas pastatytas 1997-aisiais partnerių iš Danijos dėka. Istoriją, kaip jis čia atsirado, gali papasakoti Alvyda Urbutienė: 

– 1996-aisiais buvo įkurti apskričių RK komitetai. Partneriai iš kitų šalių norėjo bendradarbiauti būtent su apskritimis. Tauragėje komitetui vadovavo šviesios atminties gydytojas, ligoninės direktorius Eugenijus Palekas. Taip užsimezgė bendradarbiavimas su Šiaurės Jutlandijos (Danija) RK organizacija. Atvažiavo pas mus to skyriaus aktyvistai, pavedžiojom po miestą. Pamenu, jie klausė, ar Tauragėje nėra neįgalių žmonių. Sakau, yra (tuo metu dirbau slaugytoja), bet jie negali išeiti į lauką, nes nėra kompensacinės technikos. 1995 ir vėlesniais metais niekas neturėjo nei neįgaliojo vežimėlių, nei ramentų ar kt. priemonių. Ir partneriai pateikė pasiūlymą atvežti kompensacinės technikos. Ir vežė kelis metus iš eilės, dukart per metus. Po kurio laiko atvažiavę jau patys sakė: dabar matom, kad ir pas jus yra neįgaliųjų... 1997-aisiais partneriams kilo mintis statyti pastatą Tauragėje. Jie siūlė pasirinkti, ko norėtume – galėtų pastatyti, pvz., kepyklėlę, skalbyklą, kad galėtume užsidirbti pinigų ir taip vystyti veiklą. Galiausiai nutarta statyti RK centrą, kuriame galėtų veikti dienos centras, vyktų kitokia veikla. Kai paklausė, kur statytume, E. Palekas išėjęs per duris parodė – čia. Mes tada turėjom kambarėlį tame pastate, kur įsikūręs ligoninės dezinfekcinis skyrius. Čia tada plytėjo laukymė – nuo Dariaus ir Girėno gatvės matėsi morgas. E. Palekas pagrindė, kad yra ligoninės komunikacijos, taigi nekainuos vandens, elektros tinklų, šilumos atvedimas, be to, pastatas užstos nemalonų morgo vaizdą. Jam teko įdėti daug pastangų, kad ir miesto valdžiai, ir vyriausybei įrodytų pastato reikalingumą. Pasitarę su savo bendruomene danai sutiko. Jie dengė 80 proc. statybos išlaidų, 20 proc. – vyriausybė. Pastatė per gerą pusmetį. Raktai buvo įteikti paskutinę 1997-ųjų dieną. 

 

Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.