„Maisto banko“ Tauragės padalinyje paramą gauna apie 100 žmonių
Įkelta:
2023-02-22
Nuotrauka
„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės rajone daugėjant paramos prašančių žmonių prireikė įkurti „Maisto banko“ padalinį. Jis  atidarytas pernai lapkritį. Paramą Tauragės rajone gauna netoli 100 žmonių, o savanoriauti ir padėti nepasiturintiems mielai prisijungia gimnazistai bei kiti miesto gyventojai.

Kaip pasakoja „Maisto banko“ Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė, per pastaruosius metus išaugus paramos prašančių žmonių skaičiui „Maisto bankui“ iškilo būtinybė plėsti savo veiklą ir atidaryti naujus skyrius. „Maisto banko“ centrinis biuras ir Klaipėdos padalinys gavo vis daugiau prašymų padėti iš Tauragės regiono vargstančių šeimų ir nevyriausybinių organizacijų. Esant poreikiui bei atsiradus galimybėms ir pajėgumui buvo atidarytas Tauragės skyrius. „Maisto bankas“ įsikūrė UAB „Dunokai“ pastate.

Pasak jos, „Dunokai“ jau seniai yra „Maisto banko“ draugai, rėmėjai ir partneriai Tauragėje, jie ir suteikė patalpas.  

Ką galima aukoti?

Paramai priimami visi produktai, kurie atitinka nustatytus VMVT reikalavimus ir yra saugūs bei tinkami ir saugūs vartoti. 

– „Maisto bankas“ yra įsipareigojęs priimti ir stokojantiems išskirstyti šiuos reikalavimus atitinkančius produktus. Deja, namie gamintos uogienės bei kiti perdirbti produktai, kurie neturi ženklinimo ar sudėties, neatitinka saugumo standartų. Bet iš fizinių asmenų priimame visus perteklinius neperdirbtus produktus – vaisius, daržoves ir kt., – vardijo skyriaus koordinatorė.

Pasak jos, žemės ūkio produktai nebūtinai turi būti sufasuoti. Gautas daržoves ir vaisius savanoriai tvarko, fasuoja patys. 

Maisto produktai nebūtinai turi būti ilgo galiojimo. 

– Trumpo galiojimo produktai paskirstomi ir išdalinami tą pačią dieną, – aiškino R. Krištopaitienė. 

Paramos prašo beveik 100 žmonių

„Maisto banko“ Tauragės skyriuje žmonių, gaunančių paramą maistu, skaičius artėja prie šimto. Sąrašas nuolat pildomas. Maisto paketai dalijami įvertinus, kokie produktai reikalingi. 

R. Krištopaitienė pamini, kad apie 500 maisto davinių išdalinti Ukrainos karo pabėgėliams, gyvenantiems Tauragėje arba rajone.

Gyventojų, kuriems reikalinga parama maistu, sąrašus, pasak koordinatorės, teikia socialiniai darbuotojai. 

– Asmuo, norintis gauti paramą, turi atsinešti pažymą, kurioje matyti, kad pajamos nedidelės ir skirtos išmokos. Apie nepasiturinčius asmenis praneša mokyklų socialiniai darbuotojai. Bendruomenės atstovai (seniūnai, policininkai, gydytojai), mums rekomenduoja, patikina, kad asmeniui reikalinga pagalba maistu. Fiksuojame, kas rekomendavo konkretų asmenį. Kreipiasi nelaimių ištikti žmonės (nukentėję nuo gaisro ir ištikti kitų skaudžių nelaimių). Skyriaus darbuotojas pats aplanko paramos gavėją jo namuose, – pasakojo R. Krištopaitienė.

Tauragiškiai savanoriauja aktyviai 

Pasak R. Krištopaitienės, dirbti skyriuje padeda savanoriai. Labai aktyviai savanoriauja Tauragės Žalgirių gimnazijos moksleiviai, pavieniai žmonės ar jų grupės.

– Šiuo metu turime per trisdešimt savanorių. Norinčius savanoriauti kviečiu prisidėti. Visi labai laukiami, – kvietė Rasa. – Savanorystė ugdo žmogiškąsias vertybes, skatina komandiškumą, bendrystę, draugystę, atliekant be galo reikalingą darbą, t. y. gelbstint maistą ir išdalijant jį nepriteklių kenčiantiems, skurstantiems žmonėms. 

Savanoriu gali tapti kiekvienas, norintis prisidėti prie „Maisto banko“ misijos. Tam reikia kreiptis į skyriaus koordinatorę: užpildoma anketa, pasirašoma sutartis. Vaikai savanorystei priimami iki 14 m. su atsakingo suaugusiojo priežiūra (tėvų, globėjo, mokytojo ir pan.) nuo 14 iki 18 m. jaunuolis, norėdamas savanoriauti, turi gauti tėvų raštišką sutikimą.

Bendradarbiauja su ūkininkais

Pasiteiravome ir apie tai, ar vyksta bendradarbiavimas su streikuojančiais ūkininkais, kurie pieną išpila arba dalija.

– Mes labai tikimės, kad ūkininkai ir pieno supirkėjai netrukus susitars. „Maisto bankas“ tikrai palaiko ūkininkus, bet prašom tik vieno – jeigu yra pieno, jo neišpilti, o atiduoti žmonėms, –  kalbėjo pašnekovė.

Ji teigė pastebėjusi, kad dauguma ūkininkų pieną dalija viešose vietose nemokamai. 

– Kai sužinome apie tokią akciją, jos vietą, skatiname savo paramos gavėjus bei organizacijas partneres vykti į dalijimo vietą ir pasiimti šio kiekvienam iš mūsų reikalingo produkto, – paaiškino Rasa.

Tauragės skyriaus „Maisto bankas“ su kai kuriais ūkininkais tariasi, kad pieno likutį, kurio ūkininkams nepavyksta išdalinti, organizacijos savanoriai būtinai paims ir išdalins tiems, kam jo labiausiai reikia, – pensininkams, vienišiems tėvams, daugiavaikėms šeimoms.

Pienas, pasak Rasos, bus dalijamas laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimų.  

Maistą galima aukoti kiekvieną darbo dieną darbo valandomis, „Maisto banko“ skyriuje Tauragėje, Paberžių g. 14. Negalintys atvykti į skyrių turėtų paskambinti skyriaus koordinatorei telefonu +370 614 13 916 ir savanoriai produktus pasiims patys.

Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Lietuvos Raudonasis Kryžius (RK) aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Jis įsikūręs V. Kudirkos g. 2A. Tauragės skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji.
Nuotrauka
nuotrauka
lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina visus Lietuvos žmones Sąjūdžio įkūrimo 35-ųjų metinių proga.
Nuotrauka
ugniagesiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima kiekvieną šeštadienį visus šiuos metus.
Nuotrauka
Elektromobilis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Šiandien devintą kartą vyksiančių elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyviai, vairuojantys naujausius elektromobilius, šiemet aplankys naujas vietas ir miestus.
Nuotrauka
paspirtukas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso  Kelių eismo taisyklių. Akivaizdu, kad dauguma paspirtukininkų nėra susipažinę su jiems taikomomis taisyklėmis, o dalyvaudami eisme nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-06-01
Į posėdį susirinkę naujosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos politikai svarstė savivaldybės įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Iš jų paaiškėjo, kad daugiausiai nuostolių – per 600 tūkst. eurų – pernai patyrė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Bendrovės vadovo Virginijaus Noreikos paaiškinimai tarybos narių neįtikino – už tai, kad ataskaita būtų patvirtinta, balsavo tik trys tarybos nariai iš 24-ių. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
LRV nuotrauka
LRV nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. Taip pat plėsis socialinių paslaugų teikėjų ratas prižiūrintiems artimuosius su negalia, įteisinamas nuolatinis globotojas likusiems be tėvų globos vaikams. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamiems Socialinių paslaugų įstatymo  pakeitimams.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.