Ką daryti, jei kaimynų šuns lojimas trikdo ramybę?
Įkelta:
2022-09-18
Nuotrauka
suo
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 

 

Atsakymo į šį klausimą, ko gero, norėtų sulaukti ne vienas tauragiškis, gyvenantis ir daugiabutyje, ir privačių namų kvartaluose. O jei didžiulis šuo lanksto šalia tvoros ir nuolat skalambija arba ankstyvą rytą pažadina kur kas anksčiau nei norėtųsi atsikelti? Pašnekovai sako, kad su kaimynais reikia tartis gražiuoju, o galiojantys teisės aktai ir įpareigoja gyvūnų laikytojus užtikrinti, kad jų augintiniai netrikdytų aplinkinių teisių į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką.

Lojimas varo iš proto

Į redakciją paskambinusi tauragiškė papasakojo jau kuris laikas išgyvenanti tikrą košmarą dėl kaimynų šuns skalijimo.

– Artimiausi kaimynai savo didžiulį šunį iš voljero paleidžia pasilakstyti kieme. Tai šuo ir skalija po langais. Suprantu, kai gatvėje yra kažkoks judesys – važiuoja automobiliai, pas kaimynus atvažiuoja svečių. Bet būna, kad guli kieme arba vaikšto ir skalija, susidaro įspūdis, kad iš nuobodulio. Esu žiūrėjusi laiką – būna ir 15 min., ir ilgiau vis skalija, – pasakojo tauragiškė, pridūrusi, kad vasarą, kai langai atviri, tenka ir televizorių pasigarsinti, kad girdėtum. O kieme, jei šuniui užeina „lojamoji“, tai telefonu susikalbėti tiesiog neįmanoma. 

O pikčiausia, pasak moters, kai nuo šuns lojimo pabundi ir labai anksti ryte, tarkim 5 val.

– Savaitgaliais, kai, regis, galėtum ilgiau pamiegoti, kai kada tenka keltis pagal kaimynų šuns įgeidžius, – ir 5, ir 6 val., – apmaudo dėl nemalonių išgyvenimų neslėpė moteris, pridurdama, kad ir tolimesni kaimynai nebežino, ką daryti dėl šio šuns keliamo triukšmo. 

Ar kalbėtasi su šuns augintoja?

– Žinoma, bet susikalbėti sunku. Esą ką ji galinti padaryti, jei šuo loja. Ir dar priduria, kad ir jai ramybės neduoda kitų kaimynų šuo, – teigė tauragiškė. – Jau kai netenku kantrybės, sakau, kad policiją kviesiu, tada uždaro šunį į voljerą. Kitą dieną paleidžia kieme, ir vėl tas pats. Manau, kad šuneliui dėmesio, išsilakstymo trūksta. Jei jau laikai gyvūną, tai juo ir rūpinkis. 

Kaimynų nepasirinksi

Privačių namų kvartale gyvenanti tauragiškė Jolanta pasakojo, kad šalia gyvenantys kaimynai laiko du šunis – vienas mažas laksto kieme, jis niekada neloja, o didesnis panašus į vokiečių aviganį, visą laiką laikomas aplūžusiame aptvare, būda irgi išklerusi, ne ką geresnė.

– Mano kaimynai sunkiai verčiasi ir šunis, matyt, šeria tuo, kuo gali, kas lieka nuo jų stalo, specialaus pašaro neperka. Vasarą lojimą tenka kęsti dažniau. Gali būti, kad pamiršta įpilti vandens ar maisto mažiau duoda. Būna, kad jis amsi visą naktį, – pasakojo Jolanta. 

Ji teigė su kaimynais kalbėjusi, klaususi, ar jie negirdi, kad šuo amsi. 

– O kai amsi, užsidarai langus ir eini miegoti. Žinau jų bėdas – jei nori, turi maisto nupirkti. Šuo jau turbūt 10 metų ten gyvena ir neatrodo paliegęs. Matyt, kiek gauna maisto, tiek jam ir užtenka, tik kartais pamiršta pašerti, – mintimis dalijosi tauragiškė, pridūrusi, kad nuneša šunims pašaro, kurio neėda pačių šunys, ar maisto likučių. – Nekonfliktuojame su kaimynais, stengiamės sugyventi. Kaip sakoma, kaimynų nepasirinksi.

Tartis gražiuoju

Tokių ir panašių istorijų, ko gero, galėtų papasakoti ne vienas tauragiškis. Ką tokiu atveju daryti, ar sulaukiama tokių skundų, pirmiausia teiravomės miesto seniūnijoje. 

Pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, pastaruoju metu nusiskundimų dėl šunų keliamo triukšmo seniūnija negavo. 

– Gerai prisimenu vieną atvejį, šuniukas lyg naktimis neramus būdavo, bet nuvažiavę pasikalbėjome, ir problema lyg ir buvo išspręsta, – prisiminė seniūnas, pridūręs, kad seniūnija, be pokalbio, daugiau nelabai ką ir gali daugiau padaryti. 

Kaip pastebi seniūnas, vieni žmonės jautresni, tad yra buvę, kad gyventoja skundėsi, jog bute šuniukas laksto. 

– Namuose laikomi šunys, paleisti lauke, kartais būna nerimastingi. Arba naktį, kai automobiliai važinėja, gali triukšmauti, – pastebėjimais dalijosi seniūnas. 

O ką patartų seniūnas tokiu atveju, kai šunų keliamas triukšmas gyventojus erzina? 

– Tik gražiuoju tartis su kaimynais, – teigė Ž. Majus.  

Taisyklės 

Kokios taisyklės galioja dėl šunų keliamo triukšmo, ar gresia kokia atsakomybė jų savininkams, klausėme savivaldybės administracijos atstovų. 

„Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalies 3 ir 6 punktai nustato, kad gyvūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui ir nepažeistų kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų. Taigi galiojantys teisės aktai įpareigoja gyvūno laikytoją užtikrinti, kad jo augintinis nekeltų triukšmo ir netrikdytų žmogaus ramybės, viešosios rimties, nepažeistų jų teisių ir teisėtų interesų į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką“, – teigė Kristina Puškoriūtė, savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė.

Ji atkreipė dėmesį, jog gyvūnų laikytojų pareigas, draudžiamus veiksmus, bendruosius ir specialiuosius reikalavimus gyvūnų laikymui ir priežiūrai Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje nustato Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 5-376 patvirtintos Gyvūnų laikymo Tauragės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės. 

Jose numatyta, kad gyvūnų laikytojai, įskaitant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nustatytas pareigas, turi gyvūnams išsituštinus ar kitaip priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje nedelsdami surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus; nelaikyti ir nepalikti be priežiūros gyvūnų dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, pvz.: balkonuose, rūsiuose, koridoriuose, laiptinėse ir kt. 

Gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 120 eurų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė informavo, kad dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų komisariato pareigūnai per 7 pirmuosius šių metų mėnesius surašė 52 administracinio nusižengimo protokolus, iš kurių 20 – Tauragės mieste ir rajone. Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 30 iki 100 eurų.

Pažeidimus būtina fiksuoti 

Administracinius nusižengimus tirti ir protokolus surašyti gali Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, policija, savivaldybių administracijos. 

„Kurioje iš šių institucijų yra gaunamas pranešimas, toji ir pradeda tyrimą arba nukreipia pagal kompetenciją įvertinus tam tikras aplinkybes ir/ar nusižengimo sudėtį. Svarbu pažymėti, kad nusižengimas būtų užfiksuotas esamuoju laiku, į tai turėtų reaguoti policijos pareigūnai, kviečiant juos bendruoju pagalbos numeriu. Kreipiantis į savivaldybių administracijas reikėtų nurodyti kuo daugiau aplinkybių dėl trikdomos ramybės, t. y. paminėti datas, paros laiką ir/ar laiko intervalus, kiek gyvūnai kėlė triukšmą, galbūt turima vaizdinė ar garso medžiaga, kurią vertėtų pridėti prie pranešimo“, – informavo K. Puškoriūtė. 

Pasak specialistės, bet kokiu atveju, remiantis susiformavusia teismų praktika, dėl trikdomos ramybės apklausiami ir kiti gyventojai, kad nebūtų vertinama pagal vieno asmens subjektyvią nuomonę, todėl ne visuomet pranešimai gali pasitvirtinti.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.