Artėja savivaldos rinkimai: į merus – jau 4 kandidatai
Įkelta:
2022-09-24
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 5-ąją. Iki rinkimų likus pusmečiui kai kurios politinės partijos jau paskelbė kandidatus į Tauragės merus. 

Oficialiai jau paskelbti 4 kandidatai 

Turbūt anksčiausiai apie kandidatą į merus Tauragėje paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Pavasarį vyksiančiuose merų rinkimuose dėl posto rungsis vicemerė Virginija Eičienė. 

Praėjusią savaitę pakalbinti kandidatės nepavyko, nes vicemerė, kaip informavo, atostogavo. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tauragės skyriaus narių visuotiniame susirinkime rugpjūčio 30 d., kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, balsų dauguma kandidatu į merus artėjančiuose rinkimuose patvirtintas partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Paprašytas įvardinti būsimojo mero laukiantį didžiausią iššūkį kandidatas teigė:

– Išskirtiniai iššūkiai visų pirma bus susiję su Vietos savivaldos įstatymo pataisomis. Išrinkti merai jau turės kitokias funkcijas ir vaidmenį: meras nebebus savivaldybės tarybos narys, negalės balsuoti posėdžiuose, bet turės veto teisę – galės motyvuotai grąžinti savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus pakartotinai svarstyti. Merui bus pavesta parengti savivaldybės biudžetą, jis bus atsakingas ir už jo vykdymą. Ir, man atrodo, ši sistema ypač sustiprins merų galią: jis ne tik dės daugiau parašų ant svarbių dokumentų, bet galės skirti administracijos direktorių, t.y. visą komandą. Čia labai svarbu suprasti, kad atsiradus galioms rinkėjai galės geriau įvertinti nuveiktus darbus, duotus rinkiminius pažadus. Iki šiol ši atsakomybė krito ant administracijos direktoriaus pečių. 

Pajuokaudamas galiu pridėti, kad būsimieji miestų ir rajonų merai dėl žymiai išaugsiančio darbo krūvio mažiau laiko turės susitikimams, renginiams, dovanėlių teikimams ir populizmo skleidimui.

Lietuvos regionų partija Tauragės mero rinkimų kandidatu patvirtino partijos Tauragės skyriaus, įkurto vasaros viduryje, vadovą Sigitą Kancevyčių. Paklaustas apie didžiausią būsimo mero iššūkį, S. Kancevyčius teigė: 

– Visų pirma, rajono kelių ir miesto gatvių sutvarkymas. Mūsų krašte griūva ir tiltai. Reikia kreiptis į vyriausybę, kad būtų sutvarkyti tiltai. Važiuodamas į Baltrušaičius negali būti tikras, kad kelionė nepasibaigs upėje, – teigė savivaldybės tarybos narys S. Kancevyčius, iki tarybos kadencijos pabaigos atstovausiantis „Nepartinės Tauragės“ komitetui. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į rajono merus – pavasarį įsteigto partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, buvęs savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus.

– Pirmiausia – suvienyti žmones bendram darbui. Kad nebūtų – čia ne mano partija, ne mano skyrius, ne mano bendruomenė. Kad visi būtų nusiteikę bendram darbui ir trauktų į vieną pusę, kad būtų kuo mažiau barnių, nereikalingų diskusijų, – paklaustas, koks iššūkis lauks naujai išrinkto mero, teigė kandidatas. – Kiek teko pabūti kitose šalyse, ten žmonės vienas į kitą žiūri švelniau. Mes esam per daug pikti, o juk daug ką galima išspręsti draugiškai. 

Dar nepaskelbti 

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius į rajono merus delegavo skyriaus pirmininkę Ritą Grigalienę, jos kandidatūrą dar tvirtins partijos konferencijoje rugsėjo 24-ąją. 

Kalbintas Liberalų sąjūčio Tauragės skyriaus pirmininkas dabartinis savivaldybės meras Dovydas Kaminskas teigė, kad  Liberalų sąjūdis kol kas dar nėra iškėlęs mero kandidatūros. „Manau, kad tai padarysime spalio mėnesį, kaip ir dauguma politinių partijų ir komitetų“, – teigė D. Kaminskas.

Nuotrauka
egle eitutyte
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti nauja darbuotoja – Eglė Eitutytė. Darbuotoja koordinuos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ komunikacijos sklaidą rajone ir Lietuvoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Lapkričio 29-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Iki antradienio  savivaldos rinkimuose Tauragėje buvo užsiregistravusios keturios politinės partijos. 
Nuotrauka
geles
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės savivaldybės administracija šio mėnesio viduryje sudarė keturias sutartis įvairioms reprezentacinėms prekėms įsigyti. Tam numatyta išleisti 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, praėjusį penktadienį savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.
Nuotrauka
meras
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Oficialiai patvirtinta, kad savivaldos rinkimai kitąmet vyks kovo 5-ąją. Tą dieną gyventojai rinks savivaldybės tarybos narius ir merą. Jau buvo aišku, kad dėl mero posto pavasarį kausis 5 kandidatai, o vakar apie savo kandidatavimą pranešė dabartinis rajono meras Dovydas Kaminskas. 
Nuotrauka
meras
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Įkelta:
2022-09-29
Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragės šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.
Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-05-02

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjo  verslininkė Justina Marozaitė, vadovaujanti sušių barui „Šaukštelio studija“. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-10-18

Šiandien Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis išvyko į komandiruotę Norvegijoje. Meras lankysis Bergene, Osle. Vizito trukmė – keturios dienos.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-29

Tauragės rajono savivaldybės automobiliuose pradėta rengti GPS sekimo įranga. Efektyvumą gerinanti sistemą bus sudėta į penkiolika transporto priemonių.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-28

Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės pastato kabinetai gerokai ištuštėjo. Atostogauja rajono meras Sigitas Mičiulis, jo patarėjai, administracijos direktoriaus pavaduotojas bei kitų skyrių specialistai. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-03

2016 m. vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms vykdyti savivaldybė skyrė 34 000 Eur (2015 m. buvo skirta 11 000 Eur, 2014 m. –7 241 Eur (25 000 Lt), 2013 m. – 7 241 Eur (25 000 Lt)). Informacija apie paslaugų teikimo konkursą buvo paskelbta savivaldybės tinklalapyje ir vietinėje spaudoje. Iki nurodytos datos (2016 m. balandžio 25 d.) gautos 33 programos (2015 m. – 31 programa), siūlomos finansuoti visos 33 programos. Lėšų poreikis – 46 386 Eur.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-27

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės merą Sigitą Mičiulį 58-ojo gimtadienio proga sveikina kolegos ir bičiuliai. Pirmieji sukaktuvininką pasveikino savivaldybės darbuotojai ir partijos bendražygiai.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-27

Tauragės rajono savivaldybės Taryba užvakar vykusiame posėdyje išklausė ir priėmė pusšimtį rajonui ir jo gyventojams svarbių sprendimų. Patvirtintos Tauragės rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų 2015 metų ataskaitos, gydymo įstaigų siektinos veiklos užduotys. Tačiau iki pradedant svarstyti sprendimų projektus politikai spėjo susikivirčyti – ginčai kilo sprendžiant, ar iš darbotvarkės išbraukti klausimą dėl komisijos sudarymo siekiant ištirti susidariusią konfliktinę situaciją tarp kolektyvo narių ir Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-25

Trečiadienį savivaldybėje dirbti pradėjo nauja mero komandos darbuotoja Vytautė Čėsnaitė. Mergina bus atsakinga už darbą su žiniasklaida ir viešaisiais ryšiais.